Swansea City

1

Arsenal Londyn

2

• Druga odsłona znacznie lepsza, szybsza i ciekawsza. Oczywiście z bramkami. Otwarta gra, i mimo że lepsze wrażenie zostawili po sobie gospodarze, to ze zwycięstwa cieszy się Arsenal. Relację NA ŻYWO prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net!

• KONIEC! Arsenal wytrzymał i wywozi ze Swansea komplet punktów! Tym samym Kanonierzy awansują na pozycję lidera angielskiej ekstraklasy z 15 punktami na koncie

• Jeszcze raz pewnie Wojciech Szczęsny łapie piłkę. Kontra i Vorm wespół z obrońcą radzą sobie z przeciwnikiem.

• Ostre wejście GIbbsa w Chico na lewej stronie. To może być ostatni stały fragment gry!

• Centra w pole karne i górą Wojciech Szczęsny.

• Mikel Arteta ukarany żółtą kartką.

• Arsene Wenger wzmacnia defensywę. Za Jacka Wilshere'a, na końcowe minuty, melduje się na boisku Carl Jenkinson.

• Mark Clattenburg dolicza 4 minuty.

• Obrońcy Swansea grają dalekim podaniem, z pominięciem drugiej linii. Chico Flores nie doszedł do tego podania. Wojciech Szczęsny nie spiesząc się wznawia grę z "piątki".

• De Guzman za mocno podaje na prawą stronę do Tiendalliego. Swansea dąży do remisu, Obrońcy Arsenalu muszą mieć się na baczności.

• Za Oezila wchodzi Nacho Monreal.

• Nie ma rzutu karnego dla gospodarzy! Sagna nastrzelił rękę Flaminiego, ale było to przypadkowe zagranie.

• Tiendalli dostał prostopadłe podanie w pole karne Arsenalu, ale zdecydowanym wyjściem z bramki uprzedził go Wojciech Szczęsny.

• I Canas w protokole sędziowskim w dziale "żółte kartki".

• Żółta kartka za faul dla Chico Floresa.

• Kapitalna akcja Daviesa, który "ściął" z lewej strony w pole karne i po klepce z Bonym wpadł z piłką na 8. metr i pokonuje bezradnego Wojciecha Szczęsnego!

• GOL, BEN DAVIES!!!

• Żółta kartka dla de Guzmana za brzydki faul.

• I na prawej stronie faulowany świeżo wprowadzony Hiszpan. Mertesacker doszedł do piłki zagranej z rzutu wolnego, lecz źle ułożył głowę do tego strzału. Pomylił się o kilka metrów.

• Żegnanego brawami i owacją na stojąco Gnabry'ego zmienia rekonwalescent, Arteta.

• Co zrobił Wilshere?! Fatalnie podaje do Gibbsa i piłkę w polu karnym Arsenalu przejmuje Bony! Ten w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość Wojciechowi Szczęsnemu! Tylko rzut rożny dla Swansea!

• Swansea zdobywał przynajmniej jednego gola w 6 kolejnych meczach.

• Chico przeciął podanie Giroud do wychodzącego na czystą pozycję Wilshere'a! Gdyby nie Hiszpan to trzecia bramka wisiała w powietrzu.

• Atak pozycyjny Swansea zakończony nieudanym dośrodkowaniem z lewej strony Daviesa. Od bramki Wojciech Szczęsny.

• Gubią się piłkarze Arsenalu przed własnym polem karnym. Swansea od kilku minut naciska rywala.

• Wojciech Szczęsny paruje na korner uderzenie z dystansu! Próbował Dyer!

• Centra Dyera w "16" i piłka pada łupem Wojciecha Szczęsnego. Przewaga Swansea wyraźna, ale dalej brakuje pomysłu na wykończenie...

• Jeszcze raz Bony. Dobre uderzenie z ponad 25 metrów, ale znacznie obok bramki. Wojciech Szczęsny z "piątki".

• Strzał Bony'ego zza pola karnego zablokowany. Gospodarze próbują otrząsnąć się z szoku. I wywalczyli aut na wysokości pola karnego Kanonierów.

• Ozil na spalonym. Po godzinie "obudził" się Wilshere, który do tej pory był niewidoczny.

• Pozuelo zastępuje Routledge'a.

• Zaczęło się od... akcji Swansea, po której piłkę łapie Wojciech Szczęsny. Ten szybko zaczął kontrę i po kilku sekundach piłka była w pobliżu "16" Vorma. Giroud podaje do Ramsey'a, a ten po minięciu rywala "na zamach" strzela pod poprzeczkę!

• GOL, AARON RAMSEY!!!

• Michael Laudrup reaguje. Bony wchodzi za Shelvey'ego.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Mathieu Flamini za faul taktyczny.

• Powinno być 2:0 dla Arsenalu! Vorm górą w sytuacji sam na sam z Ozilem! Holender paruje strzał na korner!

• Stojący przed polem karnym Ramsey zagrał na prawo w "16" do Gnabry'ego, a ten uderzeniem po długim rogu pokonuje Vorma! Dobry mecz Niemca skwitowany bramką!

• GOL, SERGE GNABRY

• Chico a Cicho - czeski błąd ;)

• Piłka częściej jest w pobliżu bramki Wojciecha Szczęsnego. Dobrze grają gospodarze, ale nie potrafią stworzyć sobie klarownych okazji. Podobnie Kanonierzy, którzy są bez swoich armat

• Arsenal zdobywał przynajmniej jednego gola w 21 kolejnych meczach. Ponadto ma serię 15 zwycięskich spotkań na wyjeździe.

• Gnabry strzela zza pola karnego i piłkę łapie Vorm. To pierwszy celny strzał w tym meczu!

• Cios za cios. Strata Arsenalu przed polem karnym rywala naraziła na kontrę. Za linią środkową piłkę Dyerowi zabrało wracający Wilshere. Po chwili Ozil dostaje zbyt mocne podanie, do którego nie był w stanie dobiec.

• Atak pozycyjny Swansea i w momencie podania Routledge był na spalonym.

• Rajd lewą stroną przeprowadził Gnabry, który mimo naciskania przez czterech rywali zdołał wywalczyć korner. Zdaniem sędziego, po dośrodkowaniu, Giroud fauluje w polu karnym Michu.

• I druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Pierwsza odsłona za bardzo nie rozpieszczała, chociaż momenty były. Jednak 3-4 akcje na 45 minut to zdecydowanie za mało. Więcej jest nawet w polskich filmach. Oby "reżyserzy" swoich drużyn – Michael Laudrup i Arsene Wenger – pozytywnie wpłynęli na aktorów. Wracamy za kilkanaście minut.

• Chociaż Mark Clattenburg doliczył 2 minuty, to zakończył mecz pierwszą połowę 60 sekund później. Na Liberty Stadium Swansea bezbramkowo remisuje z Arsenalem.

• Giroud wrócił na boisko i miał 100-procentową sytuację! Gnabry po indywidualnej akcji podaje do napastnika, a ten strzela po długim rogu. Piłka mija bramkę! To powinno wpaść!

• Francuz w asyście medyków opuszcza na moment boisko. Niebawem będzie wiadomo, czy uraz ścięgna Achillesa jest poważny.

• Giroud leży na boisku! Został nadepnięty przez przypadek przez zawodnika Swansea. Bendtner już się rozgrzewa!

• Techniczne uderzenie De Guzmanowi zupełnie nie wyszło. Piłka zamiast po cięciwie poleciała po łuku.

• Atak pozycyjny Swansea i Wilshere fauluje ponad 30 metrów od bramki Cicho. Może być groźnie

• Ozil dalekim podaniem na wolne pole chciał uruchomić Wilshere'a. Nie dość, że skrzydłowy nie doszedł do piłki, to był jeszcze na spalonym-widmo.

• Gnabry w ostatniej chwili blokuje strzał Shelvery'ego zza pola karnego.

• Świeca Dyera z prawej strony w kierunku Michu. Hiszpan bez trudu wygrywa pojedynek główkowy z Sagną, ale zgrywa futbolówkę na piąty metr do Mertesackera. Niemiec wybija piłkę na uwolnienie.

• Przez moment gospodarze w osłabieniu. Chico wraca na boisko za co został nagrodzony brawami.

• Cicho poślizgnął się i wpadł na niego rozpędzony Giroud. Hiszpan potrzebuje pomocy medycznej. Krótka przerwa w grze.

• Strata Cicho przed własnym polem karnym! Piłkę przejmuje Giroud, który decyduje się na zagranie w pole karne do Wilshere'a. Wmieszał się w to Vorm przechwytując piłkę.

• Davies nie doszedł do podania Routledge'a. Widać nietypowy pomysł na grę Anglika. Nietypowy dla swoich partnerów, którzy nie nadążają za pomocnikiem Łabędzi.

• Vorm łapie bez trudu piłkę po dośrodkowaniu Gnabry'ego.

• Groźnie w polu karnym Arsenalu! Wojciech Szczęsny dostaje mocną piłkę, przyjmuję ją ale trochę odskoczyła. Wślizgiem zabrał Michu! Na szczęście Arsenalu Hiszpan podał do partnera w momencie gry piłka była poza linią końcową!

• Jeszcze raz Routledge w roli głównej. Jego podanie w "16" było w stylu Barcelony, ale nikt się nie połapał w tym zagraniu.

• Wracający Flamini uprzedza we własnym polu karnym czekającego na piłkę Michu. Dobrą centrą popisał się Routledge.

• Faul Ramseya na Daviesie. Walijczyk z Arsenalu jest wygwizdywany przez kibiców Łabędzi (jest wychowankiem Cardiff).

• Gibbs wślizgiem wybija piłkę spod nóg zawodnika Swansea, którą łapie w "16" Wojciech Szczęsny.

• Składna akcja Dyera lewą stroną, lecz został skutecznie przyblokowany przez Sagnę. Piłka wychodzi poza linię końcową.

• Naciskany Jordi Amat wybija piłkę na aut. Nie idzie konstruowanie gry Kanonierom wraz z narzuceniem swojego tempa gry.

• WIlshere powalił na prawej stronie Tiendalliego. Powinna być żółta kartka dla Anglika, ale jest tylko upomnienie od arbitra.

• Michu czekał na piłkę by ruszyć na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Tak czekał, że nie zauważył pozycji spalonej.

• Nieco ponad kwadrans za nami. Bardzo wyrównane spotkanie, z lekką przewagę gospodarzy w posiadaniu piłki (52% – 48%). W strzałach, bramkach i nawet w wyrzutach z autu jest remis.

• Ramsey strzela z ponad 25 metrów i piłka w nieznacznej odległości mija bramkę Vorma! Najlepsza okazja do strzelenia gola w tym meczu!

• Dyer zablokował dośrodkowanie z lewej strony Gibbsa. Aut na wysokości pola karnego...

• Nieudana akcja zaczepna gospodarzy i od bramki grę wznawia Wojciech Szczęsny.

• Giroud próbował przedrzeć się przez defensywę Łabędzi, ale bez powodzenia.

• Jeszcze centrował z drugiej strony Ozil, ale bez zagrożenia dla Vorma. Kolejna akcja drugą flanką i korner. Pośrednio po nim Mertesacker strzela głową obok bramki.

• Zapędził się lewą stroną Gibbs, który zagrywa w pole karne do... nikogo.

• Wojciech Szczęsny pewnie łapie piłkę po centrze z lewego narożnika.

• Ozil traci piłkę przed polem karnym Swansea i kontra gospodarzy. Michu zwolnił akcję przed "16" rywala. Ostatecznie jednak będzie korner dla piłkarzy Michaela Laudrupa.

• Mertesacker wybija piłkę głową po centrze z lewej strony. Ta spadła pod nogi Shelvey'ego, który niemal natychmiast zdecydował się na strzał z prawie 30 metrów... nad poprzeczką.

• Wysoki pressing graczy Swansea znacznie utrudnia wyjście sprzed własnego pola karnego gościom. Ci szczęśliwie przenieśli ciężar gry pod drugie pola karne, ale Sagna nie doszedł do podania.

• Canas strzela zza pola karnego nad bramka Wojciecha Szczęsnego.

• Pojedynek Dyera z Koscielnym w polu karnym Arsenalu. Górą Francuz, ale zawodnik gospodarzy poszedł za piłką i naciskany przez niego Gibbs wybija piłkę na korner.

• Gwizdek Marka Clattenburga i pierwszą połowę zaczyna Swansea.

• Obie drużyny już wychodzą na murawę! Gospodarze w białych stronach z czarnymi elementami na rękawach, Arsenal – żółto-niebiesko.

• Jak przebiegały ostatnie bezpośrednie starcia na Liberty Stadium? Następująco:

• 16.03.2013 Swansea 0:2 Arsenal (74' Nacho Monreal, Gervinho 90+1')
    • 06.01.2013 Swansea 2:2 Arsenal (57' Michu, 86' Grahan – 80' Podolski, 82' Gibbs)
    • 15.01.2012 Swansea 3:2 Arsenal (Sinclair [k], Dyer, Grahan – van Persie, Walcott)
  • Nieobecny w Swansea: Pablo Hernandez. Nieobecni w Arsenalu: Y. Sanogo, A. Diaby, T. Rosicky, S. Cazorla, T. Walcott, L. Podolski, A. Oxlade-Chamberlain.

• Najskuteczniejsi piłkarze Swansea: Michu (2), B. Davies, N. Dyer, P. Hernandez, J. Shelvey, W. Bony - po 1.

• I informacja dla statystyk, a mianowicie najskuteczniejsi zawodnicy gości: Oliver Giroud (4), Aaron Ramsey (3), Lukas Podolski (2), Per Mertesacker i Bacary Sagna po 1.

• Po 5 kolejkach gospodarze dzisiejszego meczu są na 13. pozycji z siedmioma punktami na koncie. W trzech ostatnich spotkaniach udało się punktować, w tym dwukrotnie wygrywając na wyjeździe z West Brom oraz – w ostatniej kolejce – z Crystal Palace. W międzyczasie na piłkarze Michaela Laudrupa zremisowali przed własną publicznością z Liverpoolem 2:2.

• Rezerwowi Arsenalu: 7. Vermaelen, 8. Arteta, 17. Nacho Monreal, 21. Fabiański, 23. Bendtner, 25. Jenkinson, 31. Miyaichi

• Rezerwowi Swansea: 3. Taylor, 7. Britton, 10. Bony, 24. Pozuelo, 25. Tremmel, 26. Alvaro, 35. Alfei.

• Natomiast hitowe spotkanie na White Hart Lane między Tottenhamem, a Chelsea zakończyło się remisem 1:1. Po tych wynikach piłkarze Andre Villasa Boasa są liderem z 13 punktami na koncie. Za nimi jest Arsenal, który traci punkt.

• Dzisiejsze mecze niemiło będą wspominać w Manchesterze. Obywatele i Czerwone Diabły przegrały swoje mecze odpowiednio z Aston Villa i West Bromwich Albion. Dla "czerwonej" części jest to o tyle bolesna porażka, że doznana na własnym boisku.

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski. Zachęcam do komentowania i do pisania jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Trzecią, i zarazem ostatnią, zaplanowaną na dzisiaj relacją w Premier League jest spotkanie na Liberty Stadium, gdzie za pół godziny Swansea zmierzy się wiceliderem tabeli, Arsenalem Londyn.