• Koniec spotkania. Swansea zremisowało z Hull 1:1.

• Kartka dla Shelveya.

• Maynor Figueroa ukarany żółtą kartką.

• Pablo Hernandez opuszcza boisko. W jego miejsce Wayne Routledge.

• Robert Koren wchodzi za Grahama.

• Nie grało nic do tej pory Swansea i z chaosu udało mu się zdobyć bramkę. Oby był to zwiastun lepszej gry, z obu stron oczywiście.

• Goooooooool! Chico Flores, 1:1. W końcu udało się dośrodkowanie! Sprytnie rzut rożny wykonali gospodarze i po wrzutce piłkę otrzymał Flores, który nie zmarnował tej okazji!

• Swansea wciąż bez pomysłu, cały czas w akcjach tej drużyny brakuje dokładności, jakiegoś błysku. Wszystko opiera się na kompletnie nieudanych albo dośrodkowaniach, albo akcjach indywidualnych.

• Tak jest, to właśnie on wchodzi na boisko. Za De Guzmana.

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gości, kolejne zakończone niepowodzeniem. Tym czasem szykuje nam się pierwsza zmiana, do gry jest już prawie gotowy Pozuelo

• De Guzman dośrodkowywał z rzutu rożnego, poradzili sobie jednak z tym zagrożeniem obrońcy Swansea.

• Tom Huddlestone znalazł się kompletnie niepilnowany w polu karnym przeciwnika, ale jego uderzenie wołało o pomstę do nieba. Piłka poleciała wysoko nad bramkę.

• Kolejny prosty błąd ze strony Łabędzi. Tym razem popelnił go Shelvey, który nieudanie próbował przepuścić piłke do kolegi.

• Gospodarze starają się od początku przenieść grę na pod pole karne przeciwnika. Na razie nie bardzo im to jednak wychodzi.

• Pan Chris Foy gwiżdże, goście wznawiają grę...

• I mamy koniec pierwszej połowy. Patrząc na przebieg gry w tej części spotkania, z ulgą można przyjąć wiadomość, że arbiter w końcu wezwał piłkarzy do szatni. Jak do tej pory mecz ogląda się dość ciężko, głównie za sprawą tego, iż Swansea jest bezproduktywne w ataku. Hull zrobiło swoje, strzeliło gola i nastawiło się do kontrataków. Po przerwie musi być lepiej i coś mi podpowiada, że czekają na nas jeszcze bardzo dobrze trzy kwadranse. Na razie to tyle, spotkamy się za około 15 minut.

• Minutę doliczył Chris Foy do tej pierwszej połowy.

• Jak pokazały powtórki, faulu na Sagbo raczej nie było. A nawet jeśli, to raczej przed polem karnym, a nie w nim

• Żółta kartka dla Liveromore'a za faul na Dyerze w środkowej strefie boiska.

• Mieliśmy teraz długie zagranie w pole karne gospodarzy, a tam jak długi upadł Sagbo. Gwizdek arbitra milczy, a ja żeby się ustosunkować do tej sytuacji, muszę najpierw zobaczyć powtórkę. Tej realizator jeszcze nie pokazał.

• De Guzman przed chwilą również próbował swoich sił z dystansu, ale lepiej by było, gdyby tego nie zrobił. Piłka poleciała wysoko ponad bramką

• Michu miał przed chwilą niezłą pozycję do oddania strzału z około 16 metrów, jednak skiksował i futbolówkę złapał bramkarz.

• Chico Flores faulował rywala w polu karnym McGregora.

• Tiendalli znów dośrodkowywał z prawego skrzydła, ale kończy się to tylko rzutem rożnym.

• Tym razem mieliśmy dośrodkowanie z rzutu rożnego, również w szesnastkę Tygrysów, również nieudane.

• Tiendalli wrzucał przed chwilą piłkę z prawej strony, ale skończyło się to dobrą interwencją obrońców. Tak samo zresztą, gdy po chwili tego samego próbował De Guzman.

• No, w końcu udało się gospodarzom wymienić kilka krótkich podań, zagrać na jeden kontakt pod szesnastką rywala i od razu zrobiło się groźnie. Choć tym razem Ben Davies nie trafił w światło bramki.

• No i dosłownie przed chwilą mieliśmy kolejny przykład bezsilności podopiecznych duńskiego szkoleniowca. Znów wymienili oni parę podań, po czym Shelvey zdecydował się długie zagranie, które nie znalazło adresata.

• Brzydki mamy teraz fragment meczu. Hull ma swój wynik i nastawiło się do gry z kontry, Swansea natomiast nie ma żadnego pomysłu na ukłucie rywala.

• Swansea ma problem z rozegraniem ataku pozycyjnego. Ciężko im wymienić kilka podań na połowie rywala, częściej starają się zagrywać długie piłki w stronę Michu, które kończą się stratą.

• Przed chwilą Jonjo Shelvey ładnie rozrzucił grę na prawą stronę, ale dośrodkowanie z tamtej flanki, które wykonał Tiendalli było nieudane,

• Brzydki faul El-Mohamadiego na Canasie, sędzia jednak nie zdecydował się na pokazanie żółtego kartkonika.

• Po nim natomiast do strzału co prawda doszedł Williams, ale zawodnik Swansea nie trafił głową w światło bramki.

• Nathan Dyer dośrodkowywał z prawej strony, ale jego akcja kończy się tylko rzutem rożnym.

• Wydawać się mogło, że to gospodarze są bliżej strzelenia gola, a tu proszę. Błąd linii obrony w kryciu spowodował, iż kompletnie niepilnowany Graham dostał piłkę w szesnastce rywala i nie mógł nie skorzystać z takiej okazji. Mamy 1:0 dla Hull i to zapowiada nam kapitalne widowisko w dalszej części meczu.

• Goooooooooool! Danny Graham! Świetnie z prawej strony dośrodkował Livermore, a do bramki trafia właśnie były piłkarz Swansea!

• Yannick Sagbo spróbował przed chwilą strzału sprzed szesnastki, ale został zablokowany.

• Ładną akcję zaprezentowali nam przed chwilą gospodarze, ale skończyła się ona kompletnie nieudanym zagraniem ze strony Pablo Hernandeza

• Jak na razie żadna ze stron nie jest w stanie narzucić swojego stylu gry drugiej. Akcje są bardzo chaotyczne i najczęściej kończą się daleko od pola karnego przeciwnika.

• No i mieliśmy pierwszy dzisiaj strzał na bramkę. Michy dograł piłkę do Dyera, ale uderzenie tego drugiego było niecelne i grę wznowią goście.

• Ten początek z obu stron jest bardzo spokojny. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na zaatakowanie rywala.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy, spotkanie zaczynają grający na biało gospodarze.

• Przed meczem, tradycyjnie w tej kolejce, minuta braw dla Nelsona Mandeli.

• Piłkarze już wyszli na boisko, właśnie przybijają sobie piątki. Czekamy na świetny, emocjonujący mecz.

• Podaliśmy składy obu ekip, pora podać skład sędziowski. Jako główny dzisiaj Chris Foy, na liniach pomagać mu będą H. Lennard i M. Wilkes, a w roli arbitra technicznego wystąpi Kevin Friend.

• W tym samym czasie Tygrysy również nie będą miały najłatwiej: Stoke, West Brom, Manchester United, Tottenham, oraz Everton. Z tym ostatnim będzie się również mierzyć Swansea, pomiędzy meczem z Norwich i Chelsea, co umknęło mi wcześniej.

• Powiedzieć, że dzisiejsze zwycięstwo jest potrzebne Swansea jak woda rybie byłoby może lekką przesadą, ale jeśli spojrzymy na najbliższy kalendarz tej ekipy, to zdamy sobie sprawę, jak ważny jest to mecz dla Łabędzi. W okresie świąteczno-noworocznym ich rywalami będą: Chelsea, Aston Villa oraz Manchester United. Bez trzech punktów w dniu dzisiejszym i w następnym pojedynku, z Norwich, może być bardzo ciężko.

• Dla Steve'a Bruce'a i jego podopiecznych niewątpliwie największą bolączką tego sezonu jest postawa w meczach wyjazdowych. Na siedem takowych przegrywali oni aż sześciokrotnie, tracąc przy tym 15 goli.

• W poprzedniej kolejce obie ekipy mierzyły się z drużynami, które z pewnością uważane są za mocniejsze od nich. Swansea sprostało zadaniu i ograło 3:0 Newcastle, natomiast Hull przegrało 0:2 z liderem, Arsenalem Londyn.

• Do rozpoczęcia meczu zostało jeszcze ładnych parę minut, zapraszam więc do przeczytania zapowiedzi do niego. Można ją znaleźć tutaj.

• Ławka rezerwowych Hull: Harper, Rosenior, Koren, Brady, McShane, Boyd, Faye

• Ławka rezerwowych Swansea: Zabret, Amat, Taylor, Lamah, Routledge, Pozuelo, Donnelly

• Po lewej stronie są już dostępne wyjściowe jedenastki obu ekip. Jak widać, Michael Laudrup ostatecznie może skorzystać z Hiszpana Michu, który wraca do gry w pierwszym składzie. Dzięki temu problem obsady pozycji napastnika rozwiązuje się sam.

• Witamy! Już tylko nieco mniej niż godzina została do rozpoczęcia meczu pomiędzy Swansea City a Hull City. Spotkanie to zakończy 15 kolejkę Premier League, a na relację live z niego zapraszam, Damian Wiśniewski.