Swansea City

1

Manchester United

4

• Zakończyło się kolejne spotkanie sezonu 2013/2014. Piłkarze Manchesteru wygrali ze Swansea 4:1. Wysokie zwycięstwo zapewniło "Czerwonym Diabłom" pozycję lidera w Premier League. Za uwagę dziękuję Mariusz Lesiak

• United podbija Swansea! Fantastyczna bramka Welbecka, który podcinką pokonał Vorma! Asystę zaliczył Rooney.

• Do drugiej połowy sędzia dolicza cztery minuty.

• Swansea poczuło krew i próbuje iść za ciosem. Z rożnego wrzucał Shelvey, jednak dobre wyjście z bramki de Gei zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Schodzi bohater tego spotkania - Robin van Persie. W jego miejsce Anderson.

• I mamy honorowe trafienie! Bony strzela gola.

• Przypomina się United z poprzednich sezonów, w których Manchester nie gra porywająco, ale wygrywa.

• Ostatnia zmiana w Swansea. Schodzi debiutant Canas, za niego Ki

• Za to kochamy Premier League! Swansea nie odpuszcza, kolejna próba Dyer'a. Wynik na tablicy wyników jednak nie drgnął.

• Van Persie, ależ on to zrobił! Druga bramka latającego Holendra! Piekielnie mocne uderzenie z 17 metra - bez szans Vorm.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost do Patricka Evry, ale jego strzał głową z linii bramkowej wybija Canas!

• W ubiegłym sezonie Swansea i Man Utd zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. Pierwsze spotkanie skończyło się podziałem punktów (1:1). Drugie piłkarze United wygrali 2:1,

• Sytuacja 3vs3! Ale Rooney nie przytrzymał linii i złapany został na spalonym. Ciśnienia nie wytrzymał również Welbeck, który za późno podawał do Anglika.

• Obaj stoperzy United grają dziś bardzo dobrze w powietrzu. Praktycznie wszystkie piłki stają się ich łupem.

• Ponad godzina gry za nami. Na placu gry pojawia się Rooney. Zmieni Giggsa.

• Van Persie z ostrego kąta, minimalnie koło bramki.

• Kapitalne podanie Davies'a do Dyer'a, który fatalnie jednak wrzucił w pole karne. Od bramki De Gea.

• Zmiana nie będzie jednak potrzebna. David de Gea podniósł się z murawy. Warte odnotowania jest również to, iż z ławki podniósł się Rooney.

• Przy tym bramkarz United nabawił się jakiegoś urazu. Na rozgrzewkę ruszył już rezerwowy golkiper.

• Bony zgrywa głową do Michu, ale Hiszpana ubiegł de Gea i mamy rzut rożny.

• Zmiany dobrze podziałały na ekipę z Walii, przycisnęli United

• Michu, dobre uderzenie Hiszpana zza pola karnego, na raty broni jednak de Gea.

• Bony, pierwsza próba w Premier League, ale bardzo niecelna.

• Na boisku pojawił się także Bony. Zmienił Britton'a.

• Od razu dwie roszady w składzie. Najpierw na placu gry pojawił się Hernandez, który zmienił Routledge.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Sędzia Dowd kończy pierwsze czterdzieści pięć minut. Jak na razie United nie zachwyca, ale prowadzi.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Cleverley spóźniony, zasłużona żółta kartka.

• Flores zdecydował się na strzela, ale jego próba bardzo niecelna.

• Carrick ukarany żółtą kartką. Z taką decyzją nie zgadza się David Moyes, który dość energicznie poderwał się z ławki.

• Niezła gra w wykonaniu gospodarzy, ale nie przekłada się ona na wynik. Manchester wykorzystał z pełną premedytacją praktycznie wszystkie swoje okazje.

• Kolejny cios United. Tym razem bramkę strzela Welbeck, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Anglik wykorzystał dobre podanie wzdłuż bramki od Valencii.

• Pierwszy gol króla strzelców z poprzedniego sezonu.Van Persie zrobił to genialnie. Po podaniu Holender przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i z woleja trafia do siatki bezradnego Vorma!

• Wspomniany przed chwilą Shelvey zabrał się za wykonywanie rzutu wolnego, ale jego centra minęła wszystkim zainteresowanych

• Shelvey debiutuje dziś w ekipie "Łabędzi", oglądając mecze w jego wykonaniu w barwach Liverpoolu, jakoś nie pasuje mi on do filozofii Laudrup'a.

• I jeszcze raz Michu, znowu koło bramki...

• Michu! Kolejna jego próba, ale fantastycznie broni bramkarz United.

• Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy. Najpierw fantastycznie strzał Routledge'a obronił de Gea, a chwilę potem piłkę, po wielkim zamieszaniu, do siatki wpakował Michu. Hiszpan niestety dla kibiców Swansea był na pozycji spalonej.

• Pięknie skonstruowana akcja United, najpierw strzał zza pola karnego Welbeck'a, a chwilę potem dobita Giggsa z ostrego kąta, ale nie ma gola

• Pierwsza szansa van Persiego, ale jego strzał nie sprawił najmniejszych problemów Vorm'owi.

• Kolejne ostre starcie. Znowu w głównej roli Canas, tym razem to on był faulowany.

• Próba wrzucenia w pole karne, ale świetnie zastawiał Evra i od bramki de Gea

• Posiadanie piłki na razie na korzyść gospodarzy, 69% - 31%

• Valencia ukarany żółtym kartonikiem

• Rzut wolny dla grających dziś na czerwono gości.

• Welbeck rewanżuje się Canasowi, ale tym razem ostre zagranie nie zostało "nagrodzone" kartonikiem.

• Bardzo ostre wejście Canas'a w nogi, sędzia nie miał wątpliwości i pokazał Hiszpanowi żółtą kartkę.

• Na razie spokojnie piłkę rozprowadzają gospodarze, długo wymieniają piłkę, ale brakuje im miejsca na zagranie tego ostatniego, kluczowego, podania

• Typowo walijska pogoda będzie towarzyszyć temu meczowi.

• Pierwszy gwizdek rozbrzmiał już na Liberty Stadium. Od środka zaczynają gospodarze.

• Piłkarze obu ekip już wychodzą z tunelu. Wyprowadza ich Phil Dowd oraz jego asystenci: G Beswick, D Bryan.

• Dużo lepiej wypadła ekipa " Łabędzie", która rozgromiła QPR, aż 5:0.

• W zeszłym sezonie na inaugurację Manchester uległ Evertonowi 0:1.

• Moyes ma już za sobą pierwszy mecz o stawkę. Szkocki trener kilka dni temu zdobył Tarczę Wspólnoty. Jego Manchester pokonał Wigan 2:0.

• Ławka gości: Anders Lindegaard, Anderson, Wayne Rooney, Chris Smalling, Fabio Da Silva, Shinji Kagawa, Wilfried Zaha.

• Ławka gospodarzy: Gerhard Tremmel, Jordi Amat, Neil Taylor, Ki Sung-Yueng, Alejandro Pozuelo, Pablo Hernandez, Wilfried Bony.

• David Moyes zdecydował się przywrócić Rooney'a. Anglik zasiądzie w spotkaniu w Swansea na ławce rezerwowych.

• Już za niecałe pół godziny po raz pierwszy na ławce trenerskiej Manchesteru zasiądzie David Moyes. Jego zadanie w United nie jest łatwe. Musi on kontynuować pracę legendarnego już Sir Alexa Fergusona.

• Liga już wystartowała! Za nami dwa spotkania, w których nie zabrakło kartek, bramek, emocji. Teraz czas na kolejne na Liberty Stadium.