Swansea City

1

Tottenham Hotspur

3

• Koniec meczu na Liberty Stadium. Tottenham kontynuuje swoją dobrą passę. Swansea o punkty będzie musiało powalczyć w kolejnych spotkaniach.

• Aż pięć minut doliczone do drugiej połowy.

• Walker ostro dośrodkował w pole karne, ale za mocno i piłka wyszła niezatrzymywany na aut.

• Do końca spotkania nieco ponad pięć minut. Swansea próbuje jeszcze walczyć, ale nie potrafi przebić się pod bramkę gości.

• Sigurdsson zdołał oddać płaski strzał z pola karnego, ale na posterunku był Tremmel.

• Żółta kartka dla Rose'a za niesportowe zachowanie i przeszkadzanie przy wznowieniu gry przez Swansea.

• Zmiana w Tottenhamie. Naughton zmienia Lennona.

• A jednak! Bony trafia do siatki uderzeniem ze środka pola karnego. Swansea może jeszcze powalczyć!

• Po stracie trzeciej bramki gospodarze nie maja już wiary w zdobycie chociażby punktu. Nawet na bramkę honorową na razie się nie zanosi, bo obrona Tottenhamu gra dzisiaj bez zarzutu.

• Teraz wszystko było już jak trzeba! Rose wyłożył piłkę niekrytemu w polu karnym Adebayorowi, który uderzył pod ręką interweniującego Tremmela. 3:0 dla Tottenhamu!

• Doskonała okazja dla Tottenhamu na podwyższenie prowadzenia! Dembele zdecydował się sam kończyć akcję, i zrobił to fatalnie. Powinien był podawać do znacznie lepiej ustawionego Adebayora, który nie ukrywa swojej irytacji samolubnym zachowaniem kolegi.

• Żółta kartka dla Bonego za rzekomy faul na Chirichesie.

• Sigurdsson na boisku w miejsce Chadliego.

• Lamah przedarł się indywidualne lewą stroną i wywalczył rzut rożny. Po wrzutce zdołał uderzyć Chico, ale piłka przeszła nad bramką.

• Rzut rożny dla Swasnea, ale piłka w rękach Llorisa. Będzie 10 czyste konto w tym sezonie?

• Bony stanął przed szansą, ale górą Lloris. W dobrej formie jest bramkarz Tottenhamu.

• Swansea jest w bardzo ciężkim położeniu. Próby ataków nie przynoszą najmniejszego efektu. Bardzo dobrze gra dzisiaj defensywa Tottenhamu, a Lloris prawie nie ma nic do roboty.

• Goooool! Walker świetnie zszedł z prawej strony, dośrodkował ostro w pole karne i Chico wpakował piłkę do własnej bramki! Szykuje się kolejne zwycięstwo Tottenhamu pod wodzą Sherwooda!

• Dla Shelveya ten mecz już się skończył. Konieczna jest szybka zmiana. W jego miejsce Roland Lamah.

• Leży na boisku Shelvey. Potrzebna pomoc fizjoterapeuty.

• Taktycznie faulował Jordi Amat i ogląda żółtą kartkę.

• Tottenham stara się nie oddawać inicjatywy rywalom. Na razie dobrze to Kogutom wychodzi.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy. Swansea - Tottenham 0:1

• Walker klatą piersiową wybił na rzut rożny piłkę dośrodkowaną z prawej strony. Mogła być bramka samobójcza, bo piłka wyszła za linię tuż przy słupku.

• Eriksen świetnym zwodem minął rywala w polu karnym, ale już jego uderzenie po ziemi było zbyt słabe, by zaskoczyć bramkarza.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Rzut rożny dla Swansea, zdołał uderzyć Amat, ale niecelnie.

• Próby ataków Swansea rozbijane przez defensywę gości. Szczególnie dobrze prezentuje się Chiriches, z którym rady nie daje sobie Bony.

• Tremmel w dobrym stylu wybronił bombę Adebayora z linii pola karnego. Tottenham przycisnął!

• Chadli atakował lewą stroną, minął Chico, ale jego wrzutka została zablokowana i tylko aut.

• Mogło być już 2:0. Szybkie rozegranie piłki wzdłuż pole karnego z lewej do prawej strony, ale Chadli w czystej sytuacji uderzył nad bramką!

• Z prawej strony, niemal z narożnika pola karnego piłkę w pole karne wrzucił Eriksen, a Adebayorowi nie pozostało nic innego, jak trafić do siatki z bliskiej odległości!

• Goooooooool! Adebayor i Tottenham prowadzi 1:0!

• Bony dostał piłkę w sytuacji sam na sam z Llorisem i oddał strzał obroniony przez bramkarz Kogutów. Do tego był na spalonym w momencie podania.

• Wrzutka z prawej strony w pole karne Tottenhamu i Bony zdołał oddać strzał głową, jedna zbyt lekko i bez problemu Lloris.

• Mecz jest szybki, ale brakuje składnych akcji. Szybkie kontry, przy asekuracyjnej grze w defensywie, i strzały z dystansu, to za mało, by stworzyć okazje bramkowe.

• Jak na razie lepsze wrażenie sprawia zespół gospodarzy.

• Szybka kontra Tottenhamu. Adebayor oddał piłkę na prawo, Dembele odegrał w pole karne, ale tam szybszy był bramkarz Swansea.

• Ależ uderzeni Bony'ego sprzed pola karnego w kierunku okienka bramki! Piłka obiła poprzeczkę! Najlepsza okazja w spotkaniu.

• Trwa wymiana ciosów na Liberty Stadiumm ale na razie żadna ze stron nie stworzyła poważnego zagrożenia.

• Shelvey próbuje dzisiaj zdobyć bramkę z dystansu. Tym razem z tego samego miejsca, co dwie poprzednie próby, uderzył w światło bramki, jednak Lloris dobrze interweniował.

• Próbował atakować lewą stroną Tottenham, ale gęsta obrona Swansea uniemożliwiła akcję. Koguty spróbowały z drugiej strony i było już groźniej, jednak defensorzy gospodarzy poradzili sobie z zagrożeniem.

• Kolejna próba ataku Adebayora, dobrze jednak w obronie Chico. Moment przewagi Tottenhamu, Swansea na własnej połowie.

• Adebayor po ziemi próbował podać w uliczkę do Lennona, ten jednak nie zdołał opanować piłki.

• Kolejne uderzenie Shelvego sprzed pola karnego, tym razem obok lewego słupka, ale już w bliższej odległości.

• Od pierwszych minut w szybkim tempie stara się atakować Swansea. Efektem pierwszy rzut rożny. Rozegrany krótko, piłka trafiła przed pole karne do Shelvyego, który jednak uderzył znacznie obok prawego słupka.

• Szybki atak Swansea! Bony wychodził sam na sam z Llorisem, ale francuski bramkarz Tottenhamu był przy piłce szybciej i zdążył od razu zapoczątkować akcję, oddając ją koledze z obrony.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

• Dla szkoleniowca Tottenhamu Tima Sherwooda będzie to siódmy mecz, odkąd objął zespół. W ostatnich pięciu zgarnął niemal pełną pulę - 13 na 15 punktów. Czy dzisiaj dopisze kolejne?

• Oba zespoły już na murawie witają się ze sobą i zajmują miejsca na boisku.

• Już za pięć minut pierwszy gwizdek w spotkaniu. Piłkarze szykują się do wyjścia na boisko.

• Znamy już składy obu zespołów. Czas na ławki rezerwowych. Swansea: David Cornell, Neil Taylor, Dwight Tiendalli, Roland Lamah, Ashley Richards, Álvaro Vásquez i Rory Donnelly. Tottenham: Brad Friedel, Kyle Naughton, Lewis Holtby, Etienne Capoue, Gylfi Sigurdsson, Roberto Soldado i Jermain Defoe.

• Zmotywowaniu są także podopieczni Michaela Laudrupa, który zapowiada, że dzisiaj zaczyna się walka o spokojną końcówkę sezonu. W przypadku zwycięstwa nad Spurs "Łabędzie" powiększą przewagę nad strefą spadkową do sześciu punktów.

• Witamy w relacji na żywo z pierwszego niedzielnego spotkania Premier League, w którym uciekające przed strefą spadową Swansea City podejmie na Liberty Stadium londyński Tottenham. "Koguty" mają dziś szansę zrównać się punktami z czwartym w tabeli Liverpoolem, więc motywacji z pewnością im nie zabraknie.