Arsenal Londyn

1

• Serdecznie dziękuję za spędzenie niedzielnego popołudnia na Ekstraklasa.net! Relację na żywo ze spotkania przeprowadzał dla Państwa Mateusz Węgrzyn. Miłego wieczoru!

• Na koniec jeszcze raz przypomnijmy sobie atomowe uderzenie Rosicky'ego, które zapewniło trzy punkty Arsenalowi:

• Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni Wengera awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Kanonierzy mają tyle samo punktów co drugi, Liverpool. Tottenham natomiast utrzymał się na piątym miejscu. Zawodnicy Sherwooda mogą jednak z obawą obserwować poczynania Evertonu, gdyż ten klub ma nie tylko zaledwie dwa punkty mniej, ale także dwa spotkania mniej rozegrane.

• Po szybkim zdobyciu prowadzenia, ekipa Wengera skupiła się raczej na obronie wyniku i ewentualnych kontratakach. Z kolei ataki Tottenhamu przypominały bicie głową w mur - dziesiątki dośrodkowań, często kompletnie niezrozumiałych, w poszukiwaniu Adebayora. Gospodarze, mimo dużego posiadania piłki, rzadko byli w stanie zagrozić bramce Szczęsnego.

• Koniec meczu na White Hart Lane! Tottenham 0:1 Arsenal!

• Mike Dean ma dziś sporo pracy. Żółta kartka dla Soldado i...

• Ostatnia próba wrzucenia piłki w pole karne Arsenalu... Ale obrońcy Kanonierów są dziś bezbłędni!

• Rose ukarany żółtą kartką za przewinienie. Nie spieszy się teraz Arsenal z rozpoczęciem gry.

• ... Szczęsny jednak pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

• Naughton próbował dośrodkować... Jeszcze korner dla Tottenhamu!

• Wybiła 90 minuta meczu. Sędzia zdecydował się doliczyć... 4 dodatkowe!

• Adebayor! Dobry strzał zza pola karnego! Szczęsny jednak pewną interwencją pozbawia nadziei piłkarzy Tottenhamu.

• Jakaś dyskusja pomiędzy zawodnikami obu zespołów i Timem Sherwoodem. To wszystko dlatego, że Kanonierom nie spieszyło się z rozpoczęciem gry z autu.

• Nadal do wyrównania próbuje doprowadzić Tottenham... Dobra wrzutka z prawej strony, ale Szczęsny wypiąstkował piłkę. Później strzelał Bentaleb, lecz defensywa Arsenalu blokuje strzał.

• Szybka odpowiedź Wengera na poczynania swojego vis-a-vis. Ostatnia zmiana dziś - schodzi zmęczony Oxlade-Chambarlain, za niego wchodzi Vermaelen.

• Ostatnia zmiana w ekipie Tottenhamu. Wchodzi Soldado za Eriksena. Dwoma napastnikami będzie teraz grać zespół Sherwooda.

• Ostatnie dziesięć minut meczu... Czy Arsenal zdoła dowieźć do końca to prowadzenie?

• Zaostrza nam się gra na White Hart Lane. Żółta kartka dla Flaminiego. Faulował Eriksena.

• Mertesacker! Świetne uderzenie z półwoleja na bramkę rywali! Znakomita interwencja Llorisa i tylko dzięki niemu nadal jest tylko 0:1!

• Zmiana w szeregach gości. Za Podolskiego wchodzi Monreal. Wenger wyraźnie wzmacnia swoją defensywę na ostatnie kilkanaście minut meczu.

• Vertonghen faulował Kościelnego w polu karnym. Tak, to powinien być rzut karny dla Arsenalu! Sędzia jednak zdecydował się puścić grę.

• Żółta kartka dla Vertonghena za wślizg w nogi Cazorli.

• Eriksen do Adebayora... Ale znów Kościelny na posterunku. Świetnie kryje dziś napastnika Tottenhamu środkowy obrońca Kanonierów.

• Trwa walka w środku boiska. Odbiór za odbiór, strata za stratę.

• Przerwa w grze. Chamberlain... zgubił w walce buta.

• Szkoleniowcy dokonali roszad na ostatnie dwadzieścia minut pojedynku. Czy Tottenham zdoła odrobić straty?

• a w Arsenalu schodzi strzelec bramki - Rosicky. Za niego melduje się Flamini.

• To jednak nie koniec zmian. Wchodzi też Sigurdsson za Chadliego...

• Brazylijczyk wchodzi za Sandro.

• Szykuje się zmiana w drużynie gospodarzy. Wejdzie Paulinho.

• Kolejna wrzutka na głowę Adebayora! Tym razem Kościelny spisał się świetnie, nie dając zbyt dużo miejsca napastnikowi gospodarzy. Dzięki temu reprezentant Togo nie trafił do bramki.

• Trzeba przyznać - Kanonierzy umieją wymieniać między sobą podania. Grali tak dobre trzy minuty.

• Chwila oddechu dla obrońców Arsenalu - goście rozgrywają piłkę.

• Gracze Tottenhamu uparcie próbują wrzucać piłkę w pole karne - jak nie z lewej, to z prawej strony boiska. Jak na razie nie przynosi to jednak korzyści gospodarzom.

• Tottenham - ArsenalTottenham - Arsenal

• Dobre podanie dostał Podolski od Cazorli, jednak świetny wślizg Kaboula przerwał obiecującą akcję Kanonierów.

• Dwie próby dośrodkowania Naughtona z prawej strony, obie jednak zbyt silne.

• Chadli próbował solowej akcji, przedryblował nawet dwóch obrońców Arsenalu, ale podopieczni Wengera stwierdzili - do trzech razy sztuka.

• Townsend... Wrzutka wzdłuż bramki Szczęsnego, a tam nie było nikogo z Tottenhamu! Nie lepiej było strzelać?

• Mocny start Tottenhamu w drugiej połowie! Gospodarze są zmotywowani by odrobić straty i przez te pięć minut stworzyli większe zagrożenie niż przez całą pierwszą połowę!

• Po tym zamieszaniu żółtą kartkę dostał Sandro. Faulował Rosicky'ego w środku pola.

• NIE MA GOLA! Co za okazja Tottenhamu! Fatalny błąd Szczęsnego. Wyszedł do dośrodkowania, ale nie zdołał złapać piłki. Za nim stał Chadli, który próbował wbić piłkę do bramki, ale dwóch defensorów Arsenalu zagrodziło mu drogę!

• Obie drużyny w niezmienionych składach.

• Pierwszy gwizdek drugiej połowy... Rozpoczyna Arsenal!

• Za chwilę zaczynamy drugą część zmagań w derbach północnego Londynu!

• Statystyki pokazują jasno - więcej przy piłce byli gospodarze, aż 62% czasu meczu. Statystyki "Kogutów" w ofensywie są jednak bardzo ubogie - siedem strzałów, lecz ani jednego celnego. Arsenal próbował zaskoczyć Llorisa sześć razy, dwa razy w światło bramki.

• Po zdobyciu błyskawicznego prowadzenia piłkarze Arsenalu nastawili się na szybkie kontrataki, czyli na to, co piłkarze Wengera lubią najbardziej. Tottenham mimo wielu prób nie zmusił do większego wysiłku Wojciecha Szczęsnego broniącego bramki gości.

• Może nie jesteśmy świadkami porywającego widowiska, ale obu ekipom na pewno nie można odmówić chęci do walki. Kości momentami trzeszczą, nikt nie odstawia nogi. Jest to otwarty mecz, akcja za akcję, dokładnie to, czego się spodziewaliśmy. Często brakuje jednak dokładności w kluczowych momentach.

• Koniec pierwszej połowy na White Hart Lane!

• Gibbs ukarany żółtą kartką za faul na Townsendzie.

• Danny Rose... Sagna popychał go w polu karnym, kibice domagali się rzutu karnego, ale czy był faul?

• Dwie minuty do końca pierwszej połowy. Obie ekipy myślami są już chyba w szatni, bo nie kwapią się do ataków.

• Uderzenie po ziemi Chadliego z dystansu! Miał dużo miejsca, ale zmarnował tę dogodną sytuację strzelając daleko od bramki.

• Giroud! Wydawało się, że Francuz wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale to po prostu arbiter spóźnił się trochę z decyzją odgwizdania spalonego.

• Podolski z lewej strony... Uderzał z ostrego kąta, piłka ugrzęzła w bocznej siatce bramki Llorisa.

• Groźna jest ta prawa strona Tottenhamu. Na zbyt wiele pozwalają na prawej flance piłkarzom "Spurs" obrońcy gości. To tam zawiązuje się wiele akcji ofensywnych gospodarzy.

• Żółta kartka dla Chadliego za faul na Rosickym.

• Uderzenie Duńczyka... Nad bramką Szczęsnego.

• Faul Podolskiego niedaleko linii pola karnego. Swoją szansę na uderzenie z rzutu wolnego będzie miał Eriksen!

• Kolejna wrzutka na Adebayora! Ależ blisko teraz był napastnik Togo! Piłka o centymetry minęła słupek bramki Szczęsnego!

• Dobra kontra Arsenalu! Podolski zagrał po ziemi w pole karne, tam strzelał Chamberlain, ale w porę uderzenie zablokowali obrońcy Spurs.

• Kolejne dobre, długie podanie do Adebayora... Ale napastnik gospodarzy na minimalnym spalonym.

• Swoich sił w ataku pozycyjnym próbuje Tottenham. Nie jest to jednak łatwe, bo Arsenal często broni się całą jedenastką na własnej połowie.

• Brutalne wejście Sagny... Żółta kartka dla obrońcy Arsenalu.

• Swoją drogą warto zauważyć, że reprezentant Togo przy każdym kontakcie z piłką otrzymuje solidną porcję gwizdów od kibiców gości.

• Townsend... Dobra próba wstrzelenia piłki w pole karne! Tam jednak nie było akurat Adebayora, przez co wysiłek Anglika spełzł na niczym.

• Akcja z drugiej strony boiska. Rose w ofensywnej akcji z lewej flanki dośrodkował, ale za mocno. Arsenal zacznie od autu.

• Tim Sherwood szaleje ze wściekłości przy bocznej linii. Mecz nie układa się na razie tak, jak sobie wymarzył...

• Chamberlain! Co on zrobił? Wyszedł sam na sam z Llorisem... I nieudanie próbował go lobować. Obok miał jeszcze Podolskiego.

• Niezła próba długiego podania Cazorli do Podolskiego, ale napastnik Arsenalu złapany na spalonym.

• Od momentu straty bramki, cały czas w natarciu piłkarze gospodarzy. Ich ataki opierają się zazwyczaj na dośrodkowaniach w pole karne Arsenalu.

• Kolejne dobre podanie do Adebayora, ale reprezentant Togo drugi raz pod rząd nie opanował wysokiej piłki.

• Na murawie leży Giroud, trzyma się za twarz. Ucierpiał w walce o górą piłkę.

• Rzut wolny wykonuje Eriksen. Długa wrzutka... Ale w polu karnym faulował Adebayor.

• Bentaleb próbował z dystansu, ale dobrze blokuje go Rosicki.

• Tottenham, lekko oszołomiony, próbuje atakować. Niezły początek zalicza Adebayor, który skutecznie "urywa" się defensorom Arsenalu. Teraz dostał dobre podanie ze środka pola, lecz nie zdołał opanować piłki.

• Bramka padła dokładnie po 73 sekundach meczu! Niesamowity start Kanonierów.

• Co za początek meczu! Znakomite uderzenie Czecha prosto w okienko bramki Llorisa!

• GOOOOOOOL!!!! ROSICKY!

• Wszyscy gotowi? Zaczynamy derby północnego Londynu!

• Oba zespoły grają w swoich pierwszych strojach: Tottenham w białych koszulkach i granatowych spodenkach, natomiast Arsenal na czerwono-biało.

• Drużyny czekają już w tunelu. Za chwilę na murawę wprowadzi ich sędzia, Mike Dean.

• Piłkarze obu ekip powoli kończą rozgrzewkę na murawie, a stadion zapełnia się kibicami.

• Ostatni raz obie ekipy spotkały się pierwszego września 2013, na Emirates padł wynik 1:0. Tak bramkę w tamtym meczu zdobył Giroud:

• Pierwszy gwizdek już za kwadrans! Jakim wynikiem zakończą się dzisiejsze derby północnego Londynu? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach!

• Obie ekipy zmagają się z kontuzjami. W drużynie gości nie zagrają Mesut Özil i Aaron Ramsey, , natomiast gospodarze będą musieli radzić sobie bez Dawsona, Capoue, Lameli, Chrichesa i Dembele. Pod znakiem zapytania stał też występ Adebayora, ale reprezentant Togo jednak zagra od pierwszej minuty.

• Dzisiejsze spotkanie na White Hart Lane jest ważne dla obu ekip nie tylko z powodu derbowego podtekstu. Oprócz lokalnej rywalizacji to także walka o cenne punkty. Tottenham potrzebuje ich, aby utrzymać kontakt z TOP4 i powiększyć przewagę nad Evertonem, który ma tylko dwa punkty mniej. Dla Arsenalu natomiast to okazja do zrównania się liczbą oczek z drugim w tabeli Liverpoolem.

• Serdecznie zapraszamy też do zapoznania się z zapowiedzią derbowego meczu na naszym portalu!

• Dziś śmiało powiedzieć można, że to piłkarskie święto dla każdego fana Premiership. Dopiero opadają emocję po znakomitym spotkaniu Manchesteru z Liverpoolem, a za chwilę będziemy świadkami kolejnego ekscytującego spotkania!

• Relację NA ŻYWO w tego meczu przeprowadzi dla Państwa Mateusz Węgrzyn.

• Witamy z White Hart Lane, gdzie za niecałe pół godziny będziemy świadkami derbów Londynu. Tottenham zagra z Arsenalem!