Tottenham Hotspur

1

Everton FC

0

• Koniec meczu! Podopieczni Martineza przez cały mecz bezskutecznie bili głową w mur. Tottenham zainkasował komplet punktów doświadczeniem i traci tylko trzy oczka do czwartego w tabeli Liverpoolu. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!

• Mark Clattenburg dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Coleman bezskutecznie próbował przedrzeć się z piłką między dwoma przeciwnikami. Aut dla gospodarzy.

• Jermain Defoe pojawił się na placu gry, zmienił Lennona.

• Tottenham coraz pewniej rozgrywa piłkę i ze spokojem rozbija kolejne akcje rywali. Szanse gości na wyrównanie maleją z każdą minutą..

• McGeady chciał dośrodkować z lewej flanki, ale piłka po rykoszecie wysokim łukiem zmierzała pod poprzeczkę bramki Llorisa. Golkiper gospodarzy pewnie złapał futbolówkę.

• Było blisko! Piłka trafiła na głowę Bainesa, ale ten będąc poza światłem bramki zdecydował się na zgranie futbolówki, która padła łupem Dawsona.

• Deulofeu nieprzepisowo zatrzymany na skrzydle. Czy gościom uda się wreszcie strzelić bramkę?

• Adebayor spróbował uderzenia z dalszej odległości, ale piłka poleciała ponad poprzeczką.

• Everton przez dłuższy czas utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi zbliżyć się w okolice pola karnego przeciwnika.

• a Deulofeu zmienia Naismitha.

• Podwójna zmiana w Evertonie, McGeady za Osmana..

• Naismith złapany na spalonym. Tymczasem do gry szykowany jest Delofeu.

• Szybka kombinacja "The Toffies" zakończyła się stratą. Chwilę później z kontrą wychodzili gospodarze, ale dość szybko zostali zatrzymani.

• Chóralne śpiewy wypełniają White Hart Lane od momentu trafienia Adebayora. Tottenham nie wyglądał dotychczas na drużynę lepszą, ale po objęciu prowadzenia piłkarze z Londynu utrzymują kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy, Paulihno schodzi z boiska, pojawia się na nim Capoue

• Szybkie rozegranie rzutu wolnego, piłka trafia pod nogi Togijczyka, który świetnie się zastawił i mocnym strzałem pokonał Howarda. Tottenham na prowadzeniu!

• GOOOOOLLLL!!!! Adebayor!!

• Barkley pojawia się na placu gry, zmienił Stevena Pienaara.

• Seria wrzutek w pole karne gospodarzy, "The Toffies" wciąż nie potrafią odnaleźć drogi do bramki przeciwnika

• Osman minął Bentaleba i starał się zagrać prostopadłą piłkę do Naismitha, podał jednak zbyt mocno.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu; Townsend wchodzi na boisko w miejsce Christiana Eriksena.

• Było blisko! Mirallas miał sporo wolnej przestrzeni i wystarczyło dobre podanie, aby stworzyć sytuację 1 na 1. Na White Hart Lane wciąż jednak bez bramek.

• Dembele zdobył z piłką kilkanaście metrów, ale w kluczowym momencie źle odegrał do partnera.

• Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, piłka trafia na głowę Naismitha, który na chwilę zażegnuje zagrożenie. Chwilę później piłka znowu znalazła się w polu karnym Evertonu.

• Pienaar świetnie przedarł się w pole karne przy linii końcowej, ale jego dośrodkowanie trafiło pod nogi Dawsona.

• Koguty od początku starają się przejąć inicjatywę, gra toczy się głównie na połowie Evertonu.

• Kyle Walker został zablokowany na skrzydle. Będzie rzut rożny dla Tottenhamu.

• Gramy dalej! Czas na bramki i wielkie emocje!

• Koniec pierwszej odsłony. Spotkanie zaczęło się bardzo ciekawie, ale w ostatnich minutach znacznie straciło na atrakcyjności. Do przerwy 0:0, oba zespoły schodzą do szatni, a ja zapraszam na relację z drugiej części spotkania za kilkanaście minut.

• Paulinho próbował złapać uciekającą piłkę, ale został zatrzymany przez odważnie interweniującego Howarda.

• Leighton Baines starał się przedrzeć skrzydłem pod linię końcową, ale został zatrzymany przez Walkera.

• Naismith dostał piłkę za plecy obrońców, ale nie zdołał zrobić z niej użytku. Od kilku minut brakuje składnych akcji i zagrożenia pod którąkolwiek z bramek.

• Mirallas samotnie popędził w stronę bramki Llorisa, po chwili dołączyło do niego dwóch partnerów, ale ten uparł się na indywidualne zakończenie akcji - uderzył ponad bramką.

• Wymiana piłki między Bainesem, a Naismithem zakończona stratą. Gospodarze starali się wyprowadzić kontrę, ale zostali szybko sprowadzeni na ziemię.

• Żaden z graczy Evertonu nie zdołał skierować piłki do siatki po centrze Bainesa, późniejszy rzut rożny również nie przyniósł otwarcia wyniku.

• Mirallas faulowany na skraju szesnastki, będzie dobra okazja dla gości.

• Walker ostatkiem sił złapał piłkę przy linii końcowej, ale jego dośrodkowanie nie znalazło żadnego z partnerów.

• Po okresie przewagi gości gra się wyrównała, obie drużyny konstruują swoje akcje na połowach przeciwnika, ale jak na razie brakuje skutecznego wykończenia.

• Lennon wypuścił się w samotny rajd, już w polu karnym postanowił zawrócić i stracił piłkę.

• Kapitalne dośrodkowanie Rose'a, Adebayor urwał się obrońcom, ale nie zdołał sięgnąć piłki.

• Mirallas dostał świetną piłkę, wpadł z nią w szesnastkę i oddał strzał. Został zablokowany przez Dawsona.

• Baines sprytnie poradził sobie z rywalem na skrzydle, ale jego wrzutka słabszą nogą była kompletnie nieudana.

• Mocne uderzenie Walkera z dalszej odległości, piłka minęła lewy słupek bramki Howarda.

• Zamieszanie pod polem karnym Tottenhamu. Vertonghen zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki i stracił ją na rzecz Naismitha. Po chwilowym zagrożeniu futbolówka padła łupem Llorisa.

• Seamus Coleman jest jak dotychczas najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem. Dobrze pracuje w defensywie, często włącza się także do ataków swojego zespołu.

• Naismith przekroczył przepisy zbyt mocno naciskając rywala pod polem karnym.

• Dembele zakręcił przeciwnikiem i odegrał do partnera, Tottenham przez dłuższy czas utrzymywał się przy piłce pod polem karnym gości i ostatecznie wywalczył rzut rożny.

• Uderzenie Eriksena z rzutu wolnego, piłka poleciała tuż nad poprzeczką. To jak dotychczas najlepsza okazja do zdobycia bramki dla Tottehamu.

• Eriksen wpadł z futbolówką w pole karne, ale stracił piłkę przy próbie dogrania do partnera.

• Mirallas złapany na spalonym. Pierwsze minuty to okres lekkiej przewagi drużyny z Liverpoolu.

• Dwie dobre okazje dla gości. Najpierw Osman uderzał zza szesnastki, a piłkę świetnie odbił Lloris, a chwilę później ten sam zawodnik próbował strzału głową po wrzutce spod chorągiewki. Wciąż jednak wynik nie ulega zmianie.

• Corner dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia pod bramką Evertonu. Chwilę później Mirallas próbował wyjść z szybką kontrą i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• Distin zagrał do bramkarza w trudnej sytuacji, Tim Howard musiał ratować się wybiciem jej poza linię końcową.

• Składna akcja gości. Seamus Coleman popędził z piłką prawą flanką i dograł do Osmana, a ten uderzył zza pola karnego metr ponad poprzeczką.

• Drybling Dembele w środku pola został dość brutalnie zakończony przez Stevena Pienaara w środku pola.

• Zaczynamy!!

• Rezerwowi Tottenhamu: Friedel, Naughton, Kaboul, Capoue, Townsend, Defoe, Soldado.

• Dzisiejszy mecz będzie szczególnym dla defensora "Kogutów", Kyle'a Walkera, który zaliczy setny występ w barwach Tottenhamu.

• Rezerwowi Evertonu: Joel, Hibbert, McGeady, Deulofeu. Barkley, Stones, Traore.

• W bezpośredniej konfrontacji obu drużyn jesienią padł bezbramkowy remis. W ostatnim starciu na White Hart Lane również nie wyłoniono zwycięzcy - spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

• Od momentu przejęcia zespołu z Londynu przez Tima Sherwooda Tottenham radzi sobie w lidze bardzo przyzwoicie - na 24 możliwe do zdobycia punkty Adebayor i spółka wywalczyli aż siedemnaście.

• Arbitrem dzisiejszego starcia będzie Mark Clattenburg, dla którego będzie to dwudzieste drugie spotkanie w tym sezonie. Dotychczas pokazał on 59 żółtych i jedną czerwoną kartkę, odgwizdał także cztery rzuty karne.

• "The Toffies" dwa ostatnie sezony zakończyli przed rywalem zza miedzy. Obecnie tracą do Liverpoolu tylko pięć punktów straty, ale wydaje się, że tym razem to piłkarze z czerwonej części Merseyside będą wyżej w tabeli

• Dotychczas wydarzeniem kolejki była masakra Arsenalu na Anfield. Podopieczni Brendana Rodgersa już po dwudziestu minutach prowadzili z czterobramkową przewagą, a ostatecznie wygrali 5:1. Po meczu głos zabrał golkiper "Kanonierów":Szczęsny po klęsce z Liverpoolem: To było k***sko żenujące

• Arena dzisiejszej rywalizacji na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem: White Hart Lane

• Serdecznie zapraszam na relację LIVE z kolejnego w ten weekend meczu na szczycie. Oba zespoły wciąż liczą się w walce o grę w następnej edycji Ligi Mistrzów, a zwycięstwo na White Hart Lane przybliży któryś z zespołów do czwartego miejsca.