Tottenham Hotspur 2 - 2 Manchester United

Tottenham Hotspur

2

Manchester United

2

• Koniec spotkania. 2:2 to wynik chyba sprawiedliwy, gdyż mecz ten w całości był bardzo wyrównany. Mówię jednak chyba, bo wydaje mi się, iż sędzia niesłusznie podyktował rzut karny za starcie Llorisa i Welbecka. No nic, z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• Trzy minuty doliczył sędzia do tej drugiej połowy.

• Zamknięci teraz w swoim polu karnym mistrzowie Anglii. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• Żółta kartka dla Vidicia za faul na Defoe.

• Było groźnie pod bramką Llorisa! Dobrze piłkę z prawej strony wrzucił Chicharito, ale w szesnastce Naniego uprzedził jeden z obrońców.

• Zmiana także w Tottenhamie. Schodzi Chadli, wchodzi Sigurdsson.

• oraz Nani za Valencie

• Dwie zmiany w ekipie gości. Young za Kagawe

• W dobrej okazji znalazł się po rzucie rożnym Paulinho, ale Brzylijczyk był na spalonym.

• Strzał Defoe z rzutu wolnego, piłka odbija się jednak tylko od muru.

• Faul na Dembele tuż przed polem karnym w wykonaniu Jonesa i żółta kartka za to wejście dla Anglika.

• To mógł być gol na 3:2! Kapitalnie w pole karne dośrodkował Walker, ale tam minimalnie z piłką minął się Townsend. Gdyby do niej doszedł, na pewno padłby gol.

• Żółta kartka dla Evry za faul na Townsendzie.

• Dużo chaosu mamy teraz na boisku. Żadna ze stron nie jest w stanie długo utrzymać się przy piłce, notujemy naprawdę dużo strat.

• Zmiana także u gości. Hernandez za Welbecka.

• Druga zmiana Andre Villasa-Boasa, Defoe za Soldado.

• Strzał na bramkę gości z rzutu wolnego, ale futbolówka zatrzymała się na murze.

• Ależ to była okazja dla United! Danny Welbeck kapitalnie pociągnął lewą flanką, zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale nikt nie zdołał jej przeciąć.

• Dośrodkowanie w pole karne United z rzutu wolnego, dobrze jednak tam piłkę wybija Phil Jones.

• Dobre uderzenie Walkera z rzutu wolnego, piłka nieznacznie jednak minęła bramkę De Gei.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Za Lennona wchodzi Townsend

• Było blisko trzeciego gola dla United! Z lewej strony świetnie dośrodkował Evra, ale w szesnastce nieznacznie pomylił się Wayne Rooney.

• Sam poszkodowany podszedł do piłki, ale trafił tylko w mur.

• Faul na Rooney'u, tuż przed szesnastką Kogutów. Może być bardzo groźnie pod bramką Llorisa.

• Wydaje mi się, że Welbeck brał jakieś lekcje aktorstwa od Ashley'a Younga. Anglik wyraźnie szukał tej jedenastki i zdołał niestety naciągnąć Mike'a Deana/

• W międzyczasie za faul na Welbecku żółtą kartkę otrzymał Lloris.

• Tottenham - Manchester United

• Goooooool! 2:2, Rooney! Pewnie wykorzystana jedenastka przez Wayne'a Rooney'a.

• Karny dla United! Danny Welbeck zdołał uprzedzić Llorisa, ale ten go nie faulował! Błąd sędziego!

• Goooooooooooooool! 2:1, Sadro! Brazylijczyk kapitalnie wymanewrował przed polem karnym Cleverley'a i fantastyczny, nie do obrony strzałem pokonał bramkarza. 2:1!

• Próba ataku ze strony gości, zupełnie nieudana. Za dużo chaosu panuje teraz na boisku na White Hart Lane.

• Dość drętwe te pierwsze pięć minut w drugiej połowie. Oba zespoły jakby bały się mocniej zaatakować ze strachu chyba przed skontrowaniem.

• Faul Soldado na Evansie, pod polem karnym United.

• Dobre dośrodkowanie Rooney'a w pole karne z rzutu rożnego, ale ręką piłkę zagrał Vidić.

• Mamy gwizdek sędziego, Czerwone Diabły wznawiają grę.

• Koniec pierwszej połowy. Remis, który jak na razie się utrzymuje, jest chyba zasłużony. Obie ekipy stworzyły sobie parę sytuacji bramkowych i obie wykorzystały tylko po jednej. Mecz jest prowadzony w bardzo dobrym tempie i świetnie się go ogląda. Pozostaje nam tylko czekać na drugie 45 minut. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Tylko minutę doliczył arbiter do tej pierwszej połowy.

• Potężny strzał z dystansu oddał teraz Phil Jones, a tor lotu piłki starał się jeszcze zmienić Rooney, ale nie udało mu się to i od bramki zaczynają gospodarze.

• Spadło nam teraz nieco tempo prowadzenia gry. Oba zespoły skupiły się teraz niestety na walce w środku pola, brakuje płynności.

• Groźne dośrodkowanie Rooney'a z rzutu rożnego, ale futbolówka minęła jednak wszystkich zawodników. Po chwili akcję prawą stroną przeprowadził Lennon, jednak jego wrzutkę wyłapał hiszpański bramkarz Czerwonych Diabłów.

• Zrobiło się teraz całkiem groźnie w szesnastce Kogutów. Valencia dośrodkował w pole karne, a tam Rooney zdjął piłkę niemal z nogi Cleverley'a i sam po chwili ją stracił.

• Kyle Walker dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego w pole karne, piłkę złapał jednak spokojnie David De Gea.

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Mieli gospodarze dwie kapitalne okazje do podwyższenia prowadzenia, nie potrafili ich wykorzystać i znów mamy wynik remisowy. Oj, rozkręca nam się genialnie ten mecz.

• Gooooooooool! 1:1, Wayne Rooney! Ależ mamy teraz tempo! Dośrodkowanie Smallinga w pole karne, błąd, fatalny błąd Walkera, piłka trafiła do Wazzy, a ten umieścił ją w bramce!

• Ależ okazja Lennona! Szybka wymiana dwóch podań, Soldado zagrał do Lennona, a ten nie potrafił trafić do bramki, mimo świetnej okazji!

• To MUSIAŁ być gol na 2:0! Kapitalną dwójkową akcję przeprowadzili Soldado i Paulinho, ale ten pierwszy nie potrafił wykorzystać stuprocentowej sytuacji!

• Tottenham starał się teraz przeprowadzić akcję swoją lewą stroną, ale Smalling zdołał zablokować Chadliego.

• Dobre dośrodkowanie Rooney'a z rzutu rożnego, ale radzą sobie z tym zagrożeniem gospodarze.

• Wydawać się mogło, że goście mają wszystko pod kontrolą. Przewaga w posiadaniu piłki była po ich stronie, potrafili utrzymywać rywala daleko od własnej bramki, a tu jeden błąd spowodował, że muszą teraz gonić wynik.

• Mogło być 2:0! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał oddał Michael Dawson, ale futbolówkę po jego uderzeniu zablokował jeden z obrońców.

• Goooooooooooooool! Kyle Walker, 1:0! Miało być groźnie i było groźnie. To właśnie ten obrońca piekielnie mocno, płasko uderzy z rzutu wolnego, a do tego podskoczył jeszcze mur i De Gea nie miał szans. 1:0.

• Faul na Paulinho tuż przed polem karnym De Gei. Może być naprawdę groźnie.

• Było blisko gola dla Czerwonych Diabłów! Po dośrodkowaniu piłki w pole karne z prawej strony i ogromny zamieszaniu, spadła ona pod nogi Rooney'a, który w ostatniej chwili został jednak zablokowany.

• Kolejna próba ataku zespołu gości zakończyła się niepowodzeniem. Piłka w rękach Llorisa.

• Ładnie teraz zrobił sobie miejsce przed polem karnym rywala Aaron Lennon, ale sam jego strzał był kompletnie nieudany i De Gea spokojnie złapał piłkę.

• Brzydkie te pierwsze dziesięć minut meczu. Mało jak na razie oglądamy gry piłką, stwarzania sytuacji podbramkowych, więcej natomiast walki w środku pola. Miejmy nadzieję, że już niedługo się to zmieni.

• Brzydko wszedł przed chwilą Patrice Evra w Aarona Lennona, nie skończyło się to jednak nawet odgwizdaniem przewinienia, gdyż gospodarze kontynuowali akcję.

• Ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili United, ale zakończyła się ona kompletnie nieudanym dośrodkowaniem Kagawy.

• Na razie prowadzić grę starają się piłkarze Andre Villasa-Boasa, jak dotąd jednak bez rezultatu. Goście nastawieni na grę z kontry.

• Dobre dośrodkowanie Kyle'a Walkera z rzutu rożnego, wybijają jednak goście piłkę z własnej szesnastki.

• Pan Mike Dean gwiżdże po raz pierwszy, gospodarze zaczynają mecz.

• Piłkarze już wychodzą na boisko. Czekamy na wielkie emocje.

• Porażka dla jednych i drugich byłaby niezwykle kłopotliwa, jeśli chcą walczyć o mistrzostwo Anglii. Wczoraj Arsenal ograł 3:0 na wyjeździe Cardiff City i ze sporym komfortem może przypatrywać się temu, co zrobią dzisiaj jego rywale.

• Zapraszam również do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu. Można ją przeczytać w tym miejscu.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko około 20 minut, pora więc przedstawić arbitra, który go poprowadzi. Będzie to pan Mike Dean

• W poprzednim sezonie bilans bezpośrednich spotkań tych dwóch drużyn, był korzystny dla Kogutów. Na Old Trafford wygrali on 3:2, a na własnym boisku zremisowali 1:1.

• Mecz ten będzie szczególnie wyjątkowy dla Michaela Dawsona. Obrońca Tottenhamu rozegra swój mecz numer 300 w Premier League. Występy te rozkładają się na dwa kluby Nottingham Forest oraz Tottenham właśnie. Dla tego pierwszego zagrał 83 razy.

• Ławka rezerwowych Manchesteru United: Lindegaard, Rafael, Anderson, Fellaini, Nani, Young, Hernandez

• Ławka rezerwowych Tottenhamu: Friedel, Kaboul, Capoue, Holtby, Sigurdsson, Townsend, Defoe

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy, na jakie zdecydowali się szkoleniowcy obu drużyn. Dla fanów gości, z pewnością niepokojący jest fakt, iż zabrakło w nim Robina Van Persiego. Jak zaraz będziecie mogli się przekonać, nie ma go nawet na ławce rezerwowych.

• W całej Europie, tylko Real Madryt wydał w ostatnim okienku transferowym więcej pieniędzy niż Tottenham. W przypadku Kogutów, nie przekłada się to jednak ani trochę na wyniki osiągane w lidze. Zajmują oni dopiero dziewiąte miejsce i strzelili zaledwie dziewięć goli.

• Gospodarze z pewnością zrobią dzisiaj wszystko, aby ich fani mogli jak najszybciej zapomnieć o kompromitacji sprzed tygodnia. Poprzednia kolejka nie była też najlepsza dla Czerwonych Diabłów, którzy tylko zremisowali z Cardiff. Miejmy więc nadzieję na pasjonujące widowisko, wszak oba zespoły mają coś do udowodnienia.

• Witamy! Już za nieco ponad godzinę na White Hart Lane w hicie tej kolejki Premier League, zmierzą się Tottenham oraz Manchester United. Na relacją live z tego wydarzenia zapraszam, Damian Wiśniewski.