3

Southampton FC

2

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Filip Błajet. Zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w ekstraklasa.net

• Piłkarzem meczu bez wątpienia trzeba uznać Christiana Eriksena, który zdobył dwa gole i zaliczył decydujący asystę. Czy Duńczyk w końcu przekona do siebie angielskiego menadżera?

• Wydaje się, że mecz zmianami wygrał Tim Sherwood. Sigurdsson wniósł na boisko sporo jakości i strzelił zwycięskiego gola. Dużo ożywienia dała także zmiana Townsenda. Z kolei zawodnicy wprowadzeni przez Pochettino nie wnieśli zbyt wiele do ofensywy - ani Ramirez, ani Gallagher.

• Z kolei Southampton spadł na 9 miejsce, a na 8 lokatę wskoczyło Newcastle United.

• Dzięki zwycięstwu Tottenham przesunął się na 5 pozycję w tabeli i o 2 punkty wyprzedza Everton. Trzeba jednak pamiętać, że Koguty rozegrały dwa spotkanie więcej niż The Toffees.

• Gwizdek Anthony'ego Taylora rozbrzmiał po raz ostatni, gospodarze zgarniają komplet punktów!

• Piłka na połowie Southampton, Tottenham panuje nad sytuacją.

• Bramka na 3-2! Długa piłka od Llorisa, Fonte nie najlepiej wybił piłkę, która spadał pod nogi Eriksena. Duńczyk odegrał do Sigurdssona, a Islandczyk potężnym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie Kogutom!

• Sędzia doliczył 4 minuty. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• Na boisko wchodzi młody napastnik Świętych, który tydzień temu zdobył swojego pierwszego gola w Premier League.

• Lallana z łatwością wykiwał Kaboula. Anglik podał do Ramireza, a strzał Urugwajczyk został zablokowany.

• Na spalonym Lambert. To 8 offside Świętych w dzisiejszym spotkaniu.

• Southampton rozgrywa piłkę na połowie Tottenhamu, jednak daleko od bramki Llorisa.

• Soldado opanował długą piłkę zagrywaną przez Llorisa i huknął obok słupka bramki Boruca.

• W drugiej połowie mniej emocji, a więcej walki w środku pola. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo.

• Cork zatrzymał faulem kontrę Kogutów i został ukarany żółtkiem.

• Dobrze z kontrą wyszedł Ramirez, odegrał do Lallany. Anglik próbował znaleźć w polu karnym Chambersa, jednak dograł niedokładnie.

• Dośrodkowanie Lallany z prawej strony, Lambert przegrał pojedynek główkowy z Naughtone, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Dośrodkowanie Warda-Prowse'a z kornera było zbyt mocne.

• Southampton ma problem ze skonstruowaniem akcji zaczepnej. Tottenham gra wysokim pressingiem.

• Bentaleb ukarany żółtą kartką za taktyczny faul.

• Groźnie było pod bramką Southampton. Z kontrą wyszedł Christian Eriksen, jednak za głęboko dośrodkował i Soldado nie dopadł do piłki.

• Jeśli wpadnie tu decydujący gol, to pewnie po błędzie któregoś z obrońców. Kogo? Vertonghena? Fonte?

• Wrzutka Duńczyka wylądował pod nogami Sigurdssona. Islandczyk oddał jednak słaby, niecelny strzał.

• Townsend faulowany przez Shawa na połowie Southampton. Szansa dla Eriksena na dobre dośrodkowanie.

• Z murawy schodzi Aaron Lennon, a zastępuje go Andros Townsend. Ciężko będzie Anglikowi zagrać gorzej.

• Eriksen miał szansę na hat-tricka. Duńczyka długim podaniem znalazł Kaboul, strzał pomocnika Kogutów zablokował Chambers.

• Posiadanie piłki: Tottenham 51% - Southampton 49%

• Wydaje się, że pierwszym do zmiany jest Aaron Lennon. Anglik dziś jakby nawet biegał wolniej, kompletnie bezproduktywny.

• Lambert dośrodkowuje w pole karne, zamieszanie zażegnuje Kyle Naughton.

• Z boiska schodzi strzelec bramki na 0-1. Rodrigueza zmienia Gaston Ramireza, który ma uspokoić grę Świętych.

• Tottenham nabrał wiatru w żagle i przeważa. Trzeci gol dla gospodarzy wisi w powietrzu.

• Wrzutka Eriksena wybita z pola karnego przez Lallane.

• Sigurdsson wywalczył korner dla Tottenhamu, obity piłka Jay Rodriguez.

• Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany Dejan Lovren za faul na Soldado.

• Dobra akcja kombinacyjna Tottenhamu. Sigurdsson związał dwóch obrońców, podał prostopadle do Eriksena. Duńczyk znalazł się w polu karnym i uderzył w kierunku bramki. Tylko boczna siatka.

• Eriksen zagrał prostopadłą piłkę do Chadliego, Belg pognał przed siebie i kopnął w kierunku bramki Soton. Boruc zaliczył dobrą interwencję i wybił piłkę na korner.

• Zamieszanie w polu karnym Southampton. Piłka odbijała się między Eriksenem i Soldado, ale Fonte zażegnał niebezpieczeństwo.

• Southampton jeszcze nie otrząsnął się po stracie bramki, przeważają gospodarze.

• Dobrze drugą połowę zaczęli Londyńczycy. Gra toczy się na połowie Świętych.

• Lovrenem zainteresowany jest ponoć Manchester United. Podobnymi wyczynami Chorwat nie przekona jednak do siebie włodarzy Czerwonych Diabłów.

• Na boisku z bólu zwija się Dejan Lovren, czyli winowajca przy wyrównującym golu Tottenhamu.

• Wyrównanie! Fatalny błąd Dejana Lovrena, piłkę przejmuje Soldado i dogrywa do Eriksena. Duńczyk tylko dopełnił formalności i mamy 2-2!

• Rozpoczynamy drugą połowe!

• Belga zmienia Islandczyk. Sherwood próbuje grać bardziej ofensywnie.

• Błąd przy bramce skończył się zejściem Clyne'a.

• Nie zbyt wiele alternatyw ma Mauricio Pochettino. Trzech obrońców, młodziutki i niedoświadczony Reed, a do tego rzadko dostający więcej niż 10 minut gry Gallagher. Jedynie Ramirez wydaje się pewniakiem do wejścia.

• Kogo z ławki wprowadzić może Sherwooda? Przede wszystkim przebojowego Townsenda, który powinien wnieść sporo ożywienia w grę Kogutów. W odwodzie pozostaje także Sigurdsson, dysponujący znakomitym uderzeniem z dystansu.

• Boruc na razie pewnie. Przy bramce Polak był bez szans, dwukrotnie obronił jednak groźne strzały Eriksena.

• Obecność angielskiego selekcjonera motywująco działa natomiast na Lallane, Rodrigueza i Lamberta. Dwaj pierwsi zdobyli po golu, a ostatni z wymienionych zanotował asystę.

• Mamy dzisiaj mecz błędów obrońców. Dwa razy fatalnie pomylił się Kyle Naughton, a jedną brzemienną w skutkach wpadkę zaliczył Nathaniel Clyne. Czyżby młodych obrońców stresowała obecność na trybunach Roya Hodgsona?

• Koniec pierwszej połowy. Tottenham przegrywa 1-2. Tima Sherwooda czeka trudna przemowa w szatni.

• Anthony Taylor dorzucił dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Duńczyk próbował bezpośrednio zaskoczyć bramkarza Świętych. Boruc sparował piłkę na rzut rożny.

• Wolny dla Tottenhamu. Eriksen będzie dośrodkowywał, piłka umieszczona na wysokości pola karnego. Davis faulowal Rose'a.

• Z lewej strony boiska znalazł się Danny Rose. Anglik miał dużo miejsca i dużo czasu, ale i tak dograł niedokładnie.

• Boruc na posterunku! Wrzutka z prawej strony Dembele, Soldado delikatnie zgrał do Eriksena, a strzał Duńczyka wybronił Polak. Tottenham blisko wyrównania.

• Lambert przerzucił piłkę z prawej strony boiska. Strzał Davisa zablokowany, wychodzi zza końcową linię boiska. Korner dla Świętych.

• Kapitalna parada Llorisa! Cork miękko przerzucił piłkę nad obrońcami Tottenhamu, Kyle Naughton po raz kolejny był spóźniony. Na szczęście defensora Kogutów Francuz obronił strzał Lallany.

• Lewą stroną pobiegł Luke Shaw i płasko dograł w pole karne. Dobrze ustawieni defensorzy Kogutów wybili piłkę.

• Szansa dla Tottenhamu. Cork sfaulował Lennona w okolicach 40 metra. Po dośrodkowaniu Eriksena piłka trafiła na woleja Dembele. Belg pomylił się znacząco.

• Mecz przeniósł się do środkowej strefy boiska.

• Z drugiej strony błąd Clyne'a, który nie trafia w piłkę we własnym polu karnym. Do piłki dopada Christian Eriksena i z bliska zdobywa gola kontaktowego!

• Z dystansu próbował Bentaleb. Strzał z trzydziestu metrów, choć groźny, mija bramkę Boruca.

• Obie bramki wędrują na konto Kyle'a Naughtona. Anglik notuje nie najlepszy występ.

• Kolejny fatalny błąd defensorów Tottenhamu. Lambert przechwycił piłkę, Lallana obiegł plecy napastnika i dostał piłkę. Kapitan Świętych spokojnie posłał piłkę obok Llorisa!

• Southampton zdobył optyczną przewagę. Święci częściej są przy piłce i uspokoili grę.

• Strata Rose'a na własnej połowie boiska, kilka podań wymienionych między zawodnikami Świętych. Futbolówka znalazła się pod nogami Luke'a Shawa. Strzał angielskiego obrońcy po rykoszecie od defensora Tottenhamu poleciał obok bramki.

• Jay Rodriguez znowu na spalonym. To już trzeci raz angielski napastnik za linią obrońców.

• Lambert wygrywa przebitkę z Vertonghenem i podał do Lallany. Kapitan Świętych oddał strzał, a Lloris pewnie złapał ledwo turlającą się piłkę.

• Tottenham natychmiast próbuje wyrównać. Jednak dośrodkowania zarówno Soldado, jak i Rose'a mijają cel.

• Fatalny błąd angielskiego obrońcy. Naughton pewnie szybko straci miejsce w składzie, kiedy do zdrowia wróci Kyle Walker. Z kolei Jay Rodriguez dobrze pokazał się Royowi Hodgsonowi i mógł zaimponować spokojnym wykończeniem akcji.

• Święci na prowadzeniu! Z piłką minął się Kyle Naughton piłkę przejął Jay Rodriguez i plasowanym strzałem pokonał Hugo Llorisa! Asysta Artura Boruca.

• Kolejny spalony Świętych i kolejny raz Jay Rodgriguez. Wydaje się jednak, że tym razem sędzia podjął błędną decyzję.

• Southampton przeważa w posiadaniu piłki, ale nie przekłada się to na żadne okazje bramkowe.

• Dwójkowa akcja Chadli-Soldado. Belg znalazł się w polu karnym i podał wzdłuż linii, futbolówka minęła Hiszpana o metr. Akcja zakończona bez strzału.

• Dośrodkowanie Eriksena wybite przez defensorów Świętych. Piłka wraca w posiadanie Kogutów.

• Dembele szarżował lewą stroną. Przegrał jednak pojedynek z Clyne'm i tylko rzut rożny dla Kogutów.

• Dobra wymiana piłek na prawym skrzydle Southampton. Dośrodkowanie nie dociera jednak do żadnego z zawodników Świętych.

• Boruc ryzykownie przedryblował Soldado. Jak widać urazu po nieudanym dryblingu z Giroud w Polaku nie ma.

• Jay Rodriguez trafia do siatki po podaniu Rickiego Lamberta, jednak Anglik był na pozycji spalonej. Powtórki pokazują, że bramka słusznie nie została uznana.

• Na razie sporo strat i nerwowości, żadna z drużyn nie może narzucić swojego stylu gry.

• Dwójkowa akcja Lallany i Lamberta zakończona strzałem kapitana Świętych. Piłka powędrowała jednak wysoko nad poprzeczką. Wydaje się, ze Lambert był w lepszej pozycji do strzału.

• Mieliśmy pierwszy rzut rożny mamy też pierwszego spalonego. Rickie Lambert za plecami obrońców Tottenhamu.

• Dośrodkowanie z rogu boiska strzałem głową kończy Kaboul. Strzelił jednak w sam środek bramki i Artur Boruc nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

• Rzut rożny dla Tottenhamu wywalczył Aaron Lennon.

• Było groźnie pod bramką Tottenhamu, jednak podanie Lallany nie dotarło do Rodrigueza.

• Tottenham rozpoczął od środka. Zaczynamy!

• Na trybunach pojawił się Roy Hodgson, który będzie śledził potencjalnych kandydatów do gry w angielskiej kadrze.

• Spotkanie poprowadzi Anthony Taylor. Anglik do tej pory w meczach Premier League podyktował sześć rzutów karnych i pokazał dwie czerwone kartki. Dwukrotnie prowadził spotkania Tottenhamu, a raz sędziował w spotkaniu Southampton. Wszystkie starcia zakończył się remisem 1-1. Czy podobnego wyniku możemy spodziewać się dzisiaj?

• Dla Tottenhamu najwięcej ligowych goli zdobył Emmanuel Adebayor, którego nie ma jednak nawet na ławce rezerwowych. Togijczyk osiem razy trafiał do siatki rywali. Drugim na liście strzelców jest Roberto Soldado, z sześcioma trafieniami, który dzisiejsze spotkanie rozpocznie w pierwszym składzie.

• Najlepszym strzelcem Southampton w bieżącym sezonie ligowym jest Jay Rodriguez, powoływany przez Roya Hodgsona do reprezentacji Anglii. Napastnik Świętych zdobył do tej pory 12 goli i jest obok Daniela Sturridge'a i Wayne'a Rooneya najlepszym brytyjskim snajperem Premier League.

• Podczas pierwszego starcia obu zespołów lepszy okazał się Tottenham, który pokonał Świętych 3-2. Dwa gole dla Kogutów zdobył wtedy Adebayor, trzecia bramka była samobójczym trafieniem Hooivelda. Z kolei dla Southampton trafili Lallana i Lambert.

• Tottenham wygrał trzy ostatnie ligowe starcia z Southampton i będzie starał się podtrzymać dobrą formę w spotkaniach ze Świętymi. Warto pamiętać, że to w spotkaniu z drużyną z St. Mary's Stadium Tim Sherwood debiutował na ławce trenerskiej Kogutów.

• Z kolei w wyjściowym zestawieniu Southampton znalazł się Jack Cork, który miał pauzować kilka tygodni. Ze składu wypadł za to Morgan Schneiderlin i Francuza nie ma nawet na ławce rezerwowych. W miejsce Ramireza do pierwszej jedenastki wskoczył Rickie Lambert, który dał świetną zmianę w spotkaniu z Norwich.

• W zestawieniach obu zespołów kilka niespodzianek. Do pierwszej jedenastki Kogutów niespodziewanie wskoczył Moussa Dembele, który zmagał się z kontuzją i nie był awizowany w pierwszym składzie. Do dyspozycji Tima Sherwooda nie będzie natomiast Emmanuela Adebayora. Togijczyk nie jest jeszcze w pełni formy fizycznej i nie ma go nawet na ławce rezerwowych.

• Ławka rezerwowych Southampton: Gazzaniga, Ramirez, Yoshida, Hooiveld, Chambers, Reed, Gallagher

• Ławka rezerwowych Tottenhamu: Friedel, Dawson, Fryers, Kane, Paulinho, Sigurdsson, Townsend

• Do pierwszego gwizdka Anthony'ego Taylora pozostało jeszcze 45 minut, ale znamy już składy obu zespołów.