5

Sunderland

1

• Za wspólną relację dziękuje Michał Kozera. Na koniec zapraszam do naszego podsumowania spotkania, które znajdziecie tutaj.

• Gole strzelali dziś Cattermole, dwukrotnie Adebayor, Eriksen, Kane oraz Siggurdsson. Tottenham dzięki temu zwycięstwu wraca na 6. miejsce w tabeli oraz, co ciekawe, poprawia swój bilans bramkowy, wynoszący teraz - 0. Sunderland niestety w obecnej sytuacji potrzebuje jak cudu kilku wygranych by w ogóle myśleć o pozostaniu w ekstraklasie.

• Sędzia kończy spotkanie, które miało przez chwilę znamiona nadchodzącej niespodzianki, zmieniło się jednak w prawdziwą demolkę drużyny przyjezdnej. Aż 6 bramek zobaczyliśmy na White Hart Lane.

• Fatalnie interweniował Mannone przy rzucie rożnym, pięścią strącając piłkę pod nogi rywali. Chwilę holował ją Adebayor, po czym oddał piłkę do rozegranie. Podanie przez środek trafiło na Siggurdsona, który dał swojej drużynie jeszcze wyższe prowadzenie.

• To już 5:1! Sigurdsson!

• Scocco próbował zwinnie minąć defensorów, jednak Ci poradzili sobie z interwencją.

• I chwilę po bramce trzecia zmiana.

• Townsend długo prowokował obrońców do interwencji, biegnąc przy linii bocznej. W końcu wywalczył aut, a po jego wykonaniu zawodnicy z Londynu zyskali kilka metrów kolejnym autem.

• To 10. trafienie Adebayora w tym sezonie Premier League!

• Świetnie z piłką wystartował Harry Kane, jednak jego strzał zdołał wybronić bramkarz. Na nieszczęście dla Vito Mannone, do odbitej piłki dopadł Adebayor i wpakował ją spokojnie do siatki. Powtórka pokazała niewielki spalony strzelcy bramki, jednak brak gwizdka przy tej odległości był zrozumiały.

• 4:0! Strzał Kane'a dobija Adebayor!

• Kolejna zmiana Tima Sherwooda - schodzi Aaron Lennon, a w jego miejsce wchodzi Andros Townsend.

• Mamy zmianę w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza asystujący przed chwilą Nacer Chadli, natomiast witamy na murawie Gylfi Sigurdssona.

• Nieco samolubny Adebayor - napastnik zbiegał z lewego skrzydła i zamiast podać do nadbiegającego kolegi, zdecydował się na strzał. Podobnie jak Kane chwilę wcześniej, płaska piłka poleciała prosto w bramkarza.

• Kane zwodził rywala przez chwilę, by znaleźć lukę do oddania strzału z pola karnego. Niestety - wycelował prosto w bramkarza.

• Pomocnik Tottenhamu przed polem karnym otrzymał podanie od Chadliego, które postanowił od razu zamienić na strzał. Jego uderzenie lewą nogą najpierw otarło nogi obrońcy, po czym od palców bramkarza padło do bramki, bardzo blisko prawego słupka.

• ERIKSEN! Świetna bramka Duńczyka na 3:1!

• Świetne przejęcie Bardsleya i podanie Johnsona do Gardnera tylko... dlaczego on piłkę przepuścił?

• I o wiele za daleko posłana przez Johnsona piłka.

• Sunderland niejako "korzysta" z prowadzenia Tottenhamu, samemu dużo więcej utrzymując się przy piłce. Właśnie wywalczyli faul w prawym narożniku.

• I oto druga z nich.

• Mamy dwie zmiany w drużynie Poyeta.

• I właśnie Lennon chciał zaskoczyć, wbiegając w pole karne i angażując kilku obrońców. niestety, jego podanie zostało wyczyszczone przez rywala.

• Niewiele akcji na boisku. Zawodnicy zwolnili, zbierają siły na, być może, zaskakujący atak. Przede wszystkim jednak gospodarze prowadzą i mogą pozwolić sobie na więcej spokoju.

• Kontra Sunderlandu. Goście ruszają z piłką, ale akcja zwalnia w oczekiwaniu na wsparcie. Ostatecznie w poprzek boiska z piłką zabiera się Borini, po czym strzela płasko na prawy słupek, gdzie jednak czeka już Lloris.

• Obrońcy wyjaśniają bez problemu.

• Rzut rożny dla Tottenhamu.

• Mocno poturbowany Wes Brown i Harry Kane - zderzenie ich obu kończy się niewielkimi rozcięciami na twarzy i konieczną pomocą medyków. Około dwa minuty przerwy w grze za nami.

• Dla Harry'ego Kane'a jest to pierwszy gol w Premier League!

• Genialne podanie Eriksena z lewego skrzydła - niska piłka leciała na 5 metr pola karnego gdzie czekali Kane oraz Adebayor. Pierwszy z nich sięgnął piłki nogą i skierował ją do bramki obok bezradnego Mannone.

• KANE! 1:0

• Niesamowicie szybki rajd Lennona po prawym skrzydle! Skrzydłowy na bocznej linii pola karnego wrzuca do kolegów, jednak fantastycznie interweniuje Bardsley.

• Próba wykreowania akcji Tottenhamu, jednak tuż przed polem karnym Eriksen gubi podanie.

• Tylko rożny! Mógł być karny dla Tottenhamu gdy Harry Kane biegł po polu karnym z piłką, a defensywa kombinowała jakby mu piłkę zabrać, w efekcie czego napastnik padł, a futbolówka wyleciała na rożny.

• Dziwne wykonanie wolnego - piłka poleciała w kierunku środka pola, być może w celu wykreowania jakiegoś strzału z dystansu. Nieomal nie zaowocowało to kontrą.

• Bardzo długo holował piłkę Johnson w lewym narożniku. Trwało to tyle długo, że Chiriches w końcu go sfaulował i chyba... o to chodziło.

• Bardsley próbował przedrzeć się prawą flanką bliżej pola karnego, ale dobrze interweniuje Rose.

• Johnson ze strzałem z dystansu. Pomysł dobry, niestety piłka odchodziła od bramki w efekcie czego się z nią rozminęła.

• To mogło być dobre uderzenie Sunderlandu - goście ruszyli pod pole karne Llorisa, jednak po drodze trafił się spalony.

• I rozpoczynamy drugą połowę meczu na White Hart Lane!

• Gdyby spojrzeć na wydarzenia meczowe można odnieść wrażenie, że dominuje Tottenham. Inna sprawa, gdy porównać to z wynikiem. Gospodarze nie dali rady wykończyć wielu akcji, podczas gdy goście ukąsili w niespodziewanym momencie, na dodatek pokazując później, że wcale nie muszą na tym poprzestać. Będzie niespodzianka?

• Eriksen do Paulinho na dwunasty metr, ten jednak traci piłkę po szybkiej interwencji defensywy. Na tym też kończy się pierwsza połowa

• Nieprzepisowa interwencja obrońcy Spurs i mamy rzut wolny dla Sunderlandu. Borini podejmuje próbę i trafia w mur.

• A jednak ten drugi - jego niskie uderzenie spada obok lewego słupka, przy którym już interweniował Mannone.

• Rzut wolny, tym razem z 18 metrów. Kaboul czy znów Eriksen?

• Gorąca walka przed polem karnym Sunderlandu kończy się żółtą kartką dla Lee Catermole'a, który w próbie odbioru fauluje wślizgiem od tyłu.

• Mocne uderzenie Eriksena trafia w mur.

• Chwila otwartej, chociaż goszczącej głównie na środku boiska gry. Kończy się próbą ataku gospodarzy i faulem Bridcutta.

• Wielka szansa Tottenhamu! Płaska wrzutka przez piąty metr pola karnego Sunderlandu zostaje w ostatniej chwili (dość niepewnie) wyjaśniona przez obrońcę. Centymetry dzieliły Koguty od drugiej bramki.

• Długa piłka do Boriniego, którą szybko przejmują obrońcy Kogutów. Do ataku ruszył jednak Sunderland i trzeba było najpierw rozegrać piłkę między defensywą przed wyjściem nią do ataku.

• No i korner bezowocny.

• Carlos Cuellar wślizgiem ratuje swojego bramkarza przed akcją sam na sam z rywalem. Rzut rożny.

• Niebezpieczny strzał Rose'a - piłka nieznacznie mija prawy słupek na co trybuny reagują głośnym jękiem zawodu.

• Kolejna dynamiczna akcja Tottenhamu. Piłkę prawą stroną prowadzi Kane, jednak zamiast wrzucić - strzela płasko, co pewnie wyłapuje Mannone.

• Świetne dośrodkowanie Eriksena z lewej flanki na 5 metr pola karnego i przede wszystkim wiele szczęścia napastnika Spurs. Do piłka wślizg wykonał obrońca, a piłka odbiła się od brzucha Adebayora, wpadając pewnie do bramki!

• ADEBAYOR! 1:1

• Lloris udaremnia dośrodkowanie Johnsona.

• Rzut rożny dla Czarnych Kotów.

• Świetna akcja Tottenhamu! Próba odnalezienia sobie miejsca do strzału kończy się przy nodze Adebayora, który z pierwszej zakręca piłkę do bramki Mannone. Szkoda, że futbolówka poleciała zbyt wysoko, bo to mógłby być go kolejki.

• Bardzo dobre podanie Cattermole'a do Johnsona, ten jednak już dość wyraźnie był na spalonym.

• Blisko był Naughton, gdyby tylko piłka nie minęła się z bramką...

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu - ukarany Marcus Alonso.

• Tottenham rzucił się do ataku, Eriksen ruszył z piłką w poprzek przedpola Mannone, jednak Lennon nie zdołał wykorzystać jego podania na skrzydło.

• To był ogromny błąd Llorisa, który chcąc wybić piłkę na aut trafił z nią do rywala, ten podał na środek pola do Cattermola, a jemu pozostało tylko wykończyć!

• CATTERMOLE! Ależ zmiana sytuacji w Londynie!

• Adebayor złapany na spalonym.

• Było bardzo blisko! Wrzutka Johnsona na długi słupek gdzie czekał Wes Brown - jego główka na centymetry minęła dalszy słupek i żałować mogą goście, że żaden ich zawodnik nie zamknął tej akcji!

• Faul na Borinim i Sunderland ma chwilę na zorganizowanie ataku pod polem karnym gospodarzy.

• Chwila zamieszania w polu karnym Mannone i piłka kończy na rożnym.

• W środku pola próbuje z akcją wyjść Sunderland, jednak efektem tego jest strata na korzyść gospodarzy.

• Długa piłka za dalszy słupek nie stwarza żadnego zagrożenia.

• Rzut wolny dla Tottenhamu, ustawia się do piłki Eriksen.

• Akcja Rose'a lewą stroną, jednak zabrakło dokładności w całej próbie.

• Ależ strzał Eriksena! Długa piłka w ostatniej chwili wytrącona przez Mannone!

• Kiepskie wykonanie kornera i piłka rusza w kierunku bramki Llorisa, jednak Francuz gotowy na taki rozwój sytuacji czeka na przedpolu.

• Świetna prostopadła piłka Chadliego do Lennona, jednak ten nie miał gdzie zagrać piłki. Rzut rożny.

• Problemy obrony gości z odebraniem piłki i atakuje Tottenham. Akcja przeniosła się z prawego na lewe skrzydło, by Koguty wycofały na środek pola w celu ponownego rozegrania.

• Faul Verginiego na Eriksenie.

• Wrzutka z prawego skrzydła Naughtona, prawdopodobnie celem byłby Adebayor, gdyby piłka leciała do niego.

• I już na początek faul Chadliego, sędzia już używa gwizdka.

• Godzina 21:00 wybiła i arbiter gwiżdze po raz pierwszy na stadionie Kogutów! Rozpoczyna Sunderland!

• Sędzią tego spotkania jest Lee Mason, który w ostatnich 5 meczach angielskiej ekstraklasy pokazał 16 żółtych i jedną czerwoną kartkę.

• Rezerwowi Sunderlandu: Oscar Ustari, Sebastian Larsson, Connor Wickham, Craig Gardner, Jack Colback, John O'Shea, Ignacio Scocco.

• Rezerwowi Tottenhamu: Brad Friedel, Ezekiel Fryers, Milos Veljković, Nabil Bentaleb, Sandro, Gylfi Sigurdsson, Andros Townsend.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Dzisiejszy mecz jest bardzo istotny dla obu drużyn. Tottenham jest obecnie w ligowej tabeli siódmy, ale wciąż jeszcze marzy o efektownym finiszu i doścignięciu piątego Evertonu, co dałoby Kogutom awans do Ligi Europy. Sunderland z kolei jest w ligowej klasyfikacji ostatni, przez co Czarne Koty nie mogą dzisiaj przegrać, jeśli chcą marzyć o utrzymaniu w lidze, do czego tracą obecnie siedem punktów.

• Witam wszystkich w relacji na żywo z dzisiejszego spotkania na zakończenie 33. kolejki Barclays Premier League!