1

Swansea City

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

• Dobry mecz na White Hart Lane. Dużo emocji, walki i strzałów. Tylko jedna bramka przesądziła o zwycięstwie Spurs. Bramka po rzucie karnym, którego nie powinno być! Tę sytuację można zobaczyć tutaj:

Neil Swarbrick nie zaliczy tego meczu do udanych. Tottenham przedłużył swoją serię do czterech zwycięstw z rzędu nad Swansea.

• Koniec! Tottenham skromnie pokonuje Swansea po golu Roberto Soldado z rzutu karnego.

• Ależ wściekły jest Angel Rangel! Nie może się pogodzić z decyzją arbitra, który dopatrzył się jego faulu.

• Goście walczą do końca, ambicji nie można im odmówić. Centra Chico Floresa z prawej strony zablokowana.

• Paulinho zmarnował wyśmienitą okazję do podwyższenia prowadzenia! Najpierw w sytuacji sam na sam z Michelem Vormem strzelił w bramkarza, a jego dobitka była bardzo niecelna – piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Neil Swarbrick dolicza cztery minuty.

• Kibice śpiewają When all the saints. Powoli zaczynają świętować zdobycie trzech punktów.

• Ostatnia zmiana w Torttenhamie. Sandro melduje się na boisku zastępując Androsa Townsenda.

• Centra Bena Daviesa została skwitowana złośliwym śmiechem kibiców Spurs.

• Do wejścia w ekipie Tottenhamu gotowy jest Brazylijczyk Sandro.

• Pojedynek na lewej stronie Chico Floresa z Kyle'm Walkerem. Górą Anglik, który nabił rywala. Grę z "piątki" wznawia Hugo Lloris.

• Dwóch zawodników Swansea na spalonym.

• Poddenerwowany jest Michel Laudrup. Jego podopieczni próbują przebić się w pobliże pola karnego gospodarzy, ale ci umiejętnie blokują dostęp.

• Etienne Capoue przerwał kontrę Jose Canasa faulem. Chwila oddechu i na ustawienie obrony.

• Gromkie brawa żegnają strzelca jedynej jak dotąd bramki, Roberto Soldado. Na ostatnie 10 minut wchodzi za niego Jermain Defoe.

• Kontra Swansea i Pablo Hernandez został odepchnięty przez Kyle'a Walkera. Sędzia gwiżdże faul.

• Dobre dośrodkowanie Androsa Townsenda do Michaela Dawsona, który zgrywa piłkę na piąty metr do obrońców Swansea.

• Wiele brakowało Wilfriedowi Bony'emu by pokonać Huggo Llorisa. Wynik wciąż bez zmian od 58. minuty.

• I Roberto Soldado znalazł się w protokole sędziowskim za faul.

• Hugo Lloris łapie piłkę po rykoszecie. Kwadrans do końca...

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie pierwszy raz było wybite przez obronę Swansea.

• Ashley Williams miał problem by zabrać piłkę dobrze zastawiającemu się Roberto Soldado. Żółta kartka za faul na Hiszpanie.

• Błyskawicznie rozegrany rzut wolny i Hugo Lloris z najwyższym trudem przenosi piłkę po strzale z woleja Chico Floresa!

• Wilfried Bony faulowany przez Paulinho 25 metrów od bramki.

• Hugo Lloris na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu. Na dodatek był faulowany przez Michu.

• Wilfried Bony zastępuje Jonjo Shelve'yego.

• Techniczne uderzenie Pablo Hernandeza z 18 metrów i piłka mija bramkę o pół metra!

• Piłka mnie minie, przeciwnik już nie – jak pomyślał, tak zrobił Ashley Williams, który sfaulował Jana Vertonghena.

• Andre Villas-Boas decyduje się na zmianę: Wpusza Gylfi Sigurdssona, który wchodzi za Moussę Dembele.

• Jonjo Shelvey strzela bardzo groźnie. Jednak wynik na tablicy wyników dalej wskazuje 1:0 dla Tottenhamu.

• Pablo Hernandez nie miał szans by ograć grającego dzisiaj bardzo dobrze Etienne'a Capoue. Od bramki zacznie Hugo Lloris

• Zmiana w Swansea: Alejandro Pozuelo wchodzi za Wayne'a Routledge'a. Zwiększa się hiszpańska kolonia w drużynie gości.

• Paradoksalnie w tej sytuacji rzut karny nie powinien być podyktowany. Andros Townsend "dodał" od siebie dramatyzmu.

• Bramkarz rzucił się w swoją prawą stroną, a Hiszpan posłał piłkę tuż przy lewym słupku.

• ROBERTO SOLDADO pewnie z "jedenastki"!

• Andros Townsend pada w polu karnym po starciu z Jonjo Shelvey'm. Rzut karny!

• Obie drużyny grają otwartą piłkę, przez co narażają się na kontry. Pablo Hernandez uprzedzony w ostatniej chwili przez Michaela Dawsona.

• W odpowiedzi kontra gości i przedzierał się Michu, ale został powstrzymany przez Michaela Dawsona.

• Andros Townsend strzela z dystansu tuż nad poprzeczką! Michel Vorm, choć wyciągnął się jak struna, nie sięgnął piłki!

• Nacer Chadli powalczył na prawej stronie i w ostatniej chwili Angel Rangel wybija piłkę na rzut rożny.

• Goście jeszcze nie przekroczyli linii środkowej. Dominacja i napór Tottenhamu trwa.

• Ostre dośrodkowanie Francuza z narożnika i Michel Vorm piąstkuje jak najdalej. Piłka leciała w stronę bramki!

• Strzał Etienne'a Capoue zablokowany. Do piłki ruszył jeszcze Roberto Soldado, ale jego uderzenie zostało zablokowane i ostatecznie korner.

• Roberto Soldado nie doszedł do piłki po centrze z prawej strony. Z animuszem zaczęli gospodarze.

• Andros Townsend na prawej stronie powstrzymany przez dwóch obrońców. Zyskał tylko rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta przez piłkarzy Swansea. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• Pierwsza połowa zaczęła się niemrawo, ale z czasem przewaga Tottenhamu była coraz większa. Ale jak nie wykorzystuje się dogodnych okazji, to trudno o korzystny wynik. I tak kontrowersja pod koniec pierwszej połowy.... Swansea kilka razy kontrowało, największe zagrożenie jest ze strony Michu, ale ten jest dobrze kryty. Wracamy za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy. Tottenham bezbramkowo remisuje ze Swansea.

• Minuta doliczona.

• Jonjo Shelvey fauluje Androsa Townsenda w polu karnym! Na jego szczęście sędzia dyktuje rzut wolny na linii pola karnego! Wiel-błąd Neila Swarbricka i przede wszystkim liniowego, który sytuację miał jak na dłoni!

• Na strzał z dystansu zdecydował się Chico Flores. Dobre, soczyste uderzenie, ale w sam środek bramki czym ułatwił Hugo Llorisowi w interwencji.

• Michel Vorm czekał aż piłka do niego doleci po strzale Etienne'a Capoue. Doczekał się.

• No i Michu się doigrał. Tym razem za faul dostaje żółtą kartkę.

• Jonathan de Guzman strzela z dystansu obok bramki. Domagał się od arbitra podyktowania rzutu rożnego, ale ten nakazał wznowić grę przez Hugo Llorisa. Nie spodobało się to Michu.

• Paulinho strzela z woleja z ośmiu metrów i piłka po koźle przelatuje nad poprzeczką. Michel Vorm tylko odprowadził piłkę wzrokiem!

• Michel Vorm paruje strzał zawodnika Tottenhamu na korner! Kolejna groźna okazja gospodarzy.

• Tottenham przeważa, ale nie potrafi tego przełożyć na wynik. Zmarnował dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia.

• Paulinho strzela z dystansu dalej celu niż za pierwszym podejściem.

• Źle rozegrany rzut wolny przez gospodarzy. Nieudana centra Danny'ego Rose'a. Brakuje Garetha Bale'a. I to bardzo.

• Za brzydki faul na Roberto Soldado żółtą kartką ukarany Jonjo Shelvey.

• Nie idzie lewą, to próbują prawą stroną atakować gospodarze. Piłkarze Swansea mają problemy z dobrze dysponowanymi przeciwnikami.

• Jonjo Shelvey strzela zza zasłony z 14 metrów i Hugo Lloris paruje strzał na korner.

• Jan Vertonghen strzela z rzutu wolnego prosto w zawodnika Swansea. Po chwili dalekie podanie na prawo do Androsa Townsenda, ale nie dobiegł do piłki.

• Tottenham przycisnął. Nacer Chadli płasko zagrywa w pole karne z lewej flanki i piłka po rykoszecie wpada ko koszyczka Michela Vorma..

• Jak to nie wpadło? Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony i Ahley Williams chciał wybić piłkę na rzut rożny, a trafił w słupek! Piłkę przejął na ósmym mecze zawodnik Spurs i strzelił wprost w bramkarza!

• Mała ciekawostka: Tottenham nie przegrał żadnego z 6 swoich ostatnich spotkań u siebie.

• Wayne Routledge na spalonym.

• Pablo Hernandez powstrzymany przez wracającego z asekuracją Nacera Chadli'ego, który wybija piłkę na korner. Po nim nie była zagrożenia pod bramką Hugo Llorisa.

• Ben Davies ogląda żółty kartonik.

• Nacer Chadli strzela nad murem... i nad bramką.

• Nacer Chadli nie doszedł do podania. Rzut z autu na wysokości pola karnego Swansea. Po chwili Andros Townsend faulowany na 19. metrze!

• Kwadrans gry za nami. Wyrównany początek meczu w wykonaniu obu stron.

• A na trybunach zasiada m.in. wszystkim znany i lubiany Gianni Infantino.

• Dalekie podanie na wolne pole do Michu, ale Hugo Lloris uprzedził go wyjściem na 14. metr i złapał piłkę.

• Powalczył o piłkę Etienne Capoue. Zdaniem sędziego zbyt agresywnie. Faul w środku pola.

• Etienne Capoue strzela lepiej niż Paulinho kilka minut temu, ale z podobnym skutkiem. Michel Vorm łapie piłkę.

• Hugo Lloris z trudem paruje strzał Wayne'a Routledge'a! Dobija Michu, ale posyła piłkę obok słupka. Nawet gdyby wpadła, to gol nie byłby uznany – spalony.

• Jeszcze jedna centra z lewej strony Danny'ego Rose'a, ale za mocne. Od bramki Michel Vorm.

• Paulinho strzela z ponad 25 metrów, ale zbyt lekko by pokonać Michela Vorma. Płaskie i sygnalizowane uderzenie Brazylijczyka nie sprawiło problemów bramkarzowi.

• Dobra centra z lewej strony Danny'ego Rose'a w pole karne do Roberto Soldado, ale Hiszpan został uprzedzony.

• When all the saints (go marching in) rozbrzmiewa na White Hart Lane. Tottenham niesiony dopingiem przycisnął rywala, który ma problemy z przekroczeniem linii środkowej.

• Wysoki pressing gospodarzy stwarza wiele trudności graczom Swansea. Ci ze zmiennym skutkiem radzą sobie.

• Zdaniem sędziego w ataku przewinił Jonho Shelvey. Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości własnego pola karnego.

• Wayne Routledge oddalił grę od własnego pola karnego. Oba stałe fragmenty gry nie przyniosły korzyści dla podopiecznych Andre Villasa-Boasa.

• Już pierwsza akcja lewą stroną przynosi rzut rożny dla Tottenhamu. Krótkie dośrodkowanie i jeszcze jeden.

• Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają gospodarze.

• Piłkarze już wychodzą na murawę. Za moment rozpocznie się mecz!

• Ostatnie spotkanie na White Hart Lane miało miejsce 16 grudnia zeszłego roku. Tottenham wygrał skromnie 1:0 po trafieniu Jana Vertonghena. W sumie Spurs wygrali trzy ostatnie bezpośrednie spotkanie. Jak będzie dzisiaj?

• Z kolei Tottenham wygrał dwa mecze: w lidze po ciężkim spotkaniu wywiózł komplet punktów z boiska Crystal Palace po golu Roberto Soldado z rzutu karnego, a w LE rozbił na wyjeździe gruzińskie Dinamo Tbilisi 5:0. W tym meczu Hiszpan strzelił dwie bramki, a po jednej dołożyli Andros Townsend, Paulinho i Danny Rose.

• Trzy dni temu walijski zespół wygrał w Lidze Europy z rumuńskim Petrolul 5:1. Na listę strzelców wpisali się Wayne Routledge (2 razy), Michu, wcześniej wspomniany Wilfried Bony oraz Pozuelo.

• W pierwszej kolejce Premier League Swansea przegrało u siebie z Manchester United aż 1:4. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Wilfried Bony, który dzisiejszy mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.

• Ponadto miejsce w "11" znalazło się dla Etienne'a Capoue i Nacera Chadli'ego.

• Duński trener gości, Michael Laudrup, wystawił w wyjściowym składzie aż sześciu Hiszpanów z największą gwiazdą Michu na czele. Ponadto po dwóch Walijczyków, Holendrów i jeden angielski rodzynek – Jonjo Shelvey.

• Za bramki dla Spurs będzie odpowiadał inny hiszpański napastnik, Roberto Soldado, pozyskany w tym okienku transferowym z Valencii.

• Rezerwowi Swansea: 2. Jordi Amat, 7. L. Britton, 10. W. Bony, 14. R. Lamah, 24. Pozuelo, 25. G. Tremmel, 29. A Richards.

• Znamy wyjściowe składy Tottenhamu i Swansea. Kogo Andre Villas-Boas i Michael Laudrup mają w obwodzie? Rezerwowi Tottenhamu: 4. Y. Kaboul, 16. K. Naughton, 18. J. Defoe, 22. G. Sigurdsson, 24. B. Friedel, 28. T. Carroll, 30. Sandro

• Nieco ponad pół godziny dzieli nas do pierwszego gwizdka sędziego Neila Swabricka na White Hart Lane, gdzie Tottenham zmierzy się ze Swansea. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Państwa Tomasz Górski