West Bromwich Albion

2

Aston Villa

2

• Koniec spotkania, 2:2. Remis chyba sprawiedliwy, West Bromwich z pewnością może żałować nie wykorzystanych sytuacji Sessegnona przy stanie 2:0, ale według zasady, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, to musiało się zemścić. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• Dośrodkowanie Amalfitano z prawej strony, Guzan łapie pikę.

• Trzy minuty dolicza pan Michael Oliver do tego spotkania.

• Kolejna nieudana akcja gospodarzy. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że taki wynik może już się utrzymać do samego końca.

• Dośrodkowanie Brunta z lewej strony, ale jednak fatalne i od bramki zacznie Guzan.

• Żółta kartka dla Clarka za taktyczny faul na Anichebe.

• Dobre zgranie Benteke do Weimanna, ale strzał tego piłkarza był już lekko mówiąc słaby.

• Dużo chaosu teraz mamy w grze obu drużyn. Szybkie straty piłki nie pozwalają na konstruowanie akcji ofensywnych.

• Druga zmiana gospodarzy. Anichebe za Popova.

• Kolejny strzał Longa, ale w przeciwieństwie do pierwszej polowy, teraz Irlandczyk nie potrafi nawet trafić w światło bramki.

• Niepewnie teraz Fabian Delph, ale kończy się to tyko niecelnym strzałem Longa.

• Ależ scenariusz, ależ powrót The Villans do gry! Gospodarze mieli okazje na 3:0, nie potrafili ich wykorzystać i co? I mamy 2:2!

• Goooooooooooooooooooool! 2:2, Westwood! Zagranie piłki w pole karne z lewej strony, ta wybita wpadła pod nogi Westwooda, a ten kapitalnym strzał pokonał bramkarza i mamy remis! Co za mecz!

• Dobre podanie Mulumbu do Amalfitano, ten jednak był na pozycji spalonej.

• Shane Long zszedł z lewej strony do środka, oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka poleciała w sam środek bramki i złapał ją Brad Guzan.

• Zmiana u gospodarzy. James Morrison za Sessegnona.

• Weimann zaatakował prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale tam spokojnie poradził sobie Myhill

• Wydawać się mogło, ze gospodarze kontrolują przebieg gry, a tu proszę. Pytanie tylko, cze gości stać jeszcze na coś więcej?

• Faul Benteke na wysokości pola karnego rywali.

• Gooooooooooool! Eeeeeel Aaaaahmaaadiiii! 2:1! Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony, zgranie piłki przez Agbonlahora i Marokańczyk pakuję ją do bramki. Ależ ciekawe 25 minut nas czeka!

• Strzał Benteke sprzed pola karnego, jednak piłka wpadła wprost w ręce bramkarza.

• Znów Sessegnon marnuje setkę! On i Amalfitano świetnie rozegrali dwójkową akcję, ale strzał napastnika w idealnej sytuacji, był mocno niecelny. Powinno być 3:0.

• Wprowadzili trochę zamieszania nowi piłkarze w ekipie gości na boisku, ale teraz gra już się uspokoiła. Zobaczymy, czy to cisza przed burzą, czy już się wypompowali

• Strzał na bramkę gości sprzed pola karnego, ale tylko rzut rożny. Źle zresztą wykonany i przy piłce The Villans.

• Ależ było blisko gola kontaktowego! Świetnym uderzeniem popisał się wprowadzony przed chwilą Weimann, ale piłka jakimś cudem nie wpadła do bramki.

• ...Weimann za Toneva

• ... i Delph za Syllę

• Na trzy zmiany od razu decyduje się trener gości. Agbonlahor za Kozaka...

• Strzał Amaflitano sprzed pola karnego, niecelny.

• Dobra akcja Amalfitano prawą stroną, ale Francuz pogubił się w polu karnym i musiał wycofać do Reida, a ten dośrodkował już nieudanie.

• Dośrodkowanie Clarka w pole karne, strzał głową Kozaka, jednak zbyt lekki, by pokonać Myhilla.

• Żółta kartka dla Mulumbu za faul na Tonevie w środkowej strefie boiska.

• Zagranie piłki w środek pola karnego przez Longa, ale tam nie było nikogo i poradzili sobie obrońcy The Villans.

• Gra toczy się teraz głównie w środku pola. Aston Villa nie umie zaatakować, a West Brom ma korzystny wynik i nie forsuje tempa.

• Długo rozgrywali teraz piłkę gospodarze, ale Sessegnon w kluczowym momencie, poślizgnął się w polu karnym stracił futbolówkę.

• Baker uderzył sprzed pola karnego, ale zrobił to fatalnie i nie ma nawet rzutu rożnego.

• Michael Oliver wznawia grę, od środka piłkarze Paula Lamberta.

• Koniec pierwszej połowy. 2:0 prowadzą jak na razie gospodarze i jest to gospodarze zupełnie zasłużone. Dwie naprawdę piękne bramki strzelił jak do tej pory Shane Long i to jest bohaterem tego widowiska. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Piłkarz gospodarzy podniósł się już jednak i na szczęście jest gotowy do dalszej gry.

• Claudio Yacob leży teraz na boisku po starciu z Syllą na środku boiska.

• Teraz mamy spokojniejszy okres gry. Piłkarze Steve Clarke kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń, pozwalając rywalom na rozgrywanie futbolówki, nastawiając się na grę z kontry.

• Strata gospodarzy w środku boiska, Benteke podał do Toneva, jednak strzał Bułgara był słabiutki i nie mógł zagrozić rywalom.

• McAuley fauluje teraz Benteke w środkowej strefie boiska.

• Bezsilność gości jest w tym meczu aż nadto widoczna. Jeden naprawdę świetny strzał Kozaka, jeden niezły Toneva i to by było na tyle. Na tak grający West Brom to zdecydowanie za mało.

• Doszedł teraz do sytuacji strzeleckiej Christian Benteke po rzucie rożnym, ale wyraźnie nie siadła mu futbolówka i od bramki zaczyna goalkeeper gospodarzy.

• Aston Villa utrzymuje się teraz na połowie rywala, ale cóż z tego, jeśli ich akcje kończą się jeszcze przed polem karnym.

• Ależ w gazie jest Shane Long! Teraz fantastyczną indywidualną akcję środkiem pola przeprowadził ten Irlandczyk, ale sam jego strzał był już gorszy, bo wprost w Guzana. Znów było blisko trzeciego gola.

• Kolejny raz blisko do wyjścia na wolną pozycję był Shane Long, ale tym razem w ostatniej chwili uprzedził go Ron Vlaar.

• Głupia pomyłka Sylli, aut dla gospodarzy. Piłkarze Lamberta jakby jeszcze nie wyszli na ten mecz, nie wiedzą co mają robić na boisku.

• Chris Brunt dośrodkował z rzutu rożnego, a polu karnym Guzan niepewnie wybił na kolejny corner. Ten natomiast źle rozegrany, skończył się spalonym.

• Mogło być 2:1. Długa piłka z głębi pola, zgrania głową Benteke i z dystansu w poprzeczkę trafił Libor Kozak. Było blisko gola kontaktowego.

• Dobra piłka w pole karne The Villans, ale Sessegnon został zablokowany przez obrońce i piłkę złapał bramkarz.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości, tym razem z rzutu wolnego, ale znów łatwo radzi sobie amerykański goalkeeper.

• Kolejne dośrodkowanie Amalfitano z prawej strony, tym razem futbolówkę łapie Brad Guzan.

• To MUSIAŁO być 3:0! Morgan Amalfitano zagrał kapitalną piłkę w pole karne z prawej strony, a w szesnastce w idealnej sytuacji pomylił się Sessegnon.

• Dośrodkowanie w pole karne West Bromu z rzutu wolnego, nie przyniosło ono jednak żadnego skutku.

• Clark zagrał piłkę w pole karne, ale nie miał z tym zagrożeniem najmniejszych kłopotów Boaz Myhill.

• The Villans jak na razie bez pomysłu. Nie potrafią oni zagrozić rywalowi, strzały z dystansu, to wszystko, na co ich stać. Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

• Gooooooooool! 2:0, znowu Long! Błąd Bacuny, zagrał on piłkę wprost pod nogi Irlandczyka, który świetnie wymanewrował obrońcę rywali i pokonał bramkarza. Ależ mecz Longa!

• Drugi strzał Toneva, ale tym razem dużo gorszy, bramkarz interweniuje bez problemów.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne The Villans, ale spokojnie futbolówkę łapie Brad Guzan.

• Ależ okazja dla gości! Kapitalne uderzenie Toneva z dystansu, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz i dzięki temu wciąż mamy 1:0. A było blisko wyrównania.

• A ja muszę nanieść poprawkę. Ta minuta braw była poświęcona nie byłemu piłkarzowi United, tylko Stuartowi Williamsowi, byłemu zawodnikowi WBA.

• Gooooooooooool! 1:0 dla West Bromwich, Shaaaaaaane Looooong! Zawodnik gospodarzy otrzymał cudowną piłkę od Brunta, leciała ona 40 metrów i spadła pod nogi Longa, który nie zmarnował tej okazji, 1:0!

• Jak na razie gra toczy się głównie w środku pola, żadna z drużyn nie zdecydowała się jeszcze na atak.

• Arbiter gwiżdże po raz pierwszy, mecz zaczynają gospodarze...

• Przed spotkaniem mamy jeszcze minutę ciszy, a raczej braw poświęconą Billowi Foulkesowi, byłemu piłkarzowi Manchesteru United, który przeżył katastrofę w Monachium, a potem zdobył wraz z Czerwonymi Diabłami Puchar Europy. Piękne zachowanie fanów obu ekip.

• Obie jedenastki już na boisku, piłkarze przybijają sobie teraz nawzajem piątki. Czekamy na naprawdę dobry mecz.

• Już tylko nieco ponad pięć minut do rozpoczęcia gry, pora więc na przedstawienia pana, który go posędziuje. Rozjemcą tych derbów będzie pan Michael Oliver.

• W poprzedniej kolejce, West Brom pechowo, z winy sędziego "tylko" zremisował 2:2 z Chelsea, ciekawe, czy dzisiaj karta się odwróci. "Nasz rywal jest mocny, musimy być dzisiaj bardzo skrupulatni w każdym elemencie gry, a do tego postarać się jeszcze o wykreowanie sytuacji bramkowych" - powiedział jeszcze przed tym spotkaniem szkoleniowiec gospodarzy.

• Paul Lambert natomiast był niezwykle pewny siebie. Mówił o tym, że jego zespół jest mocny, a w starciu derbowym stać go nawet na wzniesienie się na wyższy poziom, choć oczywiście oddał szacunek swojemu rywalowi.

• Steve Clarke przed tym spotkaniem powiedział, iż jego obrońcy są na tyle silni, by powstrzymać swoich przeciwników w ataku, a w szczególności miał tu na myśli oczywiście Christiana Benteke. Tylko czy to naprawdę aż tak trudne zadanie? Młody Belg w dotychczasowych dziewięciu meczach trafiał do bramki czterokrotnie, z czego po raz ostatni 14 września w pojedynku z Newcastle. Od momentu minęły już ponad dwa miesiące. Dla napastnika taki okres bez strzelonej bramki to zdecydowanie za długo, zwłaszcza dla napastnika, od którego tak dużo się oczekuje.

• A na ławce rezerwowych przyjezdnych zasiądą: Steer, Weimann, Herd, Bowery, Lowton, Delph, Agbonlahor

• Na ławce rezerwowych gospodarzy znaleźli się: L. Daniels, Morrison, Berahino, Dawson, Vydra, Anelka, Anichebe

• Po lewej stronie już macie dostępne wyjściowe jedenastki, które obaj szkoleniowcy wybrali na ten mecz. Zapraszam do zapoznania się z nimi. W pierwszym składzie gości wyjdzie były zawodnik poznańskiego Lecha, Aleksandar Tonev.

• Do rozpoczęcia meczu zostało jeszcze dość sporo czasu, zachęcam więc do zapoznania się z jego zapowiedzią. Można ją przeczytać w tym miejscu.

• Oba kluby są z hrabstwa West Midlands, stąd spotkanie pomiędzy nimi nazywane jest mianem derbów. W tabeli ligowej jedni i drudzy są bardzo blisko siebie. 11. West Brom ma tylko przewagę jednej bramki nad 12. Aston Villą i dla piłkarzy Paula Lamberta nadeszła świetna okazja, by przeskoczyć rywala.

• Witamy! Już tylko godzina została do rozpoczęcia ostatniego meczu 12 kolejki angielskiej ekstraklasy, w którym zmierzą się drużyny West Bromwich i Aston Villi. Na relację live z derbów zachodniej Anglii zaprasza, Damian Wiśniewski.