1

Arsenal Londyn

3

• Dziękuję Państwu za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

• Arsenal, pomimo kłopotów na początku drugiej połowy, pewnie pokonuje West Ham. Dzięki temu "Kanonierzy" liderują w tabeli, ale to miejsce może im odebrać Liverpool jeśli pokona dziś Manchester City.

• Koniec meczu.

• Strzelał jeszcze Joe Cole, ale obok bramki.

• Arbiter przedłużył to spotkanie o 4 minuty.

• Bendtner ładnie strzelał z prawej strony pola karnego w długi róg. Duńczyk jednak nie trafił w bramkę, ale pomylił się bardzo niewiele.

• Świetnie Bendtner na prawą stronę do Cazorli, a ten piętą do Walcotta. Dośrodkowanie Anglika zablokowane i corner dla gości.

• Dostaje swoją szansę także Nicklas Bendtner. Zastępuje on Oliviera Giroud.

• Druga zmiana w Arsenalu. Flamini za Oezila.

• Podolski swoim wejściem na boisko, rozruszał poczynania ofensywne "Kanonierów". Wcześniej zaliczył asystę, tym razem sam umieścił piłkę w siatce. Piłkę zgrał mu, stojący tyłem do bramki z obrońcą na plecach, Giroud. Niemiec bez zastanowienia uderzył i nie dał Adanowi szans. Strzał po ziemii, ale precyzyjny, przy słupku.

• GOOOOOL!!!!!!!! PODOLSKI

• Ostatnią zmianę przeprowadza Sam Allardyce. Za Nolana wchodzi Taylor.

• Świetne długie podanie Cazorli do Podolskiego. Niemiec wyszedł sam na sam z Adrianem, ale uderzył prosto w bramkarza. Okazało się, że Poldi był jednak na minimalnym spalonym.

• Arsenal długo utrzymywał się przy piłce, dobrze dośrodkował Podolski z lewej strony. W polu karnym niekryty był Walcott i pewnie, głową umieścił piłkę w siatce.

• I PROWADZĄ GOŚCIE!!!!! ZNÓW WALCOTT

• Z narożnika pola karnego, do środka złamał Walcott i natychmiast oddał strzał. Mimo, że jego uderzenie było lekkie i po ziemii, to jednak nie zdołał odbić piłki Adrian i puścił teoretycznie łatwy do obrony strzał.

• MAMY WYRÓWNANIE!!!!!!!!!!!!

• Pierwszą zmianę przeprowadza także Arsene Wenger. Do gry po kontuzji wraca Podolski, który wchodzi w miejsce Ramseya.

• Schodzi O'Brien, który ma już żółtą kartkę. Zastępuje go Guy Demel.

• Głupia strata Arsenalu przed polem karnym "Młotów". Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę. Diame zobaczył wysuniętego Szczęsnego, ale lob Senegalczyka za wysoki.

• Akcja Arsenalu bliźniaczo podobna do sytuacji bramkowej gospodarzy. Z daleka strzelał Cazorla, piłkę wypluł Adrian i strzelał jeszcze Giroud, ale za drugim razem Hiszpan znakomicie obronił.

• Dośrodkowywał Razvan Rat. Nieporozumiał się z własnymi obrońcami Wojciech Szczęsny, który wyszedł z bramki. Do piłki dobiegł jednak Cole, który strzelił z pierwszej piłki, ale uderzył minimalnie niecelnie.

• West Ham United - ArsenalWest Ham United - Arsenal

• Dobrze po dośrodkowaniu Diame głową strzelał O'Brien. Mimo, że Irlandczyk dobrze złożył się do uderzenie, to nie trafił w bramkę.

• Z rożnego, głową strzelał Vermaelen, ale źle wszedł pod piłkę, a dodatkowo blisko przy nim był obrońca i Belg uderza daleko od bramki.

• Tym razem pięknie strzelał Jarvis. Jego uderzenie odbił Szczęsny, ale tym razem piłkę wybijają obrońcy.

• Dośrodkowanie Jarvisa, na 16. metr, wybił jeden z obrońców Arsenalu. Stamtąd strzelał Nolan, Szczęsny odbił piłkę przed siebie prosto pod nogi stojącego 5 metrów przed bramką Carltona Cole'a, który przyłozył nogę i pewnie umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOL!!!!!!!! 1:0 WEST HAM

• Oba zespoły rozpoczynają drugą część meczu bez zmian.

• Zawodnicy obu drużyn gotowi do gry. Rozpoczyna się drugie 45 minut.

• Mecz toczony w dobrym tempie. Brakuje może sytuacji stuprocentowych, ale kilka akcji pod obiema bramkami było bardzo groźnych. W obu zespołach kuleje jednak dziś wykończenie i do przerwy nie zobaczyliśmy bramek. Być może po przerwie to się zmieni. Zapraszam za kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy.

• Mark Noble, podawał górą za linię obrony. Tam świetnie w tempo wybiegł Kevin Nolan, ale Anglik sprawiał wrażenie jakby przestraszył się wychodzącego z bramki Szczęsnego i zmarnował dobrą sytuację po wolnym.

• Spotkanie potrwa 2. minuty dłużej, a tymczasem wolny z dobrej odległości dla gospodarzy.

• Cazorla z wolnego w mur, po faulu O'Briena. Jednak po odbiciu od piłkarzy West Hamu, piłka spadła pod nogi Oezila i ten groźnie strzelał, ale centymetry obok bramki.

• Dobrze dośrodkowywał Oezil, spod końcowej linii, po ziemii. Nie zdążył jednak do tego zagrania dobiec Giroud i piłka przeleciała w poprzek pola karnego po czym przejęli ją gospodarze.

• Ramsey strzelał z bardzo ostrego kąta. Adrian nie popełnił błędu i złapał uderzenie Walijczyka.

• Teraz jakiś uraz Collinsa. Walijczyk nie jest w stanie kontynuować gry i zastępuje go Razvan Rat.

• Cazorla podawał prostopadle. Do tego zagrania wybiegali Walcott i Ramsey. Piłkę przejął Walijczyk i uderzył po ziemii sprzed pola karnego. Strzał jednak w środek bramki i spokojnie łapie Adrian.

• Cazorla groźnie strzelał z ok. 18. metrów. Mierzył ładnie, ale przestrzelił nad bramką Adriana.

• Z wolnego, z pod własnego pola karnego dośrodkował Adrian. W szesnastce Arsenalu duży tumult, ale akcja szybko wyjaśniona przez defensywę "Kanonierów".

• Odpowiada Arsenal. Precyzyjnie do Walcotta dogrywał Cazorla. Anglik jednak nieczysto trafił w piłkę z woleja i nic z tej akcji nie wyszło.

• West Ham naciska. Dobry strzał z daleka Diame wyłapuje Szczęsny.

• O'Brien dośrodkowywał, ale zbyt głęboko i złapał piłkę Szczęsny.

• Teraz dobre prostopadłe podanie do Cola. Ten jednak nie przebił się przez defensywę rywali, ponieważ był osamotniony z przodu. West Ham jednak odzyskał piłkę i Cole próbował jeszcze wrzucać, ale piłkę na aut wybił Mertesacker.

• Długo budował Arsenal atak pozycyjny. Ogromna liczba podań na jeden, dwa kontakty. Akcja gości kończy się jednak faulem O'Briena, który dostaje żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie Gibbsa zablokowane. Wrzucał jeszcze z rożnego Walcott i dobrze dorzucił do Mertesackera. Niemiec strzelał głową, ale bardzo lekko i bez większych problemów broni Adrian.

• Świetna sytuacja gospodarzy. Mark Noble po rzucie wolnym, z lewej strony boiska oddał groźny strzał w długi róg bramki Wojciecha Szczęsnego. Polak jednak poradził sobie z tym uderzeniem i wybił piłkę w boisko.

• Cazorla strzelał po ziemii, z boku pola karnego. Uderzenie Hiszpana zablokował jednak Collins.

• Faulowany teraz Carlton Cole blisko pola karnego. Sprytnie rozegrany wolny, niezłe dośrodkowanie Jarvisa wybijają jednak defensorzy Arsenalu.

• Pierwsza prostopadła piłka do Walcotta, ale Anglik był na spalonym

• Pierwszy gwizdek sędziego Phila Dowda. Rozpoczynamy spotkanie.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania są "Kanonierzy". Znajdują się oni na 2. miejscu w tabeli, ale mają taki sam dorobek punktowy, co liderujący Arsenal. Z kolei West Ham jest tuż nad kreską i ma zaledwie oczko przewagi nad będącymi w strefie spadkowej Crystal Palace i Fulham.

• Zaś ławka Arsenalu przedstawia się następująco: Fabiański, Monreal, Flamini, Jenkinson, Gnabry, Podolski, Bendtner.

• Na ławce gospodarzy zasiądą dziś: Jaaskelainen, Rat, Collison, Maiga, Taylor, Diarra, Demel.

• Dzień dobry. Zapraszam na mecz 18. kolejki Premier League, w którym West Ham podejmie na własnym obiekcie Arsenal. To spotkanie przybliży państwu Michał Przybycień.