1

Liverpool FC

2

• Ja już dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

• Liverpool przeważał w dzisiejszym spotkaniu, ale nie był to dla podopiecznych Brendana Rodgersa łatwy mecz. Musieli się trochę namęczyć, aby wygrać. Nie potrafili strzelić bramki z gry, ale Steven Gerrard pewnie egzekwował dziś rzuty karne. Liverpool po tym spotkaniu jest liderem Premier League.

• Koniec spotkania.

• Dobry strzał Sterlinga sprzed pola karnego. Ładnie zszedł z lewej strony do środka i groźnie strzelał w krótki róg. Jego uderzenie broni jednak Adrian.

• Mecz potrwa 4 minuty dłużej.

• Pojedynek główkowy w polu karnym Liverpoolu po dośrodkowaniu Guy Demela. Piłka odbija się od ręki Cole'a i wychodzi przed pole karne. Sędzia nie dopatrzył się zagrania ręką, i Downing uderzał z daleka, ale uderzył wysoko nad bramką

• Dobre prostopadłe podanie do Suareza. Urugwajczyk wychodził sam na sam z Adrianem. Jednak bramkarz West Hamu wyszedł na 16. metr i tam skutecznie interweniował przy strzale Urugwajczyka.

• Także ostatnia roszada w West Hamie. Carlton Cole wchodzi w miejsce Mohameda Diame.

• Zmiany w obu zespołach. Sturridge zastąpiony przez Toure.

• Strzelał Suarez zewnętrzną częścią stopy. Chciał uderzyć za kołnierz Adriana, ale trafił w poprzeczkę.

• Żółta kartka za bezpardonowe wejście dla Nocerino.

• Druga zmiana w ekipie "Młotów". Na boisku, w miejsce Taylora, pojawia się Jarvis.

• Suarez w polu karnym szukał dogrania. Piłka jednak odbiła się najpierw od nogi, a potem od ręki Guy Demela. Urugwajczyk dość ostentacyjnie domagał się rzutu karnego, ale tym razem gwizdek sędziego milczał.

• Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się po raz kolejny Steven Gerrard. Posłał on piłkę w swoją lewą stronę. Mimo, że wyczuł go Adrian, to strzał na tyle precyzyjny, w okienko, że bramkarz gospodarzy był bez szans.

• GOOOOOL!!!!!! GERRARD PEWNIE Z KARNEGO

• Oczywiście bramkarz gospodarzy ukarany żółtą kartką.

• Akcja Liverpoolu . Flanagan wbiegł w pole karne, a pod jego nogi rzucił się Adrian i piłkarz Liverpoolu przewrócił się. Wydaje się jednak, że interwencja bramkarza West Hamu była czysta. Innego zdania był jednak arbiter i wskazał na wapno.

• Pierwsza zmiana w West Hamie. Antonio Nocerino zastępuje Kevina Nolana.

• Podciągnął z piłką kilkanaście metrów Sturridge i uderzył sprzed pola karnego, ale jego strzał ląduje na trybunach.

• Teraz bardzo niecelne dośrodkowanie Suareza wychodzi poza boisko.

• Demel do Diame z autu. Ten drugi dośrodkował z prawej strony. Na długim słupku głową strzelał Carroll. Jednak jego uderzenie odbiło się od poprzeczki.

• Sterling podał do Suareza w pole karne. Strzał Urugwajczyka odbity od obrońcy i piłka w rękach Adriana.

• West Ham United - LiverpoolWest Ham United - Liverpool

• Długie podanie do Suareza w pole krne. Urugwajczyk nie dobiegł do piłki i wybija ją na przedpolu Adrian.

• Pierwsze 5 minut bez dobrych sytuacji. Gra głównie toczy się w środku pola. Dużo walki, spotkanie zaostrzyło się.

• Od początku drugiej części na boisku pojawił się Lucas Leiva, który zmienił Philippe Coutinho.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Do przerwy niesprawiedliwy remis. To Liverpool był stroną przeważającą. Udokumentował swoją przewagę golem z 11. metrów Gerrarda. Jednak już 2 minuty później West Ham wyrównał na skutek błędu arbitra. Dalsza część relacji już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy.

• Szybka odpowiedź West Hamu z rzutu rożnego. Początkowo dośrodkowanie złapał Mignolet. Jednak, gdy Belg był jeszcze w powietrzu faulował go Carrol i bramkarz "The Reds" wypuścił piłkę. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Futbolówka spadła na nogę Demela, który z bliska trafił do pustej bramki.

• GOOOOOOL!!!!!!!! MAMY WYRÓWNANIE

• Steven Gerrard pewnie wykorzystuje rzut karny, uderzając po ziemi w prawy róg. Adrian powędrował w lewo.

• GOOOOOOOOL!!!!!!!! GERRARD Z KARNEGO

• Od razu także żółta kartka dla Tomkinsa.

• Długie podanie do Suareza. Ten chciał minąć Tomkinsa w polu karnym, ale piłka odbija się od ręki obrońcy West Hamu. Jedenastka dla Liverpoolu.

• Strzelał Sturridge, ale nieczysto trafił w piłkę. Uderzenie Anglika daleko od bramki.

• Ładnie przedarł się lewą stroną Stuart Downing i dośrodkował na krótki słupek do Carolla. Angielski napastnik przegrał jednak pojedynek główkowy z niziutkim Flanaganem.

• Faulował Sakho na 20. metrze. Z wolnego uderzał Noble, ale obok bramki.

• Ładna klepka Sturridga z Hendersonem. Z ok. 18. metrów strzelał ten pierwszy, ale uderzył zbyt wysoko.

• Strzelał z lewej strony pola karnego Suarez, ale piłka odbija się od jednego z obrońców gospodarzy i opuściła boisko.

• Diame z prawej strony, dobrze obrócił się do środka, strzelił sprzed pola karnego, ale to uderzenie za wysokie.

• Kontra Liverpoolu po rożnym ich rywali. Otrzymał piłkę od Suareza, Sterling. Ten wbiegł w pole karne, ale zamiast odegrać do lepiej ustawionego Urugwajczyka, sam zdecydował się na strzał i piłkę pewnie złapał Adrian.

• Suarez próbował dośrodkowania z lewej strony. Wyszedł mu jednak bardzo dobry strzał, który zmierzał za kołnierz Adriana. Piłka trafiła jednak w słupek.

• Teraz dwie akcje West Hamu. Piłkarze "Młotów" próbowali strzałów z daleka, ale wszystkie odbijały się od obrońców.

• Tempo spotkania trochę siadło. Stroną aktywniejszą jest teraz Liverpool, ale dużo niedokładności w poczynaniach podopiecznych Brendana Rodgersa. Nic z tych akcji na razie nie wychodzi.

• Z rożnego dośrodkował Gerrard. Przejął piłkę na długim słupku Sterling i próbował strzelać. Jego uderzenie odbił Guy Demel i piłka wylądowała w rękach Adriana.

• Ładnie wywalczył piłkę na prawej stronie Diame i próbował dośrodkować do Carolla. Piłkę na rzut rożny wybija jednak Skrtel.

• Z wolnego uderzał Suarez, ale posłał piłkę minimalnie nad bramką Adriana.

• Faulował Mark Noble przed polem karnym. Wolny dla Liverpoolu z ok. 25. metrów.

• Odważniej próbują gospodarze. Dwa razy z lewej strony dośrodkowywał Downing, ale obydwie wrzutki wybite przez obrońców.

• Rozpoczynamy spotkanie.

• West Ham jest w tabeli 11. z 37 punktami na koncie, ale w przypadku zwycięstwa nie poprawi swojego miejsca. "Młoty" zdobyły w tym sezonie 36 bramek, natomiast duet napastników Liverpoolu Sturridge - Suarez ma na swoim koncie już 49 trafień. Urugwajczyk zdobył 29 bramek, a Anglik 20. Obaj są najlepszymi strzelacami w Premier League.

• Jeśli Liverpool dziś wygra, to utrzyma pozycję lidera Premier League. Podopieczni Brendana Rodgersa będą mieć 2 punkty przewagi nad Chelsea i 4 nad Manchesterem City. "The Citizens" rozegrali jednak o 2 mecze mniej.

• Rezerwowi West Hamu: Jaaskelainen, Jarvis, Carlton Cole, Joe Cole, Potts, Johnson, Nocerino

• Rezerwowi Liverpoolu: Jones, Toure, Cissokho, Moses, Leiva, Allen, Aspas

• W ostatnim meczu 33. kolejki Premier League Liverpool podejmie West Ham. Michał Przybycień. Zapraszam.