West Ham United

1

Manchester City

3

• Koniec meczu! Ostatni gwizdek Michaela Olivera rozbrzmiał nad Upton Park. Manchester City pokonuje West Ham 3:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali Aguero (dwie) oraz Silva. Tym samym podopieczni Manuela Pellegriniego notują pierwszą wyjazdową wygraną w tym sezonie. Dla gospodarzy porażka z "The Citizens" jest czwartą w obecnej kampanii. Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak.

• Manchester City już tylko czeka na koniec meczu. West Ham już także pogodził się z porażką.

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy!

• W polu karnym przewraca się Yaya Toure. Iworyjczyk domaga się karnego, ale sędzia pozostaje niewzruszony. Powtórki pokazują, że Michael Oliver błędu nie popełnił.

• Tym samym nie zobaczymy dziś na boisku Carltona Cola, który po krótkim rozbracie z "Młotami" ponownie zagra na Upton Park czy też jak ktoś woli Boleyn Ground.

• Ostatnia zmiana także w szeregach gospodarzy. Mladen Petric za Nolana.

• Ostatnia zmiana w Manchesterze! Stevan Jovetic pojawia się w miejsce Aguero.

• GOOOOOOL!!! To już jest koniec!!! David Silva dobija West Ham!!! Całą akcję zapoczątkował Yaya Toure, który posłał fantastyczne prostopadłe podanie do Sergio Aguero, ten przytomnie wycofał piłkę do Silvy, a Hiszpan technicznym, mierzonym strzałem pokonał fińskiego bramkarza!

• Dobra akcja gospodarzy, ale w ostatniej chwili zagraną wzdłuż bramki piłkę zgarnął Kolarov.

• Druga zmiana w szeregach gości. Millner za Nasriego.

• Świetne zawody rozgrywa Jussi Jaaskelainen. Fin w ciągu dwóch minut dwa razy ratował swój zespół przed utratą gola.

• Przy okazji ze zmiany korzysta także Manuel Pellegrini, który desygnował do gry Kolarova. Serb zluzował Negredo.

• oraz Matthew Jarvis pojawił się w miejsce Ricardo Vaz Te.

• Podwójna zmiana w szeregach gospodarzy. Joey O'Brien zmienił kontuzjowanego Demela

• Druga żółta kartka dla Manchesteru City. Tym razem Gael Clichy napomniany przez arbitra.

• Alvaro Negredo mógł ostatecznie przesądzić o wyniku tej rywalizacji, ale strzał Hiszpana zatrzymał się zaledwie na poprzeczce bramki Jaaskelainena!

• GOOOOOOL!!! Mamy bramkę kontaktową!!! Co nie udało się kilka chwil temu, udało się teraz. Przepiękną bramkę przewrotką zdobywa Ricardo Vaz Te!

• Powinno być 1:2, ale fantastyczne prostopadłe Downing'a koncertowo zmarnował Mohamed Diamé.

• Ochrona już usunęła "niespodziewanego gościa" i możemy kontynuować grę!

• Spotkanie musi zostać na chwilę przerwane! Niezadowolony z przebiegu meczu kibic wbiegł na boisko.

• GOOOOOL!!! West Ham 0 City 2!! Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Davida Silvy trafiło wprost na głowę Sergio Aguero. Argentyńczyk nie miał najmniejszych problemów i wpakował po raz drugi piłkę do siatki Jaaskelainena, który co prawda próbował interweniować, ale siła uderzenia była tak duża, że przełamała ręce Fina!

• Gospodarze stały fragment gry wykonali jednak najgorzej jak to tylko możliwe. Można powiedzieć, że "Młoty" chciały zaskoczyć City, a zaskoczyli samych siebie. Nolan na spalonym!

• Od rzutu wolnego rozpocznie West Ham po tym jak Mohamed Diame został popchnięty przez Yaya Toure. Będzie to pierwsza okazja po zmianie stron.

• Wracamy do Londynu po przerwie! Przed nami druga połowa, do której przystępujemy pełni nadziei, że trafienie Sergio Aguero nie było jedynym tego wieczoru.

• Sędzia Michael Oliver kończy pierwsze 45 minut! Oglądamy na prawdę dobre spotkanie, brakuje może konkretnych strzałów na bramkę, ale sytuacja z 16 minuty po części nam to rekompensuje. Na Boleyn Ground wracamy za około kwadrans!

• Dwie minut doliczone do pierwszej części.

• Stały fragment gry nie przyniósł jednak zagrożenia.

• Przed kolejną szansą staną gospodarze. Koło narożnika ostro Ricardo Vaz Te zaatakował Micah Richards. Arbiter nie miał wątpliwości i odgwizdał rzut wolny dla "Młotów".

• Fantastyczna interwencja Jaaskelainena, który broni piekielnie mocny strzał z linii pola karnego Toure.

• Dobre dośrodkowanie z bocznej strefy boiska na bramkę próbował zamienić David Silva, jednak strzał głową Hiszpana przeleciał koło bramki Jussi Jaaskelainena. Fin kontrolował w pełni całą akcję.

• W natarciu West Ham, ale Ricardo Vaz Te zbyt indywidualnie i ostatecznie Portugalczyk traci futbolówkę. Całą akcję próbował ratować jeszcze Ravel Morrison, ale i on nie zdołał przedrzeć się w pole karne.

• Nolan ukarany żółtą kartką!

• Jeżeli Manchester City zainkasuje dziś trzy punkty to awansuje na 4 miejsce w tabeli.

• Dobre dośrodkowanie Nobla z prawej strony, całą akcję próbował zamykać Ricardo Vaz Te, jednak Portugalczyk zrobił to bardzo nieudolnie... Od bramki zacznie Hart.

• Bardzo ostry atak Davida Silvy. Hiszpan ukarany żółtą kartką.

• Co za okazja! W roli głównej znowu Sergio Aguero. Tym razem Argentyńczyk przegrał jednak rywalizację z bramkarzem gospodarzy!

• Fantastyczną asystę zapisuje Fernandinho, jednak jeszcze większe brawa należą się Alvaro Negredo, który przytomnie przepuścił futbolówkę lecącą w jego stronę, dzięki temu Argentyńczyk mógł wpisać się na listę strzelców.

• GOOOOOOOOL!!! City prowadzi w Londynie!! Fantastyczne prostopadłe podanie na bramkę zamienił Sergio Aguero.

• Pierwszy strzał z dystansu w wykonaniu Diame. Uderzenie minęło jednak w bezpiecznej odległości bramkę gości.

• Przewinił w ofensywie Silva, od rzutu wolnego "Młoty".

• Ładnie piłką operują goście, jednak gospodarze dobrze skonsolidowani w defensywie nie pozwalają przesunąć się z futbolówką pod pole karne Jaaskelainena.

• W pierwszej akcji ofensywnej gospodarze, ale dośrodkowanie byt przewidywalne i bez problemów piłkę wybił Joe Hart.

• Indywidualna akcja Micah Richards'a, który wbiegł z futbolówką w pole karne, został on jednak zastopowany w ostatniej chwili przez Nobla. Piłkarze gości protestują, ale arbiter pozostaje niewzruszony i nakazuje wznowić grę od bramki Jussi Jaaskelainena.

• Warto dwa słowa powiedzieć jeszcze o arbitrze. Dla Michaela Olivera będzie to piąte spotkanie w tym sezonie w Premier League. Jak do tej pory angielski sędzia pokazał 16 żółtych kartek.

• Startujemy! Od środka rozpoczęli gospodarze

• Piłkarze już wchodzą na boisko, już za chwilę sędzia Michael Oliver da znak i obie ekipy rozpoczną zmagania w ostatnim sobotnim spotkaniu Premier League!

• Jako ciekawostkę oraz uzupełnienie do poprzedniej myśli o ilości goli w dniu dzisiejszym, warto dodać, że to właśnie Londyn był miastem, w którym padało najwięcej bramek. Złożyły się na to zwycięstwa Chelsea i Arsenalu w stosunku 4:1 odpowiednio z Cardiff oraz Norwich. Dobry prognostyk przed pierwszym gwizdkiem na Boleyn Ground.

• Ławka gospodarzy: Adrián, Matthew Taylor, Joey O'Brien, Mladen Petrić, Matthew Jarvis, Joe Cole, Carlton Cole.

• Ławka gości: Costel Pantilimon, Joleon Lescott, Pablo Zabaleta, Stevan Jovetic, Aleksandar Kolarov, James Milner, Edin Dzeko

• Sam Allardyce zaskoczył kibiców. Opiekun "Młotów" zdecydował, że Carlton Cole zasiądzie na ławce rezerwowych.

• Tradycyjnie już kilka chwil przed spotkaniem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzą tego spotkania

• Piłkarze Premier League rozpieszczali dziś swoich kibiców, w siedmiu rozegranych już spotkaniach strzelili, aż 23 bramki. Co daje trochę ponad 3 na mecz! Miejmy nadzieję, że starcie West Hamu z Manchesterem City dostarczy nam nie mniej emocji.

• Witamy serdecznie! Dzisiejszy maraton z angielską piłką kończymy w Londynie, gdzie miejscowy West Ham United podejmie Manchester City. Początek rywalizacji już za niespełna 20 minut!