0

Manchester United

2

• Za uwagę dziękuje Artur Bocheńczyk

• Koniec meczu po bezbarwnej drugiej połowie. Manchester United, po dwóch golach Rooneya, w pełni zasłużenie zwycięża.

• 4 minuty dłużej potrwa ten mecz

• Fellaini minął dwóch zawodników, wbiegł w pole karne i w ostatniej chwili piłkę wybił mu wracający Nocerino.

• Naprawdę ciężko coś dobrego napisać o drugiej połowie tego spotkania. Emocji jak na lekarstwo

• Dopiero teraz Tomkins opuszcza boisko, ale powinien na nie zaraz wrócić

• Przerwa w grze. Ucierpiał Tomkins w starciu z Fellainim.

• Ostatnia zmiana w szeregach West Hamu. Nocerino za Taylora.

• W końcu coś się działo w polu karnym de Gei. Dośrodkowanie w pole karne na długi słupek, w kierunku Cole'a, ale dobrze interweniujący Carrick na rzut rożny

• Zmienia równiez Moyes. Od razu podwójna zmiana. Chicharito luzuje Rooneya, który oddaje opaskę kapitańską Fletcherowi, a za Matę wchodzi Welbeck.

• Taylor z głębi pola w ple karne do Colea, ten zgrywa piłkę przed bramkę, ale nie było tam żadnego z jego partnerów i obrońcy United zażegnują niebezpieczeństwo

• Kolejna zmiana w ekipie West Hamu. Na boisku melduje się Carlton Cole, a opuszcza je Kevin Nolan. Napastnik za pomocnika

• Ostatnie minuty dla gości. Utrzymują się długo przy piłce, nie spiesząc się z konstruowaniem ataków. Tempo meczu trochę siadło. United zadowolone z obecnego stanu posiadania, West Ham nie, ale nie bardzo podopieczni Big Sama wiedzą jak ugryźć United.

• W odpowiedzi Czerwone Diabły. Dośrodkowanie z prawej strony, okolice linii bocznej, 20 metr, Young do Fellainiego na długi słupek ale strzał niecelny, przelatuje nad poprzeczką

• Jarvis na lewej stronie minął dwóch zawodników, ale dośrodkowanie prawa nogą słabe i łapie je bez wysiłku de Gea

• Kwadrans drugiej odsłony za nami. Początek tej części gry zdecydowanie dla gospodarzy ale z biegiem czasu gra się wyrównała.

• Boisko opuszcza Diame, a w jego miejsce Jarvis

• Rafael zszedł z prawej strony do środka minał paru obrońców, oddał piłkę Fellainiemu, ten do Rooneya w pole karne, a Anglik wzdłuż linii bramkowej w kierunku Rafaela, ale w ostatniej chwili ubiegł go Caroll.

• Umknęły mi dwie żółte kartki jeszcze z pierwszej połowy. w 33 minucie Collins, a w 39 Taylor

• Young ograł McCartneya na 30 metrze przed bramka Młotów, wbiegł z piłką w pole karne ale nie miał do pomocy żadnego z partnerów i zdołał wywalczyć tylko rzut rożny, po którym strzał zdołał oddać Rooney ale bardzo niecelnie.

• Strata Fletchera w środkowej strefie. piłka szybko zagrana na prawa stronę do Downinga, ten pociągnął z nią na wysokość pola karnego zacentrował w pole karne, ale to podanie przeciągnięte i nie zdołał oddać strzału Caroll.

• Z duzym animuszem rozpoczęli tę połowę gospodarze. Długie podanie, 50 metrowe do Carolla, ten wygrywa pojedynek główkowy na 17 metrze, piłka trafia do Nolana ale zablokowany w polu karnym i rzut rożny

• Downing centruje ale radzą sobie z tym podaniem obrońcy United

• Teraz corner dla Młotów

• Pierwszy rzut rożny w tej odsłonie dla Manchesteru, krótko rozegrany przez Younga i Matę. Ten pierwszy zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego ale w sam środek bramki

• I piłka w grze!

• Piłkarze obydwu drużyn już na boisku, za chwilę zaczynamy drugą połowę

• Początek pierwszej połowy wyrównany. Dopiero około 20. minuty przewaga przyjezdnych zarysowywała się coraz bardziej, a po drugiej bramce Rooneya nie podlegała dyskusji. Najbardziej aktywni w ekipie West Hamu to Caroll i Diame. To oni powinni pociągnąć grę Młotów w drugiej odsłonie.

• W tym momencie Lee Mason kończy pierwszą część gry.

• Jeszcze jedna okazja dla manchesteru przed przerwą. Szybka kontra. Piłka dośrodkowana z lewej strony przez Matę na 16. metr do Rooneya, który zdecydował się na strzał, ale piłka uderzona nieczysto i wyleciała poza plac gry tuż przy chorągiewce rożnej.

• już wiemy, jeszcze 120 sekund

• Mija już 45 minuta, zaraz dowiemy się ile dłużej potrwa pierwsza część gry

• United, mając dwubramkowe prowadzenie, z większym spokojem konstruuje swoje ataki, długo utrzymując się przy piłce.

• W odpowiedzi Rooney z wolnego z okolo 27 metrów, ale obok bramki

• Strzał Carolla, przedarł się przez mur, zakotłowało się w polu karnym United, ale obrońcy wybili piłkę na rzut rożny

• 23metr, rzut wolny bezpośredni po faulu Fellainiego na Carollu i dobra szansa dla Młotów.

• Początek tej akcji miał miejsce pod bramką.. de Gei. Zakotłowało się pod bramką United. Trybuny wraz zawodnikami żądały podyktowania rzutu karnego, a w tym samym czasie gracze z manchesteru sunęli z kontrą. Na prawej stronie z piłka znalazł się Young, zdecydował się na centrę, która była za mocna, zbyt głęboka. Z takim dośrodkowaniem powinien poradzić sobie Noble, ale jego próba wybicia skończyła się kiksem i futbolówka upadła pod nogi Rooneya na 4 metrze, który skierował ją do siatki.

• GOOOOOOOOOOL ROOONEY po raz drugi

• Diame szykował sie do strzału ale w ostatniej chwili piłkę odebrał mu Fletcher czym zapoczątkował kontrę United. Piłka przy nodze Kagawy minęła linie środkową i trafiła na lewa stronę do Rooneya, który wycofał futbolówkę na 15 metr do Maty. hiszpan oddał strzał ale dobrze ustawiony Adrian poradził sobie z tym uderzeniem

• Ładna, długa akcja, rozegrana z lewej strony na prawą, od obrońców, do napastników poprzez pomocników. Dośrodkowanie Downinga w pole karne z lewej strony wybite na rzut rożny.

• Odbiór Fletchera na 40 metrze, piłkę przejął Mata, który zdobył kilka metrów i podał ją do Kagawy w pole karne ale jego strzał obroniony

• A graczom gospodarzy przytrafiaja sie proste, niewymuszone błędy podania. najpierw Diame, teraz Nolan.

• Z upływem czasu przewaga w posiadaniu piłki coraz bardziej wyraźna na korzyść Manchesteru.

• Bardzo długo, mozolnie budowany atak przez gości zniweczony przez banalny błąd podania Rafaela.

• Szybki atak Czerwonych Diabłów. W pole karne wpada Rooney, wycofuje piłkę przed pole karne ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

• Tu bramka Rooneya

• Kolejna szansa dla Carolla. Centra z lewej strony na długi słupek, Anglik znów wygrywa pojedynek w powietrzu ale prosto w środek bramki i de Gea bez problemu wyłapuje uderzenie

• Dobra szansa przed Carollem. Rosły napastnik wygrał pojedynek w polu karnym, ale jego strzał, oddany tyłem głowy, metr obok bramki.

• W natłoku emocji nie wspomniałem, że strzał Rooneya z niemal połowy boiska, niesłychane!

• Faul na Downingu i napomniany Rafael.

• Młoty chcą szybko odpowiedzieć. Obrońcy Manchesteru poradzili sobie z rzutem rożnym, ale piłka wybita zbyt krótko i z 20 metrów na strzał zdecydował sie Diame, który ostatecznie zablokowany przez stoperów United.

• I to wszystko na oczach selekcjonera reprezentacji Anglii - Roya Hodgsona :)

• F E N O M E N A L N E uderzenie Rooneya. Zobaczył, że Adrian jest nieco wysuniety przed bramkę i posłał piłke w kierunku bramki cudownym strzałem z półwoleja nad bezradnym bramkarzem West Hamu.

• CO ZA BRAMKAAAAAAAAAAAAA!!!!! ROOOOOOOOOONEY!!!!!

• Goście wychodzili z kolejna kontrą. Tym razem 3 na 3 ale podanie Younga do Kagawy spóźnione i Japończyk na spalonym.

• Znowu groźnie pod bramka Adriana. Szybka kontra United. Kagawa podprowadził piłke kilkanaście metrów, zagrał prostopadłe podanie w pole karne do Maty, ale jego uderzenie z dość ostrego kąta broni Adrian.

• Z dośrodkowaniem Hiszpana poradzili sobie obrońcy West Hamu, ale piłka wrócila na pole karne po centrze Younga, a tam na 5 metrze pojedynek główkowy wygrał Fellaini, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił Caroll.

• Pierwszy rzut rożny dla Młotów, a futbolówkę w pole karne zacentruje Mata

• Od środka Manchester. Puierwszy gwizdek i gramy!!

• Na trybunach rozbrzmiewa hymn West Hamu Bubbles to znak, ze za kilka chwil zaczynamy, miejmy nadzieję, wielkie granie.

• Piłkarze obydwu zespołów już wychodzą na murawę stadionu wyprowadzani przez zespół sędziowski z Lee Masonem na czele.

• Jeszcze ostatnie sprinty i zawodnicy zejdą do szatni by przebrać się w meczowe stroje.

• Rezerwowi Manchester United: Lindegaard, Evra, Hernandez, Nani, Welbeck, Januzaj, Cleverley

• Rezerwowi West Ham: Jääskeläinen, Jarvis, J. Cole, C. Cole, Armero, Nocerino, Reid

• West Ham świetnie spisujący się w lutym, mocno wyhamował i w marcu zanotował dwie kolejne porażki. Sam Allardayce i jego podopieczni chcą powrócić na zwycięską ścieżkę i pokonać United. Emocje gwarantowane!

• Już za niespełna dwa kwadranse Młoty podejmą na Upton Park Czerwone Diabły. Podopieczni Davida Moyesa uskrzydleni pucharowym zwycięstwem w środku tygodniu nad Olympiakosem chcą zgarnąć komplet punktów z drużyną Sama Allardycea. W wyjściowej jedenastce sporo zmian względem środowej potyczki w Champions League. Od peirwszej minuty zagrają Buttner, Mata, Young, Fletcher, Fellaini, Kagawa!