Arsenal Londyn

1

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Przed nami dzisiaj jeszcze wiele piłkarskich emocji!

• Gole strzelane przez Harry'ego Kane'a

• Ależ to był kapitalny mecz! Tottenham w przeciągu całego meczu był drużyną dużo lepszą, Arsenal długo nie potrafił zagrozić bramce przeciwnika i tylko fantastycznej dyspozycji Ospiny zawdzięczają tak niskie rozmiary porażki.

• KONIEC! Derby północnego Londynu dla Tottenhamu!

• Ostatnia zmiana u gości, Akpom wchodzi za Coquelina

• Nabil Bentaleb świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Kane fantastyczną główką nie dał szans bramkarzowi! Czy Arsenal zdoła jeszcze wyrównać?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Harry Kane wyprowadza Koguty na prowadzenie!

• Chadli melduje się na boisku i zmienia Dembele

• Giroud! Oezil dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, a Francuz nieznacznie przestrzelił głową!

• Mason nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, a Ospina spokojnie złapał piłkę

• Spod linii końcowej Giroud zagrał tyłem piłkę przed bramkę gospodarzy, w kierunku Welbecka, ale ten został zablokowany.

• Eriksen! Dobry strzał z rzutu wolnego, piłka poleciała nieznacznie za wysoko!

• Ryan Mason dośrodkował nieźle z prawej strony boiska, a obrońcy Arsenalu wybili piłkę z własnej szesnastki

• Koscielny faulował w środkowej strefie boiska Harry'ego Kane'a

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Lameli, ale ten według sędziego był na spalonym

• Tomas Rosicky, bohater ostatnich derbów na White Hart Lane, zmienia niewidocznego dziś Santiego Cazorlę

• Lamela faulował teraz w środkowej strefie boiska Monreala

• Ryan Mason oddał strzał z dystansu, ale dość wyraźnie się pomylił. Z piątego metra zacznie Ospina

• David Ospina, co za interwencja! Kolumbijczyk najpierw fantastycznie obronił strzał sprzed pola karnego w wykonaniu Bentaleba, a następnie jeszcze lepiej dobitkę Kane'a! Anglik, jak się jednak potem okazało, był wcześniej na spalonym i jego ewentualny gol nie byłby uznany

• Dier oddał strzał głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale został zablokowany. Po chwili Bentaleb przymierzył sprzed pola, jednak spokojnie futbolówkę złapał Ospina. Dzieje się!

• Koscielny oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka poleciała prosto w Llorisa, który spokojnie ją złapał

• Hugo Lloris! Danny Welbeck oddał strzał z narożnika pola karnego, a Francuz fenomenalnie odbił piłkę na rzut rożny!

• Danny Rose faulował teraz Oliviera Giroud

• Ospina! Dembele oddał nieprzyjemny strzał z okolic piętnastego metra, świetnie broni Kolumbijczyk!

• Danny Rose dośrodkował z lewej strony boiska, ale Koscielny wybił piłkę z własnego pola karnego

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ospina fantastycznie obronił strzał Diera, ale nie miał już szans przy dobitce Kane'a! Mamy remis, kto przechyli szalę na swoją stronę?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Harry Kane, Tottenham wyrównuje!

• Mason przymierzył sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

• Żółta kartka dla Koscielnego, za faul na Dembele

• Welbeck dośrodkował z lewej strony boiska, ale został zablokowany przez jednego z obrońców gospodarzy

• Troszkę chaosu teraz mamy na boisku, jedni i drudzy bardzo szybko tracą piłkę

• Lloris! Cazorla świetnie przymierzył sprzed pola karnego, a Francuz interweniował jeszcze lepiej i goście mają rzut rożny!

• Lamela chciał dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany przez obrońców

• I już sprzed pola karnego na bramkę przymierzył Bentaleb, ale wyraźnie przestrzelił

• I zaczynamy drugą połowę! Od środka goście

• Gol strzelony przez Oezila:

• Przewagę w pierwszej połowie mieli piłkarze Tottenhamu, ale mimo tego i kilku naprawdę groźnych strzałów oddanych na bramkę Ospiny, to na przerwę schodzą przegrywając. Czy po niej dadzą radę odrobić straty?

• I teraz arbiter kończy pierwszą połowę meczu

• Danny Welbeck faulował na własnej połowie boiska Rose'a i dostał za to żółtą kartkę

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Eriksen dośrodkował z rzutu wolnego, a Welbeck wybił głową piłkę z własnego pola karnego

• Kyle Walker był faulowany na połowie gości przez Monreala i Hiszpan otrzymał żółtą kartkę

• Harry Kane powalczył przed chwilą w polu karnym gości, oddał nawet strzał, ale sędzia odgwizdał spalonego. Jak jednak pokazały powtórki, arbiter boczny się pomylił i o pozycji spalonej nie było mowy.

• Kane przymierzył przed chwilą sprzed szesnastki, ale choć zrobił to nieźle, to piłka minęła bramkę gości

• Z pomocnikiem Arsenalu już wszystko w porządku i goście wznawiają grę

• Bentaleb faulował przed chwilą w środkowej strefie boiska Aarona Ramsey'a. Walijczyk potrzebuje chyba kilka chwil, by dojść do siebie

• Żółta kartka dla Harry'ego Kane'a, za faul na Giroud w środkowej strefie boiska

• Eriksen dośrodkował z lewej strony boiska, ale spokojnie z własnego pola karnego futbolówkę wybił Gibbs

• Walker dośrodkował z prawej strony boiska, a Lamela uprzedził Eriksena i sam oddał strzał na bramkę, który był jednak mocno niecelny. Od bramki grę wznowią goście

• Bellerin dośrodkował z prawej strony boiska, ale ze złapaniem piłki nie miał problemu Hugo Lloris

• Eriksen przymierzył sprzed pola karnego, jednak zrobił to fatalnie. Futbolówka poleciała daleko od bramki Ospiny

• Eriksen dośrodkował z narożnika boiska, wybijają piłkę defensorzy Arsenalu. Ta jednak szybko wraca do gospodarzy, którzy już budują kolejną akcję

• Vertonghen próbował uderzyć sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Ryan Mason! Świetny strzał z dystansu, broni Ospina!

• Dembele znów spróbował ataku indywidualnego, jednak Belga bez problemu zatrzymał Per Mertesacker

• Harry Kane dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę we własnej szesnastce spokojnie chwycił Ospina

• Dembele odzyskał piłkę na połowie rywala i próbował zaatakować indywidualnie, jednak został błyskawicznie powstrzymany

• Rose dośrodkował teraz z lewej strony boiska, jednak zrobił to bardzo kiepsko i piłka wyszła na aut bramkowy

• Danny Rose! Świetny strzał z ostrego kąta w wykonaniu obrońcy Tottenhamu, piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Ospiny!

• Bentaleb przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka dość wyraźnie minęła bramkę

• Sam Lamela dośrodkował z narożnika boiska, a defensorzy Kanonierów poradzili sobie z tym zagrożeniem. Po chwili z lewej strony piłkę wrzucił też Mason, ale i tym razem nie przyniosło to żadnej korzyści

• Lamela dośrodkował z prawej strony boiska i po nodze rywala piłka wyszła na corner

• Walker dośrodkował z prawej boiska, ale z własnej szesnastki wybił piłkę Koscielny

• Eriksen starał się oddać strzał sprzed pola karnego, ale został szybko zablokowany

• Piłka odbiła się przed chwilą od ręki Masona w polu karnym gospodarzy, ale sędzia uznał, że było to przypadkowe i nie podyktował jedenastki

• Coquelin dośrodkował z prawej strony boiska, wybijają piłkę obrońcy Tottenhamu

• Ospina spokojnie chwycił przed chwilą futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

• David Ospina! Rose oddał strzał sprzed pola karnego, a Kolumbijczyk odbił piłkę na rzut rożny!

• Danny Welbeck dośrodkował z prawej strony boiska, Giroud próbując uderzać przedłużył to zagranie do Oezila, a Niemiec wpakował piłkę do bramki! Jak odpowiedzą gospodarze?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Mesut Oezil, 1:0 dla gości!

• Monreal dośrodkował z lewej strony boiska, a z własnej szesnastki piłkę wybił Rose

• Długą piłkę z głębi pola w kierunku Kane'a zagrał Rose, ale Anglika uprzedził Mertesacker.

• Olivier Giroud faulował na połowie gospodarzy Kyle'a Walkera

• Arbiter daje znak i STARTUJEMY!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę, za chwilę zaczynamy to spotkanie!

• Dziś Arsenal będzie musiał sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca, Alexisa Sancheza. Czy Tottenham, mając do dyspozycji rewelacyjnego Harry'ego Kane'a, będzie w stanie to wykorzystać i wygrać to prestiżowe spotkanie?

• W całej historii rywalizacji we wszystkich rozgrywkach między tymi dwiema drużynami lepszy bilans ma Arsenal. Wygrywał on z Tottenhamem 77 razy, 48 razy remisował, a przegrywał 54-krotnie.

• To 156. mecz ligowy pomiędzy tymi dwiema drużynami. Jeśli dziś wygra Tottenham, to będzie jego 50. triumf nad Arsenalem w tych rozgrywkach

• W zeszłym sezonie na White Hart Lane Arsenal wygrał 1:0, po golu strzelonym przez Tomasa Rosicky'ego. Ogólnie w 32 ostatnich meczach przeciwko Tottenhamowi Kanonierzy tylko raz nie potrafili strzelić ani jednego gola. Zobaczymy, czy dziś podtrzyma tę passę

• Jasnym stało się dzisiaj, że dopóki David Ospina nie będzie popełniał błędów, Wojciech Szczęsny nie wejdzie do bramki Arsenalu. Dla Kanonierów nie ma bardziej prestiżowego spotkania niż to z Tottenhamem i jeśli dziś broni Kolumbijczyk, to znaczy, że on jest murowanym numerem jeden

• Ławka Arsenalu: Szczęsny, Gibbs, Gabriel, Flamini, Rosicky, Walcott, Akpom

• Ławka Tottenhamu: Vorm, Davies, Fazio, Chadli, Paulinho, Stambouli, Soldado

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego widowiska.

• Witamy! Zapraszamy na relację live z derbów północnego Londynu, Tottenham kontra Arsenal. Początek już za około pół godziny!