3 1 połowa

Chelsea Londyn

3

• To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Wspaniały mecz na White Hart Lane i wielkie zwycięstwo Tottenhamu, który wygrywa to spotkanie 5:3! Zespół Mourinho po raz drugi w karierze Portugalczyka traci pięć goli! Dzięki takiemu wynikowi Premier League ma dwóch liderów, bowiem Chelsea i Manchester City mają identyczny bilans.

• Jeszcze zupełnie nieudany strzał z dystansu Hazarda i koniec spotkania!

• Jeszcze rzut rożny dla Tottenhamu, którego kibice już świętują zwycięstwo na White Hart Lane.

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania, tymczasem niezły strzał Fabregasa sparował na słupek Lloris!

• W kontrataku Chelsea płaski strzał z narożnika pola karnego Costy pewnie broni Lloris.

• W tym momencie Chelsea ma dokładnie identyczny bilans w tabeli, co Manchester City. Mamy więc na Nowy Rok dwóch liderów Premier League, jeśli nic się nie zmieni przez te ostatnie kilka minut.

• Zaspała defensywa Tottenhamu i piłka dotarła do zupełnie niepilnowanego w polu karnym Terry'ego, który bez trudu wpakował ją do siatki! 5:3!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! John Terry!

• Kolejna szansa dla Chelsea! Po akcji Hazarda Salah uderza z kilku metrów nieczysto i piłka wpada do 'koszyczka' Llorisa!

• Po fantastycznym podaniu w pole karne Fabregasa, Ramires uderza płasko centymetry obok bramki Tottenhamu!

• Żółta kartka dla Fabregasa.

• Warto dodać, że przy takim wyniku liderem Premier League zostaje Manchester City, dzięki lepszemu bilansowi bramek.

• Kane zagrał piłkę w pole karne do rozpędzonego Chadliego, a ten płaskim strzałem (jeszcze po rykoszecie) pokonuje Courtois! 5:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nacer Chadli!

• Cahill bez piłki kopnął teraz w plecy Kane'a. To mogła i powinna być czerwona kartka dla gracza Chelsea.

• Chelsea bardzo mocno przycisnęła swojego rywala. Zmiana w Tottenhamie. Davies za Rose'a.

• Lloris! Hazard kapitalną piętką zagrał piłkę w pole karne do Azpilicuety, ale mocny płaski strzał Hiszpana kapitalnie broni Lloris!

• Fabregas z rzutu wolnego uderza w mur Kogutów. Salah zdołał jeszcze wywalczyć korner, ale z niego nie było zagrożenia dla bramki Llorisa.

• Salah zmienia Williana.

• Paulinho fauluje Azpilicuetę 25 metrów od bramki Tottenhamu. Żółta kartka.

• Lekki techniczny strzał z narożnika pola karnego Chadliego nie sprawił żadnego problemu bramkarzowi Chelsea.

• Chadli zdobywa rzut rożny dla Tottenhamu.

• W kontrataku Chelsea Hazard pędził na bramkę Tottenhamu i zdołał mu wybić piłkę spod nóg Fazio!

• Gol na 4:2

• Bramka na 4:1

• Świetne podanie w pole karne do Kane'a, ten zdołał minąć Courtois, po czym jednak z zerowego kąta nie zmieścił piłki w bramce!

• Pochettino zamierza bronić wyniku. Paulinho zmienia Townsenda.

• Żółta kartka dla Bentaleba za faul taktyczny.

• Chelsea wyraźnie ożywiła się po zdobyciu tego gola. Tu jeszcze mogą być wielkie emocje!

• Fatalna strata Fazio, a w kontrataku Chelsea Hazard kapitalnie rozegrał piłkę z Fabregasem i mocnym płaskim strzałem w pełnym biegu zdobył gola dla The Blues!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Eden Hazard!

• Hazard faulowany około 30 metrów od bramki Tottenhamu. Dośrodkowanie Fabregasa z rzutu wolnego warto jednak pozostawić bez komentarza tak jak i późniejszy strzał Hiszpana.

• Nieprawdopodobne rzeczy dzieją się na White Hart Lane! Tottenham prowadzi już 4:1 i nie zwalnia tempa!

• Kane dostał piłkę w polu karnym i ośmieszając duet stoperów Chelsea, płaskim strzałem pokonał Courtois! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Harry Kane!

• Po ładnej akcji Ramiresa Hazard uderza z 16 metrów wysoko ponad poprzeczką!

• Szarżujący Eriksen powstrzymany w polu karnym przez Maticia.

• Chelsea od pierwszych sekund w ataku. Dośrodkowania Costy i Ramiresa nie znalazły adresata w polu karnym Tottenhamu.

• W przerwie brazylijska zmiana w Chelsea. Ramires za Oscara.

• Wznawiamy grę na White Hart Lane!

• Nieprawdopodobny jest ten mecz! Chelsea zdobyła gola na 1:0 autorstwa Diego Costy, ale to okazały się miłe złego początku dla The Blues! Najpierw strzał z dystansu Kane'a doprowadził do remisu, a potem już w samej końcówce pierwszej połowy podwójny cios Kogutów sprawia, że zespół Pochettino jest bardzo blisko zdobycia trzech punktów.

• Koniec pierwszej połowy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Andros Townsend płaskim strzałem wykorzystuje jedenastkę!

• Niesamowita końcówka pierwszej połowy! Rzut karny dla Tottenhamu po tym jak spóźniony Cahill skosił w polu karnym Kane'a!!!

• Niczym Sadio Mane w meczu Southampton - Arsenal, tak i teraz zdobywca bramki Danny Rose doznał przy zdobyciu gola jakiegoś urazu. Przerwa w grze.

• Tottenham na prowadzeniu!!! Chadli dostał znakomite podanie od Eriksena, ale znowu trafił tylko w słupek, jednak na jego szczęście skuteczną dobitką jeszcze popisał się Rose! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Danny Rose!

• Chadli wychodzi sam na sam z bramkarzem i uderza w słupek bramki przeciwnika! Wcześniej jednak i tak był spalony.

• Uderzenie z daleka Williana - piłka po rykoszecie spada jeszcze na głowę Hazarda, jednak ten nie zdołał oddać groźnego strzału na bramkę Llorisa.

• Troszkę spadło tempo tego spotkania. Więcej walki niż ciekawych akcji bramkowych.

• Dynamiczne wejście lewym skrzydłem Rose'a i wślizg Ivanovicia przynosi Tottenhamowi rzut rożny.

• Kolejna bramka z niczego w tym spotkaniu!!! W niegroźnie wyglądającej sytuacji Harry Kane oddał kapitalny płaski strzał z 25 metrów! Courtois bez szans i mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Harry Kane!

• Hazard zakręcił obrońcami na prawym skrzydle, ale został bardzo dobrze wyblokowany przez Chadliego.

• Bardzo brzydkie wejście Vertonghena na nogi Hazarda. Sędzia nie zdecydował się na kartkę.

• W odpowiedzi lewym skrzydłem popędził Rose i zagrał płasko w szesnastkę, gdzie jednak jego koledzy z ataku nie byli w stanie przejąć piłki.

• Akcja kombinacyjna Chelsea pod polem karnym Kogutów zakończyła się niedokładnym podaniem Oscara.

• Townsend z prawego skrzydła dośrodkował piłkę prosto w ręce Courtois.

• Raz jeszcze Diego Costa zagrał dobrze w pole karne do Oscara, którego płaski strzał szpicem buta nieznacznie minął bramkę Llorisa!

• Diego Costa na lewym skrzydle poradził sobie z rywalem i zagrał przed bramkę do Oscara, który został zatrzymany przez Vertonghena. Miało miejsce jeszcze przypadkowe zagranie ręką Belga, ale nie było mowy o jedenastce.

• Teraz udało się Llorisowi uprzedzić w polu karnym Diego Costę i przejąć piłkę posłaną w kierunku Hiszpana.

• I cóż z tego, że do tej pory lepiej na murawie wyglądali gospodarze, skoro jeden błysk Hazarda przyniósł bramkę dla zabójczo skutecznych w tym sezonie The Blues?

• Błyskawiczna kontra gości i fantastyczna akcja prawym skrzydłem Hazarda! Belg uderzył płasko w słupek bramki Llorisa, ale piłka jeszcze trafiła do Oscara, który zagrał przed bramkę do Diego Costy, a ten dopełnił formalności! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Diego Costa!

• Zbyt lekka i wysoka centra Eriksena pada łupem Courtois.

• Townsend w walce z Azpilicuetą zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Akcja Harry'ego Kane'a i dośrodkowanie z prawego skrzydła kończy się strzałem przewrotką Nacera Chadliego, który jednak broni Courtois!

• Dembele wchodzi na plac gry w miejsce kontuzjowanego Masona.

• Chadli kapitalnie poradził sobie na skrzydle z Maticiem, po czym jednak został dobrze zatrzymany przez asekurującego kolegę Cahilla.

• Mason z urazem mięśnia dwugłowego opuszcza boisko i kieruje się do szatni.

• Diego Costa uderzył zza pola karnego i trafił jednego z obrońców Tottenhamu. Sugerował jeszcze zagranie ręką Vertonghena, ale o tym nie było mowy.

• Prostopadłe podanie w pole karne w kierunku Masona, ale ten przegrał pojedynek z Azpilicuetą i wygląda na to, że doznał jeszcze jakiegoś urazu. Może być potrzebnaa zmiana.

• Dobrze wyglądało długie podanie Ceska Fabregasa w kierunku Diego Costy, ale ostatecznie napastnik Chelsea nie sięgnął futbolówki.

• Walker przedarł się prawym skrzydłem w pole karne Chelsea, jednak jego płaskie zagranie przed bramkę rywala nie znalazło ani Chadliego, ani Kane'a.

• Danny Rose upomniany przez sędziego Dowda. Musi uważać lewy obrońca Tottenhamu.

• Uderzenie z dystansu Nacera Chadliego pewnie łapie Courtois.

• Kiepskie dośrodkowanie Eriksena sprawiło, że nie było zagrożenia dla bramki Chelsea.

• Harry Kane wywalczył rzut rożny dla Tottenhamu.

• Dośrodkowanie Diego Costy z lewej strony pola karnego pada łupem Llorisa.

• Rozpoczynamy mecz!

• Arbitrem tego pojedynku będzie doświadczony Phil Dowd.

• Rezerwowi Chelsea: Petr Cech, Kurt Zouma, Didier Drogba, Loic Remy, John Obi Mikel, Ramires, Mohamed Salah.

• Rezerwowi Tottenhamu: Michel Vorm, Ben Davies, Vlad Chiriches, Moussa Dembele, Benjamin Stambouli, Paulinho, Roberto Soldado

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Jako że jest to ostatnie spotkanie noworocznej serii spotkań, poniżej prezentujemy wyniki wszystkich pozostałych pojedynków tej kolejki.

• Southampton - Arsenal 2:0
  • W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym w tym sezonie na Stamford Bridge Chelsea rozbiła Tottenham 3:0 po bramkach Edena Hazarda, Didiera Drogby i Loica Remy'ego.

• Z kolei Chelsea to aktualny lider Premier League z 46 punktami na koncie. Zespół Jose Mourinho nie może jednak sobie pozwolić na stratę punktów, bowiem tyle samo oczek co The Blues ma już także Manchester City, który wygrał dziś z Sunderlandem 3:2.

• Gospodarze tego spotkania, Tottenham, przed tą kolejką zajmowali siódme miejsce w tabeli Premier League, ale już teraz wiadomo, że w razie zwycięstwa popularne Koguty mogą awansować nawet na piątą lokatę, wyprzedzając West Ham oraz Arsenal, czyli dwóch lokalnych rywali. Podopieczni Mauricio Pochettino w pierwszej połowie sezonu zgromadzili 31 punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki Premier League, w którym Tottenham zmierzy się z Chelsea!