3

Fulham Londyn

1

• W dzisiejszej relacji to już wszystko. Za obecność dziękuje Państwu Filip Błajet. Zapraszamy na inne relacje LIVE! na ekstraklasa.net!

• Z kolei Fulham tym wynikiem mocno skomplikowało sobie walkę o utrzymanie. Zespół Felixa Magatha jest w nie za ciekawej sytuacji przed ostatnimi kolejkami.

• Tottenham oddalił się od Manchesteru United na 6 punktów, z tym zastrzeżeniem, że Czerwone Diabły rozegrały o dwa mecze mniej.

• Rozbrzmiał ostatni gwizdek Lee Proberta. Tottenham górą w derbowym starciu!

• Starcie Kacaniklicia z Fryersem kończy się wybiciem piłki z pięciu metrów.

• Było groźnie pod bramką Tottenhamu. Po główce Fryersa Lloris wybił piłke na bok. Angielski obrońca blisko samobója.

• 3 minuty doliczone przez Lee Proberta.

• Strzela z wolnego Soldado, ale wysokoooo ponad bramką. Z 11 metrów szło mu lepiej.

• Townsend faulowany przez Sidwella tuż przed polem karnym. Szansa na bezpośredni strzał z 17 metrów.

• Wolny kończy się kornerem. Znowu Karagounis, Lloris piąstkuje.

• Karagounis faulowany w środkowej strefie boiska. Szansa na dośrodkowanie dla gości.

• Z lewej strony wrzuca Riise, dobrze od piłki Dejegaha blokował Kaboul. Od piątki Lloris.

• Dwie asysty i ani jednej więcej w tym meczu dla Christian Eriksena. Duńczyka zmienia Andros Townsend, walczący o miejsce w kadrze angielskiej na mistrzostwa świata.

• Dwójkowa akcja Soldado - Adebayor, ale Togijczyk przekombinował. Miał dobrą okazję do strzału, postanowił jednak oddać futbolówkę Hiszpanowi, co zakończyło się startą.

• Wrzutka z lewej stronie Riise ląduje na głowie Rodallegi, ale Kolumbijczyk nie dał rady oddać groźnego strzału.

• Długa piłka od Naughtona w kierunku Adebayora. Togijczyk nie dał rady dobiec do piłki.

• Zamieszanie pod bramką Tottenhamu kończy dalekim wykopem Christian Eriksen.

• Korner dla gości. Zablokowane dośrodkowanie Rodallegi.

• Adebayor uderza z 20 metrów po podaniu Eriksena. Togijczyk jednak słabo i wysoko nad poprzeczką.

• Kane zrobił swoje i schodzi z boiska. Na murawie pojawia się rekonwalescent Roberto Soldado.

• To mógł być punkt zwrotny tego meczu. Sidwell chyba odebrał gościom nadzieje na remis.

• Lloris broni strzał Sidwella! Pomocnik Fulham postawił na siłe, ale Francuz wyczuł intencje strzelca!

• Jedenastka dla Fulham. Po dryblingu Rodallegi ręka piłkę odbił Christian Eriksen.

• W drugiej połowie Tottenham spokojnie kontroluje mecz. Poza strzałem Rodallegi Fulham niegroźne.

• Dejegah na spalonym po podaniu Riise.

• Strzał z dystansu Dejagah po indywidualnej akcji. Daleko obok bramki, Lloris ze spokojem odprowadził piłkę wzrokiem.

• Aktywny w ostatnich minutach Naughton. Kolejne dośrodkowanie Angilka, kolejne niecelne.

• Drybling Harry'ego Kane'a kończy się na nogach Kvista.

• Naughton dośrodkowuje z prawej strony, Hangeland na posterunku i wybija piłkę na aut.

• Wszystko co groźne ze strony Tottenhamu, dzieje się po kontaktach z piłką Eriksena.

• Fryers do Rose'a, Anglik do Kaboula, czyli Koguty uspokajają grę.

• Belgijska zmiana. Chadli schodzi, w jego miejsce były gracz Fulham, Moussa Dembele.

• Kacaniklic po starciu z Rose'm przewraca się w polu karnym. Gwizdek Lee Proberta milczy.

• Heitinga schodzi z murawy, w jego miejsce Zverotić.

• Fulham na połowie Tottenhamu. Wrzutka na Rodallege kończy się stratą.

• Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich tygodniach Christian Eriksen jest najlepszym piłkarzem Tottenhamu.

• Kolejne kapitalne dośrodkowanie Eriksena. Piłka minęła obrońców Fulham i francuski defensor Kaboul z najlbiższej odległości skierował futbolówkę do siatki. Dwubramkowe prowadzenie Kogutów!

• Za powstrzymywanie Rose'a ukarany żółtkiem Heitinga.

• Tottenham prowadzi i Tottenham przeważa. Spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze, co kończy się faulem z boku pola karnego.

• Eriksen wycofał do Chadliego, dośrodkowanie Belga strzałem wykończył Fryers. Kilka metrów obok bramki.

• Kane faulowany przez Amorebiete na wysokości pola karnego. Piłkę ustawia Christian Eriksen.

• Doświadczony Grek zmienia poobijanego w pierwszej połowie Scotta Parkera.

• Eriksen z kornera. Wrzutka kończy się na głowie Riise.

• Kolejne dobrego zagrania Lennona w pole karne. Przy futbolówce Kane, ale zablokowany przez Kvista.

• Karagounis gotowy do wejścia na boisko. Koniec meczu dla Parkera?

• Z dystansu Hangeland, ale kilka metrów obok bramki. Strzały z dystansu to nie jest mocna strona Norwega.

• Dośrodkowanie z lewej strony i strzał głową Rodallegi z około 15 metrów leciał tuż pod poprzeczką, Hugo Lloris czubkami palców wybił futbolówkę nad bramkę.

• Magath na razie ze spokojem obserwuj wydarzenia boiskowe i nic nie zmienia.

• Dośrodkowanie z prawej strony lewą nogą Aarona Lennona, najwyżej wyskoczył Harry Kane i pokonał Stockdale'a. Trzeci gol Anglika w trzecim kolejnym meczu!

• Druga połowa zaczyna się od wolnego rozgrywania akcji przez Tottenham. Wszystko jednak w środkowej strefie boiska.

• Na razie bez zmian w żadnej z ekip.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku, zaczynamy!

• Z kolei Magath ma na ławce doświadczonego Karagunisa, który mógłby zastąpić kulejącego Scotta Parkera. W miejsce mało widocznego Dejegaha wejść może Kasami.

• Z kogo może skorzystać Tim Sherwood? Prawdopodobnie wydaje się wejście Androsa Townsenda, którym mógłby rozruszać grę swoją przebojowością. W odwodzie pozostaje także Gylfi Sigurdsson dysponujący świetnym uderzeniem z dystansu.

• W ostatnich meczach Tottenham znacznie lepiej grał w drugich połowach. Tak było z Southampton, tak było z West Bromwich. Czy Koguty powtórzą to w starciu z Fulham?

• Tottenham przeważa w posiadaniu piłki, ale sam mecz jest dość wyrównany. Ciężko przewidzieć jak potoczy się spotkanie w drugiej połowie.

• Lee Probert gwizdnął po raz ostatni w pierwszej części gry. Jak na razie mamy remis, co zapowiada olbrzymie emocje w trakcie drugich 45 minut.

• Sędzia doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry.

• Dośrodkowanie Riise z rzutu wolnego ląduje w rękach Hugo Llorisa. Francuz wygrał walkę w powietrzu z Brade Hangelandem.

• Kacaniklic strasznie szuka swojej lewej nogi. Przewidywalna gra Szweda.

• Tottenham w strefie obronnej Fulham, jednak górne dośrodkowania nie przynoszą żadnych korzyści.

• Dzisiejsze trafienie Sidwella to już siódme w tym sezonie Premier League.

• Po dograniu Riise w polu karnym znalazł się Rodallega. Kolumbijczyk wdał się jednak w drybling i stracił piłkę.

• Dośrodkowanie Eriksena wyczyszczone przez Hangelanda.

• Żadna drużyna z czołowych lig europejskich nie popełniła tylu błędów prowadzących do utraty bramki co Tottenham - podaje whoscored.com.

• Parker kuleje. Anglik mocno poobijany w pierwszej połowie.

• Dobrze grają pressingiem gracze Fulham. W odpowiednim momencie doskakują do graczy Tottenhamu i kończy się to sporą liczbą przechwytów.

• To już 20 błąd zawodników Tottenhamu w tym sezonie bezpośrednio prowadzący do utraty bramki. Koguty idą chyba na jakiś rekord.

• Nie zbyt długo cieszyli się z prowadzenia gospodarze.Sidwell poszedł na przebitkę, piłka odbita od Fryersa wylądowała pod jego nogami, a pomocnik Fulham nie zmarnował okazji. Remis!

• Dośrodkowanie Duńczyka wykończone przez Paulinho. Brazylijczyk wyprzedził obrońców i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

• Lennon faulowany na wysokości pola karnego. Będzie okazja na dośrodkowanie dla Eriksena.

• Fulham teoretycznie gra trójką w obronie, ale Riise często wspomaga defensorów.

• Ładna akcja Tottenhamu na małej przestrzeni między Adebayorem, Eriksen i Kane'm. Połapał się w tym wszystkim Scott Parker i wybił futbolówkę.

• Fulham nie przebiera w środkach. Gra opiera się na długich piłkach na Rodallega i Kacaniklicia.

• Dośrodkowanie Naughtona wybite przez Heitinge. Podanie kierowane było na Adebayora.

• Tottenham przejął inicjatywę.

• Złe wybicie przez obrońców Fulham, piłka spadła na piąty metr gdzie był Aaron Lennon. Uderzenie angielskiego skrzydłowego na słupek sparował Stockdale!

• Dośrodkowanie Rose'a kończy się strzałem z powietrza Lennona. Anglik uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Z kornera nic groźnego nie wyniknęło. Paulinho zażegnał zagrożenie.

• Strata Paulinho kończy się rzutem rożnym dla Fulham. czujni w odbiorze gracze The Cottagers.

• Efektowny drybling Lennona zatrzymany przez Amorebiete.

• Po dograniu Parkera Rodallega znalazl się sam przed Llorisem. Francuz dobrze wyszedł z bramki i był górą w pojedynku.

• Po zamieszaniu w polu bramkowym do strzału głową doszedł Kaboul. Strzał Francuza powędrował jednak nad poprzeczką. Najlepsza sytuacja Tottenhamu jak na razie.

• Wybił Riise, będzie druga szansa dla Duńczyka.

• Korner dla Kogutów, Eriksen przy piłce.

• Bardzo niepewnie zaczął Fryers. Już dwie bardzo złe interwencja młodego defensora.

• Z drugiej strony, po stracie obrońców Kogutów, do dośrodkowania doszedł Dejagah, ale Sidwell nie dał rady przeskoczyć Danny'ego Rose'a.

• Prostopadła piłka Eriksena w kierunku Adebayora, dobra interwencja Amorebiety.

• Okres gry w środku pola. Oba zespoły rozpoczęły dość spokojnie.

• Kane po podaniu Rose'a wdarł się w pole karne. Dośrodkowanie młodego snajpera wylądowało w rękach golkipera Fulham.

• Na razie Rodallega dobrze się zastawia i odgrywa piłkę do kolegów. Może to przynieść wymierne korzyści w którejś z akcji gości.

• Christian Eriksen nominalnie ustawiony na lewej stronie, w rzeczywistości biega po całej szerokości boiska.

• Wrzutka Chadliego, jednak za głęboka i przeszła wszystkich piłkarzy obu zespołów.

• Pierwsze uderzenie Tottenhamu. Po zgraniu głową Adebayora strzelał Harry Kane, ale strzał został wyblokowany i wylądował w rękach Stockdale'a.

• Zgodnie z przewidywaniami Kane i Adebayor na szpicy, Chadli w środku pola.

• Tottenham ma problem z przedarciem się pod pole karne Fulham, Koguty grają długimi piłkami z własnej strefy obronnej.

• Scott Parker upadł na murawę po zderzeniu z Adebayorem. Wygląda na to, że zaraz wróci do gry.

• Amorebieta wybił długą piłkę z własnej połowy, Rodallega nie był na spalonym i biegł praktycznie sam na sam z francuskim golkiperem. Napastnik zdecydował się na strzał z powietrza, ale źle trafił w piłkę.

• Kacaniklic wykorzystał błąd Fryersa i pomknął do przodu. Strzał jednak obok słupka bramki Hugo Llorisa.

• Za nami już pierwsze dośrodkowanie Lennona, jednak daleko od napastników Tottenhamu.

• Angielski sędzią gwizdnął po raz pierwszy, gracze Tottenhamu zaczęli od środka. Gramy!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Lee Probert.

• Piłkarze obu drużyn już gotowe do wyjścia na boisko!

• Na White Hart Lane piłkarze już po rozgrzewce, lada moment pojawią się na murawie.

• Faworytem bukmacherów zdecydowanie jest Tottenham. Stawiając złotówkę na Fulham można wygrać złotych 6.

• Tottenham w tym sezonie popełnił aż 19 błędów prowadzących bezpośrednio do utraty bramki. To najwięcej w całej Premier League.

• Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, jakoby Tottenham już podpisał kontrakt z Massimiliano Allegrim. Widzielibyście Włocha w roli następcy Tima Sherwooda?

• W pierwszym meczu tego sezonu między oboma zespołami Tottenham wygrał 2-1 po golach Chiricesa i Holtby'ego. Pierwszy siedzi na ławce, a drugi na trybunach już jako piłkarz wypożyczony do Fulham. Z kolegi dla The Cottagers trafił Dejagah, obecny w wyjściowej jedenastce.

• Dużą startą dla Fulham jest nieobecność Lewisa Holtby'ego. Mózg londyńskiego zespołu to piłkarzy wypożyczony z Tottenhamu, więc, w ramach umowy między klubami, nie może dziś wystąpić. Niestety, ze szkodą dla widowiska.

• Za pół godziny zaczynamy, jakie macie typy? Piszcie w komentarzach o swoich przeczuciach!

• Dziś ważny mecz dla Fulham. Do bezpiecznego miejsca zajmowanego przez Norwich zawodnicy z Londynu tracą już tylko dwa punkty i po ostatnich dwóch zwycięstwach z rzędu nadzieja wróciła do serc kibiców The Cottagers.

• Czyżby Sherwood już pogodził się z tym, że jego dni na White Hart Lane są policzone?

• Przed meczem kontrowersyjną wypowiedzią popisał się Tim Sherwood. Zdaniem Anglika wszyscy jego piłkarze poza Adebayorem, Llorisem i Eriksenem są na podobnym poziomie i ciężko mu wybrać najlepszą jedenastkę.

• Wszystko wskazuje na to, że Tottenham znowu zagra w formacji 4-4-2 z Chadlim w środku pomocy, a Eriksenem ustawionym na lewym skrzydle.

• Tim Sherwood po raz kolejny daje szanse młodemu napastnikowi Harry'emu Kane'owi. W ostatnich dwóch ligowych spotkaniach Anglik dwukrotnie trafił do siatki rywali.

• Z kolei rezerwowi do dyspozycji Felixa Magatha to Stekelenburg, Karagounis, Kasami, Zverotić, Roberts, Woodrow, Bent.

• Tim Sherwood w trakcie meczu będzie mógł skorzystać jeszcze z Friedela, Chirichesa, Bentaleba, Dembele, Sigurdssona, Townsenda i Soldado

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów, a za chwilę podam Państwu ławki rezerwowe.

• Witam wszystkich! Dzisiejszą relację z meczu na White Hart Lane poprowadzi dla Państwa Filip Błajet.