Tottenham Hotspur

0

Liverpool FC

3

• Liverpool pokazał klasę, miażdżąc i deklasując rywali. O klasę lepsi przyjezdni z Anfield Road mogli spokojnie wygrać pięcioma, a nie trzema bramkami. Z kolei podopieczni Mauricio Pochettino poza jedną klarowną sytuacją nie byli w stanie zagrozić bramce Mignoleta. Za wspólnie spędzone ponad dwie godziny dziękuje Adam Wielgosiński.

• Koniec tego jednostronnego meczu. Ekipa Liverpoolu wygrała 3-0.

• Tottenhamu nie stać nawet na zryw, który umożliwi mu zdobycie honorowej bramki. Spursi spokojnie rozgrywają swoją akcję.

• Arbiter dolicza 3 minuty.

• Absolutnie głupia kartka Alberto Moreno, który niepotrzebnie ciągnął za koszulkę rywala.

• Liverpool mimo wysokiego prowadzenia nie rozluźnia się i wciąż atakuje.

• Zdobywca pierwszego gola, Raheem Sterling, opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Jose Enrique.

• Rozbity Tottenham Hotspur nie ma absolutnie pomysłu na dojście do bramki Simona Mignolet i "klepie" piłkę przed polem karnym Liverpoolu.

• Atak Liverpoolu, piłka jak po sznurku wędruje po wszystkich pomocnikach, następnie Daniel Sturridge zaczął drybling, lecz na jego nieszczęście zakończył go niecelnym strzałem.

• Skoro na boisku nic ciekawego się nie dzieje, przypominamy, że w następnej kolejce Tottenham zagra z Sunderlandem, a Liverpool z Aston Villą.

• "Koguty" są zaganiane przez piłkarzy Liverpoolu. Kibice z Anfield Road każde podanie kwitują gromkim "Ooooooleeee!".

• Spokojnie akcję rozgrywają Spurs, aż w końcu wrzutka w pole karne wyłapana przez Mignoleta.

• Delikatny faul na Etienne Capoue Raheema Sterlinga skończył się żółtą kartką dla piłkarza "The Reds".

• Za kontuzjowanego Danny'ego Rose'a wchodzi Benjamin Davies, były gracz Swansea.

• Wyszło niecelne podanie, wyszła kontra Lierpoolu i wyszedł świetny rajd Sterlinga, ale zbyt lekki strzał, wręcz podanie w stronę Hugo Llorisa zniszczyło cały wysiłek młodego skrzydłowego.

• Całkowicie bezradny Tottenham zaczyna akcję od podań na swojej połowie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

• Daniel Sturridge rozpoczął swój taniec na prawej stronie, zszedł do środka na lewą nogę, uderzył na bliższy słupek, a Hugo Lloris wybił piłkę na rzut rożny.

• Liverpool kontroluje grę i rozgrywa zawody na pełnym luzie. Daniel Sturridge próbował lobem poszukać Markovicia, ale piłka wleciała w bandy reklamowe.

• Za debiutującego w barwach Liverpoolu Mario Balotellego wchodzi Lazar Marković.

• Jest odpowiedź Brendana Rodgersa na podwójną zmianę Mauricio Pochettino. Emre Can zmienia Joe Allena.

• Ależ gol Moreno!!! Rajd przez pół boiska, a następnie strzał z lewej nogi z 15. metra od bramki Llorisa. Podobne trafienie oglądaliśmy wczoraj w meczu City - Stoke. "The Reds" prowadzą 3-0.

• Za Nabila Bentaleba wchodzi Moussa Dembele.

• Mamy podwójną zmianę w Tottenhamie. Najpierw Andros Twonsend zmienia Christiana Eriksena.

• Moussa Dembele szykuje się do wejścia na boisko. Zaraz dowiemy się, kogo zmieni.

• Strzał z ponad 20 metrów Christiana Eriksena zablokowany przez Joe Allena. Będzie rzut rożny dla Spurs.

• Eric Lamela dośrodkowywał z lewej strony boiska z rzutu wolnego. Piłka leciała na "krótki słupek" do Dier, ale ten niecelnie strzela głową.

• Zdobywca drugiego gola, Steven Gerrard, pomógł kolegom w defensywie. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Tottenham próbuje rozegrać piłkę od własnego pola karnego. Ich rywale wysoko zakładają pressing, który kończy się faulem na Rosie. Od rzutu wolnego z linii środkowej zacznie Tottenham.

• Goooool!!! Gerrard strzela po ziemi w prawy róg Hugo Llorisa. Bramkarzowi niewiele brakowało, by piłkę obronić, ale strzał był za mocny. Jest 2-0 dla Liverpoolu.

• Pierwszą akcję kreuje Liverpool i mamy rzut karny. Dier faulował Joe Allena. Do piłki podchodzi Gerrard.

• Wracamy na White Hart Lane. Od środka zaczyna Liverpool.

• Ostatni gwizdek arbitra w tej połowie. Jak na razie spotkanie jest nudne, choć kilka swoich okazji miał Liverpool, który powinien prowadzić więcej niż jednym golem, ponieważ obrona Tottenhamu jest strasznie dziurawa. Gospodarze stworzyli zaledwie jedną klarowną okazję na zdobycie bramki, ale świetnie spisał się w bramce Simon Mignolet.

• Minutę doliczył sędzia Philip Dowd do regulaminowych 45 minut.

• Podanie po ziemi Stevena Gerrarda z rzutu rożnego, strzał zza "szesnastki" Mario Balotellego, piłka leci w około 20. rząd trybun.

• Świetna obrona Mignoleta! Chadli huknął z około dziesięciu metrów, ale świetna parada golkipera Liverpoolu.

• Na White Hart Lane nie dzieje się nic. Liverpool rozgrywa piłkę na własnej połowie, a piłkarze Tottenhamu nie kwapią się do jej odebrania.

• Javier Manquillo ukarany żółtą kartką za faul na Dannym Rosie.

• Liverpool spokojnie rozgrywa piłkę na 30. metrze od bramki Llorisa, obrona Tottenhamu jest bardzo niezorganizowana, są luki między obrońcami, lecz nie dostrzegają tego zawodnicy Liverpoolu.

• Mamy festiwal niecelnych podań. Jedni i drudzy nie są w stanie skonstruować dobrej akcji. Piłka lata z jednej połowy na drugą.

• Fatalnie Balotelli. Hugo Lloris w stylu Manuela Neuera wyszedł z bramki, wybił piłkę pod nogi Mario Balotellego, ten podjął szybką decyzję i uderzył, ale bardzo niecelnie.

• Składna, zespołowa akcja Liverpoolu. Od Joe Allena, przez Henderson i Balotellego piłka trafiła do Sturridge'a. Ten lewą nogą chciał "zawinąć" piłkę w prawą boczną siatkę bramki Hugo Llorisa, ale Francuz wyłapuje piłkę.

• Mario Balotelli we własnym polu karnym, coś rzadko spotykanego. Włoch wybił piłkę wrzuconą przez "Koguty".

• Joe Allen otrzymuje żółtą kartkę za przerwanie dobrze zapowiadającej akcji, którą zaczął Lamela.

• Eric Dier przerwał drybling Mario Balotellego. Włoch leży na murawie. Rzut z autu dla gości.

• Na spalonym Adebayor. Ekipa Pochettino nie może stworzyć składnej akcji, a kiedy już dojdzie pod bramkę Mignoleta, to przegrywa starcia z obrońcami Liverpoolu.

• Liverpool próbuje grać crossami i prostopadłymi piłkami, lecz są one przecinane przez graczy Tottenhamu, dlatego teraz spokojnie rozgrywają piłkę "The Reds".

• Bardzo niecelne długi podanie Stevena Gerrarda do Sturridge'a. Od bramki zacznie Lloris.

• Faul w ofensywie Alberto Moreno. Z okolic linii środowej grę wznowi Tottenham.

• Eric Dier zablokowany przez skrzydłowego Liverpoolu. Rzut rożny dla Hotspur.

• Kolejne dośrodkowanie Gerrarda z rzutu wolnego Tym razem piłka doleciała do Mario Balotellego, lecz napastnik nie uderzył nawet w światło bramki rywala.

• Gra po golu "The Reds" nieco nam się uspokoiła. Gracze Mauricio Pochettino utrzymują się przy piłce na własnej połowie.

• Mamy małą przerwę w grze. Kibice na White Hart Lane nie chcą oddać piłki, która wleciała w trybuny stadionu.

• Sterling!!! Rajd Daniela Sutrridge'a, który podał do Hendersona, ten wrzucił piłkę idealnie na stopę Raheema Sterlinga, zamykającego akcję na lewej stronie.

• Wrzutka Stevena Gerrarda z rzutu wolnego z okolic 40. metra od bramki Llorisa. Walkę w powietrzu wygrywają gospodarze, którzy wybili piłkę ze swojego pola karnego.

• Pierwsza okazja Liverpoolu i pierwsza groźna. Wrzutka Sturridge'a do Mario Balotellego, ten próbował głową, wybronił Lloris, dobitka Włocha okazała się niecelna.

• Pierwszą akcję stwarzał Tottenham swoją lewą stroną. Przerwał ją Manquillo. Od autu gospodarze.

• Piłkarze Tottenhamu zaczynają od środka. Mamy pierwszy gwizdek arbitra.

• Z kolei Liverpool po pokonaniu 2-1 Southamptonu w pierwszej kolejce, w drugiej musiał uznać wyższość "The Citizens".

• Po drugiej kolejce Tottenham był jedną z czterech drużyn, który miał komplet punktów po wszystkich grach. Jeśli dziś "Koguty" wygrają z ekipą z miasta Beatelsów, będą jedną z trzech ekip z kompletem "oczek". Wczoraj swój mecz przegrał Manchester City.

• Z kolei Brendan Rodgers, trener ekipy Liverpoolu, na ławkę rezerwowych odesłał: Brada Jonesa, Jose Enrique, Kolo Toure, Emre Cana, Lazara Markovicia, Rickiego Lamberta i Philippe'a Coutinho.

• Na ławce rezerwowych Tottenhamu zasiądą dziś: Brad Friedel, Vlad Chiriches, Benjamin Davies, Moussa Dembele, Lewis Holtby, Andros Townsend i Harry Kane.