Tottenham Hotspur 1 - 2 Newcastle United

1

Newcastle United

2

• To już wszystko z White Hart Lane. Za dzisiejszą relację dziękuje Filip Błajet!

• Dzięki zwycięstwu Newcastle awansowało na 14 pozycję w tabeli. Tottenham spada na lokatę 11.

• To drugie zwycięstwo Srok z rzędu i wydaje się, że przez co najmniej dwa tygodnie Alan Pardew będzie miał trochę spokoju w mediach.

• Koniec! Newcastle wywozi z White Hart Lane komplet punktów!

• Newcastle długo utrzymuje się przy piłce, gracze Kogutów bezradni.

• Ameobi próbował grać na czas, ale Rose z łatwością odebrał mu piłkę.

• Soldado znalazł się na piątym metrze i strzelał z powietrza, ale fatalnie trafił w piłkę i od piątki zacznie Krul.

• 5 minut doliczonego czasu przez Anthony'ego Taylora!

• Kartka dla Rose'a.

• Kane mocno kopnął wzdłuż bramki, ale żadnego z jego kolegów nie dał rady dostawić nogi. Goście dalej na prowadzeniu.

• Prostopadłe zagranie Eriksena, ale zamiast pod nogami Lennona, futbolówka wylądowała w rękach Krula.

• Krul dostał żółtko za wstrzymywanie gry.

• Korner Tottenhamu. Eriksen zagrał na piąty metr, Krul minął się z piłką, ale błąd golkipera naprawił Taylor.

• Z rzutu rożnego Eriksen, piłkę przed pole karne wybił Gouffran, gdzie znalazł się Aaron Lennon. Skrzydłowy posłał jednak futbolówkę wysoko ponad konstrukcją bramki.

• Soldado za Adebayora. Hiszpan uratuje punkty Kogutom?

• Dobra wrzutka Rose na piąty metr, ale Krul, mimo że z dużym trudem, dał radę przeskoczyć Kane'a.

• Szarżował Gouffran, ale stracił piłkę. Z autu Rose.

• Haidara za Pereza. Wzmacnia defensywę Pardew.

• Lennon w miejsce fatalnego dziś Lameli.

• Kane powalony około 30 metrów od bramki. Będzie okazja dla Eriksena na strzał?

• Kontra gości. Cabella posłał w bój Pereza, który próbował się zrewanżować Francuzowi podaniem zwrotnym, ale nie doszła piłka do zawodnika Srok.

• Tottenham nie może się przebić pod pole karne Tottenhamu. W piłkarzach Srok widać zawziętość i chęć wygranej.

• Eriksen miał kolejna okazję na strzał, ale po raz kolejny został zablokowany.

• Perez cierpi po zderzeniu z jednym z przeciwników.

• Rose posłał piłkę po ziemi na 10 metr, gdzie ustawiony był Kane. Anglik uderzył celnie, ale wprost w ręce Krula. Wynik bez zmian.

• Niesamowita sytuacja! Krul wpakował piłkę do własnej siatki po kornerze wybitym przez Eriksena, ale sędzia dopatrzył się, że piłka bita przed Duńczyka opuściła boisko.

• Kane za Capoue. Koguty grają na dwójkę snajperów.

• Eriksen z dystansu, ale ponad bramką. Będzie rzut rożny, bo piłka otarła się jeszcze od Colbacka.

• Cabella urwał się obrońcom i próbował zmieścić piłkę przy krótkim słupku, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Rozgrzewa się Kane. Młody Anglik będzie ratował Koguty?

• Capoue ukarany żółtym kartonikiem za powstrzymywanie Colbacka.

• Lamela centrował z lewej strony i zabrakło kilku centymetrów, aby do zawieszonej w powietrzu piłki doskoczył Adebayor.

• Adebayor uwikłał się w drybling z dwoma rywalami i stracił piłkę.

• Rajd Sissoko lewą flanką, który minął trzech rywali i odegrał do Cabelli. Francuz popisał się cudowną centrą wprost na głowę Ayoze Pereza, który strzałem w długi róg nie dał szans Llorisowi.

• GOOOOOOOOOOL!

• Tottenham stara się odzyskać inicjatywę, ale Coloccini łata dziś wszelkie dziury.

• Świetne dogranie Rose'a z lewej flanki wprost pod nogi Eriksena, Duńczyk przyjął piłkę i kopnął w Colocciniego. Blok Argentyńczyka uratował Srokom skórę (pióra?)

• Lamela przegrywa pojedynek z Dummettem. Kompletnie bezproduktywny jest Argentyńczyk.

• Colback dostaje żółtą kartkę za faul taktyczne na Lameli.

• Ameobi potrzebował 7 sekund na boisku, aby strzelić gola. Świetna zmiana Pardew!

• Sammy Ameobi, który dopiero pojawił się na murawie, dostał znakomitą prostopadłą piłkę od Colbacka i nie dał szans Llorisowi.

• GOOOOOOOOOL!

• Bohater poprzedniego meczu, Obertan, zastąpiony przez Ameobiego.

• Cabella za Anitę.

• Początek drugiej połowy! Gramy!

• W pierwszej połowie Lloris wykonał więcej podań (12) niż pomocnicy Srok...

• Może Pardew zdecyduje się na Cabelle, który mógłby trochę rozruszać niemrawą ofensywę Srok?

• Koniec pierwszej części gry, która stałą pod znakiem dominacji Tottenhamu. Jak będzie po przerwie?

• Dośrodkowanie Diera spadło na klatkę piersiową Adebayora, ale Togijczyk nie opanował piłki.

• Świetna okazja dla Chadliego! Eriksen wykonywał rzut wolny blisko linii środkowej i zagrał wprost do niepilnowanego przez nikogo Belga. Chadli próbował strzelać z pierwszej piłki, ale pomylił się fatalnie i posłał futbolówkę wysoko ponad bramką.

• Lamela próbował efektownym dryblingiem minąć kilku rywali, ale zatrzymał się na nogach Taylora.

• Rozkręcają się goście. Dzięki dwójkowej akcji Dummett - Sissoko Sroki wywalczyły korner.

• Sissoko ucierpiał przy tym starciu i potrzebuje pomocy medyka.

• Powalony na 16 metrze Sissoko, jednak sędzia uznał, że Dier interweniował czysto.

• Koronkowa akcja gospodarzy, Mason sprytnie próbował zgrać do wchodzącego na pełnej szybkości w pole karne Eriksena, ale podanie było minimalnie za mocne.

• Rose znalazł się na lewej flance i dośrodkował, lecz znacznie za głęboko. Krul łatwo wyłapał piłkę.

• Centra z kornera Eriksena spadła na rękę jednego z piłkarzy gości, ale sędzia nie zamierza podyktować za to jedenastki.

• Adebayor dryblował na prawej stronie i wywalczył korner.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową wybił Nacer Chadli i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Szarża Obertana prawą flanką i mocna centra, ale tylko korner.

• Rezerwowi Newcastle już się rozgrzewają, Pardew nie może być na razie zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

• Rose efektownie zanurkował w polu karnym rywala, ale arbiter nie dał się nabrać. Krul od ramki.

• Żółty kartonik dla Gouffrana za nieprzepisowe powstrzymywanie Diera.

• Efektowną dwójkową akcję Lameli i Eriksena strzałem sfinalizował Danny Rose, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Newcastle fatalnie weszło w ten mecz i nic nie zmieniło się po stracie bramki. Koguty dominują.

• Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Srok. Najpierw zablokowany strzał Chadliego, później zablokowane uderzenie Eriksena i dopiero Masona wykazał się większym spokojem, posyłając miękką piłkę wprost na głowę napastnika z Togo. 1-0!

• GOL! ADEBAYOR!

• Bardzo dobra centra Sissoko z lewej flanki, Lloris dopiero w ostatniej chwili uprzedził atakującego Obertana! Colback próbował jeszcze zaskoczyć Francuza z 20 metrów, ale nieczysto trafił w piłkę.

• Kolejna próba z około 40 metrów. Tym razem Dummett, ale ze skutkiem podobnym do Masona - piłka w trybunach.

• Chadli zszedł do środka ze zwodem i znalazł na 25 metrze niepilnowanego Masona. 23-latek opanował piłki i strzelił z dystansu z dużą siłą, ale przy okazji bardzo niecelnie.

• Rzut wolny dla Newcastle na połowie Kogutów. Do dośrodkowania Dummetta doszedł Coloccini, ale niecelnie zgrał futbolówkę.

• Długa piłka obrońców w kierunku Adebayora, Togijczyk przegrał pojedynek, ale piłka i tak spadła pod nogi Eriksena. Uderzenie Duńczyka lewą nogą bardzo niecelne.

• Vertonghen przejął piłkę w okolicach linii środkowej boiska i zdecydował się na strzał z około 40 metrów. Nie była to najlepsza próba Belga, piłka poleciała wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Krula.

• Płaskie dośrodkowanie Rose'a, lecz poradził sobie Steven Taylor.

• Po efektownej indywidualnej akcji Chadli wywalczył korner. Centra ze stałego fragmentu nie stworzyła jednak żadnego zagrożenia.

• Kaboul do Vertonghena, ten do Diera, a ten z kolei do Llorisa...

• Na razie Tottenham atakuje częściej lewą flanką, gdzie ustawiony jest Chadli i Danny Rose.

• Tottenham spokojnie konstruuje akcje od linii defensywnych, gracze Newcastle jeszcze nie powąchali piłki.

• Akcja Tottenhamu lewą stroną, jednak centrę Danny'ego Rose'a wybił Vurnon Anita.

• Rozbrzmiał pierwszy gwizdek, zaczęli!

• Oba zespoły już na boisku, zaraz zaczynamy!

• Faworytem meczu bez wątpienia jest Tottenham, który ma jednak wyższe cele niż Newcastle. Sroki obecnie myślą jedynie o odbiciu się od dna.

• Zapowiedź dzisiejszego spotkania możecie przeczytać tutaj.

• Już niespełna pół godziny do startu meczu na White Hart Lane! Na relację LIVE! z meczu Tottenham - Newcastle United zaprasza Filip Błajet.