West Bromwich Albion 0 - 1 Arsenal Londyn

West Bromwich Albion

0

Arsenal Londyn

1

• Koniec meczu! Arsenal po golu Danny'ego Welbecka w 61. minucie wygrywa mecz z WBA 1-0.

• Sanchez sprintem gonił Wisdoma, by przejąć piłkę. Spora ambicja Chilijczyka, ale świetnie współgra z okrzykami kibiców, którzy głośno dopingują w doliczonym czasie gry.

• Oxlade-Chamberlain za faul ukarany żółtkiem. Sporo się dzieje w tym doliczonym czasie gry.

• Przewaga WBA, nerwowość w szeregach Kanonierów. Do rzutu rożnego wyszedł nawet Foster!

• Martinez w trudnej sytuacji wyłapał dośrodkowanie z lewej strony. Bramkarzowi przeszkadzał trochę Koscielny, ale nie wypuścił on piłki z rąk.

• 4 minuty doliczył sędzia do podstawowego czasu gry.

• Gardner tuż obok słupka! Potężny strzał pomocnika WBA, piłka jeszcze musnęła nogę Ramseya i rzut rożny dla WBA, po którym jednak nie było zagrożenia.

• Arsenal przez chwilę grał w "10", bo Chamberlain zszedł z boiska, ale już na nie powrócił. Wydaje się, że ze skrzydłowym reprezentacji Anglii już wszystko w porządku.

• Chamberlain zwija się z bólu po starciu z Samarasem.

• Gamboa stracił przy linii bocznej piłkę na rzecz Welbecka, ale nie odpuścił napastnikowi Arsenalu i ciągnął go za spodenki, powodując upadek Anglika. Zasłużona żółta kartka dla rezerwowego obrońcy WBA.

• Główkował Berahino, który przeskoczył obrońców Arsenalu i wygrał pozycję o strzał. Piłka wylądowała jednak na poprzeczce.

• Poprzeczka ratuje Martineza!

• Brunt w dobrej sytuacji sytuacji trafia w Mertesackera, który na 10. metrze blokuje uderzenie pomocnika WBA!

• Już pierwsza akcja Oxlade-Chamberlaina, świetnie wypatrzył Ramseya, dostał od niego zwrotną piłkę i wbiegał między dwóch obrońców, po czym wywrócił się. Sędzia nie użył jednak gwizdka i futbolówka operuje WBA.

• Na murawę wchodzi będący w dobrej ostatnio formie Oxlade-Chamberlain. Z boiska schodzi Giroud, dla którego był to pierwszy mecz w podstawowym składzie po powrocie po kontuzji.

• Koniec drugiego kwadransu gry i przez niemal cały czas piłka znajdowała się na połowie WBA. Spora przewaga Arsenalu w drugiej połowie.

• Ostatnia zmiana w WBA. Z boiska schodzi Sessegnon, a melduje się waleczny Samaras.

• Pocognoli nie da rady kontynuować gry. Zmienia go Gamboa.

• Belg wraca na boisko, ale widocznie utyka i już rozgrzewają się rezerwowi.

• Nienaturalnie wygięte kolano Pocognoliego i obrońca WBA leży na boisku. Potrzebna interwencja medyków.

• Gibbs obiegał Sancheza i dostał piłkę od Chilijczyka na lewym skrzydle, ale jego ostrą wrzutkę na rzut rożny wybili obrońcy.

• Rachityczny strzał Ramseya, od bramki zacznie Foster.

• Tak padła bramka dla Arsenalu zdobyta przez Welbecka.

• Wchodzi na boisko Victor Anichebe, a opuszcza je Youssuf Mulumbu.

• Dośrodkowanie Cazorli trafia na głowę Welbecka, jego strzał przełamał ręce Fostera i piłka wpadła do bramki!

• Gol Welbecka!

• Akcja Gibbsa lewą stroną, dośrodkowanie Anglika, ale najpierw do piłki nie doskoczył Cazorla, a potem Sanchez! Groźna sytuacja pod bramką Fostera!

• Berahino znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego uderzenie z ostrego kąta zatrzymało się na bocznej siatce!

• Z wolnego dorzucał Cazorla, piąstkował Foster, ale wprost pod nogi Mertesackera, który jednak niecelnie uderzył. Drugi poważniejszy błąd bramkarza WBA.

• Dorrans ukarany żółtą kartką za faul na Gibbsie.

• Cazorla do Welbecka, ten wpada w pole karne, ale zamiast strzelać zaczął się kiwać! Piłka trafia do Ramseya, ten znalazł w gąszczu nóg trochę miejsca i natychmiast uderzył, ale zablokowane te uderzenie!

• Chambers podcinką podawał w pole karne do Ramseya, a Walijczyk bez namysłu uderzył z powietrza! Pomocnik Arsenalu jednak niecelnie uderzył w piłkę i ta poleciała daleko w trybuny, mijając bramkę w sporej odległości.

• Sędzia zbyt pochopnie przerwał akcję Arsenalu. Zagranie Sancheza ręką, ale Chilijczyk został nastrzelony przez Giroud z odległości kilkunastu centymetrów, a jego dłoń nie zwiększała powierzchni ciała.

• Berahino wychodził sam na sam z Martinezem, ale młody napastnik WBA na nieznacznym spalonym.

• Drugą połowę rozpoczynają gospodarze!

• Przytłaczająca dla The Baggies jest statystyka stworzonych sytuacji bramkowych: 0-8 na korzyść Arsenalu. Mimo, że w bramce gości stoi nieopierzony Martinez, to gospodarze nie chcą niepokoić młodego bramkarza Arsenalu.

• Na The Hawthorns bezbramkowy remis. Choć o wiele więcej z gry mieli goście, to jednak Kanonierzy w decydujących momentach strzelali zbyt słabo na bramkę Fostera. Swoich szans nie potrafili wykorzystać Welbeck, Giroud, Sanchez czy Cazorla.

• Koniec pierwszej połowy.

• Sessegnon jednym zwodem przy lewej stronie minął trzech obrońców Arsenalu i dograł w pole karne, ale na miejscu był Koscielny!

• Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• Wisdom w akcji ofensywnej prawą stroną, ale akcja spaliła na panewce, bo jego płaskie dośrodkowanie przeciął Koscielny.

• Piłka wpadła do bramki Martineza, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Trzeba jednak przyznać, że bramkarz Arsenalu wybronił pierwszą akcję, a bezradny był przy dobitce, która miała miejsce równo z gwizdkiem sędziego.

• Cazorla miękko w pole karne do Ramseya, ale nie zdążył do piłki Walijczyk. Dobry pomysł hiszpańskiego rozgrywającego.

• Ramsey pomylił się może o pół metra! Zabawa Mulumbu przed polem karnym, strata piłki i natychmiastowy strzał Walijczyka, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki!

• Ależ sprintem ruszył Sanchez do bezpańskiej piłki! Znacznie bliżej jednak do futbolówki miał Foster i to on ostatecznie był szybszy i oddalił zagrożenie.

• Martinez łapie dośrodkowanie z lewej strony. Jeden z nielicznych kontaktów z piłka młodego bramkarza Arsenalu.

• Ramsey - Welbeck - Cazorla. Trójkowa akcja z pierwszej piłki i strzał Hiszpana, ale znowu łapie Foster.

• Gibbs ustawiony o wiele wyżej niż Monreal. Od paru minut można też zaobserwować wzrost dominacji Arsenalu.

• Zabawa Fostera mogła skończyć się tragicznie dla WBA! Poza polem karnym przy linii końcowej przejął od niego piłkę Giroud i strzelił, ale kąt był zbyt ostry i Francuz nie zdołał umieścić piłki w siatce!

• Sanchez pojawił się na lewym skrzydle, Welbeck powędrował na przeciwną stronę boiska.

• Welbeck znowu dostaje prostopadłe podanie w pole karne i natychmiastowo uderzył na bramkę, ale górą Foster! Ależ ma łatwość w szukaniu sobie okazji Danny Welbeck!

• Wymuszona zmiana w Arsenalu. Zgłaszał problemy zdrowotne Monreal i opuścił boisko na rzecz Gibbsa.

• Kolejna próba prostopadłego podania Sancheza do Welbecka, ale tym razem za mocno i od bramki rozpocznie Foster.

• Świetna sztuczka techniczna Ramseya, zagranie a'la Zidane, ale nie mógł kontynuować akcji, bo faulował go Dorrans. Do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Lescott i oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

• Kapitalne zagranie Sancheza z prawej strony! Prostopadłe podanie do Welbecka, ale Wisdom był czujny i zdołał wygrać siłowy pojedynek z napastnikiem Arsenalu!

• Znowu w akcji głównej Cazorla, który świetnie ograł Mulumbu i podał do Welbecka, ale Anglik zepsuł akcję Kanonierów. Filigranowy Hiszpan póki co jest najjaśniejszym punktem w ekipie gości.

• Koscielny nie najlepiej podawał do Martineza i młody bramkarz Arsenalu był w trudnej sytuacji, ale nie przestraszył się nadbiegającego Berahino i poprawnie przyjął, a później wybił piłkę.

• Strzał Cazorli zablokowany! Świetnie piłkę zgrał mu Welbeck, ale Hiszpan uderzył w któregoś z obrońców West Bromu.

• Przez te 10 minut można mieć wrażenie, że piłkarze zamienili się koszulkami. Przy piłce częściej utrzymuje się West Brom i wymieniają więcej podań.

• Pierwszy rzut rożny po akcji Pocognoliego dla West Bromu. Dośrodkowanie w kierunku Lescotta, po jego główce było małe zamieszanie w polu karnym Arsenalu, ale szybko zareagowali obrońcy i wybili piłkę.

• Sanchez przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do przodu, przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył, ale w środek bramki. Foster nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Dzisiejsza pozycja Welbecka to lewe skrzydło, ale zapewne w ciągu meczu będzie sporo rotacji między ofensywnymi graczami Arsenalu.

• Strzał Cazorli z 20 metrów, i choć pierwsza interwencja Fostera niezbyt pewna, to bramkarz gospodarzy poradził sobie z tym strzałem.

• Faul Chambersa, ale daleko od własnej bramki.

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczęli Kanonierzy!

• Obie ekipy wychodzą już za murawę. Rozpoczęcie meczu już za kilka minut!

• Bardzo podobnie wygląda sytuacja w West Bromie. Najlepszym strzelcem jest Berahino, który legitymuje się 7 trafieniami. Kolejni zawodnicy mają ledwie po jednym strzelonym golu. To dlatego menedżer Alan Irving tak drżał o zdrowie swojego napastnika. Na jego szczęście napastnik jest zdrowy i wystąpi w dzisiejszym meczu.

• Kibiców nieco może martwić fakt, że The Gunners są uzależnieni od jednego człowieka. Sanchezdependentia - choroba, która dosięgła Arsenal. Alexis Sanchez strzelił 8 goli w ligowych rozgrywkach, podczas gdy kolejni w klubowej hierarchii Giroud, Welbeck i Ramsey zdobyli zaledwie 2 bramki.

• WBA od 223 minut bez zdobytego gola - taką ciekawostkę podał Eurosport.com. Lepiej wiedzie się Kanonierom, którzy zdobywali gole we wszystkich ligowych meczach, oprócz pojedynku z Chelsea.

• Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu

2 punkty straty do 4 miejsca nie brzmią jeszcze tak źle, ale 2 punkty przewagi nad 11 miejscem – już gorzej. Arsenal jest sporym rozczarowaniem tego sezonu i aby liczyć się dalej w walce o top 4, musi wygrać dzisiejszy mecz na The Hawthorns. - Zapowiedź - KLIK

• Za zaskoczenie trzeba uznać ruch Wengera, który desygnował od początku do gry dwóch napastników - Giroud i Welbecka. Wydaje się jednak, że Anglik będzie operował bliżej prawego skrzydła, tak jak już grywał w Manchesterze United.

• Tak prezentują się ławki rezerwowych obu zespołów

WBA: Myhill, McAuley, Gamboa, Baird, Anichebe, Ideye, Samaras.

Arsenal: Macey, Gibbs, Bellerin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Podolski.

• Oficjalne konta klubów na Twitterze zamieściły już składy, które widnieją w kolumnie po lewej stronie ekranu.

• Witamy na relacji z meczu, w którym zmierzą się drużyny West Browmich Albion i Arsenalu Londyn!