• Posiadanie piłki: West Brom 40% - Chelsea 60%
    • Strzały: 9 (5) - 12 (3)
    • Rzuty rożne: 3 - 4
    • Faule: 12 - 11
  • Po bardzo dobrej, emocjonującej pierwszej połowie tempo gry nieco nam spadło, ale zwycięstwo gospodarzy jest jak najbardziej zasłużone. Szybko podwoili swoje prowadzenie, a strzelanie zakończyli ładnym golem Brunta. Podopieczni Tony'ego Pulisa ładnym akcentem żegnają The Hawthorns w tym sezonie

• KONIEC! West Brom niespodziewanie ogrywa Chelsea!

• Berahino oddał strzał sprzed pola karnego, ale tym razem zdecydowanie się pomylił i grę od bramki wznowi Courtois

• Blisko gola dla gości! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka na czwartym metrze od bramki spadła pod nogi Maticia, a jego strzał fenomenalnie obronił Myhill!

• Garnder ostro faulował Costę i dostał za to żółtą kartkę

• Ależ niespodzianka! Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, Brunt z ostrego kąta uderzył w kierunku bliższego słupka i zaskoczył bramkarza! Courtois na pewno mógł interweniować lepiej.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Chris Brunt, 3:0!

• Morrison! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, broni jednak Courtois!

• Kiepsko wykonali ten stały fragment gry The Blues i gospodarze mieli okazję do kontry. Po dośrodkowaniu Dawsona z prawej strony boiska bardzo dobrze interweniował jednak Loftus-Cheek.

• Dawson faulował na własnej połowie Coste

• Loic Remy! Francuz jednym zwodem minął przed polem karnym trzech rywali, oddał mocny strzał i trafił w słupek!

• Spokojnie wymieniają podania The Blues, ale wciąż mają spore problemy z przedostaniem się bliżej bramki przeciwnika

• Zmiana u gospodarzy, Craig Gardner wchodzi za Calluma McManamana

• Pewnie wykorzystana jedenastka przez Berahino:

• Długo wymieniają teraz podania goście, ale robią to dość daleko od bramki przeciwnika i ten nie musi czuć się zagrożony

• Nie ma wątpliwości co da faulu Terry'ego, kontrowersje stanowi brak kary indywidualnej dla kapitana Chelsea. Doświadczony stoper był ostatnim zawodnikiem The Blues przed jej bramką, powinien otrzymać czerwoną kartkę

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 2:0, pewny strzał Berahino!

• RZUT KARNY DLA GOSPODARZY! Terry faulował we własnej szesnastce Berahino!

• Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę!

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: West Brom 42% - Chelsea 58%
    • Strzały: 5 (3) - 7 (2)
    • Rzuty rożne: 2 - 3
    • Faule: 3 -6
  • To się ogląda! Spora liczba okazji podbramkowych, piękny gol i dużo walki. Po przerwie liczymy na przynajmniej taką samą dawkę emocji!

• I teraz pan Mike Jones zaprosił piłkarzy na przerwę

• Trzy minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Teraz na to drugie zdecydował się Yacob i chyba mógł poczekać. Wyraźne pudło piłkarza West Bromu

• Dłużej wymieniają w ostatnim czasie podania gospodarze, ale jeszcze nie decydują się na dośrodkowanie lub strzał

• To mogła być bramka! Brunt wyszedł sam na sam z Courtois po podaniu Morrisona, ale przegrał ten pojedynek!

• Eden Hazard zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, a Myhill spokojnie złapał piłkę

• Filip Luis! Dobry strzał z tego rzutu wolnego i jeszcze lepsza interwencja Myhilla!

• Olsson faulował na własnej połowie Diego Costę i otrzymał za to żółtą kartkę

• Co ciekawe, jest to pierwsza czerwona kartka Fabregasa, jaką otrzymał on od... 21. stycznia 2006 roku

• Przed chwilą w narożniku boiska starli się ze sobą Lescott i Ivanović, tym razem obyło się bez szarpaniny. Przy piłce gospodarze

• Jeszcze żółta kartka dla Fletchera, za to jak doskoczył do Fabregasa po kopnięciu przez niego piłki.

• Małe sprostowanie, Costa szarpał się z McAuley'em i za to ta żółta kartka. Natomiast Fabregas podczas tego zamieszania... kopnął piłkę w kierunku stojących piłkarzy West Bromu i trafił jednego w głowę! Niebywała bezmyślność Hiszpana i słuszna decyzja Mike'a Jonesa. Wracamy do gry

• I CZERWONA DLA FABREGASA!

• Żółta kartka dla Costy...

• Mamy jakieś zamieszanie pod bramką gospodarzy, Diego Costa wplątał się w szarpaninę z Olssonem, po chwili dołączyli inni zawodnicy. Zaraz pewnie posypią się kartki...

• Brunt sprytnie dośrodkował z tego stałego fragmentu gry, ale The Blues zdołali to rozszyfrować i wybić piłkę

• Filipe Luis faulował na własnej połowie boiska McManamana

• Blisko gola dla gości! Costa świetnie zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował, a strzał Hazarda z bliskiej odległości został zablokowany!

• Brunt przed chwilą nieźle dośrodkował z rzutu wolnego, a bardzo dobrze wypiąstkował piłkę Courtois

• Nawiązując jeszcze do jubileuszu Edena Hazarda

• West Brom miał rzut wolny na środku boiska i gospodarze zdecydowali się na zagranie w pole karne gości, ale była to zła decyzja. The Blues szybko przejęli piłkę

• Matić również na razie wylądował z linie boczną, wracamy do gry

• I mamy kolejny uraz. Tym razem na boisku leży Nemanja Matić, który ucierpiał w powietrznej walce z Fletcherem

• Yacob na razie schodzi za linię boczną (kontuzji doznał w starciu z Loiciem Remy), pewnie za chwilę wróci na boisko. Gra wznowiona

• Claudio Yacob doznał teraz jakiejś kontuzji i potrzebuje pomocy lekarzy

• Fantastyczny gol strzelony przez Berahino:

• Matić! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę Myhilla!

• A teraz na wrzutkę z lewej flanki zdecydował się Brunt, ale Courtois interweniował bezbłędnie. Piłka dla gości

• Cesc Fabregas dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, ale tam dobrze poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

• Co za gol piłkarza West Bromu! Berahino zdecydował się na strzał z dystansu i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Saido Barehino i gospodarze na prowadzeniu!

• Berahino dośrodkował z lewej strony boiska, jednak zrobił to bardzo czytelnie i bramkarz gości nie miał problemów ze złapaniem piłki

• A teraz Fabregas wplątał się w drybling w szesnastce West Bromu, ale skończył go leciutkim strzałem, który spokojnie obronił Myhill

• Atakują gospodarze! McManaman ograł w polu karnym dwóch rywali i oddał groźny strzał, który zdołał jednak obronić Courtois!

• Fletcher dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego w pole karne, ale tam doskonale poradził sobie Terry.

• Przed chwilą mieliśmy próbę indywidualnego ataku w wykonaniu powracającego po kontuzji Costy, ale szybko powstrzymali go obrońcy gospodarzy

• Jeszcze Jose Mourinho i Tony Pulis serdecznie wyściskali się w tunelu i zaczynamy! Od środka goście

• Piłkarze West Bromu przygotowali szpaler dla kolegów z Chelsea. Obie drużyny już na murawie, zaczynamy za kilka chwil!

• Chelsea jest niewątpliwym faworytem tego pojedynku, ale co ciekawe w trzech ostatnich wyjazdowych meczach z West Bromem nie wygrała ani razu. Dwukrotnie zwyciężali gospodarze, raz padł remis

• Ten mecz to okazja do małego jubileuszu dla Edena Hezarda. Rewelacyjny Belg zaliczy swój mecz numer 100 w Premier League.

• Chelsea już jest pewna mistrzostwa Anglii, West Brom utrzymania w lidze. Teoretycznie ten mecz nie ma większego znaczenia, ale pamiętajmy, że za każde miejsce zajęte na koniec sezonu w Premier League płacone są ogromne pieniądze. Podopieczni Tony'ego Pulisa mogą jeszcze przeskoczyć 12. Crystal Palace, potrzebują jednak zwycięstw w dwóch ostatnich meczach.

• A teraz gospodarzy: Rose, Wisdom, Baird, Mulumbu, Gardner, Anichebe, Ideye

• Mamy już wyjściowe składy, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek gości: Blackman, Christensen, Azpilicueta, Ake, Mikel, Cuadrado, Brown

• Witamy! Zapraszamy na relację live z ostatniego spotkania 37. kolejki angielskiej Premier League. West Bromwich podejmie Chelsea, a początek już za około 35 minut!