West Bromwich Albion 1 - 3 Manchester City

1

Manchester City

3

3 1 połowa

• Manchester City załatwił sprawę w trakcie pierwszej połowy i mimo, iż gospodarze w drugiej połowie stworzyli sobie parę okazji, to nie zasłużyli choćby na remis. Manchester City wygrywa siódmy mecz z rzędu i dzięki temu utrzymuje dystans trzech punktów straty do Chelsea i siedmiu przewagi nad lokalnym rywalem z Old Trafford. Z naszej strony to już wszystko, za uwagę dziękują Damian Wiśniewski i Piotr Szymański

• Jeszcze jeden rzut rożny miał West Brom, ale po udanym piąstkowaniu Joe Harta arbiter zakończył ten mecz

• Błąd Demichelisa, który za lekko podawał do Harta, ale ten i tak zdołał dobiec do piłki szybciej niż Berahino

• Morrison starał się zagrać prostopadłą piłkę do Sessegnona, ale tego zdołał uprzedzić Joe Hart

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mieliśmy spory kocioł pod bramką Harta. On i jego obrońcy nie byli w stanie wybić piłki, a do bramki wpakował ją Ideye!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ideye trafia dla gospodarzy!

• Gorąco pod bramką City! Sessegnon oddał strzał z okolic szesnastego metra, a Hart z trudem odbił piłkę na rzut rożny!

• A teraz Gamboa wychodził z kontrą i został powstrzymany faulem przez Fernando, za co zawodnik City dostał żółtą kartkę

• Navas dwukrotnie dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, ale za każdym razem skutecznie interweniowali obrońcy West Bromu

• Fernandinho oddał strzał sprzed pola karnego, ale po rykoszecie spokojnie piłkę złapał bramkarz

• Teraz długo podania wymieniają goście, choć robią to głównie na własnej połowie boiska.

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Berahino, ale tego skutecznie uprzedził Joe Hart

• Dłużej od jakiegoś czasu utrzymują się przy piłce piłkarze West Bromwich, ale wciąż nie przekłada się to na liczbę okazji podbramkowych

• Samir Nasri schodzi z boiska i w jego miejsce widzimy Franka Lamparda

• Po dośrodkowaniu w pole karne gości blisko strzelenia gola był Lescott, ale były obrońca City nie trafił w bramkę

• Fernandinho zastąpił Yaya Toure.

• Plac opuszcza także Varela. W jego miejsce pojawia się Ideye.

• A Gamboa wchodzi Pocognoliego.

• Brunt zastępuje Gardnera.

• Ładne wypuszczenie Navasa prawą flanką, ale zdążył ze wślizgiem obrońca WBA.

• Aleksandar Kolarov zastąpił Davida Silvę.

• Warunki do gry bardzo trudne. Śnieg z deszczem pada bardzo obficie. Na murawie pełna kontrola Manchesteru City.

• Morrison! Mangala w prosty sposób stracił piłkę na własnej połowie, przejął ją piłkarz West Bromu i zdecydował się na płaski strzał. Piłka leciała po grząskiej murawie i Hart interweniował z problemami!

• Nieco dłużej są przy piłce gospodarze, ale wciąż niewiele z tego wynika

• To powinien być gol! Sessegnon dośrodkował z prawej strony boiska, a Valera najpierw wygrał pojedynek z Sagną, a następnie przestrzelił z bardzo bliskiej odległości!

• Arbiter daje znak, drugą połowę zaczynają goście

• Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem dominacji The Citizens. Goście jak dotąd są zdecydowanie lepsi, bardziej konkretni w swoich próbach i przede wszystkim skuteczni, o czym świadczy przewaga trzech goli. Zobaczymy, czy West Brom stać będzie na jakąś odpowiedź po przerwie

• Długo przy piłce utrzymują się goście, rozgrywają piłkę przede wszystkim w środkowej strefie boiska

• Znowu groźnie pod bramką gości, Berahino nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Joe Hartem!

• I odpowiadają gospodarze! Mocny strzał na bramkę z bliskiej odległości oddał Sessegnon, ale odbija piłkę bramkarz!

• Kolejny fantastyczny, szybki atak w wykonaniu Obywateli. Fernando zagrał prostopadłą piłkę do Navasa, ten odegrał do Silvy, a Hiszpan świetnym strzałem po długim rogu nie dał szans Fosterowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 3:0 dla gości, David Silva!

• Kolejny uraz Nasriego, tym razem po staricu z Mulumbu. Przerwa w grze

• Silva! Szybka akcja gości, Toure zagrał prostopadłą piłkę do Navasa, ten podał do Silvy, a on w niezłej sytuacji wyraźnie przestrzelił!

• Mulumbu oddał strzał po dośrodkowaniu Sessegnona w pole karne, jednak Joe Hart nie miał problemu ze złapaniem piłki

• Wzięty w kleszcze został Samir Nasri i nie wiemy, czy będzie w stanie wrócić na boisko. Na razie zszedł za linę końcową i grę od oddania piłki rywalowi wznawiają goście.

• McAuley faulował teraz na własnej połowie wespół z Lescottem Nasriego i Francuz potrzebuje pomocy lekarzy

• Prawą stroną próbowali zaatakować mistrzowie Anglii, jednak tam na pozycji spalonej znalazł się Jesus Navas

• Długo, spokojnie wymieniają podania The Citizens. Zobaczymy, co z tego wyniknie

• Clichy faulował na własnej połowie Sessegnona

• A teraz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na spalonym był McAuley

• Było blisko gola kontaktowego! Po dobry zagraniu za linię obrony sam na sam z bramkarzem wyszedł Berahino, ale napastnik West Bromu nieznacznie przestrzelił!

• Navas zdecydował się oddać strzał sprzed pola karnego, jednak nie sprawił tym kłopotów Fosterowi

• Teraz Wisdom dośrodkowywał z gry, ale pewnie piłkę łapie bramkarz gości

• Pocognoli dośrodkował z rzutu rożnego, ale Hart skutecznie piąstkował piłkę

• Nieco dłużej są teraz przy piłce gospodarze, ale niewiele z tego wynika. Wymieniają podania głównie na własnej połowie

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewny strzał w wykonaniu Yaya Toure, 2:0 dla gości!

• David Silva upadł w polu karnym gości po starciu z Lescottem i arbiter nie miał wątpliwości, goście mają jedenastkę!

• Rzut karny dla City!

• Niedokładnie przyjmował piłkę James Milenr po wyrzucie z autu i przejął Morrison.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Fernando, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Fernando, 1:0 dla City!

• Groźnie pod bramką gości! James Milner otrzymał piłkę w polu karnym, ale tam w ostatniej chwili powstrzymał go Foster!

• Dość spokojny początek z obu stron, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak. Teraz Berahino zaatakował prawą stronę, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Arbiter daje znak, zaczynamy!

• Dziś możemy liczyć na całkiem dobre widowisko. Co prawda w tabeli obie ekipy dzieli przepaść, ale w 62 z 145 bezpośrednich meczów między tymi drużynami padły przynajmniej cztery gole.

• Problemem dla West Bromu jest to, że zespół ten nie potrafi wygrywać z Manchesterem City. Nie wygrali oni jedenastu ostatnich meczów z tym zespołem, ostatni razy ogrywając go w grudniu 2008 roku

• Faworytem tego pojedynku są oczywiście goście. Manchester City jest wiceliderem i musi dziś zwyciężyć, aby nie dać jeszcze bardziej odskoczyć Chelsea, która przed chwilą ograła 2:0 West Ham. Dzisiejsi gospodarze są dopiero na 15. miejscu i mają zaledwie dwa oczka przewagi nas strefą spadkową. Na wygranej będzie im więc równie mocno zależeć

• Ławka West Bromwich: Myhill, Gamboa, Dawson, Baird, Yacob, Brunt, Ideye

• Ławka Manchesteru City: Caballero, Boyata, Zabaleta, Fernandinho, Kolarov, Lampard, Jovetic

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Filip Błajet.

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania 18. kolejki angielskiej Premier League - West Bromwich Albion kontra Manchester City. Początek za około 20 minut!