• Stoke - West Brom 2:0
    • Aston Villa - Sunderland 0:0

Trwa mecz Newcastle - Everton (1:1), na którego relację serdecznie zapraszam.

• Jeszcze kontaktowy gol Kouyate.

• Arsenal szczęśliwie zwycięża dziś na Upton Park i awansuje na piątą lokatę w tabeli Premier League. West Ham pokazał jednak, że nie przypadkiem jest w tym roku w czołówce, bowiem Młoty w żadnym stopniu nie ustępowali swoim bardziej renomowanym rywalom. Ten mecz mógł się nawet potoczyć zupełnie inaczej, gdyby sędzia uznał bramkę Alexa Songa przy stanie 0:0.

• Koniec meczu!

• Nieprawdopodobne! W ostatniej akcji meczu Valencia z dwóch metrów główkuje ponad bramką!!!

• Żółta kartka dla Coquelina.

• Rzut wolny dla West Hamu, Adrian ponownie w polu karnym rywala, ale kończy się to kontrą, którą przerywa Carroll, wygrywając pojedynek biegowy z Sanchezem!

• Znowu kocioł w polu karnym Szczęsnego, ale jeszcze bronią się szczęśliwie Kanonierzy.

• W polu karnym rywali pojawił się teraz nawet bramkarz Adrian, ale nie było strzału na bramkę Szczęsnego po tym rzucie rożnym.

• Spore zamieszanie w polu karnym Kanonierów kończy się kornerem dla Młotów.

• Szczęsny! Polski bramkarz świetnie broni płaski strzał z dystansu Nolana!

• Pięć minut doliczonych do tego meczu.

• Chambers zmienia Oxlade'a Chamberlaina.

• Akcja indywidualna Guy Demela kończy się zupełnie nieudanym dośrodkowaniem zawodnika gospodarzy.

• Kolejna akcja Kanonierów kończy się bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu Chamberlaina. Po chwili żółtą kartkę ogląda Reid.

• Groźny kontratak Arsenalu kończy się niecelnym uderzeniem Oxlade'a Chamberlaina! P

• Uderzenie z rzutu wolnego Sancheza odbiło się od muru i wpadło w ręce Adriana.

• Gibbs zmienia Welbecka.

• Faul taktyczny Tomkinsa na szarżującym Cazorli. Żółta kartka.

• Kąśliwe dośrodkowanie z rzutu wolnego jednego z Młotów pewnie łapie Wojciech Szczęsny. W odpowiedzi centrę z prawego skrzydła Oxlade'a Chamberlaina przejmuje Adrian.

• Faul taktyczny Debuchy'ego na Valencii i żółta kartka.

• Podwójna szansa Arsenalu!!! Pierwszy kąśliwy strzał Cazorli broni Adrian, a drugi szybuje ponad bramką gospodarzy!

• Szczęsny poradził sobie z lekkim dośrodkowaniem Amalfitano.

• ... oraz Nolan za Kouyate.

• Dwie zmiany w West Hamie. Demel za O'Briena...

• Fatalna strata West Hamu przed polem karnym! Welbeck przejmuje piłkę, wpada w pole karne i uderza ponad bramką West Hamu! To może się zemścić na gościach!

• Po rzucie rożnym dla Kanonierów Koscielny uderza głową słabo i niecelnie.

• Adrian!!! Hiszpan wygrywa teraz pojedynek z Sanchezem po indywidualnej akcji Chilijczyka!

• Kwadrans do końca tego bardzo dobrego spotkania. Wynik wciąż jest otwarty.

• Wojciech Szczęsny świetnie łapie dośrodkowanie z prawej strony boiska Amalfitano.

• Adrian ratuje West Ham, kapitalnie broniąc strzał głową z kilku metrów Oxlade'a Chamberlaina!

• Kontra Arsenalu i odbite dośrodkowanie Welbecka pada łupem Adriana.

• Fatalne dośrodkowanie Downinga wybijają obrońcy Kanonierów, a po chwili z mizernym strzałem głową Carrolla poradził sobie Szczęsny.

• Po akcji West Hamu, dośrodkowaniu Amalfitano i interwencji Debuchy'ego jest rzut rożny dla gospodarzy.

• Amalfitano zza pola karnego uderza mocno ponad bramką gości.

• Na spalonym znalazł się teraz Stewart Downing.

• Rozegranie stałego fragmentu gry kończy się faulem w ofensywie Koscielnego.

• Uderzenie z dystansu Alexisa Sancheza zostaje zablokowane i Arsenal zdobywa rzut rożny.

• Coraz bardziej kotłuje się pod bramką Arsenalu. Po chwili jednak z efektownym indywidualnym kontratakiem wyszedł Welbeck, ale mocnym strzałem posłał piłkę obok słupka!

• Bezpańską piłkę z 20 metrów uderza teraz Andy Carroll, jednak posyła ją wysoko nad bramką Arsenalu!

• Szczęsny łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Downinga.

• Uderzenie z dystansu Winstona Reida pewnie broni Wojciech Szczęsny.

• Zmiana w West Hamie. Schodzi Sakho, wchodzi Valencia.

• Do dośrodkowania Kouyate nie doszedł teraz tuż przed bramką Szczęsnego Sakho! Było bardzo groźnie!

• Leży na murawie Welbeck, który ucierpiał w jednym z boiskowych starć z rywalem. Przerwa w grze.

• Doszedł do strzału głową Debuchy, ale z siedmiu metrów posłał piłkę nieznacznie nad bramką West Hamu!

• Rzut rożny dla Arsenalu po interwencji Songa.

• Po akcji Oxlade'a Chamberlaina (najlepszego w ekipie Arsenalu), Cazorla mocno uderza z 18 metrów, jednak świetną i szczęśliwą interwencją popisał się Adrian! Zrobił nam się mecz!

• Rozegranie rzutu rożnego, świetną indywidualną akcją na prawym skrzydle popisał się Tomkins, a jego centrę dość szczęśliwie na gola zamienił Kouyate! West Ham wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Cheikhou Kouyate!

• Po dośrodkowaniu Sakho agresywnie atakujący rywala Carroll wpadł na słupek bramki gości. Korner.

• West Ham teraz męczy się w ataku pozycyjnym, z kolei Arsenal czeka na możliwość skonstruowania zabójczej kontry.

• Żółta kartka dla Alexisa Sancheza.

• Teraz atak Arsenalu przerwał... sędzia Swarbrick, dobrze blokując od piłki Coquelina. Uderzenie z dystansu jednego z Kanonierów obronił z kolei Adrian.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Wcześniej Tottenham zremisował z Manchesterem United 0:0, a Southampton w doliczonym czasie gry remisuje z Chelsea 1:1. O godzinie 17.15 rozpocznie się mecz Newcastle - Everton.

• W innych meczach tej kolejki rozpoczętych o 16:

• Arsenal prowadzi do przerwy z West Hamem 2:0 po dwóch bramkach w ostatnich pięciu minutach pierwszej części gry, ale to spotkanie mogło się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby sędzia nie anulował w kontrowersyjnych okolicznościach bramki Alexa Songa jeszcze przy stanie 0:0. Zobaczymy, czy Młoty jeszcze podejmą walkę po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Spore zamieszanie w polu karnym West Hamu kończy się zablokowanym strzałem Sancheza!

• Oxlade Chamberlain zdobywa rzut rożny dla Arsenalu.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne, gdzie Kouyate zostawia piłkę Downingowi, ale ten z 16 metrów uderza bardzo niecelnie!

• Fantastyczne wejście w pole karne Oxlade'a-Chamberlaina i zagranie przed bramkę, gdzie formalności dopełnia Danny Welbeck, pakując piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Danny Welbeck!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Santi Cazorla z jedenastu metrów pokonuje Adriana!

• Rzut karny dla Arsenalu! Reid faulował w polu karnym Cazorlę!

• Downing po krótko rozegranym rzucie rożnym znakomicie dostrzegł w polu karnym Tomkinsa, ale ten z powietrza uderzył wysoko nad bramką Szczęsnego!

• Żółta kartka dla Carrolla za nierozważną grę łokciem w starciu z Debuchym.

• Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Oxlade'a Chamberlaina kończy się dobrą interwencją Adriana.

• Teraz z kolei to Arsenal zdobywa dla siebie rzut rożny.

• Indywidualna akcja Amalfitano, który z prawego skrzydła ściął w pole karne Arsenalu, ale jego uderzenie zablokował Koscielny! Rzut rożny dla Młotów kończy się dobrą interwencją Szczęsnego.

• Nie jest w stanie Arsenal złapać swojego rytmu w tym spotkaniu. Nie da się nie odnieść wrażenia, że ten mecz jest pod kontrolą Młotów.

• Piłka trafia w pole karne do Cazorli, jednak ten zostaje zablokowany przez Cresswella. Po chwili na spalonym został złapany Debuchy.

• Kolejne rzuty rożne dla Kanonierów kończą się dobrymi interwencjami obrońców gospodarzy.

• Uderzenie z narożnika pola karnego Sancheza, po rykoszecie, opuszcza boisko i jest rzut rożny dla gości.

• Korner dla Młotów kończy się bardzo nieudanym strzałem z dystansu Reida.

• Carroll opanował długą piłkę zagraną w pole karne, ale jego uderzenie lewą nogą zostało zablokowane! Tylko rzut rożny.

• Ostro zrobiło się na murawie Upton Park i sędzia ostatecznie odgwizduje faul Coquelina.

• Niezbyt mocne uderzenie z dystanse Kouyate pewnie łapie polski bramkarz.

• Szybka akcja West Hamu, ostre dośrodkowanie Cresswella wpada w ręce Szczęsnego.

• Niezła długa piłka w pole karne do Sancheza, ale ten oddał w trudnej sytuacji bardzo niecelny strzał głową.

• Rozpędzony Welbeck faulowany przez Songa około 25 metrów od bramki Adriana. Szansa dla Arsenalu.

• Lepsze od pierwszego gwizdka tego meczu wydają się być Młoty, które chcą się zrehabilitować za gładką porażkę w Boxing Day.

• Alexis Sanchez przegrał siłowy pojedynek z Reidem w polu karnym West Hamu.

• Szybki atak Arsenalu przerywa dobrą interwencją O'Brien.

• Diafra Sakho przewrócił się w polu karnym w starciu z Debuchym. Sędzia nie gwizdnął jedenastki.

• Nieuznany gol dla West Hamu! Piękny strzał z dystansu Alexa Songa trafia do siatki, ale zdaniem sędziego jeden z gospodarzy przeszkadzał w interwencji Szczęsnemu! Wydaje się, że to błąd arbitra!

• Odważna akcja Downinga przynosi gospodarzom kolejny rzut rożny.

• Centra Stewarta Downinga pada łupem Wojciecha Szczęsnego.

• Zła interwencja Monreala po długiej piłce Alexa Songa kończy się rzutem rożnym dla Młotów.

• Pierwsze dośrodkowanie w kierunku Andy'ego Carrolla, które przejmuje jednak Wojciech Szczęsny.

• Rozpoczynamy mecz!

• W międzyczasie trwają także nasze inne relacje:

• Rezerwowi Arsenalu: David Ospina, Chuba Akpom, Kieran Gibbs, Calum Chambers, Lukas Podolski, Theo Walcott, Joel Campbell.

• Rezerwowi West Hamu: Jussi Jaaskelainen, Guy Demel, James Collins, Mark Noble, Kevin Nolan, Enner Valencia, Carlton Cole.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W pierwszym meczu tej kolejki Tottenham zremisował z Manchesterem United 0:0, a w trwającym spotkaniu Southampton - Chelsea jest do przerwy remis 1:1.

• To jest z pewnością kolejny z hitów tej niedzielnej kolejki angielskiej ekstraklasy. Po spotkaniach Tottenhamu z Manchesterem United i Southampton z Chelsea, Arsenal i West Ham zmierzą się w bezpośrednim starciu o piąte, a może nawet i czwarte miejsce w ligowej tabeli. Przed tym spotkaniem minimalnie wyżej były rozgrywające znakomity sezon Młoty, które po porażce z Chelsea spadły właśnie na piątą lokatę. Arsenal z kolei plasował się jedno miejsce niżej.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki angielskiej Premier League, w którym West Ham zmierzy się z Arsenalem!