West Ham United

1

Crystal Palace

3

• To tyle na dziś! Dziękuję za wspólne emocje i zapraszam na relację z meczu Manchesteru United z Sunderlandem, gdzie pierwszy gwizdek już za 20 minut!

• I szybko odgwizdany koniec spotkania! Crystal Palace zdobywa komplet punktów na Upton Park, 4 wygrana Alana Pardew po świetnym występie jego zawodników!

• Nene po raz kolejny posłał mocno zakręconą piłkę na dalszy słupek bramki Speroniego, a ten dość niefortunnie wybija piłkę na korner.

• Wysoka piłka w polu karnym gości, ale znów pewnie łapie piłkę Speroni.

• 5 minut doliczonych.

• Zamieszanie w polu karnym gości, Kouyate pada na ziemię, jednak nie ma karnego.

• Sakho zamienia miękką wrzutkę na miękki strzał, który pewnie łapie Speroni.

• Powtórki pokazują, że Jedinak bardzo nieładnie i celowo potraktował rywala łokciem. Mogą być tego pomeczowe konsekwencje.

• VALENCIA! Ależ petarda z dystansu, niemal ze stojącej piłki huknął Ekwadorczyk! Fenomenalna interwencja Speroniego!

• W drużynie gości trochę nierozsądnego zachowania, efektem czego żółta dla dyskutującego Delaneya.

• Płaskie podanie do Koyuate w środek pola karnego, jednak napastnik wślizgiem nie trafia w piłkę, a w nogi rywala. Nie będzie dlatego rzutu rożnego.

• Pardew dokonuje zmiany defensywnej - schodzi skrzydłowy Bolasie, za niego murujący środek pola Ledley. Palace grają w 10-tkę i coraz mocniej muszą bronić się przed atakami uskrzydlonych rywali.

• Downing! Tylko w boczną siatkę!

• Sakho! Wrzutka na 7. metr i szybka główka napastnika West Hamu, niestety ponad bramką.

• Enner Valencia! GOOOL! Piłka uderzona z 17. metra wpada do siatki po rękach Speroniego, przełamanie gospodarzy!

• Potężna ofensywa West Hamu w ostatnich minutach.

• Mamy zmianę, Zahę zmienia Ameobi.

• Druga żółta kartka dla Murraya! Asysta przy golu samobójczym West Hamu, gol a teraz czerwona kartka! Istny hat trick zawodnika Palace!

• Nene! Ależ pięknie zakręcił piłką i tylko szczęście powoduje, że ten facet trafia w słupek!

• Korner dla WHU, rusza jednak szybko Palace z kontrą, przerwaną przez faul Valecii. Zasłużona żółta kartka za faul taktyczny.

• Puncheon wrzuca i MURRAY!! 3:0 dla Crystal Palace!!

• Murray faulowany przez Kouyate.

• I mamy zmianę, w miejsce Songa wchodzi Nene.

• Żółta dla Tomkinsa.

• Nene gotowy do wejścia. Boisko może opuścić Downing.

• West Ham konstruuje akcję, jednak wystarczyła wrzutka, by Speroni pewnie chwycił piłkę.

• Aaajjj, obok słupka, potężny strzał!

• Mike Dean poczekał z gwizdkiem po faulu Songa w środku pola, jednak Palace nie zdołało zyskać przewagi, a tylko kolejny wolny. Szansa dla Jedinaka.

• West Ham United - Crystal Palace

• Zaha wyprzedził rywala na prawym skrzydle, jednak jego płaskie podanie wpadło pod nogi obrońcy.

• Noble uderza z lewej strony, z wolnego, niestety piłka za głęboko i za daleko.

• Ward ściągnął do parteru Valencię, efektem żółta kartka.

• Jenkinson dorzucał w pole karne Speroniego, jednak zabrakło miejsca na strzał.

• GOOOOOOOOOOL!! SCOTT DANN!! Fantastycznie wyskoczył w górę i uderzył głową defensor Orłów!

• Korner dla gości. Siódmy już.

• Atakuje bardzo aktywnie Crystal Palace.

• Wracamy na boisko! Czy po zmianie stron gospodarze odrobią stratę bramkową?

• Koniec pierwszej połowy, Crystal Palace prowadzi i swoją grą zdecydowanie bliżej jest zwycięstwa na stadionie rywala.

• McArthur i znów małe zamieszanie w polu karnym! Tym razem na szczęście gospodarzy udało się piłkę wybić.

• Petarda Zahy prosto w głowę interweniującego Reida! Korner.

• MURRAY! GOOOOOOL! Ale bramka będzie policzona Cresswellowi, który pechowo odbił piłkę do bramki przy pechowej próbie wybicia!

• A tymczasem Murray po raz kolejny uderza w Adriana.

• Na telebimie pokazany Dylan Tombies, bardzo młodego zawodnika West Hamu który w zeszłym roku zmarł z powodu nowotworu. Gromkie i zgodne brawa na Upton Park.

• Delaney, Murray, ależ zamieszanie w polu karnym Adriana! Goście domagają się karnego, ale Murray zbyt dużo do tego dodał od siebie i sędzia pozostaje niewzruszony.

• Reid zażegnał zagrożenie wybijając piłkę na korner.

• Noble fauluje na swojej połowie boiska.

• Murray próbuje w tłoku uderzyć prawą nogą, ale defensorzy skutecznie pakują nogi przed piłkę.

• Kolejny faul Palace. Tym razem Murray, z żółtą kartką, fauluje w ofensywie. Jedinak wezwany do sędziego w celu utemperowania swojego kolegi, a sędzia okazuje wyrozumiałość.

• Mamy zmianę. James McArthur wejdzie za zmagającego się z urazem Jordona Mutcha.

• Murray! Prosto w Adriana uderzył zawodnik Palace!

• Valencia wyskoczył w powietrze i głową chciał zamienić dośrodkowanie na bramkę. Zabrakło skuteczności.

• Kiepska prostopadła piłka ze środka pola Crystal Palace, jednak defensywa Młotów robi swoje. Zaha za to załamany, bo to nie do niego szła piłka.

• Ojojoj, Noble chciał uderzyć wolejem na bramkę, ale w pokraczny sposób posłał piłkę... na aut.

• Rożny dla WHU.

• Downing chciał chyba dograć górą do Koyuate, jednak pomocnik włożył w to za dużo siły.

• Puncheon do Murraya na prawą stronę boiska, ale ten pudłuje w dogodnej sytuacji! Zabrakło równowagi, w czym bardzo dobrze pomógł rywalowi Reid.

• Tymczasem Murray "z woleja" potraktował rywala i otrzymuje za to żółtą kartkę, mimo puszczonej wcześniej gry.

• Song do dobieg do Sakho, jednak Speroni był na miejscu szybciej.

• Kouyate gubi piłkę w dryblingu w środku pola. Nie byłoby to nic wybitnie złego, gdyby nie fakt, że pomocnik dryblował w kierunku własnej bramki.

• W rewanżu Zaha fauluje.

• A Zaha faulowany przez Tomkinsa.

• I nie dogadali się Cresswell z Noblem przy wykonaniu wrzutu z autu. Strata piłki na wysokości pola karnego Speroniego.

• Tym razem wolny dla Palace, jednak Puncheon kompletnie nieodpowiednie podaje do Mutcha. Który na dodatek był na spalonym.

• Tymczasem Crystal Palace to najczęściej faulujący klub z Premier League z dorobkiem tego sezonu na poziomie 342 przewinień. Tak było przed dzisiejszym meczem, w którym Orły faulowali już 7 (!) razy po zaledwie kwadransie gry!

• Noble w poprzeczkę! Ależ piękna próba kapitana gospodarzy!!

• Wolny dla Młotów z odległości zaledwie 18 metrów! Duża szansa dla gospodarzy, pytanie jednak kto wykona stały fragment?

• Cresswell! Bardzo ładny strzał lewego defensora Młotów, po którym zakręcona piłka nieznacznie tylko minęła bramkę.

• Sakho do Valencii, ten pada na ziemię w walce z obrońcą, niestety dla niego sędzia nie zamierza tego odgwizdać.

• Puncheon uderza na bramkę, Reid jednak udanie blokuje strzał.

• Zbyt dalekie i głębokie dośrodkowanie. Dann zdołał uderzyć tylko za bramkę.

• Kelly atakuje lewą stroną, ale zdołał wywalczyć tylko rożny.

• Speroni pewnie łapie futbolówkę.

• Głęboko dorzuca Downing, Murray asekuracyjnie wybija i tym razem już będzie rożny. Ale z drugiej strony boiska.

• Ward fauluje Valencię tuż przy narożniku boiska. Będzie niemalże korner.

• Kiepska piłka do Cresswella i mamy kolejną próbę WHU za sobą.

• Nieudana pierwsza akcja gospodarzy i z niespieszną kontrą rusza Crystal Palace. Ci z kolei wywalczają korner.

• West Ham na początek przy piłce.

• Rozpoczynamy dzisiejsze derby Londynu! Wystartowali!

• Już tylko minuty do startu meczu. Piłkarze czekają w tunelu, ostatnie chwile na koncentracje przed starciem między londyńskimi klubami.

• Jeśli w Crystal Palace są przesądni, ze zdwojoną siłą kibicują klubowi w tym meczu. Orły są na 13. pozycji i do West Hamu tracą aż 12 punktów, jednak od przyjścia do klubu Alana Pardew udało im się podskoczyć w tabeli z dotychczasowego, spadkowego 18. miejsca. Ich forma z 7 spotkań? 3 wygrane, 2 remisy, 2 porażki.

• West Ham znajduje się obecnie na 8. miejscu w tabeli i nie ma za sobą dobrej formy. Klub z Londynu upodobał sobie remisy, których w ostatnich 7 meczach miał aż 5, raz wygrywając oraz raz tracąc wszystkie punkty.

• Graczem, który ma wyjątkowo dobry wynik przeciwko West Hamowi jest Jerome Thomas, który strzelał Młotom 3 bramki w 4 meczach przeciwko nim. Niestety - dziś w składzie zabrakło dla niego miejsca.

• Z tej strony Michał Kozera i już za niespełna pół godziny zespoły rozpoczną walkę o 3 punkty. Kto jest faworytem? Niewątpliwie West Ham, jednak goszczący na Boleyn Ground Crystal Palace może sprawić niespodziankę - i na to osobiście liczę!

• Witamy w relacji na żywo z meczu otwierającego 27. kolejkę Barclays Premier League!