West Ham United

2

Manchester City

1

• Z kolei dla City to już drugi z rzędu nieudany mecz i Pellegrini może być coraz bardziej nerwowy. Chelsea może jutro jeszcze bardziej odskoczyć, a w następnej kolejce The Citizens zmierzą się z Manchesterem United.

• Bardzo ważne trzy punkty Młotów, które utrzymają czwartą pozycję w tabeli. Allardyce będzie noszony na rękach!

• Koniec meczu! West Ham ograł na Upton Park mistrza Anglii!

• Collins wyprzedza Aguero, minuta do końca meczu.

• Korner wykonany, ale piłka wylądowała wprost w rękach Adriana.

• Teraz z 30 metrów uderzał Kolarov i po głowie Collinsa rzut rożny!

• Z rzutu rożnego bez zagrożenia, ale to The Citizens dalej w posiadaniu futbolówki.

• Jovetić zza pola karnego i cudowna parada Adriana! Dalej 2-1!

• Kolarov do Navasa, ale hiszpański zawodnik zgubił piłkę.

• Sędzia doliczył 5 minut. West Ham wytrzyma napór mistrzów Anglii?

• Milner genialne, niesygnalizowane podanie do Toure, który zawędrował w pole karne. Iworyjczyk tylko w boczną siatkę!

• Zamieszanie po rzucie rożnym, Nolan dalekim wykopem wyjaśnia sytuacje.

• Nolan na murawie w miejsce Sakho.

• Akcja Kolarova zablokowana przez Kouyate. Korner!

• City na ciska, zamyka zamek. Centra Navasa ląduje jednak wprost w rękach Adriana.

• Centra Downinga odbita przez Zabaletę, ale i tak spadła pod nogi Noble'a. Strzał kapitana West Hama wybronił Hart.

• Silva delikatnie w pole karne w kierunku Milnera, ale Sakho uprzedził skrzydłowego. Napastnik Młotów świetnie w roli obrońcy.

• Przycisnęli goście! teraz minimalnie z piłką minął się Milner.

• Za Clichy'ego wszedł Kolarov.

• Milner w miejsce Fernando.

• Silva na małej przestrzeni przedryblował czterech rywali i pięknie przymierzył w długi róg. Adrian nie miał żadnych szans!

• CO ZA GOL SILVY!

• To jest 6 gol w 6 występie w Premier League byłego gracza Metz. Diafre Sakho!

• Genialna centra Cresswella wprost na głowę Sakho, który bez większych problemów skoczył ponad Clichy'm i Hart wybił piłkę, ale już zza linii końcowej. Goal line technology zadecydowała!

• Cole zmienił Valencie. Nowe siły wprowadza Allardyce.

• 2-0!!!!!!!!!!

• POPRZECZKA! Silva wycofał na 16 metr do Toure, a ten technicznym strzałem był bardzo blisko powodzenia!

• Kontra West Hamu! Song precyzyjnym podaniem znalazł w polu karnym niepilnowanego Kouyate, a ten zdecydował się jeszcze odegrać do ustawionego na 16 metrze Sakho. Były zawodnik Metz pomylił się tylko o kilka centymetrów!

• Młoty próbuję teraz wyższym pressingiem ograniczyć poczynania ofensywne City.

• Faul taktyczny Kompany'ego na Valenci, ale sędzie nie zdecydował się pokazać Belgowi drugiej żółtej kartki.

• Szarża Iworyjczyka, lecz powstrzymana przez Cresswella.

• Kouyate w miejsce Amalfitano. Allardyce wzmacnia środek pola.

• Teraz Yaya Toure próbował uderzenia z dystansu, ale wysoko ponad poprzeczką.

• ALEŻ BLISKO! Centra z prawej strony Navasa, Aguero posłał piłkę wprost w poprzeczkę. Dobitka Toure z pięciu metrów wylądowała w rękach Adriana. CO ZA PARADA HISZPANA!

• City coraz groźniejsze, bramka dla gości wisi w powietrzu.

• Kolejna okazja dla gości. Aguero z pola karnego próbował mocno dośrodkować na piąty metr, ale czujny był Winston Reid.

• Silva prostopadłym podaniem znalazł w polu karnym Aguero, ale jego uderzenie w dolny róg genialnie wybronił Adrian!

• Jovetić w miejsce Dzeko. Czy Czarnogórzec odmieni losy spotkania?

• Noble miękko zagrał w pole karne, Sakho odkleił się od obrońców rywali i uderzył z powietrza. Niewiele brakowało!

• Manchester City dalej bezradny. West Ham spokojnie panuje nad sytuacją i często próbuje długimi piłkami uruchomić silnych napastników.

• Rozgrzewa się Fernandinho. Czyżby Toure miał zacząć grać wyżej?

• Valencia z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, ale trafił prost w mur. Piłka przeszła jeszcze do Alexa Songa, który raboną zagrał na piąty metr. Futbolówka spadła przed Downinga, ten kropnął z całą mocą, ale niecelnie. Hart po raz kolejny ma dużo farta.

• Dzeko próbował dośrodkowywać, ale zdecydowanie za głęboko i futbolówkę pewnie wyłapał Adrian.

• Amalfitano zwycięsko wychodzi z pojedynku z dwoma rywalami i rozpoczyna kontratak gospodarzy. Wszystko skończyło się spalonym Valenci.

• Pellegrini na razie zachowuje spokój i nie decyduje się na żadne zmiany.

• Song ukarany żółtym kartonikiem za złapanie piłki w ręce. W ten sposób Kameruńczyk próbował powstrzymać atak City.

• Ofensywna akcja Cresswella, który efektownie nawinął Zabaletę. Sytuacje uratował Kompany.

• Hymn West Hamu rozbrzmiewa na Upton Park, za nami początek drugiej części meczu!

• Na razie gospodarze imponują przede wszystkim agresją i zaciętością. Nie zostawiają graczom gości ani centymetra wolnego miejsca na murawie.

• Młoty uczyniły niesamowity postęp w porównaniu do poprzedniego sezonu, kiedy to ośmieszały się w meczach z The Citizens. Obecnie ekipa Allardyce'a wygląda na zespół, który każdemu faworytowi napsuje sporo krwi.

• Genialnie spisują się Valencia i Sakho, którzy sprawiają Kompany'emu i Mangali mnóstwo kłopotów swoją szybkością i atletyzmem.

• 4-4-2 w wykonaniu City nie wygląda najlepiej. Dzeko bardzo statyczny, wydaje się, że wejście Milnera i 4-5-1 może okazać się zbawienne.

• Koniec pierwszej połowy. West Ham prowadzi i gra bardzo dobry mecz!

• Teraz sytuacyjny strzał Aguero po zamieszaniu w polu karnym West Hamu, lecz Adrian dał radę sparować na korner.

• Bardzo blisko gola! Doskonałe rozegranie rzutu wolnego i Collins o centymetry minał się z piłką po zagraniu Amalfitano. Piłkarze City mogą mówić o dużym szczęściu.

• Kompany ukarany kartonikiem za brzydkie wejście w nogi Valenci.

• Bezradne City od czasu utraty bramki.

• Znowu blisko West Ham! Z pod linii końcowej płasko dorzucił piłkę w pole karne, Valencia czekał na futbolówkę na 13 metrze, ale nieczysto w nią trafił. Niewiele brakowało Młotom do szczęścia!

• Z rzutu rożnego nie wynikneło nic ciekawego.

• Kombinacyjna akcja na lewej flance West Hamu i będzie rzut rożny. Centra Cresswella zablokowana przez Zabaletę.

• Yaya Toure uderzył wprost w mur, a poprawkę świetnie wyblokował Alex Song.

• Aguero faulowany 20 metrów od bramki. Kolejna okazja na strzał z rzutu wolnego. Przewinił Winston Reid.

• Silva faulowany w polu karnym przez Noble'a. Ostrzeżenie dla angielskiego pomocnika od Marka Atkinsona.

• Bardzo ostro, ale w granicach przepisów grają gospodarze. Manchester nie może sobie poradzić z agresywnie atakującymi rywalami.

• Strzał Aguero po nieudanym wybiciu Adriana, jednak najlepszy strzelec The Citizens uderzył kilka metrów obok słupka.

• Nie ma łatwego życia Dzeko, który teraz musiał wrócić się aż na swoją połowę po piłkę i od razu został napadnięty przez trzech rywali.

• Duże problemy mają goście. Świetna indywidualna akcja Sakho i Mangala miał spore problemy, aby zażegnać niebezpieczeństwo.

• Okazja West Hamu! Sakho dośrodkował z prawej flanki, Zabeleta dał radę przeskoczyć Valencie, ale piłka spadła wprost na główkę Downinga. Anglik na swoje nieszczęście nie trafił do bramki.

• Świetna dwójkowa akcja Silva - Aguero, lecz w ostatniej chwili uporali się z wbiegającym w pole karne Hiszpanem defensorzy gospodarzy. Adrian wyłapał piłkę.

• Nerwowo grają The Citizens w obronie. Teraz piłkę wybijaną przez Zabaletę zgarnął Amalfitano i był blisko oddania strzału. Błąd kolegi naprawił Kompany.

• Z rzutu rożnego płasko zagrał Navas, Dzeko wyprzedził Collinsa, ale nie zdołał trafić w bramkę. Adrian zacznie z linii 5 metrów.

• Z drugiej strony próba Navasa prawą flanką, jednak gracze gospodarze podwoili Hiszpana i wybili na korner.

• West Ham próbuje pójść za ciosem. Centra Downinga z dużym trudem wypiąstkowana przez Harta.

• Song posłał genialne prostopadłe podanie do Ennera Valenci, Ewkadorczyk zagrał płasko wzdłuż bramki, futbolówką minęła wszystkich obrońców i Harta, a Amalfitano z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOL!

• Hart już z powrotem w bramce, wydaje się, że Anglik da radę kontynuować grę.

• Hart przy okazji zderzył się z Ekwadorczykiem i jest teraz opatrywany przez klubowych lekarzy.

• Blisko West Ham! Sakho zgrał piłkę głową na piąty metr, gdzie dopadł do niej Enner Valencia jednak Joe Hart zdołał sparować piłkę.

• Szarża Aguero. Argentyńczyk nawinął dwóch rywali, ale kolejne przełożenie piłki dobrze przeczytał Collins i wybił futbolówkę.

• Walka w środku pola. Song sfaulował Navasa agresywnym wejściem.

• W pierwszych 10 minutach West Ham zagrał tylko 7 podań...

• Piłka spadła na woleja Aguero. Argentyńczyk nie dal rady jednak trafić w światło bramki i od piątki zacznie Adrian.

• Navas próbował mocnej wrzutki, lecz został zablokowany przez Amalfitano. Tylko korner.

• Manchester City wygląda jak drużyna, która idzie po swoje, ale nie udało się jeszcze gościom stworzyć czystej sytuacji.

• Clichy zagrał w pole karne do Dzeko, ten jednak nie utrzymał się z obrońcami w linii i sędzia gwizdnął spalonego.

• Downing ustawiony na pozycji numer "10".

• Aguero szukał prostopadłym zagraniem Dzeko, ale Bośniak nie poradził sobie w pojedynku z Collinsem.

• Groźnie pod bramką City! Valencia szukał głową Sakho i sytuację w ostatniej chwili ratował Mangala.

• Z wolnego centrował Jesus Navas, piłka spadła na głowę Kompany'ego, lecz Belg nie dał rady skierować futbolówki w światło bramki.

• Amalfitano ukarany żółtym kartonikiem za nieprzepisowe powstrzymywanie szarżującego Jesusa Navasa.

• Uderzenie Silvy o kilka centymetrów minęło bramkę! Piłka powędrowała nad murem i przeleciała minimalnie obok słupka!

• Faul po drugiej stronie boiska. Noble wślizgiem powalił Aguero około 20 metrów od bramki. Szansa dla Yayi Toure?

• Rzut wolny z okolic połowy boiska dla gospodarzy. Długa piłka bita przez Downinga wypiąstkowana daleko przez Harta, a dodatkowo został Anglik sfaulowany.

• Aguero w walce siłowej z Alexem Songiem, ale nie miał szans z Kameruńczykiem

• Centra Silvy nieudana, spadła wprost na nogi obrońców Młotów.

• Z drugiej strony uderzenie Aguero, po rykoszecie, ląduje na rzucie rożnym. Pierwszy korner w tym meczu.

• Pierwszy strzał w meczu dla West Hamu. Zza pola karnego próbował Enner Valencia, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Zaczęli! Od środka zawodnicy Manchesteru City!

• Nad stadionem w Londynie już bańki mydlane, a za chwilę początek spotkania!

• Piłkarze Manchesteru City mogą być także zmęczeni po długiej podróży do Moskwy, gdzie zresztą udało się tylko zremisować z tamtejszym CSKA. Pellegrini z pewnością nie jest zadowolony z tego wyniku.

• Nadzieje Allardyce upatruje w dyspozycji swoich dwóch napastników Ennera Valenci i Diafre Sakho, którzy strzelają gole jak na zawołanie. Dodatkowo czynnikiem może być Alex Song, którego angielski menadżer nazywa Yaya Toure West Hamu.

• Statystyki jednoznacznie przemawiają za The Citizens - Manchester City wygrał wszystkie ostatnie pięć meczów z West Hamem.

• Faworytem spotkania bez wątpienia są goście, ale West Ham od dawna nie był tak silny personalnie. Młoty zajmują obecnie 4 miejsce w tabeli i z pewnością po cichu liczą na sprawienie niespodzianki.

• Zapowiedź dzisiejszego meczu możecie przeczytać tutaj

• W składach obu zespołów bez niespodzianek. Obaj menadżerowie wystawiają najsilniejsze zestawienia. Dziwić może jedynie obecność Kolarova tylko na ławce, ale widocznie Pellegrini uznał, że szybszy Clichy lepiej sprawdzi się w dzisiejszym meczu.

• Do rozpoczęcia meczu na Upton Park niespełna 45 minut! Na relację LIVE! zaprasza Filip Błajet!