West Ham United

3

Swansea City

1

• Zdecydowanie w drugiej połowie dominowali gospodarze, a po tym, jak pomógł im jeszcze Łukasz Fabiański, to pokonanie Swansea było dziś bardzo łatwe. West Ham dzięki triumfowi awansował na trzecie miejsce w tabeli! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Koniec! West Ham ogrywa Swansea!

• Dłużej przy piłce są goście, jednak nic z tego nie wynika. Trudno się spodziewać, by mieli strzelić choćby kontaktową bramkę

• Tremmel! Kapitalna interwencja Niemca po strzale Sakho z bliskiej odległości!

• Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy

• Znowu zawrzało pod bramką gości, znów Młoty były blisko strzelenia gola, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Ki

• Długa piłka z głębi pola, Sakho spokojnie ograł Williamsa i Richardsa, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go potężnym strzałem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Diafre Sakho, 3:1!

• Angel Rangel schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Dyera

• Routledge oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka poleciała daleko od bramki

• Zmiana u gospodarzy, za Kouyate wchodzi Collins

• A teraz na własnej połowie faulowany był Song

• Bony dopuścił się teraz faulu na połowie gospodarzy

• Bartley oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale nie trafił w bramkę. Naciska Swansea!

• Routledge dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy West Hamu po małym zamieszaniu wybili piłkę

• Jenkinson schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy O'Briena

• Gomis zdecydował się na strzał z dość ostrego kąta, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny

• Słupek! Fatalny błąd Williamsa, Sakho odebrał mu piłkę blisko pola karnego Swansea, wyszedł sam na sam z bramkarzem i trafił w słupek!

• Ładna piłka Songa do Jenkinsona, ale tego świetnie uprzedził Tremmel

• Spokojnie, długo przy piłce utrzymują się teraz gospodarze

• Zmiana w Swansea, Gomis wchodzi za Montero

• Środkiem próbowali zaatakować goście, ale tam świetnie interweniował Kouyate

• Na boisko musi wejść teraz rezerwowy bramkarz Swansea. Gerhard Tremmel wchodzi za Leona Brittona

• Fatalny błąd Polaka, który w tej sytuacji faulował Sakho, ale choć ten się nie przewrócił to sędzia wrócił do tej akcji. I słusznie!

• Czerwona kartka dla Fabiańskiego!

• Słupek! Sakho wyszedł sam na sam z Fabiańskim, minął Polaka i trafił w słupek!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Carroll, a choć piłkę po drodze zagrał jeszcze Britton, to gola zapisano angielskiemu napastnikowi

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Andy Carroll, Młoty na prowadzeniu!

• Było gorąco pod bramką Fabiańskiego! Sakho przeprowadził ładną akcję prawą stroną, dośrodkował, a Rangel w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny!

• Sporo chaosu wdarło nam się w boiskowe wydarzenia, ani jedni ani drudzy nie potrafią wymienić kilku podań

• Długo, spokojnie wymieniają podania gospodarze, ale bardzo niewiele z tego wynika

• Poprzeczka! Świetna, szybka kontra w wykonaniu gości, Wilfried Bony zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, a piłka odbiła się od poprzeczki!

• Andy Carroll dośrodkował z lewej strony boiska, ale bramkarz spokojnie złapał piłkę

• Cresswell świetnie zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam żaden z piłkarzy nie zdołał sięgnąć piłki

• Bartley starł się na własnej połowie z Kouyate, ale choć zatrzeszczały kości, to sędzia pokazał, że nie ma faulu. Aut dla Swansea

• Sakho zdecydował się na indywidualny atak, ale ostatecznie faulował przy tym przeciwnika

• Bartley już wygląda w porządku, wracamy do gry.

• Kouyate faulował na połowie rywala Bartley'a i zawodnik gości potrzebuje pomocy lekarzy

• Routledge taktycznie faulował Reida i dostał za to żółty kartonik

• Dobre dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Downinga, ale obrońcy Swansea wybijają piłkę

• Spokojny początek drugiej połowy z obu stron. Przy piłce dłużej są gospodarze, ale niewiele na razie z tego wynika

• I od razu mamy zmianę, Sakho wchodzi za Valencię

• Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę!

• Za nami niezwykle ciekawa pierwsza połowa. Przewagę w posiadaniu piłki z całą pewnością mieli gospodarze, ale jeśli chodzi o liczbę dogodnych okazji bramkowych, to prawdopodobnie jedni i drudzy mieli ich po równo. Obie ekipy strzeliły także po jednym golu, a to gwarantuje nam ogromne emocje po przerwie!

• I właśnie teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

• Dwie minuty doliczył arbiter do pierwszej połowy

• Kouyate na razie schodzi za linię boczną. Wracamy do gry

• Kouyate leży teraz na boisku po starciu z Ki i potrzebuje pomocy lekarzy

• Jenkinson świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a kompletnie niepilnowany w polu karnym Carroll oddał fantastyczny strzał głową i nie dał tym szans Fabiańskiemu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Andy Carroll, mamy remis!!

• Długa piłka w kierunku Carrolla, ale ten nie zdołał jej opanować i wpadła ona w ręce Łukasza Fabiańskiego

• Valencia przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale trafił tylko w plecy rywala

• Fabiański świetnie uprzedził Nolana po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybił piłkę na kolejny corner

• Nolan oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Młotów

• Było blisko wyrównania! Cresswell był kompletnie niepilnowany w polu karnym Swansea, ale jego strzał po dośrodkowaniu z prawej strony był tak lekki, że polski bramkarz spokojnie złapał piłkę

• Kouyaté zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale nieczysto trafił w piłkę i ta poleciała daleko od bramki

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości, ale tam pojedynek z obrońcą przegrał Carroll

• Aj, było blisko gola! Montero przejął piłkę na połowie rywala, podał do Bony'ego, a ten zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. I pomylił się minimalnie!

• Dłużej teraz przy piłce utrzymują się Łabędzie. Zobaczymy, co z tego wyniknie

• Bony zdecydował się teraz na strzał z dystansu, ale dość mocno się pomylił

• Długo rozgrywali swoją akcję przed chwilą gospodarze, ale wszystko skończyło się niedokładnym podanie Cresswella do Valencii. Od bramki grę wznowi Fabiański

• Sigurdsson! Dobry strzał sprzed pola karnego, ale broni Adrian!

• Downing dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

• Routledge starał się zagrać prostopadłe podane do Bony'ego, ale przechwycili piłkę gospodarze

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

• Świetna kontra w wykonaniu gości. Piłka trafiła na lewą stronę boiska, stamtąd w pole karne dośrodkował ją Montero, a Bony wykończył akcję perfekcyjnym strzałem po ziemi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Wilfried Bony, 1:0 dla Swansea!

• Zawrzało pod bramką Fabiańskiego! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nolan oddał groźny strzał, ale Polak popisał się świetnym refleksem i uratował swój zespół!

• Spokojny początek z obu stron, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak

• Chris Foy daje znak, mecz zaczynają goście!

• Piłkarze obu drużyn już pojawili się na boisku, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

• West Ham zdobył w tym sezonie 23 gole i strzelało je jedenastu piłkarzy. Tylko w ekipie Chelsea większa liczba zawodników pakowało piłkę do bramki (dwunastu)

• 24 punkty West Hamu to z kolei jego najlepszy start od sezonu 1983/1984. Wtedy Młoty w pierwszych 14 meczach zgarnęły 29 punktów

• Swoją drogą, jest to najlepszy start Swansea w sezon angielskiej ekstraklasy w jego historii. Jeszcze nigdy wcześniej Łabędzie nie zdobyły 22 punktów w pierwszych 14 meczach.

• Obie drużyny bardzo dobrze zaczęły ten sezon i zostały określone rewelacjami. West Ham jest piąty, a Swansea ósme, ale jego strata do czołówki jest minimalna.

• West Ham nie przegrał trzech ostatnich meczów ze Swansea, dwa z nich wygrał, jeden zremisował. Czy dzisiaj Łabędzie będą w stanie złamać tę serię?

• Ławka rezerwowych West Hamu: Jaaskelainen, O’Brien, Collins, Amalfitano, Cole, Zarate, Sakho

• Ławka rezerwowych gości: Tremmel, Amat, Tiendalli, Carroll, Shelvey, Dyer, Gomis

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

• Witamy! Już tylko około 40 minut zostało do rozpoczęcia spotkania West Hamu i Swansea City - zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!