West Ham United

0

Tottenham Hotspur

1

• I koniec ! Christopher Foy gwiżdżę dziś po raz ostatni, kończąc spotkanie w 95 minucie. Trzy punkty wędrują do zespołu debiutującego menedżera Pochettino, a zapewnia je również prezentujący się po raz pierwszy Erik Dier, który swoją postawą zasłużył moim zdaniem na tytuł zawodnika meczu. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne spotkania !

• Kibice opuszczają stadion, nikt już nie wierzy w zmiane niekorzystnego rezultatu

• 93 minuta spotkania , dzisiejszy debiutant, rozgrywajacy bardzo dobry mecz Erik Dier strzela bramkę ! Świetna prostopadła piłka od Harry Kane'a z 20 metra, wspaniałą dał dziś zmianę ! Tottenham zmierza po trzy punkty !

• Żółta kartka dla Kouyate, Harry Kane sfaulowany w środkowej strefie boiska. Z szybkiego ataku nici.

• Końcówka spotkania, arbiter dolicza jednak aż cztery minuty.

• Świetnie pobiegł prawą stroną reprezentant Angielskiej młodzieżówki Dier , piłkę wybija na rzut rożny czarnoskóry obrońca

• Niesamowita akcja ! Jak to nie wpadło?! Wprost koncertowo rozegrana akcja, podobnie do pięknej akcji Arsenalu w zeszłym sezonie. Piłka jak po sznurku, dochodzi do Nolana na 5 metrze, Lloris jednak wspaniale odbija piłkę ratując swój zespół przed krytycznym ciosem ! Kaboul nie czuje się dziś zbyt pewnie jako wódz defensywy

• Dośrodkowanie Downinga, wygarnał piłkę Valencia na prawo od bramki Llorisa, był jednak już za linią końcową.

• Teraz cios za cios, nieudana kontra gospodarzy, zablokowany strzał lewą nogą Downing'a, rozkręcił nam się mecz na Boleyn Ground !

• Piekielnie mocny strzał po błyskawicznej kontrze Tottenhamu, zablokowany jednak strzał przez któregoś z obrońców.

• 8 rzut rożny zawodników West Hammu, Lloris piąstkuje, zbyt głęboko Downing.

• Bezbarwny występ napastnika reprezentacji Togo, brawa jednak za akcję, po której czerwo złapał Collins.

• Adebayor zatańczył w polu karnym Młotów, ale pomógł sobie ręką i arbiter odgwizduje przewinienie. Na ostatnich kilka minut bohatera poprzedniej akcji zmieni Harry Kane.

• Downing pobiegł parę metrów z piłką, wrzucił wyższy bieg dośrodkował w pole karne i Dier wybija głową na rzut rożny. Tymczasem z boiska schodzi stanowiący największe zagrożenie Cole, a na placu gry melduje się znany z występów na mundialu Enner Valencia.

• Długa wymiana podań Llorisa z obrońcami, w końcu dalekie wybicie i strata, co było głównie skutkiem wysokiego pressingu stawianego przez gospodarzy. Menedżer West Hamu szykuje kolejną roszadę.

• Próba Diame z 20 metra, ale zbyt słabo i na dodatek obok bramki, bramkarz nawet nie musiał interweniować.

• Inicjatywa wyraźnie po stronie Kogutów, zmiany i czerwona kartka bardzo zmieniły obraz gry.

• A stało się to po błędzie kapitana Tottenhamu Younes'a Kaboul.

• Mark Noble urwał się obrońcom, mógł zrehabilitować się za przestrzelony rzut karny, jednak z 16 metra strzela prosto w Llorisa, była to świetna sytucja bramkowa.

• Kolejna próba Townsenda, tym razem słabiej, ale efekt ten sam - stały fragment, teraz z lewego narożnika.

• Świetny strzał prawą nogą Townsenda sprzed pola karnego, Lloris na posterunku i rzut rożny z prawej strony.

• Schodzi aktywny dziś Ricardo Vaz Te, zastępuje go Mohamed Diame.

• Adebayor wpadł teraz na bramkarza West Hamu, delikatne spięcie z Adrianem, rosnące napięcie tonuje arbiter.

• Tottenham długo rozgrywa teraz atak pozycyjny, uspokoiła się gra na Upton Park, szykuje się zmiana.

• A wcześniej jeszcze zmiana u gospodarzy na boisku melduje się Guy Demel, Joey O'brien wędruje na ławkę.

• Kibic teraz wbiega na boisko i oddaje strzał z rzutu wolnego. Strzelił lepiej niz późniejsza próba Eriksena, gdyż ten nie trafił nawet w bramkę.

• James Collins fauluje mijającego go Adebayora, zasłużenie dostaje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska ! Siły wyrównane!

• Oraz Townsend za Lennona.

• Mamy podwójną zmianę Holtby za Lamelę

• Teraz dwie groźne akcje gości, jedną przeprowadził Danny Rose, drugą Lennon, obaj z lewej flanki dogrywali w pole karne. Następnie rzut rożny i Lamela wrzuca w pole karne. Kouyate wybija i kolejne dośrodkowanie tym razem z prawej strony. Na boisku panuje ogromny chaos.

• Szósty rzut rożny dla West Hamu, za długie dośrodkowanie, i piłka mija wszystkich zawodników

• Cresswell wydaje się być kontuzjowany, odjechala mu noga, asystował Eriksen i potrzebna pomoc medyczna. Uraz w pełni przypadkowy.

• Chwilę później żółta kartka dla Collinsa, spóźnił się z wejściem w środku pola.

• Noble podaje do Downinga, ten natychmiastowo oddaje uderzenie tuż sprzed linii pola karnego, Lloris, chyba nie docenił uderzenia bo jego interwencja wyglądała co najmniej na spóźioną... Udało mu się jednak odbić strzał w bok, gdzie wyczyścili obrońcy "Spurs".

• Downing po raz kolejny popisuje się świetnym przerzutem, piłkę dostaje Cresswel i tradycyjnie dziś dośrodkowuje w pole karne, gdzie nie było niestety nikogo.

• Szarżował teraz Kouyate, po tym jak dostał długą pilkę, wybili obrońcy poza boisko. Powinien być rzut rożny, sędzia jednak wskazuje na piąty metr.

• Eriksen ładnie przedryblował Collins'a, jednakże zatrzymał się na kolejnym przeciniku. Erkisen zdecydowanie daje dziś najwięcej w ofensywie.

• Faul w ataku West Hamu, rozpoczyna od rzutu wolnego Hugo Lloris.

• Bez zmian obie jedenastki( a raczej jedenastka i dziesiątka) i Foy rozpoczyna drugą połowę.

• Zawodnicy już na murawie, czekamy na informację o ewentualnych zmianach.

• Przemysław Rudzki

Jestem negatywnie zaskoczony zespołem Tottenhamu.
  • Tottenham dał się zaskoczyć po rzucie wolnym i sam skomplikował swoją sytuację. Czerwona kartka i rzut karny to najwyższy wymiar kary. Szczęśliwie jednak Mark Noble nie trafił w bramkę wobec czego "Koguty" dalej pozostają w grze.
    Na emocje na pewno nie można narzekać. Pozostaje tylko czekać na drugą połowę.

• Foy gwiżdże w tej części meczu po raz ostatni. Wynik do przerwy 0:0.

• Próba rozegrania ataku Eriksena, jednak kończy się faulem w ofensywie Danny Rose'a.

• Cresswell w dryblingu z lewej strony, pociągnął do linii końcowej, jednak zabrakło mu boiska.

• Bardzo ładna akcja gospodarzy, podanie do prawej strony, zawodnicy Tottenhamu na pewno nie spodziewali się kolejnego dośrodkowania do napastników, głową w Llorisa strzela Vaz Te.

• Dla odmiany teraz próba Tottenhamu, jednak Aaron Lennon sprzed pola karnego uderza nad bramką.

• faulował Diera w środku boiska, Tottenham liczy na bezbramkowy remis do przerwy, West Ham nadal w natarciu.

• Sporo kłopotów sprawiają dziś dośrodkowania defensorom Tottenhamu. Raz po raz piłka kiedy piłka wlatuje w pole karne, kibicom ewidentnie skacze ciśnienie.

• Statystyki strzałów 8-1 dla gospodarzy. Tymczasem ponowna nieudana próba Cole'a.

• Ciężko będzie gościom w 10, jak narazie jednak starają się grać tak jakby tej czerwonej kartki wogóle nie było.

• Nie ma gola !! Noble pomylił się o kilkanaście centymetrów !!

• Piłka po strzale Nolana zmierzała w stronę bramki, Lloris byłby bez szans, dlatego też sędzie zdecydował się ukarać obrońcę Tottenhamów czerwoną kartką !

• Mamy jeszcze czerwoną kartkę dla Naughtona

• Coś niesamowitego ! Chris Foy gwiżdże jedenstke !! Ręka po strzale z kilku metrów! Sluszna decyzja sędziego. Warto odnotować, że jedenastke odgwizdał po konsultacji z asystentem!

• 20 metr od bramki Llorisa i mamy rzu wolny przy piłce Downing. Arbiter już z pianką montażową z mundialowego eksportu, kreśli linie proste dla muru.

• Szansa na gola dla Kouyte, uderzył głową jednak obok prawego słupka bramki Tottenhamu. Domagał się tam jeszcze rzutu rożnego, ale Chris Foy pozostał niewzruszony.

• Rzut rożny dla Młotów

• Przewaga optyczna jest teraz po stronie West Hamu.

• Nieporozumienie w szeregach "Kogutów", skutkujące autem z lewej strony boiska dla gospodarzy. Udało się wstrzelić piłkę w pole karne, ale udało się wybić graczom w białych koszulkach.

• Downing do Obrien'a w pole karne, ten ponownie w poszukiwaniu Cole'a, ponownie bez skutku. Piłkę ma Tottenham, budując kolejny atak pozycyjny.

• Posiadanie pilki 38% - 62% dla gości.

• Ponownie pokazał się Downing, dośrodkował do Cole'a. Nie udało się oddać strzału, miał znakomitą okazję do oddania strzału przewrotką !

• Downing pozazdrościł crossa Noble'owi, popisując się podobnym zagraniem. Równie często przerzuty widzielibyśmy na boiskach naszej rodzimej ligi.

• Z drugiej linii wbiega, Lamela, mamy faul taktyczny na 40 metrze od bramki gospodarzy.

• Po raz kolejny Eriksen, próba przerzucenia obrońców w kierunku Adebayora, ale piłka odbita. Były gwiazdor Ajaxu mógł chyba uderzać, był już na linii pola karnego.

• Danny Rose nie doszedł teraz do niezłego prostopadłego podania ze środka pola. Wcześniej szarża Eriksena, ale obie akcje bez powodzenia.

• Sporo ludzi przyszło dziś na Upton park. Stadion wydaje się być zapełniony do ostatniego krzesełka.

• Bezpośredni strzał Christiana Eriksena, piłka poszybowała w prawy dolny róg bramki. Z tym strzałem bez problemów poradził sobie bramkarz gospodarzy.

• Rzut wolny dla "Kogutów" około 25 metrów od bramki "Młotów".

• Mark Noble popisał się teraz świetnym crossowym podaniem na prawe skrzydło jednakże Downing nie zdołał wywalczyć futbolówki. Lloris z 5 metra.

• Podanie Cresswela ze środka boiska, i Carton Cole strzela obok bramki. Loris nadal niezatrudniony.

• Tottenham sprawia wrażenie pewnej siebie drużyny, zupełnie jakby grał na White Heart Lane.

• Stracił piłkę Tottenham pod polem karnym "Młotów", ale niestety nieudana kontra "The Hammers", przy piłce znów "Koguty".

• I rozpoczęli nowy sezon Premiership w Londynie ! Zaczynają gospodarze.

• Piłkarze już na murawie, czekamy na pierwszy gwizdek!

• Gwizdkiem posługiwać się dziś będzie Chris Foy, który jest zadeklarowanym fanem Evertonu.

• Nie da się ukryć, że mający pucharowe aspiracje Tottenham, będzie w tym sezonie walczyć maksymalnie o 4 miejsce - "Koguty" nie dysponują, aż tak silną kadra jak Chelsea, Arsenal czy Manchester City. W zeszłych rozgrywkach zajęli niełą 6 pozycję.

• Zgoła inne cele będą w tym sezonie przyświecać "Młotom". Sam Allardynce bez ogródek przyznaje -

"Dobrze byłoby przekroczyć granicę 40 pkt"
  • "Mecze derbowe mają swoją otoczkę i nie uważmy się za faworytów" - zaznaczył szkoleniowiec gości. Bukmacherzy skłaniają się ku zwycięstwu "Kogutów", za każdą złotówkę można wygrać jednak aż dwie.
  • A oto i skład gości : Lloris; Naughton, Dier, Kaboul, Rose; Bentaleb, Capoue; Lennon, Eriksen, Lamela; Adebayor. Na ławce trenerskiej "Spurs" debiutuje dziś Mauricio Pochettino

• Jedenastka gospodarzy : Adrian - Cresswell, Tomkins, Reid, O'Brien - Kouyate, Noble, Downing, Nolan, Vaz Te - Cole

• Zapraszam Państwa na relację na żywo ze spotkania pierwszej kolejki angielskiej Premiership, w którym to zmierzą się West Ham United oraz Tottenham Hotspur. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 na Boleyn Ground(Upton Park).