1

Olympique Lyon

5

• Dla gości ogromne gratulacje za skuteczność! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Wynik ten jest jednak nieco za wysoki, Montpellier z gry nie było aż tak dużo gorsze. Proszę pamiętać, że gdyby Barrios wykorzystał rzut karny przy stanie 1:3, to ten mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej.

• Jak padł piąty gol dla gości? Yattara po wejściu na boisko notuje dwie asysty - tym razem świetnie dośrodkował z prawej strony boiska i Lacazette wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki!

• I koniec! Lyon gromi Montpellier!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexandre Lacazette dobija gospodarzy!

• Yattara zagrał świetną prostopadłą piłkę do Tolisso, a ten podrzucił ją sobie nad bramkarzem i wpakował do bramki. Powtórki pokazały jednak, że chyba pomógł sobie przy tym ręką i gol nie powinien być uznany!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Tolisso, 4:1 dla Lyonu!

• I było groźnie! Malbranque dośrodkował płasko z tego rzutu wolnego, a nieznacznie niecelny strzał oddał Jallet

• Zmiana u gości. Yattara wchodzi na boisko i zmienia strzelca dwóch goli, Nabila Fekira

• Ghezzal dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę z własnej szesnastki. Po chwili Mounier faulował Fekira blisko własnej szesnastki

• Troszkę dłużej utrzymują się w ostatnich minutach przy piłce goście, jednak trzeba dodać, że robią to przede wszystkim na połowie rywali

• Ferri schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Malbranque

• Lasne zebrał wybitą piłkę z pola karnego i próbował oddać strzał, ale gdy ją przyjmował, to pomógł sobie ręką

• Bakar wchodzi na boisko i zmienia Berigauda

• Dabo zdecydował się na indywidualny atak środkiem pola, ale wywalczył tylko rzut wolny dość daleko od bramki gości

• Ghezzal przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale wyraźnie przestrzelił

• Kapitalna interwencja bramkarza Lyonu, a przecież gospodarze mogli wrócić do gry i powalczyć o punkty w tym meczu!

• NIE MA GOLA! Lopes broni strzał Barriosa!

• Rzut karny dla gospodarzy! Umtiti faulował we własnej szesnastce Lasne i dostał za to również żółtą kartkę

• Zmiana u gości, Ghezzal wchodzi za Gourcuffa

• Mieliśmy małe problemy techniczne, ale już wracamy do regularnego pisania. Lyon prowadzi 3:1 i wciąż ma optyczną przewagę na boisku. Zwycięstwo i powrót na pozycję lidera są na wyciągnięcie ręki

• Znów akcja Gourcuff - Fekir. Ten pierwszy podał, a drugi ładną podcinką pokonał bramkarza! 3:1 dla Lyonu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Nebil Fekir, 3:1 dla gości!

• Żółta kartka też dla Bedimo

• Fekir był ostro faulowany przez Sansona i ten otrzymał za to żółtą kartkę

• I Camara zmienia schodzącego na noszach, z kołnierzem ortopedycznym Congre

• Do wejścia za Congre szykuje się Camara, ale kontuzjowany piłkarz wciąż leży na boisku

• Źle wygląda sytuacja Daniela Congre. Za chwilkę pewnie opuści boisko na noszach

• Słabo jednak rozegrali ten stały fragment gry piłkarze Lyonu i po chwili Rose dostał żółtą kartką za faul na Congre. Ten leży na boisku i potrzebuje pomocy lekarzy

• Arbiter daje znak i drugą połowę zaczynają gospodarze

• Nie możemy narzekać! Za nami naprawdę bardzo ciekawe 45 minut. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka ciekawych okazji podbramkowych, a trzy z nich kończyły się trafieniami. Gra jest dość szybka, zacięta i pełna emocji - miejmy nadzieję, że po przerwie będzie podobnie!

• I właśnie teraz arbiter kończy pierwszą połowę meczu!

• I znowu blisko gola dla gości! Druga minuta doliczonego czasu gry, Alexandre Lacazette otrzymał długie podanie z głębi pola, popędził w stronę bramki i przestrzelił minimalnie!

• Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• Kolejna już żółta kartka, tym razem ukarany Christophe Jallet. Za brzydki faul na Congré

• Szybka akcja gospodarzy. Barrios otrzymał pikę w środku pola, podał do Kevina Berigauda, ale jego strzał sprzed pola karnego był wyraźnie niecelny

• Christophe Jallet dośrodkował z prawej strony boiska, ale dobrze ustawiony bramkarz spokojnie złapał piłkę

• Świetna akcja Lyonu! Fekir zszedł z piłką z prawej strony do środka, zagrał na klepkę z Gourcuffem, a następnie oddał kapitalny strzał na bramkę, którym nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Nabil Fekir i jest 2:1 dla gości!

• Niestety dość często gra jest przerywana gwizdkiem arbitra. Tym razem na własnej połowie ucierpiał Sanson

• Lacazette próbował oddać strzał sprzed pola karnego, jednak został zablokowany przez jednego z obrońców

• Bedimo faulował Deplagne w środkowej strefie boiska

• Teraz Olympique dłużej wymienia podania, jednak nie zdobywa dzięki temu za dużo przestrzeni, więc brakuje wymiernego skutku

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Obie drużyny szybko tracą piłkę i musimy poczekać, aż któraś zapanuje nad grą

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexandre Lacazette oddał pewny strzał i mamy remis!

• Żółta również dla Jourdrena za dyskusję

• Rzut karny dla Lyonu! Umtiti posłał piłkę w pole karne do Fekira, a ten był tam faulowany przez El Kaoutariego! Dodatkowo żółta kartka dla piłkarza Montpellier

• Deplagne faulował w środkowej strefie boiska Gourcuffa i dostał za to żółtą kartkę

• Gourcuff dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale zrobił to nie najlepiej i piłkę złapał bramkarz

• Alexandre Lacazette zdecydował się na indywidualną próbę, jednak jedyne co udało mu się wywalczyć, to rzut wolny na połowie gospodarzy

• Gonalons! Świetny strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy!

• Bérigaud dośrodkował z prawej strony w kierunku Barriosa, jednak niedokładnie i tego uprzedzili obrońcy

• Sanson dośrodkował przed chwilą w pole karne gości z rzutu wolnego, ale obrońcy Lyonu bez problemu wybili piłkę

• Indywidualna próba Nablia Fekira, ale nieudana. Zawodnik Lyonu próbował jeszcze wymusić rzut wolny, ale nieskutecznie

• Berigaud oddał strzał sprzed pola karnego, jednak został zablokowany

• To znów mogła być bramka! Alexandre Lacazette wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale ten odbił jego strzał. Dobitka Gourcuffa do niemal pustej bramki była niedokładna!

• Morgan Sanson zagrał piłkę górą w pole karne gości, ale tam skutecznie interweniowali obrońcy. Piłkę ma już Olympique

• Jourdren już chyba czuje się dobrze, wracamy do gry

• Lacazette otrzymał za to wejście żółtą kartkę

• Alexandre Lacazette wyszedł przed chwilą sam na sam z bramkarzem po podaniu Gourcuffa, ale faulował przy tym Jourdrena. Bramkarz Montpellier potrzebuje chwili, aby dojść do siebie

• Umtiti stracił piłkę na własnej połowie boiska, przejął ją Dabo i popędził w stronę bramki. Następnie wyłożył idealnie piłkę Barriosowi, a ten uderzył skutecznie! 1:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Lucas Barrios, 1:0 dla Montpellier!

• Jallet dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, ale tam źle piłkę przyjmował sobie Lacazette i przejęli ją gospodarze

• Pan Amaury Delerue daje znak i zaczynają goście!

• Piłkarze obu drużyn już pojawili się na boisku, zaczynamy za dosłownie parę minut!

• Montpellier z całą pewnością jednak tanio skóry nie sprzeda. Podopieczni Rollanda Courbisa w dziesięciu ostatnich meczach ligowych przegrali tylko raz i zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli. Dzisiaj mogą awansować o jedno oczko wyżej

• Faworytem dzisiejszego pojedynku są oczywiście goście, którzy grają o powrót na pozycję lidera. Tę stracili w sobotę, kiedy drugi Paris Saint-Germain wygrał swój mecz z Lille

• Ławka gospodarzy: Wüthrich, Tiene, Lasne, Camara, Saihi, Bakar, Ligali

• Ławka gości: Ghezzal, Dabo, Malbranque, Yattara, Cornet, N'Jie, Gorgelin

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania kończącego tę kolejkę francuskiej Ligue 1. Montpellier podejmie na własnym boisku Olympique Lyon, a początek już za około 20 minut!