Paris Saint-Germain ograło na wyjeździe OGC Nice i wróciło na fotel lidera! (ZDJĘCIA)

Bartosz Głąb
Aktualny mistrz Francji, Paris Saint-Germain powetował sobie dzisiaj przegrany 1:3 mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów z FC Barceloną pokonując takim samym stosunkiem bramek drużynę OGC Nice. Dzięki temu zwycięstwa paryżanie przynajmniej do jutra będzie liderem tabeli Ligue 1.

Mecz od początku nieoczekiwanie był dość wyrównany, a momentami nawet gospodarze z Nicei prezentowali się nieco lepiej. Paryżanie, który występowali w tym meczu bez Zlatana Ibrahimovića zdołali jednak jako pierwsi wyjść na prowadzenie w tym meczu. Wynik meczu w 40. minucie otworzył Javier Pastore, który mocnym strzałem pokonał Pouplina.

Gospodarze nie przestraszyli się dużo mocniejszego rywali i w samej końcówce zdołali doprowadzić do wyrównania po tym jak do bramki Paris Saint-Germain trafił Mathieu Bodmer. Zatem pierwsza część spotkania trochę nieoczekiwanie zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron goście wzięli się za siebie i z determinacją dążyli do wywiezienia trzech punktów z Allianz Riviera w Nicei. W 63. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Argentyńczyk Javier Pastore ponownie dając prowadzenie swojej drużynie w tym meczu, a zaledwie sześć minut później w polu karnym gospodarzy został sfaulowany Edinson Cavani i paryżanie stanęli przed szansą na kolejną bramkę. Sam poszkodowany postanowił wymierzyć sprawiedliwość i udało mi się wpakować piłkę do bramki rywali.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Taki rezultat powoduje, że Paris Saint-Germain przynajmniej do jutra zasiada na fotelu lidera Ligue 1, kiedy to swoje spotkanie podejmie Olimpique Lyon, który zmierzy się u siebie z AS Saint-Etienne.

OGC Nice - Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)

Bramki: Pastore 40’, 63', Cavani 69' (k.) - Bodmer 45+1'