AS Monaco

1

Olympique Marsylia

0

• Mała niespodzianka na zakończenie kolejki ligi francuskiej. Faworyzowana Marsylia przegrała 0:1 z Monaco i pozycję lidera utrzyma tylko dzięki temu, że swój mecz przegrał również Paris Saint-Germain. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Thauvin fatalnie dośrodkował, Monaco wybiło piłkę, a sędzia zakończył mecz!

• Batshuayi spróbował zaatakować lewą stroną boiska, ale dość szybko stracił on piłkę

• Ocampos! Ładny strzał z okolic szesnastego metra, ale broni Mandanda!

• Zmiana u gości. Schodzi Andre Ayew, wchodzi Michy Batshuayi

• Było blisko gola! Z rzutu rożnego dośrodkował Silva, a minimalnie niecelny strzał głową oddał Raggi!

• Moutinho bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Payet oddał strzał z dystansu, ale Subasić spokojnie złapał piłkę

• Martial i Dirar przeprowadzili bardzo dobrą akcję na prawej stronie boiska i ten pierwszy zdecydował się na dośrodkowanie. W polu karnym piłkę przepuścił Carrasco, trafiła ona do Bernardo Silvy, a on ładnym strzałem pokonał Mandandę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Bernardo Silva, 1:0 dla Monaco!

• Bernardo był teraz faulowany na połowie przeciwnika

• Thauvin starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany

• Dja Djedje dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Monaco wybili piłkę z własnej szesnastki

• Z napastnikiem Marsylii już jest chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

• Gignac leży teraz na boisku i potrzebuje pomocy lekarskiej. Przerwa w grze

• Dirar dośrodkował z prawej strony boiska, ale jedyne co wywalczyli jego koledzy, to rzut rożny

• Gignac! Ładna kontra gości, po podaniu Thauvin w dogodnej sytuacji znalazł się właśnie Gignac, ale piłka po jego strzale trafiła prosto w Subasicia!

• Wracamy na Stade Louis II, piłkarze już wchodzą na boisko i za chwilkę zaczniemy drugą połowę

• To była całkiem dobra, emocjonująca pierwsza połowa. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji podbramkowych i możemy żałować właśnie tego, że żadna z nich nie została zamieniona na bramkę. Oby po przerwie to uległo zmianie

• A teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

• Żółtą kartką ukarany Lemina. Tymczasem arbiter doliczył jedną minutę

• Payet dośrodkował z lewej strony boiska, a Subasić bez większych kłopotów złapał piłkę

• Jao Moutinho faulował Gignaca i dostał za to żółtą kartkę

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zupełnie niepilnowany Fanni minimalnie przestrzelił głową!

• To powinien być gol! Po podaniu Gignaca sam na sam z bramkarzem wyszedł Dja Djedje, ale Subasić wygrał ten pojedynek!

• Ferreira Carrasco! Świetny strzał sprzed pola karnego, Mandanda paruje to na rzut rożny!

• Gignac dośrodkował z prawej strony boiska, ale strzał Payet został zablokowany. Naciskają goście

• Payet! Zawodnik Marsylii zobaczył wysuniętego nieco Subasicia i spróbował go przelobować. Pomylił się nieznacznie!

• A teraz Gignac dośrodkował z lewej strony boiska, ale wybijają piłkę obrońcy Monaco

• Lemina! Thauvin znów bardzo dobrze dośrodkował z prawego skrzydła, a Lemina minimalnie przestrzelił strzałem głową!

• Thauvin dośrodkował z prawej strony boiska, ale we własnej szesnastce znów dobrze interweniował Abdennour

• Payet dośrodkował z rzutu rożnego, ale za krótko. Pierwszy obrońca wybił piłkę

• Mendy znów wrzucał piłkę z lewej strony boiska, a tym razem wywalczył rzut rożny

• Mendy dośrodkował z lewej strony boiska, ale wybija piłkę Abdennour

• Payet spróbował zaatakować środkiem pola, ale tam świetnie powstrzymał go Abdennour

• Poprzeczka! Przenosimy się pod drugą bramkę, N'Koulou głupio, pod własną szesnastką stracił piłkę - przejął ją Martial i zdecydował się na strzał na bramkę, a piłka odbiła się od poprzeczki!

• Ależ tu było blisko gola! Thauvin świetnie zaatakował prawą stroną boiska, dośrodkował, a Gignac oddał minimalnie niecelny strzał głową!

• Payet dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale jedyne co wywalczył, to rzut rożny

• Ferreira Carrasco starał się oddać strzał z dystansu, ale został zablokowany przez jednego z marsylczyków

• Abdennour był teraz na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Od bramki grę wznowi Mandanda

• Thauvin dośrodkował z lewej strony boiska, ale będący w polu karnym Monaco Gignac, nie sięgnął piłki

• Mendy był teraz faulowany na połowie rywala

• Imbula chciał zaatakować lewym skrzydłem, ale wyjechał z piłką za linię boczną

• Arbiter daje znak, mecz zaczynają goście!

• Piłkarze obu drużyn już wyszli na boisko, za chwilkę zaczynamy!

• W sześciu ostatnich pojedynkach między tymi drużynami, lepiej grali dzisiejsi gospodarze. Wygrali oni trzy z nich, dwa zremisowali i tylko raz górną byli marsylczycy. Bilans bramkowy 8:5 dla Monaco

• Mimo dość kiepskiej dyspozycji w tym sezonie, ten mecz dla Monaco jest wyjątkowy. To podczas niego drużyna z księstwa obchodzić będzie 90. rocznicę istnienia.

• Faworytem tego spotkania niewątpliwie są goście. Marsylia jest liderem i ma dzisiaj dużą szansę odskoczyć od PSG na odległość czterech punktów - paryżanie w tej kolejce przegrali już 0:1 Guingamp. Monaco z kolei jest ósme, a ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby mu na awans na szóstą pozcyje

• Witamy! Już tylko około kwadrans pozostał do rozpoczęcia ciekawego spotkania w lidze francuskiej. AS Monaco kontra Olympique Marsylia, zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!