1

Olympique Marsylia

3

3 1 połowa

• Ostatecznie po bardzo ciekawej pierwszej połowie i nieco słabszej drugiej części gry Marsylia wygrała na wyjeździe z Guingamp 3:1. Goście zwycięstwo zapewnili sobie praktycznie już w pierwszym kwadransie gry, kiedy to zdobyli wszystkie trzy trafienia. Guingamp miało swoje okazje, ale ostatecznie zdobyło tylko jednego gola po bramce Yatabare, który chwilę wcześniej zmarnował rzut karny.

• Niezłe dośrodkowanie Valbueny, ale Samassa łapie piłkę bez większych problemów.

• Marsylia spokojnie rozgrywa sobie piłkę na własnej połowie.

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Tempo gry wyraźnie siadło i nie wydaje się, aby wynik meczu do końca spotkania się zmienił.

• Bardzo dobre dośrodkowanie z wolnego Langila, piłka trafia na głowę Diallo, ten jednak minimalnie przenosi ją nad poprzeczką. To była dobra sytuacja do zdobycia kontaktowego gola!

• Brzydki faul Lemaitre i słuszna żółta kartka.

• Korner dla Marsylii po niezłej akcji Ayewa.

• Wydawało się, że Marsylia będzie mogła pokusić się o powiększenie prowadzenia. Dośrodkowanie Valbueny z wolnego jednak bardzo słabe i od bramki gospodarze.

• Znakomity debiut Payeta, który zdobył dwie bramki dobiegł końca. W jego miejsce na murawie pojawia się Amalfitano.

• Pojedynek szybkościowy Langila z Fannim. Górą zawodnik Guingamp, ale od bramki zacznie Mandanda.

• Słabe dośrodkowanie Atika, przy piłce Marsylia.

• Tym razem żółty kartonik ogląda Andre Ayew za faul na Langilu. Gra się nieco zaostrzyła.

• Sorbon otrzymuje kartkę za dyskusje z arbitrem.

• No i mamy pierwsze trafienie dla gospodarzy! Piłkę do siatki kieruje Yatabare po stracie piłki przez N'Koulou we własnym polu karnym.

• Brzydki faul Romao. Żółta kartka.

• Słabe uderzenie Pereiry z ostrego kąta. Od bramki zacznie Mandanda.

• Nieźle wykonany rzut rożny przez piłkarzy Guingamp, spore zamieszanie w polu bramkowym Marsylii, ale ostatecznie piłka nie trafia do siatki!

• W barwach Marsylii zobaczymy młodszego z braci Ayew, Jordana, a w ekipie gospodarzy boisko opuścił Sankhare, a szansę otrzymał Atik.

• Po jednej zmianie przeprowadzili szkoleniowcy Marsylii i Guingamp.

• Słabe dośrodkowanie i od tyłu kolejny atak konstruują zawodnicy z Marsylii.

• Langil próbował dwukrotnie dośrodkowywać w pole karne rywala, ale cały czas był blokowany. Za trzecim razem wywalczył aut.

• Mądrze rozgrywają piłkę goście. Akcję strzałem próbował zakończyć Valbuena, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.

• Faul na Diawarze w środkowej części boiska.

• Niezły drybling Beauvue, ale sam niewiele zdziała. Zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Tempo meczu wyraźnie siadło.

• Valbuena znalazł się z piłką w polu karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.

• Kolejny niecelny wykop Mandandy.

• Dobra akcja Payeta! Z łatwością ograł dwóch defensorów Guingamp, ale jakość jego strzału pozostawia sporo do życzenia.

• Yatabare strzela w prawy róg i... broni Mandanda! Tylko rzut rożny dla gospodarzy!

• Rzut karny dla Guingamp! Czy gospodarze strzelą honorowego gola?

• Dośrodkowanie Mendy'ego zablokowane.

• Indywidualna akcja Valbueny i strzał, jednak zablokowany przez obrońców. Próbował jeszcze Mendy, ale niecelnie.

• Zmiana w przerwie w ekipie Guingamp.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Po fenomenalnym początku drużyna Marsylii prowadzi na wyjeździe z Guingamp 3:0. Podopieczni Elie Baupa wszystkie bramki zdobyli już w pierwszych 20. minutach. Gospodarze póki co są bezradni i nie mają pomysłu na grę. Czekamy na drugą część meczu.

• Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

• W natarciu gospodarze.

• Żółta kartka dla N'Koulou za brzydki faul w środkowej części boiska.

• Niezła okazja Valbueny! Jego strzał ląduje jednak minimalnie obok bramki.

• Gol dla Guingamp! Bardzo dobre dośrodkowanie Beauvue wprost na głowę Yatabare, ten drugi kieruję piłkę do siatki, ale był na pozycji spalonej. Bramka nie zostanie więc uznana.

• Mocne uderzenie Yatabare! Golkiper Marsylii broni je ze sporymi problemami i od kornera rozpoczną gospodarze.

• Niezłe podanie Sankhare do Beauvue, ale strzał tego drugiego ląduje daleko obok bramki Mandandy.

• Niezłe uderzenie Imbuly, jednak minimalnie niecelne.

• Ależ uderzenie Valbueny z przewrotki! Kapitalna parada Samassy! Rzut rożny dla gości.

• Gospodarze skutecznie rozbijają ataki Marsylii. Mecz się nieco uspokoił.

• Gignac wpada z piłką w pole karne, przewraca się, ale sędzia nie daje się nabrać. Przy piłce gospodarze.

• Słabe dośrodkowanie i defensorzy Marsylii radzą sobie z nim bez problemu.

• Rzut rożny dla Guingamp po ofiarnej walce Kerbrata.

• Dośrodkowanie Valbueny w pole karne, ale strzał Ayewa głową bardzo niecelny.

• Gra się nieco uspokoiła.

• Bliski zdobycia kolejnej bramki był Gignac, ale ostatecznie uprzedził go bramkarz gospodarzy.

• Żółta kartka dla zdobywcy dwóch bramek za faul taktyczny w środkowej części boiska

• Totalnie rozbici gospodarze. Ale trudno się im dziwić - rzadko przegrywa się 0:3 na własnym boisku po 18 minutach meczu.

• Tymczasem mamy kolejną bramkę dla gości! Dobra wrzutka Mendy'ego z lewej strony boiska, strzał Valbueny odbił przed siebie bramkarz, a piłkę do bramki z najbliższej odległości skierował Payet. 3-0, nokaut.

• Niedokładne dośrodkowanie Beauvue. Po słabym początku pomału do głosu dochodzi Guingamp.

• Ależ słabo w obronie grają zawodnicy gospodarzy. Teraz szansę na zdobycie gola miał Valbuena.

• Bardzo niecelne uderzenie Langila.

• Od rzutu wolnego na własnej połowie rozpoczną goście.

• Niezły pressing ze strony Guingamp na połowie Marsylii.

• Kibice gospodarzy starają się zmobilizować swoich zawodników do walki po tak słabym początku.

• Dobra okazja dla Guingamp! Dobre dośrodkowanie z prawej strony, ale strzał Yatabare z kilku metrów tuż nad poprzeczką!

• Gospodarze chyba do teraz nie wiedzą, jak mogli w przeciągu 60 sekund stracić dwie bramki. Teraz próbują atakować.

• Niesamowite! Mamy już 2-0! Gospodarze ledwo rozpoczęli grę ze środka boiska, piłkę przejął Mendy, dośrodkował z lewej flanki i gola zdobył Dimitri Payet precyzyjnym strzałem z około dwunastu metrów. Ależ początek Marsylii!

• Ależ początek! Pierwsza akcja w meczu gości i już mamy bramkę! Piłkę do siatki skierował Andre-Pierre Gignac, który dobił wspaniałe uderzenie Ayewa. Nie popisał się Mamadou Samassa.

• Atak gospodarzy, czujnie jednak w obronie Diawara i w posiadaniu ekipa Marsylii.