1

Olympique Lyon

1

• Lider tabeli powinien się cieszyć, że wyjeżdża stąd z jakąkolwiek zdobyczą punktową. I co z tego, że Lorient balansuje nad strefą spadkową? Dzielni Bretończycy postawili kandydatom do tytułu arcytrudne warunki, a po bramce rezerwowego Ayewa skapitulowali dopiero w końcówce spotkania za sprawą Clintona N'Jie. To wszystko, dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

• Koniec! Olympique Lyon nie odskoczy PSG ani Marsylii, bo zaledwie remisuje na boisku Lorient!

• Dłuuuuga, długa piłka Gourcuffa z rzutu wolnego, po drodze nikt jej nawet nie trącił, więc zagarnął ją Benjamin Lecomte.

• Sędzia nie wahał się ani chwili - żółta kartka dla Lamine Koné (Lorient).

• Zapowiada się emocjonująca końcówka w Lorient - Lyon ma jeszcze trzy minuty, żeby postarać się o decydującego gola!

• Jesteśmy winni małe wytłumaczenie - Lindsay Rose koniec końców został na boisku i skończy mecz z lekko stłuczonym barkiem.

• Fekir zupełnie jakby podenerwowany gwizdami kibiców obrócił się i huknął z narożnika pola karnego... tylko nad poprzeczką!

• Do wejścia na boisko szykuje się Bakary Koné, Lindsay Rose ma poważniejszy problem z barkiem.

• Nerwy w obozie Lyonu, Christophe Jallet musiał szybko cofnąć się do obrony i od razu sfaulował Barthelme'a - na żółtą kartkę.

• Ta bomba szła w okienko! Jallet zmusił Lecomte'a do wyciągnięcia się jak struna po zaskakującej petardzie zza pola karnego, bramkarz Lorient nie spękał mimo rykoszetu po drodze!

• Romain Philippoteaux (Lorient) trochę zgasł w drugiej połowie, sztab szkoleniowy wymienia go na Maxime Barthelme'a.

• Bardzo zła centra Le Goffa - przy okazji wyrównującej bramki obrońca Lorient zaskoczył własnego bramkarza rykoszetem, teraz zepsuł atak gospodarzy.

• Lider w końcu wymęczył wyrównującego gola - zaczęło się od przytomnego odbioru Gourcuffa, który odegrał na lewą flankę do Bedimo. Do płaskiej wrzutki wyszedł N'Jie i płasko kropnął w stronę bramki, Lacomte nieudolnie próbował odbić jego uderzenie i piłka wpadła do siatki!

• GOOOOOOOL!!! WYRÓWNANIE!!! N'JIE!!! 1:1!!! LYON SIĘ PRZEBUDZIŁ!!!

• Nie zachwycił dzisiaj Raphael Guerreiro (Lorient), ale to już nie ma znaczenia - właśnie zmienia go Valentin Lavigne.

• Ayew... Zapomnijmy o tym strzale. Lopes wprowadza piłkę do gry od bramki Lyonu.

• I faul bezradnej obrony Lyonu na szesnastym metrze przed polem karnym - czas ucieka gościom, a widoków na wyrównującą bramkę nie widać. Zamiast tego niezłą okazję na drugiego gola ma Lorient!

• Jordan Ferri na ratunek tragicznemu środkowi pola Lyonu - na ławce rezerwowych usiadł Arnold Mvuemba.

• Ayew popędził z samotną kontrą po przechwyceniu piłki od Gourcuffa, próba dogrania przed polem karnym Lyonu była już fatalna.

• Dośrodkowanie Lorient z rzutu rożnego w bezpiecznych rękach Lopesa. Do końca spotkania mniej niż pół minuty, na razie lider z Lyonu w wielkich tarapatach.

• Oj, pracował na tę zmianę Maxwel Cornet (Lyon). A raczej nie pracował, bo był mało użyteczny - za niego o wiele bardziej doświadczony Yoann Gourcuff.

• W końcu Lyon! Lewą nogą zawinął Fekir, piłka przeturlała się centymetry od dalszego słupka bramki Lorient! Strzał strzałem, ale jaki zwód poprzedził jego uderzenie!

• Co za refleks Lecomte'a! Piłka dość przypadkowo znalazła się pod nogami Umtitiego, instynktowne uderzenie obrońcy Lyonu odbita przez bramkarza Lorient! Jakim cudem nie padł gol?!

• Szybko poszło - dopiero co pisaliśmy o zdominowaniu pierwszych minut drugiej połowy przez Lyon, a już mamy bramkę dla gospodarzy. Zawiodła lewa flanka defensywy gości, która pozwoliła Jeannotowi na dokładną centrę wprost na głowę zmiennika Ayew. 1:0 dla Lorient!

• GOOOOOOL!!! A JEDNAK LORIENT!!! 1:0!!! JOOORDAAAN AYEW!

• Żółta kartka dla Bedimo (Lyon) za faul w środku pola.

• Bedimo! Płaski strzał zawodnika gości nie sprawia wielkich problemów golkiperowi Lorient. Jeśli chodzi o receptę na drugą połowę, Lyon chyba podpatrzył ją u gospodarzy - próbuje tak szybko ich zdominować, jak oni sami usiłowali zrobić to na początku spotkania.

• Umiejętna kiwka N'Jie kończy się odegraniem do Corneta, już w polu karnym dał o sobie znać brak doświadczenia młodego napastnika Lyonu, który zgubił piłkę.

• Tak się właśnie dzieje i mamy pierwszą roszadę w zespole w pomarańczowych koszulkach. Przedwcześnie boisko opuszcza Rafidine Abdullah (Lorient), w jego miejsce Jordan Ayew. Tak, z tych Ayewów.

• Rozpoczynamy drugą połowę na stadionie w Lorient! Szykuje się jedna zmiana w zespole gospodarzy...

• Nie jesteśmy w ogóle pewni, która drużyna na boisku w Lorient to lider tabeli Ligue 1, a która broni się przed spadkiem. W pierwszej fazie meczu goście sprawiali wrażenie zaskoczonych ambicją podopiecznych Sylvaina Ripolla, potem zdecydowanie zbyt wolno konstruowali swoje ataki, w międzyczasie nadziewając się na dobrze ustawionych defensorów FC Lorient. Miejmy nadzieję, że drugie 45 minut będzie obfitowało w sytuacje podbramkowe, których na razie brak.

• Koniec rozczarowującej pierwszej połowy w Bretanii - do przerwy lider Ligue 1, Olympique Lyon, remisuje z zaledwie siedemnastym FC Lorient.

• Gromki aplauz z trybun po tym, jak Maxime Gonalons (Lyon) został ukarany żółtą kartką za zahaczenie Meslouba w samym środku boiska.

• Gonalons w pościgu za Mesloubem, ten drugi zdołał oddać piłkę Jeannotowi, instynktowna główka napastnika Lorient opuszcza boisko.

• Kąśliwie uderzał Clinton N'Jie, piłka w trakcie lotu wytraciła impet i padła łupem Benjamina Lecomte.

• Sponiewierany Fekir opuszcza na chwilę boisko wygwizdywany przez publiczność w Lorient, chociaż jego staw skokowy trochę ucierpiał po ataku Lautoi.

• Jeden, drugi, trzeci obrońca Lorient minięty przez Fekira na pograniczu pola karnego, zniecierpliwiony Lautoa zahacza młodego piłkarza Lyonu, sędzia dość pochopnie nie zdecydował się na odgwizdanie raczej oczyistego przewinienia.

• Pierwszy celny strzał Lyonu zasługuje na wykrzyknik - zjawiskowa piłka Tolisso do Fekira, piłka dość nieszczęśliwie uderzona przez tego ostatniego słabszą, prawą nogą i Lecomte nie ma problemu z chwytem.

• Kolejne dogranie Guerreiro kończy się strzałem Jeannota w stylu kung-fu, piłkę w ostatnim momencie strącił Umtiti! Rzut rożny!

• Kotłowanina w polu karnym Lyonu, utalentowany Guerreiro próbował posłać sprytne płaskie podanie wzdłuż bramki, ale defensywa gości prezentuje się dzisiaj całkiem nieźle.

• Umtiti aż krzyknął ze złości - jego podanie w kierunku Bedimo było kompletnie nieudane. Po huraganowym początku Lorient wrzuciło odrobinę niższy bieg, Lyon też nie spieszy się pod bramkę rywala i spokojnie konstruuje ataki.

• Mesloub? Chyba samolub! Wspaniały kontratak był dziełem debiutanta Philippoteaux, piłka po oddaniu do Meslouba niepotrzebnie przetrzymana przez Algierczyka. A z lewej strony już czekał Jeannot!

• Wspaniała, długa piłka do Bedimo, obrońca Olympique zgrywa do Fekira - ofensywny pomocnik gości długo szamotał się w polu karnym z defensorami Lorient, kończy się zmarnowanym kornerem.

• Gospodarze przykręcają śrubę, piłka po wymianie przed polem karnym Lyonu trafia do Abdullaha, bomba pomocnika Lorient poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• W końcu zerwał się Tolisso, miejsca na połowie rywali było bardzo dużo, ale podanie do Corneta poniżej wszelkiej krytyki.

• Lyon zamknięty na własnej połowie przez zaciętych gospodarzy, Jallet odprowadza wzrokiem futbolówkę i mamy kolejny korner dla piłkarzy Lorient, Lautoa zbija piłkę głową - jego uderzenie przecięte przez obronę.

• Rzut rożny Guerreiro spadł na głowę Jalleta - obrońca Olympique nie miał problemu, żeby wybić piłkę poza pole karne.

• Niesamowity początek Lorient! W szarży Jannot, minął obrońców gości i stanął oko w oko z Lopesem - kąt był tak ostry, że portugalski bramkarz Olympique najpierw wybił jego płaskie uderzenie, a poprawkę z linii bramkowej wybija Umtiti!

• A to oprawa fanów Lorient, na tę chwilę raczej nie podejmiemy się tłumaczenia.

• Z małym opóźnieniem zaczynamy niedzielny mecz w Bretanii, Lorient walczy o arcyważne punkty z liderem tabeli - Olympique Lyon!

• Lorient balansuje nad strefą spadkową Ligue 1, co nie znaczy, że w ogóle nie wygrywa spotkań. Ostatni mecz "Morszczuków" to pewne zwycięstwo 3:1 nad Stade Reims. Za Olympique Lyon dwa arcytrudne spotkania z rywalami o tytuł - AS Monaco i Paris Saint-Germain podzielili się punktami z "Les Gones".

• Dwa nazwiska do śledzenia w dzisiejszym meczu: Anthony Lopes i Raphaël Guerreiro. Bramkarz Olympique i lewoskrzydłowy Lorient są w tym sezonie odkryciami Ligue 1 - Guerreiro już trafił do dorosłej kadry Portugalii, zaś Lopes wciąż czeka na debiut.

• Mówiliśmy o zaufaniu, prawda? Atak Lyonu w osobach Clintona N'Jie i Maxwela Corneta razem wzięty ma w dorobku jedynie dwa gole w Ligue 1.

• Na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem na Stade Yves Allainmat zapraszamy do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego spotkania.

• Na liście nieobecnych w Lorient znaleźli się m.in. Fabien Audard, Yann Jouffre, Mathieu Coutadeur, Fabien Robert, i Mehdi Mostefa.

• Jeśli chodzi o zespół lidera Ligue 1 - Olympique Lyon - największą bolączką jest dziś absencja jego najlepszego strzelca. Alexandre Lacazette dopiero wrócił do treningów po kontuzji uda i w Lorient jeszcze go zabraknie. Z kadry na to spotkanie wypadli także Grenier, Fofana i Biševac.

• Ustawienie FC Lorient:

• Ławka Lorient wygląda dzisiaj tak: Florent Chaigneau, Yoann Wachter, Maxime Barthelme, Didier N'Dong, Jordan Ayew, Gianni Bruno i Valentin Lavigne.

• Wiemy jedno: Hubert Fournier ufa swoim młodym zawodnikom jak nikt. Popatrzmy na ławkę rezerwowych Olympique Lyon: Mathieu Gorgelin, Mouhamadou Dabo, Bakary Koné, Jordan Ferri, Mohamed Yattara i... doświadczeni Yoann Gourcuff i Steed Malbranque.

• Dobry wieczór! W czubie tabeli Ligue 1 ścisk jak diabli, a po potknięciach PSG i Marsylii szansę na odskoczenie swoim odwiecznym rywalom ma Olympique Lyon - "Dzieciaki" Huberta Fourniera pojechali do Bretanii, żeby zmierzyć się z kandydatem do spadku - zespołem FC Lorient. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!