Montpellier HSC 2 - 1 Olympique Marsylia

Montpellier HSC

2

Olympique Marsylia

1

• Montpellier zasłużenie pokonuje na własnym stadionie Marsylię, która przez to może spaść już w tej kolejce na drugie miejsce, jeśli swoje spotkanie wygra Olympique Lyon. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Rzut wolny dla Montpellier. Strzał jednego z gospodarzy odbija się od muru i jest korner.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Ostatnia zmiana w Montpellier. Bakar za Berigaud.

• Mandanda świetną interwencją daleko od bramki ratuje swój zespół przed sytuacją stuprocentową dla gospodarzy.

• Na spalonym znalazł się Camara, a po chwili zmiana w Marsylii. Boutobba za Romao.

• Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Mendy'ego.

• Zmiana w OM. Lemina za Dja Djedje.

• Ostatnie ostrzeżenie dla Omraniego, który za chwilę może wylecieć z boiska za kolejny faul.

• Świetnie z dystansu uderza teraz Sanson, ale jego strzał odbija Mandanda!

• Zmiana w Montpellier. Schodzi Mounier, wchodzi Deplagne.

• Żółta kartka dla Thauvina za głupi faul na Mounierze.

• Płaski strzał z dystansu Thauvina wyraźnie mija bramkę Ligalego.

• Na spalonym złapany Mounier.

• Camara zmienia Barriosa.

• Żółta kartka dla Omraniego za ostry faul w środku pola.

• Po świetnym dośrodkowaniu Dja Djedje Omrani strzałem z powietrza pokonuje Ligalego! Marsylia wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Billel Omrani!!!

• Zamieszanie w polu karnym Montpellier po rzucie wolnym dla Marsylii, jednak obyło się bez strzału na bramkę Ligalego.

• Fatalna strata Fanniego, komedia pomyłek obrońców OM i Mounier wykłada piłkę przed bramką Lasne'owi, który spokojnie umieszcza piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paul Lasne!

• Uderzenie z daleka Berigaud odbite od jednego z obrońców OM wpadło w ręce Mandandy.

• Zmiana w OM. Schodzi Batshuayi, wchodzi Omrani.

• Po centrze Mounier do piłki w polu karnym doszedł Hilton, ale głową uderzył wyraźnie obok bramki.

• Po kontrataku Montpellier Dja Djedje musiał ratować się wybiciem piłki na rzut rożny.

• Dobrze ustawione Montpellier nie pozwala na wiele drużynie Marcelo Bielsy w tym spotkaniu.

• Goście nadal nie są w stanie złapać swojego rytmu gry. Wygląda to w ich wykonaniu naprawdę słabo.

• Rzut wolny dla Marsylii, Payet zagrywa w pole karne, gdzie Fanni w ofensywie faulował Congre.

• Gignac!!! Katastrofalny błąd obrony Montpellier i Gignac w sytuacji sam na sam z bramkarzem posyła piłkę Panu Bogu w okno!

• Wznawiamy grę!

• Wracamy na murawę La Mosson, gdzie za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu Montpellier - Marsylia.

• Słaba Marsylia zasłużenie przegrywa na La Mosson po pięknej bramce Berigaud. Nie ulega wątpliwości, że w szatni gości w przerwie będzie gorąco i za kwadrans zobaczymy, jaki przyniesie to skutek.

• Po kornerze dobrze interweniuje Ligali i koniec pierwszej połowy!

• Po akcji dwójkowej Gignaca i Thauvina strzał tego drugiego po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Dja Djedje popędził prawym skrzydłem, jednak jego centrę pewnie łapie Ligali.

• Aktywny Lasne zdobywa rzut rożny dla gospodarzy.

• Fatalne uderzenie z dystansu Imbuli potoczyło się daleko od bramki rywala.

• Lasne przewrócił się w polu karnym w starciu z rywalem, ale o karnym nawet nie ma mowy.

• Zdenerwowany jest Marcelo Bielsa, bowiem jego podopieczni zupełnie zlekceważyli sytuację i stanęli na murawie. Teraz muszą odrabiać straty.

• Nie przerwali gry gospodarze mimo kontuzji Dja Djedje i pięknym strzałem z około 20 metrów Berigaud zapewnia Montpellier prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kevin Berigaud!

• Dja Djedje dośrodkowuje w pole karne z prawej strony boiska, jednak dobrze wybijają piłkę gospodarze.

• Lasne nieźle zszedł z piłką z prawego skrzydła do środka, ale jego płaski strzał zza pola karnego pewnie broni Mandanda.

• Niezła kombinacyjna akcja gospodarzy skończyła się stratą Barriosa w polu karnym rywala.

• Thauvin jakimś cudem doszedł do długiej piłki z linii obrony, ale jego strzał wślizgiem spokojnie obronił Ligali.

• Sanson z prawej strony boiska świetnie dośrodkował przed bramkę Marsylii, gdzie jednak nie sięgnął jej do końca Mounier i głową uderzył nieczysto i niecelnie!

• Marsylia zdołała teraz po kontrataku wywalczyć rzut rożny. Payet swoim dośrodkowaniem znalazł w polu karnym Gignaca, ale strzał głową napastnika OM został zablokowany i piłka wpadła w ręce bramkarza gospodarzy.

• Słabiutki strzał Sansona z rzutu wolnego poszybował wysoko ponad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Mendy'ego za faul na Lasne.

• Marsylia odpowiada dobrym dośrodkowaniem z prawego skrzydła Dja Djedje, jednak spóźniony Gignac nie doszedł do piłki.

• Dobra akcja Montpellier kończy się zablokowanym strzałem Lasne.

• Thauvin domagał się teraz rzutu wolnego tuż przed polem karnym. Bez skutku.

• Mounier z rzutu wolnego ponownie zagrywa prosto w ręce Mandandy.

• Spokojny początek tego meczu. Ani jedni, ani drudzy nie ryzykują agresywniejszych ataków.

• Mandanda spokojnie łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego.

• Prosta strata Marsylii na własnej połowie kończy się faulem Fanniego na Mounierze. Ustne ostrzeżenie od arbitra.

• Dja Djedje świetnie przedarł się prawym skrzydłem, ale Mendy nie doszedł do strzału głową po jego dośrodkowaniu.

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny już na murawie stadionu w Montpellier. Minuta ciszy ku pamięci ofiar ataku terrorystycznego we Francji, a dokładniej na redakcję Charlie Hebdo.

• Rezerwowi Marsylii: Brice Samba, Baptiste Aloe, Mario Lemina, Billel Omrani, Bilal Boutobba, Doria, Alphousseyni Sane.

• Rezerwowi Montpellier: Laurent Pionnier, Djamel Bakar, Jonas Martin, Souleymane Camara, Yassine Jebbour, Mathieu Deplagne, Anthony Ribelin.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Montpellier z kolei jest to zespół środka tabeli. Ekipa Jeana Fernandeza zajmuje obecnie miejsce dziesiąte i ma na swoim koncie 26 punktów. Mistrz Francji sprzed trzech lat ma sześć punktów straty do strefy pucharowej i siedem oczek przewagi nad strefą spadkową.

• Po trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach piłkarze wracają na francuskie boiska. Rundę rewanżową w Ligue 1 rozpoczynamy od meczu aktualnego jej lidera, Marsylii, która jedzie do Montpellier, aby oddalić się od drugiego Lyonu i trzeciego Paris Saint Germain. Zespół Marcelo Bielsy ma na swoim koncie 41 punktów, o dwa wyprzedza Lyon, a o trzy PSG.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki francuskiej Ligue 1, w którym Montpellier zmierzy się z Olympique Marsylia!