Olympique Lyon

2

AS Monaco

1

• To był całkiem niezły mecz, choć momentami w grę obu drużyn wdzierał się chaos. W drugiej połowie lepsi byli podopieczni Remiego Garde i ich wygrana była chyba zasłużona. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Obrońcy Lyonu wybili piłkę po tym dośrodkowaniu, a już po chwili sędzia zakończył ten mecz. Gospodarze ograli AS Monaco 2:1!

• Kurzawa wywalczył rzut wolny na połowie rywala. To będzie ostatnia okazja dla gości do wyrównania

• N'Jie dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale spokojnie piłkę złapał bramkarz

• Berbatov oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale spokojnie piłkę złapał Lopes

• Cztery minuty doliczył sedzia do drugiej połowy meczu

• Kamara zaatakował indywidualnie prawą stroną boiska, ale w ostatniej chwili zatrzymał go obrońca

• A teraz Lopes spokojnie wyłapał dośrodkowanie Kurzawy

• Lopes! Genialna interwencja po strzale głową Germaina!

• Carrasco schodzi, Kamara wchodzi

• Malbranque ostateczni schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Kone

• Malbranque złapał teraz skurcz i Kurzawa pomaga mu dojść do siebie

• To powinien być gol! N'Je zaatakował lewą stroną, wpadł w pole karne i oddał minimalnie niecelny strzał!

• Lacazette faulowany był teraz przez Kondogbię

• Germian zmienia Toulalana

• Ocampos schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Martiala

• Gonalons złapał jakąś kontuzję i leży na boisku.

• Mvuemba dośrodkował z lewej strony boiska, a kompletnie niepilnowany Tolisso stanął przed idealną okazją i ją wykorzystał!

• Nabil Fekir schodzi, w jego miejsce widzimy Gourcuffa

• GOOOOOOOOOL!! Tolisso, 2:1 dla Lyonu!

• Malbranque oddał strzał na bramkę po dośrodkowaniu z prawej strony, ale jedyne co wywalczył, to corner

• Berbatov spróbował akcji indywidualnej, ale został szybko zatrzymany

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Lacazette nie trafił w piłkę stojąc przed pustą bramką!

• Dużo walki w środku pola oglądamy w ostatnich minutach, mało gry piłką. Czekamy na zmianę obrazu gry

• Mvuemba schodzi z boiska, wchodzi na nie N'Je

• Carrasco zaatakował prawą stroną, ale ostatecznie zatrzymali go obrońcy

• Kurzawa! Groźny strzał i dobra interwencja Lopesa!

• Fekir ładni przerzucił piłkę nad obrońcami, ale zanim dotarła ona do kolegi z zespołu, to złapał ją bramkarz.

• Lacazette tak dośrodkowywał z rzutu rożnego, że trafił w... słupek! Od bramki grę wznowią goście.

• Było groźnie Jallet świetnie dośrodkował w pole karne, a strzał Lacazette'a kapitalnie wybronił Subasić!

• Sporo chaosu wdarło nam się teraz w boiskowe wydarzenia. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

• Jeremy Toulalan brzydko faulował Nabila Fekira i dostał za to żółtą kartkę

• A teraz Andrea Raggi zdecydował się na strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił nawet w bramkę

• Lopes! Berbatov świetnie uderzył głową po dośrodkowaniu z prawej strony, ale bramkarz Lyonu spisał się jeszcze lepiej!

• Fekir dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to kiepsko i złapał piłkę Subasić

• Kolejna akcja gospodarzy, ale Malbranque stracił piłkę tuż przed szesnastką rywala

• Fekir! Ładna akcja gospodarzy, ale Fekir w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w boczną siatkę!

• Spokojny początek drugiej połowy. Na razie ani jedni, ani drudzy nie zaatakowali jakoś szczególnie mocno

• Lewą stroną zaatakowali piłkarze Lyonu, ale jedyne co wywalczyli, to aut

• Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę

• Początek pierwszej połowy nie był zbyt porywający, ale wraz z jej trwaniem, gra nam się rozkręcała. Lyon dłużej utrzymywał się przy piłce (60% czasu gry), ale jego rywal całkiem nieźle kontrował i stworzył sobie chyba więcej dogodnych okazji do strzelenia bramki. Na tablicy wyników widnieje jednak remis, co zapowiada nam spore emocje po przerwie.

• I właśnie teraz arbiter zakończył pierwszą połowę meczu

• TO POWINIEN BYĆ GOL! Ogromny błąd obrońców Lyonu we własnej szesnastce, piłka trafiła do Berbatova, ale uderzenie Bułgara fantastycznie zatrzymał bramkarz!

• Lewą stroną próbował zaatakować Moutinho, ale wywalczył tylko corner

• Gonalons był teraz faulowany na własnej połowie boiska

• Joao Moutinho dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy Lyonu wybili piłkę z własnej szesnastki

• A więc stać ich było! Kondogbia świetnie zaatakował prawą stroną, dośrodkował, a Ocampos fantastycznie wykończył tę akcję, pewnym strzałem nie dając szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOL!! Ocampos, 1:1!

• Znów uspokoiła nam się gra na boisku. Czy gości stać jeszcze na zryw przed przerwą?

• Ocampos uderzył sprzed pola karnego, ale dość mocno przestrzelił

• Fekir dośrodkował z prawej strony, ale Subasić mimo ataku Lacazette'a poradził sobie z tym zagrożeniem

• Niezła akcja gości, Berbatov zagrał do środka, do Kondogbii, ten zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale piłka poleciała wprost w bramkarza

• Ferreira Carrasco dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale został zablokowany.

• I znów zrobiło nam się małe zamieszanie pod bramką Monaco, ale ostatecznie bramkarz złapał piłkę

• Ładna akcja gospodarzy, Fekir wyszedł na czystą pozycję dostał podanie od Malbranque'a i pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOL!! Fekir, 1:0 dla Lyonu!

• Kurzawa oddał teraz strzał na bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nie trafiłw bramkę

• A teraz Ferri zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

• Ferri próbował rozciągnąć grę do Malbranque'a, ale zrobił to niedokładnie. Piłkę przejęli rywale.

• Troszkę dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze, zobaczymy, co z tego wyniknie

• Dośrodkowanie z prawej strony w szesnastkę gości, ale wybił piłkę Raggi

• Było groźnie! Berbatov świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, strzał głową na bramkę oddał Carrasco, a genialną interwencją popisał się Lopes! To mogła być bramka

• Lacazette próbował uderzać sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Kolejna nieudana próba gospodarzy

• Ładną kontrę wyprowadzili teraz goście, Lucas Ocampos wyszedł na czystą pozycję, ale skończył akcję niecelnym uderzeniem

• Steed Malbranque zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Długa piłka w kierunku Lacazette, ale tego spokojnie powstrzymał Carvalho.

• Berbatov! Bułgar oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i minimalnie przestrzelił!

• To powinien być gol! Carrasco dobrze dośrodkował z prawej strony, a w ostatniej chwili piłkę wybił Jallet!

• Teraz Lyon dłużej utrzymuje się przy piłce, ale wymienia podania głównie na własnej połowie

• Spokojny początek z obu stron, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak. Przy piłce jak na razie gospodarze.

• I właśnie teraz goście zaczęli to spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

• Graliśmy przeciwko Lyonowi na Stade Gerland w poprzednim sezonie, ale to był inny mecz. Tym razem będzie to mój prawdziwy powrót na Gerland przeciwko Lyonowi, odkąd opuściłem ten klub. Zawsze podchodzę do takich spotkań z sentymentem, ale każdy zawodnik podchodzi do takich spotkań z takim nastawieniem. Czułem to samo z Nantes,nawet jeśli mam już 31 lat i gra w Nantes miała miejsce bardzo dawno temu. Tak czy inaczej, musimy zdobyć punkty i być skoncentrowanym w tej kolejce - powiedział przed tym meczem Jérémy Toulalan (cytat pochodzi z portalu asmonaco.pl)

• Dzisiejsi gospodarze dodatkowo muszą pogodzić się z faktem, że w tym sezonie nie pograją już w europejskich pucharach - Lyon odpadł w kwalifikacjach do Ligi Europy. Goście z księstwa Monaco znaleźli się w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

• Obie drużyny bardzo słabo zaczęły ten sezon (Monaco ma czteryy punkty, Lyon zaledwie trzy), więc dzisiaj nie może być za dużo kalkulowania. Dla jednych i drugich liczy się wyłącznie wygrana

• Witamy! Już za około kwadrans na Stade de Gerland Olympique Lyon podejmie w bezpośrednim starciu AS Monaco. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.