1

Olympique Marsylia

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Znacznie lepsza druga część na Stade de Gerland. Wyrównana gra, nie tylko z poziomu fauli, ale przez wiele okazji z obu stron. Kiedy wydawało się, że Marsylia wyjdzie na prowadzenie, to kunsztem popisał się Yoan Gourcuff, który po ograniu dwóch rywali strzelił pięknego gola.

• Krótko rozegrany rzut rożny przez Lacazette'a i sędzie kończy hit Ligue 1! Olympique Lyon kończy serię 8 zwycięstw z rzędu imiennika z Marsylii!

• Mvuemba wystawia piłkę na "setkę" N'Jie, a ten strzela i Mandanda przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Dalekie wybicie Lopesa... na aut. Gościom uciekają cenne sekundy.

• Walka o górną piłkę Gignaca z Bisevacem. Przewinienie po stronie napastnika gości.

• Alessandrini, zdaniem sędziego, fauluje w ofensywie. A arbiter dolicza trzy minuty do hitu Ligue 1!

• Strzał na zamknięcie akcji N'Jie z prawego narożnika pola karnego nie sprawił kłopotu Mandandzie.

• Niewiele czasu do końca spotkania. Czyżby efektowna seria Olympique Marsylia została brutalnie przerwana?

• Gospodarze wyraźnie nastawieni na kontry. Niecelne podanie Malbranque'a dało okazję do ataku OM, ale centrę z prawej strony Leminy łapie bramkarz.

• Malbranque zastępuje strzelca jedynego do tej pory gola, Gourcouffa.

• Mendy blokuje dośrodkowanie Tolisso. W odpowiedzi strzał Alessandriniego zablokowany w ostatniej chwili przez Jalleta.

• Kontra OL zakończona niecelnym, za lekkim, podaniem Lacazette'a w pole karne do N'Jie.

• Lopes łapie piłkę. Kolejna akcja OM spaliła na panewce.

• Barrada zastępuje Payeta.

• Mvuemba wchodzi za kontuzjowanego Ferri'ego.

• Ferri nabawił się kontuzji po walce rywalem. Uraz mięśnia dwugłowego i będzie konieczna zmiana.

• Morel przecina płaskie zagranie Bedima z lewego skrzydła. Lyon niesiony dopingiem i bramką Gourcouffa przycisnął imiennika.

• Ayew ukarany żółtą kartką za "stempel" na nogę Bisevaca.

• Alessandrini za Morela. Ofensywna zmiana OM.

• Znowu szarpany fragment gry. Rzut wolny dla gości. Centra Payet i niecelny strzał N'Koulou.

• Kolejna okazja Goucfouffa. Pomocnik OL za mocno "podpalił się" i źle sfinalizował akcję.

• Odpowiedź Marsylii i piłka po strzale głową jednego z zawodników o centymetry mija bramkę Lopesa!

• Bramka dla OM wisiała w powietrzu, a tu zabójcza kontra gospodarzy przynosi prowadzenie! Gourcouff dostaje piłkę przed "16", lekko podprowadził i zamachem posadził na murawie N'Koulou oraz Mandandę, po czym mocnym uderzeniem pod poprzeczkę daje Lyonowi prowadzenie!

• (KAPITALNY) GOL, YOANN GOURCOUFF!!!

• Gignac wziął za punkt honoru indywidualne zakończenie akcji. Lopes broni, a na podanie czekał Thauvin.

• Payer zagrywa na wolne pole do wbiegającego w "16" Ayew za mocno, by ten mógł wycisnąć coś z tej akcji.

• Druga połowa przebiega pod dyktando gości, którzy mieli 2-3 naprawdę kapitalne okazje do objęcia prowadzenia. Lyon nie może odnaleźć się w takiej sytuacji.

• Kapitalna interwencja Lopesa! W beznadziejnej wydawało się sytuacji broni strzał z powietrza Ayew, który do bramki miał zaledwie 4 metry!

• N'Jie zastępuje Fekira.

• Atak pozycyjny gości na połowie Lyonu. Mimo wysokiego pressingu radzą sobie nad wyraz dobrze.

• Mendy w roli środkowego napastnika! Strzela z linii 16. metra prosto w słupek bramki Lyonu!

• Lopes z problemami odbija strzał Gignaca. Na jego szczęście nie było dobitki, a spalony.

• Górne podanie Thauvina do Gignaca w "16". Napastnik OM nie zdołał opanować piłki.

• Piekielne mocne uderzenie Gignaca z narożnika pola karnego! Lopes z problemami interweniuje! Rzut rożny, po którym ruszyła kontra gospodarzy.

• Jallet chciał efektownie ograć na skrzydle Mendy'ego, ale nie trafia w piłkę. Ostatecznie Mandanda wznawia grę z "piątki"

• Oskrzydlająca akcja Leminy, który niemal natychmiast dostaje piłkę na prawej stronie. Centruje za głęboko i Lopes łapie piłkę

• Goście nie radzą sobie z Lacazette'em. Romao fauluje, a powinien uważać, bo ma na koncie żółtą kartkę.

• Niepotrzebne wejście Bisevaca w stylu kung-fu prosto w zawodnika OM. Słuszna żółta kartka.

• Ostro bita piłka i Mandanda z problemami "wypluwa" ją przed siebie! Nikt nie ruszył z dobitką!

• Indywidualna akcja Gourcouffa, który holuje piłkę przez ponad 30 metrów. Dopiero faulem Imbula Wanga przerywa akcję gospodarzy.

• Olympique Marsylia zaczyna drugą odsłonę.

• Powracamy na Stade de Gerland. Liczmy, że nie będzie już piłkarskich szachów, a obie drużyny zdecydują się na powiew fantazji.

• "Mecz walki" - tak w telegraficznym skrócie można podsumować co działo się w 48 minutach na Stade de Gerland w Lyonie. Przeważa dość szarpana, niekiedy nerwowa gra, z dużą ilością fauli (29). Obie drużyny często korzystały z pomocy medyków, a najbardziej Dja Djedje, który ledwie dotrwał pół godziny. Jak będzie w drugiej połowie? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. W hicie Ligue 1 Olympique Lyon bezbramkowo remisuje z Olympique Marsylią.

• Szarpana gra w końcówce. Ayew faulowany tuż za linią środkową.

• Lyon w komplecie rozważnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Gospodarze przez moment w "dziesiątkę", a sędzia dolicza trzy minuty do pierwszej połowy.

• Umtiti leży na boisku. Lekarze chłodzą obolałe plecy obrońcy Lyonu.

• Umtiti przewrotką wybija piłkę z własnego pola karnego! A za jego plecami czyhał na błąd Gignac.

• Gourcouff idealnie zagrywa prostopadle do Jalleta na prawą flankę, a ten niepotrzebnie podnosi piłkę zagrywając w "16" gości.

• Mendy ostro wstrzeliwuje piłkę w pole karne i Mendy w stylu bramkarza piłki ręcznej broni nogami. Kontra OL zakończona niecelnym strzałem Fekira.

• Atak pozycyjny OL z błyskawicznym przyspieszeniem. Podanie na lewą stronę do Bedimo, który centruje w "16", a tam - zdaniem sędziego - fauluje Lacazette w walce o górną piłkę.

• Składna akcja OM od nogi do nogi, od prawej do lewej strony i centra Mendy'ego. Thauvin nie trafia czysto w piłkę. A w tej akcji Gignac został ostro potraktowany przez Umtitiego. Gignac znowu kuleje.

• Kolejny źle wykonany rzut wolny OM. Znowu za głębokie dośrodkowanie i Lopes łapie piłkę.

• Lemina pojawia się na boisku za kontuzjowanego Dja Djedje, którego żegnały brawa na Stade de Gerland.

• Mandanda sygnalizuje, że będzie konieczna zmiana. Dja Djedje na noszach opuszcza murawę.

• Czołowe zderzenie Dja Djedje z Trolisso. Bardziej ucierpiał zawodnik gości. Rozgrzewa się jeden z rezerwowych.

• Podanie z pominięciem drugiej linii do Fekira, który przyjęciem piłki na klatkę piersiową ustawił się do strzału, który był zbyt anemiczny by pokonać Mandandę.

• Od trzech minut nie było faulu! Gra jest coraz płynniejsza, więc trwa wymiana ciosów.

• Jako pierwszy uderzał po dobrym dryblingu Ayew.

• Lopes efektowną robinsonadą paruje strzał na rzut rożny. Bez zagrożenia, lecz piłka jak bumerang wraca w pole karne OL. Thauvinowi brakowało centymetrów by skierować piłkę w stronę bramki.

• W odpowiedzi Thauvin. W momencie składania się do strzału odjechała mu noga postawna i bardziej skupił się by nie upaść niż na celowaniu w bramkę.

• Kontra Fekira, który uciekł spod krycia rywalowi i podanie w stronę Lacazette. Szybszy był N'Koulou z podaniem do bramkarza.

• Ferri próbuje szczęścia uderzeniem z przewrotki, ale nie trafia w piłkę.

• Romao upomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Lacazette, który w początkowej fazie spotkania stwarza spore zagrożenie oraz kłopoty.

• Dużo walki w środku pola i bardzo szarpana gra w wykonaniu obu stron. Sędzia dość często gwiżdże.

• Żal po strzale... Jallet. Obrońca OL znajduje się świetnie w polu karnym rywala po zagraniu z lewej strony Lacazette, ale finalizuje akcję fatalnym strzałem.

• Bez zagrożenia pod bramką Mandandy.

• Udany powrót Romao do defensywy - wybiciem piłki poza linię końcową przerywa kontrę gospodarzy, którzy będą mieć rzut rożny.

• Kolejna piłka w posiadaniu Lopesa po nieudanym dośrodkowaniu.

• Ayew przedziera się środkiem boiska, zakładając siatkę Gonalonsowi. Ten tego nie zniósł i fauluje przeciwnika.

• Głębokie dośrodkowanie i Lopes bez trudu łapie piłkę.

• Gignac pada na murawę po starciu z obrońcą gospodarzy. Lekko utyka na lewą nogę, ale może grać.

• Gra wznowiona, OL w komplecie.

• "Stempel" Dja Djedje na nogę Tolisso. Krótka przerwa w grze.

• Mendy centruje w pole karne OL, ale Umtiti uprzedza zdecydowanym wybiciem piłkę.

• Bedimo bardzo dobrze podłączył się do akcji ofensywnej co chciał wykorzystać Tolisso prostopadłym podaniem. Trochę spóźnione i nie w tempo - obrońca OL był na spalonym.

• Gourcouff strzela wysoko nad poprzeczką. Początek spotkania zdecydowanie należy do gospodarzy.

• Ogromny błąd N'Koulou we własnym polu karnym, który puścił piłkę w kozioł walcząc z Lacazette. Mendy wybija piłkę na rzut rożny.

• Szybko sędzia sięga do kieszonki po żółtą kartkę. Decyzja jak najbardziej słuszna - Morel skosił rozpędzonego Ferriego jak trawę na wiosnę.

• Payet wrzuca miękko piłkę z rzutu wolnego w "16" i bez ceregieli wybija Umtiti.

• Ayew na spalonym.

• Kąśliwe dośrodkowanie, z którym z problemami radzą sobie obrońcy OM. Kontra i niecelne podaje Gignac w stronę Ayew.

• Lacazette faulowany przez wracającego Payeta. Do bramki ok. 30 metrów, ale piłkę znowu ustawia Gourcouff.

• Marcelo Bielsa od początku meczu kuca daleko od ławki trenerskiej. W jego pobliżu nie ma ławki z kubkiem kawy ;)

• Gourcouff ostro bije piłkę, która przelatuje tuż nad spojeniem! Gdyby futbolówka leciała ciut niżej i Mandanda był bardziej wysunięty...

• Walka na lewej stronie Ferriego z Dja Djedje i faul obrońcy OM. Rzut wolny dla gospodarzy ok. 10 od narożnika pola karnego.

• Gwizdek sędziego Lionela Jaffredo i gospodarze zaczynają spotkanie ze środka!

• Obie drużyny już wychodzą na murawę Stade de Gerland!

• Ostatnie pięć spotkań między tymi zespołami jest bardzo wyrównany. OL i OM zanotowały po jednym zwycięstwie, a aż trzy razy był remis. Jak będzie dzisiaj?

• To spotkanie będzie prawdziwym testem dla gości. Do tej pory piłkarze Marcelo Bielsy wygrali w lidze 8 spotkań z rzędu! Taka gra wywindowała ich na pierwsze miejsce w tabeli. Gospodarze są z kolei na szóstym miejscu z dorobkiem 17 punktów, więc do dzisiejszego rywala traci 8 "oczek".

• Trener Marsylii wierzy, że zwycięskiego składu nie zmienia się. Szósty raz gra tymi samym zawodnikami.

• Rezerwowi Olympique Marsylia: Alessandrini, Barrada, Batshuayi, Doria, Fanni, Lemina, Samba (Br).

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora na rezerwowych OL: Gorgelin (Br), Kone, Malbranque, Mvuemba, N'Jie, Yattara, Zeffane.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Państwa Tomasz Górski. Dobry wieczór!

• Na zakończenie piłkarskiego maratonu na Ekstraklasa.net przygotowaliśmy dla Państwa hit z Ligue 1, w którym Olympique Lyon podejmie przed własną publicznością imiennika z Marsylii.