• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Dobrej nocy!

• Strzały: 17 (4) - 14 (7)
    • Rzuty rożne: 3 - 2
    • Faule: 15 - 16
  • Gole strzelane w drugiej połowie:

• Piorunujący początek drugiej połowy w wykonaniu paryżan ustawił to spotkanie. Na przerwę schodzili oni z jednobramkowym deficytem, sześć minut po jej zakończeniu już prowadzili. Marsylia nie wyglądała już tak dobrze, jak podczas pierwszych trzech kwadransów i nie dała rady dogonić przeciwnika

• Koniec! Le Classique dla PSG!

• Ocampos faulował na własnej połowie Lavezziego. Goście postarają się jeszcze urwać kilkanaście sekund

• Ocampos miał teraz niezłą okazję, ale jego strzał z okolic szesnastego metra był fatalny. Od bramki Sirigu

• Payet przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka poleciała w sam środek bramki, gdzie czekał na nią bramkarz

• A jednak, Motta został zaprowadzony za linię boczną. Prawdopodobnie nie wróci do gry, a goście wykorzystali już wszystkie zmiany

• Z zawodnikiem PSG już wszystko w porządku, wracamy do gry. Tymczasem arbiter doliczył pięć minut do drugiej połowy!

• Thiago Motta doznał jakiejś kontuzji i potrzebuje pomocy lekarskiej

• Alessandrini dośrodkował z prawej strony boiska, ale nie na tyle dokładnie, by sprawić kłopoty rywalom

• Alessandrini zaatakował indywidualnie prawą stroną boiska, ale tuż przy polu karnym rywali stracił piłkę

• Payet dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów z zespołu nie sięgnął piłki i goście wybili ją z własnej szesnastki

• Lavezzi miał problem z wykonaniem rzutu rożnego, przez chwilę w jego stronę z trybun leciały różne przedmioty. Kiedy już to zrobił, to dośrodkował bardzo kiepsko

• I znowu Mandanda wygrywa pojedynek z Ibrą! Mocny strzał Szweda z bliskiej odległości, ale bramkarz gospodarzy odbija piłkę!

• To powinien być gol! Verratti wpadł z piłką w pole karne, piłka trafiła do Ibrahimovicia, ale ten nie potrafił pokonać Mandandy!

• Pastore schodzi z boiska, a ostatnim dzisiejszym zmiennikiem będzie Rabiot

• Dimitri Payet przymierzył sprzed pola karnego, ale zrobił to za lekko i czytelnie, by móc zaskoczyć Sirigu

• Mendy tym razem dośrodkował z prawej flanki i próbował odnaleźć w polu karnym Ocamposa. Ten jednak nie sięgnął piłki i wyszła ona na aut bramkowy

• Troszkę dłużej utrzymują się teraz przy piłce paryżanie, ale nie wygląda na to, by byli szczególnie zainteresowani zdobywaniem kolejnych goli

• Lemina oddał strzał z dalszej odległości, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Sirigu.

• Mendy nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale mimo małego zamieszania w polu karnym, goście ostatecznie wybili piłkę

• A Alessandrini wchodzi za Andre Ayew

• Batshuayi wchodzi na boisko i dość niespodziewanie zmienia Gignaca

• Kolejna wrzutka Dja Djedje z prawego skrzydła, tym razem piłka wylądowała w rękach bramkarza

• Dja Djedje nieźle zaatakował prawą stroną boiska, dośrodkował, ale w polu karnym jeden z obrońców uprzedził Gignaca

• To powinien być gol! Pastore zakręcił obrońcami w polu karnym przeciwnika, oddał strzał na bramkę i pomylił się minimalnie!

• Strzelec dwóch goli dla gospodarzy tym razem przymierzył sprzed szesnastki, ale nie sprawił tym kłopotów bramkarzowi

• Gospodarze domagają się odgwizdania zagrania ręką van Der Wiela we własnej szesnastce, ale arbiter jest innego zdania. I chyba ma rację, Holender nie mógł cofnąć ręki po strzale Gignaca i była ona ułożona naturalnie

• Ibrahomović oddał teraz strzał głową po dośrodkowaniu w pole karne, ale nie trafił nawet w światło bramki

• Żółta kartka dla Ayew za faul na Silvie w środkowej strefie boiska

• Andre Ayew oddał teraz strzał sprzed pola karnego, a bramkarz bez większych kłopotów złapał piłkę

• Javier Pastore świetnie zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, a tam Ibra przegrał pojedynek z Morelem, ale ten i tak pokonał własnego bramkarza! Jak odpowiedzą gospodarze?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Samobój Morela, 3:2 dla gości!

• Zlatan Ibrahimović wstrzelił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, tam powalczył o nią Cavani, ale ostatecznie spadła pod nogi Marquinhosa. Brazylijczyk z bliskiej odległości pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Marquinhos, remis!

• Payet! Dja Djedje z prawej strony zagrał przed pole karne, a tam piłka trafiła do Payeta. Ten zdecydował się na strzał i pomylił się nieznacznie!

• I już oglądaliśmy pierwszy po przerwie atak, ale po zagraniu Matuidiego we własnej szesnastce Dja Djedje powstrzymał Ibrahimovicia

• Wracamy na Stade Velodrome, gdzie gospodarze właśnie zaczęli drugą połowę!

• Gole zdobywane w pierwszej połowie:

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Marsylia 38% - PSG 62%
    • Strzały: 8 (2) - 4 (2)
    • Rzuty rożne: 1 - 1
    • Faule: 6 - 8
  • Sporo dzieje się na Stade Velodrome! Obie drużyny stwarzały sobie dogodne okazje do zdobywania bramek, ale jak na razie skuteczniejsi są gospodarze. Czy tak będzie również po przerwie?

• I teraz arbiter kończy pierwszą połowę

• To mogła być bramka! Po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzył Gignac, a kapitalną interwencją swój zespół uratował Sirigu!

• Żółta kartka dla Pastore, za faul na Romao

• Verratti stracił piłkę w środkowej strefie boiska na rzecz Romao, ten od razu podał prostopadle do Gignaca, a napastnik gospodarzy nie pomylił się w sytuacji sam na sam! Jak odpowiedzą goście?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Andre-Pierre Gignac i Marsylia znów prowadzi!

• Spokojnie, długo wymieniają teraz podania goście. Starają się spokojnie budować akcję, ale na razie robią to daleko od bramki Mandandy

• Florian Thauvin oddał strzał z tego rzutu wolnego, a piłka poleciała dość daleko od bramki gości

• Motta faulował Payeta blisko własnej szesnastki. To może być dobra okazja dla marsylczyków, do ponownego wyjścia na prowadzenie

• Zawodnik reprezentacji Francji oddał kapitalny strzał sprzed pola karnego, którym nie dał żadnych szans bramkarzowi! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Blaise Matuidi, remis!

• Dla Brazylijczyka to koniec zmagań na dzisiaj. W jego miejsce wchodzi van Der Wiel

• David Luiz doznał jakiejś kontuzji ścigając się z Gignacem i potrzebuje pomocy lekarskiej

• Dimitri Payet świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Gignac w kapitalnym stylu wygrał pojedynek z Marquinhosem i potężnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Andre-Pierre Gignac, 1:0 dla gospodarzy!

• Dja Djedje dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to za mocno i piłka minęła wszystkich w polu karnym

• Thauvin oddał strzał sprzed pola karnego, jednak futbolówka poleciała prosto w bardzo dobrze ustawionego bramkarza

• Dimitri Payet popisał się niedokładną próbą prostopadłego podania i piłka wpadła w ręce Sirigu

• Sporo chaosu oglądamy teraz na boisku. Obie drużyny nie potrafią wymienić większej liczby podań i bardzo szybko tracą piłkę

• David Luiz zdecydował się na dośrodkowanie z tego rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie i gospodarze nie mieli problemów z dobrą interwencją

• Rod Fanni ukarany żółtą kartką za faul na Zlatanie na własnej połowie boiska

• Nieco dłużej utrzymują się przy piłce mistrzowie Francji, ale jak na razie gospodarze skutecznie trzymają ich daleko od własnej bramki.

• Pastore zagrał dobrą piłkę w kierunku Cavaniego w pole karne Marsylii, ale ta odskoczyła Urugwajczykowi, gdy próbował ją sobie przyjąć i ostateczny strzał był za słaby, by zaskoczyć Mandandę

• Matuidi nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, jednak, mimo małego zamieszania we własnej szesnastce, gospodarze zdołali wybić piłkę

• Mario Lemina zebrał wybitą piłkę z pola karnego gości i zdecydował się na bezpośredni strzał, ale fatalnie się pomylił

• Sam poszkodowany wziął się za wykonanie tego stałego fragmentu gry, ale najpierw trafił w mur, a następnie fatalnie przestrzelił

• Matuidi faulował dość blisko własnej szesnastki Payeta i gospodarze będą mieli niezłą okazję, by zagrozić bramce rywala

• Ibrahimović zagrał miękką piłkę w pole karne do Cavaniego, ale Urugwajczyka zdołał uprzedzić jeden z obrońców. Futbolówka wróciła jednak szybko pod władania paryżan

• To powinien być gol! Cavani zagrał genialną prostopadłą piłkę z głębi pola do Pastore, ten popędził w kierunku bramki i w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki!

• Payet starał się zagrać miękką piłkę w pole karne, w kierunku Mendy'ego, ale zrobił to za mocno. Od bramki Sirigu

• Romao ukarany żółtą kartką za faul na Pastore

• Payet zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Z mocą wszystko było dobrze, gorzej z celnością. Od bramki grę wznowią goście

• Ayew dość ostro faulował na połowie gości Verrattiego, ale wszystko kończy się na upomnieniu słownym. Arbiter nie zdecydował się pokazać jakiejkolwiek kartki

• A teraz Payet próbował zagrać prostopadłą piłkę w pole karne do Ayew, ale zrobił to mało dokładnie i Silva przerwał tę akcje

• Pierwsza akcja gospodarzy, ale indywidualną próbę Payeta na wysokości własnej szesnastki przerwał Thiago Silva

• Pan Ruddy Buquet gwizdkiem daje znak i zaczynamy Le Classique!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, początek meczu już za chwilę!

• Będzie to łącznie 43 mecz rozgrywany pomiędzy tymi dwiema ekipami. Jak dotąd lepszym bilansem dysponuje zespół z Paryża. Wygrywał on 18 razy, remisował 9 i 15 przegrał. Bilans bramkowy, 51:45, również jest na jego korzyść

• W tabeli ligi francuskiej wyżej są paryżanie, którzy okupują drugą lokatę z dwoma oczkami straty do pierwszego Lyonu. Trzecia Marsylia ma do lidera cztery punkty straty, więc jej ewentualna dzisiejsza wygrana uczyniłaby końcówkę sezonu jeszcze bardziej pasjonującą

• Ławka gospodarzy: Aloe, N'Koulou, Ocampos, Alessandrini, Samba, Tuiloma, Batshuayi

• Ławka gości: Douchez, Cabaye, Bahebeck, Digne, Van der Wiel, Lavezzi. Rabiot

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku, którą przygotował dla Was Grzegorz Ignatowski

• Witamy! Zapraszamy na relację live z hitowego spotkania francuskiej Ligue 1, w którym Olympique Marsylia podejmie Paris Saint-Germain. Początek już za około pół godziny!