0

Paris Saint-Germain

1

• Dziękuję Państwu za dzisiejszy mecz i zapraszam na kolejne...

• Należy również zwrócić uwagę na skuteczne utrzymywanie się przy piłce PSG w końcówce.Goście uniemoiżliwiali tym samym ataki gospodarzom.PSG umie utrzymywać się przy piłce co udowodniło już nie raz.To zasługa świetnych graczy w środku pola jak chociażby Verratti czy Thiago Motta.Myślę,że w tym sezonie zarówno w lidze jak i w Lidze Mistrzów PSG swoją grą sprawi kibicom sporo radości.

• Tak więc pierwsze punkty zdobywa mistrz Francji i pomyślnie zaczyna nowy sezon.Jednak należy także podziękować zespołowi Lille,który nie składał broni do samego końca.Bez gospodarzy dzisiejszego meczu nie moglibyśmy śledzić tego wspaniałego widowiska.

• Ostatecznie PSG zasłużyło na wygraną a wyróżnić należy w ekipie gości strzelca bramki Lucasa,Serge Auriera,który harował w przekroju całego meczu i był bardzo aktywny.To będzie bardzo istotny zawodnik PSG w tym sezonie ponieważ świetnie równoważy grę defensywną z ofensywną.W obronie spisuje się bardzo dobrze ale jest również aktywny w ataku jak przystało na dzisiejszego bocznego obrońce.Słowa uznania należą się także Cavaniemu,który pokazywał się do gry na całej długości i szerokości boiska,stwarzał duże zagrożenie pod bramką Lille i często cofał się po piłkę.Bardzo kompletny występ Urugwajczyka.Brakowało tylko bramki aby dopełnić swietny występ.Jeśli chodzi o Lille robiło naciskało na PSG jednak goście skutecznie się bronili i zasłużenie wygrali grając w dziesiątkę.

• Koniec meczu.PSG wygrywa z Lille 1:0.Bramka Lucasa wystarczyła do zwycięstwa.

• Pięć minut nadziei dla Lille.Tyle dolicza arbiter do podstawowego czasu gry.

• Zmiana w PSG.Augustin wchodzi za strzelca bramki Lucasa Moure.

• Żółta kartka dla Pavarda

• Podchodzi do niego sam poszkodowany i uderza w światło bramki jednak zbyt lekko dla bramkarza.

• Kontra PSG.Cavani znów przepuszcza piłkę między nogami i rusza na bramkę rywala.Próbuje zwieść rywala balansem ciała i zostaje faulowany.Dogodna sytuacja z rzutu wolnego dla gości.

• Teraz w ataku PSG i świetna akcja Thiago Motty,która utrzymał się przy piłce w trudnej sytuacji.

• Boufal ukarany żółtą kartką.

• Rozpaczliwa obrona PSG ale nadal wynik 1:0 dla gości.

• Rzut wolny tym razem dla Lille jednak wysoko ponad bramką.Jakby powiedział Jacek Gmoch zawodnik Lille wystraszył gołębie na stadionie.

• Doskonałe dośrodkowanie i Cavani nogą zdejmuje piłkę z głowy Auriera,który mógł podwyższyć wynik na 2:0.

• Ależ sprytny manewr Cavaniego przepuszcza piłkę do której podążał Matuidi.Francuz mógł z nią wejść w pole karne jednak faul i rzut wolny z lewej strony.

• Lille ciągle stara się atakować PSG jednak goście mimo,że grają w dziesiątkę bronią się dobrze.

• oraz Obbadi za Mavubę

• Podwójna zmiana w Lille

• oraz Aurier w 60 minucie

• Kartkę zarobił także Motta w 55 minucie

• Żółta kartka.Dla Sidibe z Lille.

• Teraz okazja dla Lille.Jednak PSG ratuje się zablokowaniem strzału.

• Lucas Moura zachował zimną krew i wspaniale minął bramkarza gospodarzy.

• Wspaniała klepka PSG.Lucas Moura wpada w pole karne i mamy jeden do zera dla Paris Saint-Germain.

• Zmiana również w Lille.Ryan Mendes za Amadou.

• Laurent Blanc tak jak przypuszczałem w przerwie wprowadza na plac gry Thiago Mottę za Javiera Pastore.

• Lille zaczyna ze środka boiska a my zaczynamy drugą część meczu.Oby jeszcze ciekawszą niż pierwsza.

• Zawodnicy już wyszli z szatni.Za moment zaczynamy drugą część meczu.

• Być może po przerwie na boisku pojawi się Thiago Motta.Zawodnik z takim doświadczeniem jest bardzo przydatny szczególnie kiedy gra się w dziesiątkę.Prezes PSG Nasser Al-KhelaifI zapewne o tym wiedział,że Motta w czasie długiego sezonu może okazać się przydatnym piłkrzem dlatego ostatnio dementował jego przejście do Atletico Madryt.

• 0:0 do przerwy.Koniec niezłej pierwszej połowy meczu.

• Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy w której nie było zbyt wielu przerw.

• Tym razem faul Verrattiego i kolejny rzut wolny jednak z dalszej odległości.Wydawać by się mogło,że dla zawodników Lille im dalej tym lepiej bo teraz przynajmniej trafiają w bramkę jednak strzał jest zbyt lekki.

• Klepka Lille,która miała wprowadzić Guirassy'ego w pole karne jednak został on nieprzepisowo zatrzymany prze Davida Luiza i rzut wolny z dogodnej pozycji.Gospodarzą nie udało wykorzystać się tego stałego fragmentu gry.

• Na trybunach stadionu Lille swoją nową drużynę ogląda Angel Di Maria.

• Prostopadłe podanie Marco Verrattiego do Auriera,który wrzuca płaską piłkę w pole karne jednak zagrywa na pamieć i nikt tego nie przecina.

• Kolejne podanie za obrońców Marco Verrattiego jednak minimalnie za długie.Edinson Cavani nie zdołał opanować piłki.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym PSG jednak wszystko wyjaśnia David Luiz.

• Adrien Rabiot traci piłkę i pociąga za koszulkę zawodnika Lille przed samym polem karnym naprawiając swój błąd.CZERWONA KARTKA I PSG MUSI RADZIĆ SOBIE W DZIESIĄTKĘ.To zwiastuje jeszcze większe emocje.

• Mecz się wyrównał.Coraź śmielej poczyna sobie zespół Lille.Kolejny rzut wolny.

• Kolejny faul PSG i tym razem Adrien Rabiot ukarany żółtą kartką.

• Rzut wolny dla Lille jednak złe dośrodkowanie i sytuacja łatwo wyjaśniona przez obrońców PSG.

• Veratti-jeden z absolutnie najlepszych środkowych pomocników na świecie,który potrafi niesamowicie precyzyjnie obsłużyć partnera.

• Ależ podanie Marco Verattiego z gatunku tych genuialnych prostopadłych podań.Zagranie w pole karne skrzydłowego i prawie akcja zakończyła się bramką samobójczą.

• W takich meczach można powiedzieć chwilo trwaj.Jak narazie mamy znakomite widowisko na stadionie Lille.

• Cavani do Pastore,który wrzuca wpole karne ale piłkę przechwytuje bramkarz.Kolejny atak Paryżan.

• ALEŻ MECZ!!! Lille się odgryza i przeprowadza wspaniałą akcję z wycofaniem piłki piętą i strzałem,który desperacko blokuje Marco Veratti.

• Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Lille.Cavani minął bramkarza i padł w polu karnym być może po kontakcie z rywalem.Kolejny świetny tym razem szybki atak PSG.

• Zabawna sytuacja.Zawodnik PSG wpada na arbitra przewracając go.Najwyraźniej goście są tak zmotywowani,że nie dostrzegają arbitra na boisku.

• Paryżanie nie próżnują.Od początku narzucają swoje warunki gry.

• Znakomite długie podanie Davida Luiza do Cavaniego jednak Urugwajczyk źle przyjmuje piłkę.Jeszcze dobitka Lucasa Moury ale nieskuteczna.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz.

• Do rozpoczęcia spotkania już niewiele czasu.Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na boisku.Zaraz zaczynamy...

• Przed nami miejmy nadzieję świetny mecz w silnej europejskiej lidze i z drużyną PSG,która z Angelem Di Marią w składzie zapewne w przyszłym sezonie będzie celować w sukces w Lidze Mistrzów.Paryżanie jak już wcześniej wspomniałem są faworytem spotkania jednak wszystko ostatecznie zweryfikuje boisko.

• Jeśli chodzi o transfery to tego lata PSG pozyskało jeszcze m.in. Kevina Trappa z Frankfurtu i Benjamina Stambouliego z Tottenhamu. A Lille? Kupiło Baptiste Guillaume'a, Mounira Obbadiego, Erica Bautheaca czy Ibrahima Amadou, za to więcej straciło, bo Adamę Traore, Idrissę Gueye'a, Simona Kjaera, a i wreszcie na dobre rozstał się z klubem Divock Origi.

• Wracając do meczu obie drużyny rywalizowały ze sobą trzykrotnie w minionej kampanii.Bilans jest tutaj korzystny dla drużyny PSG,która wygrała dwa mecze i jeden zremisowała.Tak naprawdę drużyna Lille czeka na zwycięstwo nad PSG od kwietnia 2012 roku.Dziś też będzie ciężko o wygraną gdyż goście z Paryża świetnie radzili sobie wmeczach przedsezonowych.Natomiast w zeszłą sobotę Paris Saint-Germain zdobyło pierwsze trofeum w tym sezonie -Superpuchar Francji pokonując w Montrealu Olimpique Lyon 2:0.

• Ci co mieli nadzieję na szybkie ujrzenie nowego nabytku PSG Angela Di Marię w akcji będą musieli jeszcze poczekać.W ostatnim wywiadzie Argentyńczyk oświadczył,że mimo iż kontuzję ma już za sobą to nie trenował od czasu Copa America i potrzebuje 3-4 tygodni,aby odzyskać formę i zameldować się na boisku.Tyle będzie trwała tzw.rehabilitacja funkcjonalna byłego zawodnika Czerwonych Diabłów.Nowa gwiazda francuskiego klubu będzie grać w przyszłym sezonie z numerem 11.Jako ciekawostkę warto wspomnieć również o cenie jaką PSG zapłaciło za filigranowego Argentyńczyka.Było to około 63 milionów euro.Nie jest to jakaś niewiarygodna cena patrząc na dzisiejszy rynek piłkarski jednak biorąc pod uwagę wszystkie transfery Di Marii w karierze łączna suma wynosi 179 milionów euro,a składają się na to 4 operacje transferowe.To daje Di Marii 1 miejsce w historii jeśli chodzi o sumy pieniężne jakie wydawano na zawodników w ich całej transferowej historii.Drugie miejsce zajmuje tutaj inna gwiazda PSG,a mianowicie Zlatan Ibrahimovic(cena łącznych jego transferów wynosi 169 milionów euro,a składa się na to 7 operacji).

• Dziś rusza sezon 2015/16 a zmagania na francuskich boiskach zainauguruje Mistrz,czyli drużyna Paris Saint-Germain,która zagra na wyjeździe z OSC Lille.PSG jest faworytem jednak jedzie na trudny teren bez jednej ze swoich największych gwiazd-Zlatana Ibrahimovicia.Szwed nie zagra z powodu naderwania mięśnia w kolanie.Jednak wydaje się,że na następne mecze Ibra będzie już gotowy.

• Witam Państwa i zapraszam na śledzenie relacji z meczu ligi francuskiej.

• Lille - PSG LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czas na inaugurację Ligue 1!

Dziś startują rozgrywki francuskiej Ligue 1. Na jej inaugurację Lille podejmie na własnym stadionie mistrza Francji Paris Saint-Germain. Zdecydowanym faworytem są bez wątpienia paryżanie, ale drużyna z Grand Stade Lille Metropole spróbuje sprawić niespodziankę już na samym starcie.