Paris Saint-Germain

1

AS Monaco

1

• To już koniec emocji w Ligue 1 w ten weekend. Teraz czeka nas przerwa na spotkania reprezentacji. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuje Tytus Daniluk.

• PSG miało tego wieczora przewagę optyczną, ale po strzelonym golu cofnęli się do obrony, co dało wiatr w żagle Monaco, które wykorzystało nieporadność Davida Luiza i strzeliło bramkę na 1:1.

• Dla gospodarzy strzelił Lucas, natomiast golem dającym wyrównanie w meczu popisał się rezerwowy Anthony Martial.

• Koniec spotkania na Parc des Princes! AS Monaco rzutem na taśmę strzela bramkę dającą remis w spotkaniu i wywozi cenny punkt z Paryża.

• Carrasco z dystansu. Sirigu broni bez problemów.

• Mamy gola wyrównującego stan spotkania! W zamieszaniu pod bramką Sirigu, najlepiej odnalazł się młody napastnik AS Monaco i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

• Arbiter spotkania dolicza trzy minuty!

• Ty razem Lucas dostał ''żółtko''.

• Za faul na Lucasie upomnienie indywidualne dostał Moutinho.

• Germain na ostatnie pięć minut za Bakayoko.

• Gospodarzy wyglądają na pewnych siebie. Czekają na błąd rywali, chcąc dowieźć wynik do końca meczu.

• Thiago Motta ucierpiał po zderzeniu z Ricardo Carvalho.

• PSG po strzelonym golu cofnęło się do defensywy, natomiast AS Monaco próbuje wykreować sytuację bramkową.

• Cabaye zmienia Javiera Pastore.

• Natychmiastowa reakcja trenera gości. Zmienia Ocamposa, na boisko wprowadza Martiala.

• Mamy pierwszą bramkę tego wieczora! PSG wychodzi na prowadzenie, a gola strzela Lucas. Brazylijczyka idealnym podaniem obsłużył Bahebeck, natomiast obrona gości w tej sytuacji nie popisała się.

• Strzał Kondogbii zablokowali obrońcy PSG.

• Moutinho ucierpiał w starciu z Davidem Luizem i leży na murawie Parc des Princes.

• Bernardo Silva wchodzi w miejsce Nabila Dirara.

• Lucas Ocampos ponownie sprzed pola karnego PSG. Ponownie niecelnie.

• Kartka dla Francuza za faul na Dirarze.

• Najlepsza okazja w tym meczu! Nie dla PSG, a dla AS Monaco. Kurzawa strzelił na pustą bramkę gospodarzy, ale piłkę z samej linii bramkowej wybił van der Wiel.

• Ależ kiks Cavaniego! Napastnik PSG dostał piłkę od Motty, ale nie potrafił skutecznie wykończyć tej sytuacji.

• Bahebeck poszedł na obieg Cavaniemu, dostał podanie od Urugwajczyka i strzelił na bramkę. Tam na posterunku był bramkarz gości, który sparował piłkę na rzut rożny.

• Ponowna próba dogrania piłki w pole karne przez Maxwella. Tym razem podanie przecinają obrońcy Monaco.

• Niecelne dośrodkowanie Maxwella wyłapuję bez żadnego problemu Subasić.

• Strzał z dystansu Lucasa Ocamposa ponad bramką Sirigu.

• Pastore fauluje Ocamposa.Mamy przerwę w grze.

• Rozpoczęliśmy właśnie drugą połowę spotkania! Liczymy na gole.

• Za lekko kontuzjowanego Marco Verrattiego na drugą połowę wchodzi Bahebeck.

• Bardzo dobra pierwsza odsłona uczty na Parc des Princes. Jak na razie bez goli. Wracamy za kwadrans!

• Żółty kartonik dla młodego Włocha za odepchnięcie rywala.

• Sędzia dolicza jedną minutę.

• Carrasco trafia z lewej nogi w poprzeczkę bramki Sirigu! Ależ rogal w wykonaniu skrzydłowego AS Monaco!

• Rzut wolny z ok. 25 metrów mieli goście. Do piłki podszedł Kurzawa. Strzelił w mur i korner.

• Akcje obu drużyn skumulowały się na środku boiska.

• Maxwelle wrzuca piłkę z lewej flanki w pole bramkowe Subasicia. Tam są już trzej koledzy Brazylijczyka, ale żaden z nich nie trafia w futbolówkę. PSG zmarnowało idealną okazję do zdobycia gola.

• Przypomnę, że w innym bardzo ciekawym spotkaniu Ligue 1 Lyon wygrał 3:0 z Lille.

• Po rajdzie Kurzawy w polu karnym gospodarzy, mamy rzut rożny dla AS Monaco.

• Pierwsze pół godziny meczu prowadzone jest w bardzo szybkim tempie. Teraz czekamy na więcej okazji podbramkowych, a jeszcze lepszą skuteczność.

• Na spalonym aktywnym na początku spotkania Lucas.

• Pierwsza żółta kartka dla Carrasco za faul na Matuidim.

• Kolejna bardzo dobra okazja dla gospodarzy! Tym razem Pastore do Lucasa, jednak Brazylijczyk uderzył bardzo lekko, a piłkę złapał Subasić.

• Moutinho wpada w pole karne gospodarzy, podaje do jednego z kolegów, który strzela, ale uderzenie skutecznie blokuje obrońca PSG.

• Lucas drybluje na połowie Monaco, piłka dochodzi do Cavaniego, który wywraca się w szesnastce. Sędzia milczy, gramy dalej!

• Zamiana ról. Tym razem Monaco zastosowało pressing, a PSG próbuje stworzyć akcję na bramkę rywala.

• AS Monaco przejęło lekką inicjatywę w spotkaniu, rozgrywając piłkę w ataku pozycyjnym.

• Edinson Cavani na spalonym.

• Lucas Ocampos strzela sprzed linii pola karnego. Zbyt mocno i piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Lucas ponownie w pole karne. Tym razem wprost na głowę Pastore, który zamiast strzelać, chciał dograć piłkę koledze. Z podania nic nie wyszło i sytuację wyjaśnili goście.

• Pierwszy celny strzał bez problemów łapie Sirigu.

• Kurzawa dośrodkowuje w pole karne. Do piłki nie dochodzi żaden z kolegów z zespołu lot piłki przecina interweniujący Subasić.

• Lucas z prawej strony boiska, ze środka wbiega w pole karne Verratti i dostaje podanie od Brazylijczyka. Włoch strzela, ale nad bramką.

• Maxwell próbował prostopadłym podaniem uruchomić Cavaniego, ale piłkę zablokował obrońca drużyny gości.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym. Monaco nie wystartowało jak na razie jeszcze z bloków defensywnych.

• Błąd Maxwella. Nie wykorzystuje go jednak Ocampos.

• Benoit Bastien daje sygnał i zaczynamy! Mecz na szycie Ligue 1 właśnie się rozpoczął!

• W poprzednich rozgrywkach oba zespoły dzieliły się dwukrotnie punktami. Jak będzie tym razem? Okaże się za 90 minut pojedynku na Parc des Princes!

• Drugim wielkim nieobecnym w zestawieniu PSG jest kapitan Thiago Silva, który również ma problemy zdrowotne.

• W składzie gospodarzy na dzisiejszy mecz nie ma lidera zespołu - Zlatana Ibrahimovicia, który nie jest jeszcze w pełni sił po kontuzji pięty.

• Oba zespoły w środku dnia grały w rozgrywkach Champions League. PSG wygrało u siebie z Barceloną 3:2, natomiast AS zremisowało bezbramkowo swój mecz z Zenitem.

• Będzie to 87. spotkanie pomiędzy zespołem ze stolicy Francji a drużyną z Księstwa Monako. Na razie lepsi w tym zestawieniu są dzisiejsi goście, którzy wygrali 42 razy.

• Rezerwowi AS Monaco: Echiejile, Germain, Martial, Silva, Stekelenburg, Thiam, Wallace.

• Ławka rezerwowa PSG: Augustin, Aurier, Behebeck, Cabaye, Chantome, Digne, Douchez.

• Witamy! Zapraszamy serdecznie na relacje live ze spotkania na szczycie francuskiej Ligue 1, w którym mistrz Francji PSG podejmie na własnym terenie aktualnego wicemistrza AS Monaco. Początek już za kwadrans!

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 9. kolejki Ligue 1. Na Parc des Princes Paris Saint-Germain podejmie AS Monaco.