Paris Saint-Germain 2 - 0 AS Saint-Etienne

Paris Saint-Germain

2

AS Saint-Etienne

0

• Piąte z rzędu zwycięstwo PSG, umacniają swą pozycje na szczycie tabeli. Ibrahimović strzela dwie kolejne bramki, w lidze strzelił ich już 25. Saint-Etienne jest nadal na czwartym miejscu. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adrian Gutowski.

• Sędzia Jaffredo kończy mecz!

• Hamouma zza pola karnego! Bardzo ładny strzał!

• Przy piłce gospodarze. Wiedzą, że nic im nie grozi i spokojnie prowadzą grę.

• Sędzia dolicza 4 minuty do czasu gry.

• Maxwell niesamowicie przedarł się lewą stroną, wyłożył piłkę Cavaniemu, a ten obok bramki. Od takich klasowych napastników powinniśmy oczekiwać wykańczania takich sytuacji, ale Urugwajczyk chybił.

• Do piłki podszedł Ibrahimović. Bardzo dobry strzał Szweda i broni Ruffier!

• Thiago Motta faulowany przez Loica Pierrina. Zawodnik gości otrzymuje żółtą kartkę.

• W strzałach celnych Saint-Etienne wygrywa 5 do 2. PSG ma stuprocentową skuteczność i dobrą defensywę.

• Wymieniają podania piłkarze St. Etienne. Na razie tylko na własnej połowie, powoli przechodzą do ataku.

• Ostatnia zmiana u gości. Romain Hamouma za Benjamina Corgneta.

• Leży na boisku Ibrahimović. Jest opatrywany przez pomoc medyczną.

• Lemoine strzela, ale obok bramki. Mimo wszystko, dobry strzał zawodnika gości.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Ibrahimović strzela, ale daleko od bramki.

• Kolejna kontra PSG. Ibrahimović pędził lewą stroną, dośrodkował, ale wprost w ręce Ruffiera.

• Zmiana w Saint-Etienne.Fabian Lemoine za Jeremy Clementa.

• Dogrywa z lewej strony Maxwell i Tremoulinas wybija piłkę. Groźna kontra PSG.

• Strzał Mollo, rykoszet, piłka wychodzi na rzut rożny.

• Dośrodkowuje Jallet, strzela głową Lucas, ale obok bramki.

• ...i Marco Verratti za Yohana Cabaye.

• Dwie zmiany w PSG. Lucas Moura za Ezequiela Lavezziego...

• Znowu leży na boisku Yohan Cabaye, znowu wzywa lekarzy.

• Przechwytuje podanie Cavani, wyprowadza kontrę, ale niecelnie podaje do Ibrahimovicia i znowu utrzymują się przy piłce goście. W drugiej połowie to oni mają przewagę.

• W natarciu goście, strzał Erdinca broni Sirigu.

• Świetne dośrodkowanie Mollo z rzutu wolnego i strzał głową Guilavogui, ale nad bramką. Groźna sytuacja gości!

• Żółtą kartkę otrzymuje Yohan Cabaye.

• Zmiana w ekipie Saint-Etienne. Mevlut Erdinc za Francka Tabanou.

• Nie mogą zaatakować gracze Saint-Etienne. Dobra organizacja w obronie paryżan.

• Mollo z rzutu wolnego, ale bez kłopotów Sirigu.

• Próbowali atakować goście, ale na razie bez efektów. Ale widać, że mają więcej chęci niż w pierwszej połowie.

• Nie ma bramki dla Saint-Etienne! Zgranie Corgnet, strzał innego zawodnika. Faulowany był Corgnet, ale sędzia nie gwizdnął jedenastki. Bardzo kontrowersyjna sytuacja.

• Rzut wolny dla PSG, wyskoczył Ibrahimović, ale o dziwo, zabrakło mu kilku centymetrów by sięgnąć piłki.

• Wracamy na Parc des Princes. Zaczęli goście!

• Kilka statystyk pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: PSG 60% - 40% St. Etienne
    • Strzały: PSG 10 - 2 St. Etienne
    • Strzały celne: PSG 2 - 1 St.Etienne

• Ibra strzela dwie bramki i PSG prowadzi. Ciekawy mecz, po przerwie zobaczymy czy piłkarze Saint-Etienne odpowiedzą gospodarzom.

• Minuta minęła, sędzia Jaffredo kończy pierwszą połowę.

• Arbiter dolicza minutę do czasu gry pierwszej połowy.

• Cavani strzela z rzutu wolnego, ale nad bramką.

• Bayal Sall fauluje Lavezziego na osiemnastym metrze i rzut wolny dla paryżan.

• Przejmuje piłkę Ibrahimović, podaje do Matuidiego, ten do Cavaniego i Urugwajczyk dogrywa do środka, gdzie wstawił nogę Ibra i strzelił bramkę.

• Gooooooooooooool! Ibrahimović strzela drugą bramkę!

• Lavezzi dogrywa z prawej strony, wybija piłkę obrońca i Ibrahimović strzela z trzydziestu metrów, ale nad bramką.

• Jallet do Cabaye'a, ten próbował dograć po ziemi z prawej strony do środka, ale łapie piłkę Ruffier.

• Strzał Ibry z linii pola karnego, ale tuż nad poprzeczką.

• Yohan Cabaye! Strzał z trzydziestu metrów, piłka skozłowała, ale broni Ruffier. Dobry strzał Francuza!

• Dośrodkowanie z prawej strony na Cavaniego, ten wyskakuje do piłki i strzela, ale obok bramki.

• Próbują ataku gracze gości, lecz, o ile wychodzą im podania w okolicy środka boiska to im bliżej bramki tym bardziej wyłączeni są z gry piłkarze Saint-Etienne.

• Dośrodkowanie Lavezziego, Ibrahimović chciał strzelać, ale piłka przypadkowo trafia jego stopę i wyszedł z tego całkiem groźny strzał.

• Rzut rożny dla Saint-Etienne, ale piłka wybita przez Thiago Silvę. Przejmują gracze gości, Perrin strzela i kolejny rzut rożny po rykoszecie. Drugi róg też nie stworzył zagrożenia.

• Cabaye wraca do gry. Musiał zmienić koszulkę, gdyż tamta była poplamiona krwią.

• Groźny strzał Ibrahimovicia z rzutu wolnego, ale tuż obok bramki.

• Kolejna przerwa w grze, gdyż Cabaye poprosił o pomoc lekarzy. Lekko zakrwawiony Francuz schodzi na razie z boiska.

• Żółta kartka dla Brandao po faulu na Cabaye.

• Spokojniejszy fragment gry. Najpierw wymieniali podania gospodarze, teraz robią to goście.

• Cavani upada w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał spalonego. Sporna sytuacja do rozstrzygnięcia.

• Dopiero wznowiliśmy grę po bramce, a spowodowane było to pretensjami całej drużyny Saint-Etienne w sprawie bramki. Według nich Matuidi był na spalonym w momencie podania Ibrahimovicia, ale powtórka pokazała, że piłkę zagrał jeszcze Sall więc spalonego nie ma.

• Strata obrońcy gości, Ibrahimović przejmuje piłkę, podaje do Matuidiego, ten strzela, ale piłka odbija się i wraca do Szweda, a ten strzela i piłka lekko leci wprost do bramki.

• Gooooooooooooooool! Zlatan Ibrahimović!

• Tabanou! Groźny strzał napastnika Saint-Etienne z szesnastu metrów i zmusił Sirigu do pokazania bramkarskich umiejętności.

• Próby ataku gości. Kilka podań na jeden kontakt, ale w końcowej fazy akcji wkrada się niedokładność.

• Faul w ataku Ibrahimovicia i rzut wolny dla Saint-Etienne.

• Teraz przy piłce gospodarze, ale nieudane dalekie podanie i łapie piłkę Sirigu.

• Rzut wolny dla Paris Saint-Germain, ale nieudany. Próba kontry gości, ale źle zagrał Tabanou i piłka wyszła na boczny aut.

• Cały czas przy piłce paryżanie, próbują powoli podejść pod pole karne gości.

• Przy piłce gospodarze, którzy utrzymują się przy piłce od początku meczu.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy! Zaczęli piłkarze PSG.

• Przywitanie kapitanów: Thiago Silvy i Loica Perrina.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Lionel Jaffredo.

• - Uważam ich za znakomity zespół. W tym sezonie sprawili sporo problemów wielu klubom, w tym nam. To, że zajmują czwarte miejsce w tabeli nie jest żadnym przypadkiem. Nie możemy doczekać się startu spotkania. Pierwsze spotkanie z Asse w tym sezonie(2:2) było dla nas ciężkie szczególnie w pierwszej połowie. Popełniliśmy wówczas sporo błędów. Na pewno łatwiej było nam odrabiać straty dzięki przewadze liczebnej. W Coupe de la Ligue potrzebna była dogrywka. Tak to prawda, nie gra się nam z nimi za łatwo – powiedział przed tym meczem trener Paris Saint-Germain, Laurent Blanc.

• Rezerwowi Saint-Etienne: Moulin, Clerc, Cohade, Lemoine, Brison, Hamouma, Erding.

• Rezerwowi Paris Saint-Germain: Douchez, Marquinhos, Digne, Menez, Verratti, Pastore, Lucas.

• Ostatnie dziesięć bezpośrednich ligowych spotkań tych drużyn to pięć zwycięstw dzisiejszych gospodarzy, cztery remisy i zwycięstwo Saint-Etienne.

• Najlepszym strzelcem PSG jest Zlatan Ibrahimović z 23 bramkami na koncie, a najwięcej goli dla St. Etienne zdobył Romain Hamouma, który strzelił 8 goli.

• Goście przerwali swoją passę pięciu spotkań bez porażki, przegrywając w poprzedniej kolejce z Lorient.

• Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, gospodarze dzisiejszego spotkania nie przegrali od 10 spotkań, a w lidze od 12 meczy, gdy doznali jedynej w ligowej porażki z Evian.

• Przed tym spotkaniem PSG przewodzi tabeli z 67 punktami na koncie i ma pięć punktów przewagi nad drugim Monaco. Saint-Etienne jest na miejscu czwartym z dorobkiem 48 punktów.

• Już za 25 minut zaczynamy relację z meczu kończącego 29. kolejkę Ligue 1, w którym Paris Saint-Germain podejmie gości z Saint-Etienne. Na relację zaprasza Adrian Gutowski.