Paris Saint-Germain 5 - 0 AS Saint-Etienne

Paris Saint-Germain

5

AS Saint-Etienne

0

• Jeśli pierwsza połowa była jeszcze w miarę wyrównana, to druga przebiegała już zdecydowanie pod dyktando podopiecznych Laurenta Blanca. Paryżanie strzelili rywalom łącznie pięć goli, a przecież sędzia nie podyktował dla nich jeszcze oczywistego rzutu karnego. Dzięki temu Mistrzowie Francji awansowali na drugą pozycję w ligowej tabeli. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• I w tym momencie arbiter zakończył to spotkanie. PSG gromi Saint-Etienne 5:0!

• Jedną minutę doliczył sędzia do drugiej połowy

• Żółta kartka dla Diomande, za głupi faul na Lucasie

• Diomande zagrywał teraz w szesnastkę PSG z prawej strony boiska, ale piłka trafiła wprost do obrońcy

• Paryżanie wymieniają podania, trzymając rywala z dala od własnej szesnastki. Tu już chyba nic się nie zmieni

• Realizator pokazał nam przed chwilą obłożoną lodem nogę Zlatana Ibrahimovicia. Szwed doznał chyba kontuzji w tej akcji, kiedy był faulowany przez bramkarza, czego nie zauważył sędzia

• Sirigu! Świetna interwencja po strzale Gradela! Kolejny, trzeci już corner dla Zielonych

• Sall oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale został zablokowany. Kolejny corner dla gości

• Renaud Cohade przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale mocno przestrzelił i grę wznowi Sirigu

• Spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze, im oczywiście ten wynik jak najbardziej pasuje.

• Matuidi wszedł za Ibrę

• Genialne zagranie Verrattiego z głębi pola, Ibra wyszedł sam na sam z bramkarzem i z zimną krwią go pokonał.

• GOOOOOOL!! Trzeci gol Ibry, 5:0!

• Ten rzut rożny PSG rozegrało jednak słabo, wybili piłkę obrońcy

• To powinien byc karny dla PSG! Zlatan wyszedłsam na sam z Ruffier, który ewidentnie go faulował, czego nie zauważył arbiter! Tylko rzut rożny dla gospodarzy

• Spokojnie, na połowie rywala rozgrywają piłkę gospodarze

• Długie zagranie w kierunku Gradela, piłkę przejęli jednak obrońcy PSG

• Bezdyskusyjna jest teraz przewaga gospodarzy. Saint-Etienne gra zupełnie bez pomysłu i ciężko sobie wyobrazić, by miało strzelić choćby honorową bramkę

• Ależ dwie minuty w wykonaniu paryżan! Najpierw Ibra wykorzystał fatalny błąd obrońcy, który za lekko podał do bramkarza, przejął piłkę i pokonał Ruffier w sytuacji sam na sam. Następnie Cavani po podaniu Maxwella cudownie uderzył sprzed szesnastki, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

• GOOOOOOOOL!! Cavaniiiiiiii! 4:0!

• GOOOOOOOL!! Ibra po raz drugi, 3:0!

• Było groźnie pod bramką gości! Najpierw Lucas świetnie zagrał do środka z prawej strony, następnie po zamieszaniu piłka trafiła do Ibry, a ten przestrzelił po strzale przewrotką!

• Dobrze z tego rzutu wolnego dośrodkował Thiago Motta, ale obrońcy gości wybili piłkę

• A teraz Pastore świetnie zaatakował prawą stroną i został zatrzymany dopiero faulem. Rzut wolny dla gospodarzy

• Gradel! Ładną akcję indywidualną przeprowadził rezerwowy drużyny gości, ale jego strzał sprzed szesnastki został zablokowany i Sirigu spokojnie złapał piłkę.

• PSG - Saint EtiennePSG - Saint Etienne

• Cavani! Świetny strzał z dystansu i jeszcze lepsza interwencja Ruffier! Aut dla gospodarzy.

• Gospodarze zaczynają drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko. Za chwilkę wrócimy do gry

• To było bardzo ciekawe 45 minut meczu. Obie drużyny pokazały kilka ciekawych sytuacji, choć więcej dogodnych okazji stworzyli sobie gospodarze. Saint-Etienne pomogło rywalowi samemu strzelając sobie kuriozalną bramkę, a następnie kapitalne trafienie dołożył Zlatan Ibrahomović. PSG prowadzi zupełnie zasłużenie

• I w tym momencie arbiter kończy pierwszą połowę meczu!

• Spokojnie gra teraz PSG, wymieniając podania na własnej połowie boiska

• Theopile Catherine faulował Cavaniego w środkowej strefie boiska

• Ależ to było uderzenie Ibry! Najpierw Maxwell dośrodkował z lewej strony boiska, a następnie Szwed oddał piekielnie mocny strzał głową, którym nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOL!! Iiiiiiiibraaaaa! 2:0!

• Kapitalną akcją indywidualną zaliczył teraz Pastore. Szkoda jednak, że po ośmieszeniu Theopile Catherine'a niedokładnie dośrodkował.

• Ricky van Wolfswinkel wyszedł sam na sam z Sirigu i upadł jak rażony prądem w polu karnym. Gwizdek arbitra jednak milczy i słusznie, bo interwencja bramkarza PSG była podręcznikowa.

• Zaatakowało lewą stroną Saint-Etienne, ale jedyne, co wywalczyło, to aut

• Mieliśmy małą przerwę spowodowaną urazem Theopile Catherine'a, ale już wróciliśmy do gry

• Kolejna wrzutka z rzutu rożnego, tym razem wyłapana przez bramkarza PSG. Choć na raty.

• Sirigu! Genialna interwencja po strzale Erdincam który uderzył po dośrodkowaniu z cornera! Kolejny rzut rożny.

• Monnet-Paque zaatakował prawą stroną, ale tam zatrzymał go Maxwell. Aut mają jednak goście.

• Piętką starał się teraz zdobyć bramkę Ibrahimović, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką

• Było blisko drugiego gola dla gospodarzy! Lucas wyszedł sam na sam z bramkarzem, przeniósł piłkę nad nim, jednak kończący tę akcję Ibra obił tylko obrońcę! Rzut rożny.

• Długo rozgrywają teraz piłkę paryżanie, choć robią to głównie na własnej połowie

• Kontra ta jednak niezbyt się udała, Zieloni stracili piłkę około 25 metrów od bramki przeciwnika

• Lucas zagrał teraz piłkę w pole karne z prawej strony boiska, jednak akcję tę zatrzymał Franck Tabanou, który od razu wyprowadził kontrę gości.

• Długie zagranie w kierunku Ibry, złapał piłkę Ruffier

• PSG siadło teraz na połowie przeciwnika i stara się stwarzać sobie kolejne okazje bramkowe

• Clement przerwał akcję PSG, podał w światło bramki do bramkarza, a ten źle przyjął sobie piłkę i ta przekroczyła linię bramkową. Kabaret!

• GOOOOOOL! 1:0 dla gospodarzy! Samobój Ruffier!

• Dobra wrzutka w pole karne z prawej strony w wykonaniu Lucasa, jednak żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki

• Bardzo ładna akcja gospodarzy. Pastore sprytnie, piętką zagrał w kierunku Lucasa, ale dogranie tego drugiego w środek pola karnego wyłapał Ruffier

• Dłużej przy piłce utrzymują się teraz goście. Na razie nic z tego nie wynika, zobaczymy, jak będzie później

• Maxwell padł teraz w polu karnym rywala, ale gwizdek arbitra milczy. Grę od bramki wznowią Zieloni

• Kombinacyjna akcja gospodarzy, skończona jednak niedokładnym zagraniem Pastore. Przy piłce goście.

• Zlatan zdecydował się teraz na strzał z rzutu wolnego, ale tym razem trafił tylko w mur

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, dużo walki w środku, mało gry piłką

• Długa piłka z głębi pola w kierunku Ibry, ten był jednak na spalonym. Dłużej przy piłce utrzymuje się na razie PSG, ale nic szczególnego z tego nie wynika

• Lemoine dośrodkowywał przed chwilą z rzutu rożnego, ale zrobił to za mocno i nikt nie doszedł do piłki. Od bramki grę wznowią gospodarze.

• Ibrahmiović oddał strzał z tego rzutu wolnego, ale Ruffier spokojnie złapał piłkę

• Verratti faulowany w okolicach 25 metrów od bramki rywala przez Clementa

• Jeremy Clement zatrzymał akcję gospodarzy, którzy atakowali środkiem pola.

• Saint-Etienne zaatakowało prawą strona boiska, ale akcja skończyła się stratą Mevlut Erdinca. Aut dla gospodarzy.

• Lucas dośrodkowywał z tego stałego fragmentu gry, ale Stephane Ruffier spokojnie złapał piłkę.

• Ładna akcja PSG, ale Cavani został zatrzymany na lewej stronie przez Theopile. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole PSG, David Luiz wybija piłkę

• Spokojny początek z obu stron, choć na razie dłużej przy piłce utrzymują się paryżanie.

• Clement Turpin daje znak, mecz rozpoczynają goście!

• Piłkarz obu drużyn już wychodzą z tunelu. Kto dziś wygra? PSG po raz drugi w tym sezonie, czy goście po raz trzeci? Zachęcam do typowania w komentarzach!

• Witamy! Już za chwilkę rozpocznie się spotkanie pomiędzy Paris Saint-Germain a Saint-Etienne. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza Damian Wiśniewski.