Atletico Madryt

2

Celta Vigo

2

• Bardzo zacięte spotkanie na Vicente Calderon kończy się remisem! Atletico zapłaciło za swój minimalizm w momencie, gdy miało prowadzenie. Piłkarze Simeone za bardzo się cofnęli, stracili gola na 2:2, a potem nie potrafili strzelić prawidłowej bramki uznanej przez sędziego. Atletico traci kolejne punkty. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Remis w Madrycie!

• Nieuznany gol Atletico!!! Niebywałe!!! Po wrzutce Koke Cerci wpakował piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się ponownie spalonego!

• Nolito zaprzepaścił teraz świetne wyjście z kontrą Celty. Niespełna minuta do końca!

• Rozgrywali jak w hokeju teraz piłkę gospodarze, aż ta dotarła przed pole karne do Juanfrana, który został zablokowany!

• Kolejne uderzenie głową, tym razem Ardy, mija już wyraźnie bramkę Celty! Trzy minuty doliczone.

• Nieprawdopodobne!!! Do dośrodkowania Koke dopadł teraz Tiago, ale jego główkę genialnie obronił Sergio!!!

• Ansaldi wywalczył na lewym skrzydle rzut wolny dla Atletico.

• Jonny zmienia Krohn-Dehliego.

• Teraz to Cerci domagał się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia znowu niewzruszony i chyba miał rację.

• Ledwie kilka minut pozostało Atletico na zdobycie zwycięskiego gola. Cerci znalazł się teraz w dobrej sytuacji, ale był też na spalonym.

• Schodzi z boiska Jimenez, a wchodzi Cerci.

• Rzut wolny dla Atletico. Centra Gabiego w pole karne i bardzo udane piąstkowanie Sergio.

• Teraz Celta miała korner, ale z dośrodkowania Nolito nie było zagrożenia dla bramki Moyi.

• Koke omal nie zaskoczył teraz Sergio swoim dośrodkowaniem, ale bramkarz Celty przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Fatalnie nieporozumienie w obronie Celty, ale Jimenez przegrywa pojedynek z Sergio Alvarezem! Nieprawdopodobne!

• Kwadrans do końca. Atletico ciągle w ataku, ale bez większej intensywności w swoich natarciach.

• Sergi Gomez zmienia w Celcie Pablo Hernandeza.

• Upadł w polu karnym teraz Jimenez, ale sędzia nawet nie pomyślał o jedenastce.

• Schodzi z boiska Griezmann, a w jego miejsce Raul Garcia.

• Atletico przycisnęło, ale aż dziw bierze, że podopieczni Simeone nie chcą iść za ciosem, kiedy ten wynik jest korzystny. Wtedy jednak są bardzo wycofani i to się na nich mści.

• Griezmann uderza zaskakująco z dystansu, ale Sergio Alvarez poradził sobie ze złapaniem tej piłki!

• Kolejny stały fragment gry kończy się golem głową dla Atletico, ale sędzia dopatrzył się spalonego w wykonaniu Raula Jimeneza!

• Godzina gry za nami i żadna z drużyn nie jest bliżej zwycięstwa. Zapowiada się bardzo ciekawa końcówka!

• Długa, ale ostro posłana piłka z rzutu wolnego prze Koke trafia w ręce Alvareza.

• Tymczasem na Vicente Calderon mamy komplet 47 tysięcy widzów.

• Katastrofalne nieporozumienie Moyi z Juanfranem przed polem karnym! Bramkarz nastrzelił swojego obrońcę, ale na szczęście bez konsekwencji!

• Nolito i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Moya w jednym rogu, piłka w drugim i remis w Madrycie!

• Żółta kartka dla Mirandy.

• Rzut karny dla Celty!!! Miranda nabrał się na kapitalną sztuczkę Planasa i sfaulował go w polu karnym!

• Kolejny korner dla Celty i kolejny źle wykonany przez Orellanę. Atletico skupione w defensywie.

• Celta stara się przycisnąć po przerwie. Na razie jednak większość centr we własne pole karne łapie Moya.

• Kapitalna akcja Celty! Orellana w pole karne do rozpędzonego Hugo Mallo, ale ten przegrywa pojedynek z Moyą!

• W przerwie Nolito zmienił Alexa Lopeza.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Wściekły Orellana za protesty jeszcze ogląda kartkę, a Atletico do przerwy prowadzi 2:1 po dwóch stałych fragmentach gry. Starą dobrze znaną bronią Los Colchoneros zapewnili sobie prowadzenie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Stałymi fragmentami Atletico prowadzi z Celtą! Dośrodkowanie Gabiego, potężna główka Godina i 2:1 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Diego Godin!

• Rzut rożny dla Atletico. Seria dośrodkowań w pole karne, a po ostatnim z nich musiał interweniować Alvarez. Kolejny korner.

• Griezmann ponownie szukał przed bramką Jimeneza, ale teraz zagrał mu nieco nie w tempo. Piłka poza boiskiem.

• Zamieszanie w polu karnym Celty, ale sytuacja kończy się wybronionym przez Alvareza uderzeniem Raula Jimeneza.

• Faul taktyczny i żółta kartka dla Cabrala.

• Identyczna sytuacja po drugiej stronie boiska i interwencja Alvareza.

• Długa piłka w pole karne Atletico, gdzie łapie ją Moya.

• Koke z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne, gdzie pogubiła się obrona Celty i Joao Miranda z bliska pakuje piłkę do siatki! Remis na Vicente Calderon!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Joao Miranda!

• Griezmann kapitalnie zagrał za linię obrony do Ansaldiego, ale ten przegrywa pojedynek z Alvarezem!

• Celta rozgrywa piłkę, a Atletico jest obecnie nieco bezradne.

• Ansaldi teraz zdemolował w polu karnym Larrivey'a, ale sędzia nie dyktuje jedenastki. Duża kontrowersja.

• Sergio Alvarez kapitalnie broni uderzenie głową Jimeneza po dośrodkowaniu Juanfrana! Wspaniała interwencja!

• Posiadanie piłki: 64%- 36% na korzyść Celty.

• Niespodzianka w Madrycie i co za bramka Hernandeza!!! Długa piłka w pole karne, gdzie walczący z Godinem na 14. metrze Hernandez wydawał się nie mieć szans na oddanie strzału, ale jeszcze jakimś cudem tak uderzył piętą, że piłka zaskoczyła zupełnie Moyę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pablo Hernandez!

• Ciśnie Atletico, Celta nieco stłamszona. Wciąż jednak brakuje bramek na Vicente Calderon.

• O krok od gola Tiago!!! Juanfran z prawego skrzydła zagrał piłkę przed bramkę do rozpędzonego Tiago, ale Portugalczyk minimalnie spudłował!

• Diego Simeone z zafrasowaną miną ogląda to spotkanie na trybunach. Przypomnijmy, że jest to ostatni mecz ligowy kary dla argentyńskiego szkoleniowca za jego zachowanie w Superpucharze Hiszpanii.

• Koke spod linii końcowej dośrodkowuje w pole karne, gdzie przejmuje ją Fontas.

• Celta postawiła dzisiaj na otwartą grę z gospodarzami. Choć jeszcze obie drużyny się rozkręcają, to zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

• Gospodarze przejęli piłkę przed polem karnym Celty, ale ta trafiła do Griezmanna, który był na spalonym.

• Kontra Atletico, rozpędzony Koke zagrywa do Jimeneza, ale ten zza pola karnego uderza ponad bramką.

• Nieznacznie zbyt mocna długa piłka do wychodzącego sam na sam z Moyą Orellany i to bramkarz Atletico przejmuje futbolówkę.

• Długa piłka z rzutu wolnego w pole karne Atletico, gdzie źle interweniuje Moya, ale był faulowany przez jednego z rywali.

• Arda Turan z prawej strony boiska zagrywa na skraj szesnastki, gdzie zupełnie nieudany strzał oddaje Koke.

• Pierwsza akcja gospodarzy, ale dośrodkowanie Griezmanna pada łupem Alvareza.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze już na boisku. Minuta ciszy poświęcona wszystkim kibicom Atletico, którzy zmarli w trakcie poprzedniego sezonu.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Juan Martinez Munuera.

• Szkoleniowiec Celty Eduardo Berizzo przed tym spotkaniem się nie wypowiadał, ale zrobił to napastnik ekipy z Vigo, Joaquin Larrivey: - Simeone robi w Atletico doskonałą robotę. Bez gwiazd stworzył zespół, który był w stanie wygrać ostatnio całą ligę oraz awansować do Ligi Mistrzów. Mimo to chcemy zapunktować i zagrać bardzo dobre spotkanie w Madrycie. Na pewno nie będziemy myśleć o zbliżających się derbach z Deportivo.

• - Mecz w Pireusie nam nie wyszedł, ale teraz mamy wielkie chęci, aby dobrze zagrać w bardzo ważnym dla nas spotkaniu z Celtą. Chcemy kontynuować dobre rozpoczęcie sezonu, który będzie dla nas niezwykle trudny ze względu na dużą ilość spotkań. (...) Celta też dobrze rozpoczęła, ma piłkarzy dopasowanych doskonale do swojego stylu. Obyśmy stanęli jednak na wysokości zadania i zaprezentowali dobry futbol - mówił przed tym meczem trener Atletico, Diego Simeone.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Atletico kontuzjowany jest Mario Mandzukić, a w zespole Celty nie zobaczymy Augusto Fernandeza i Borjy Oubini. Poza składem gości znalazł się też David Costas i Santi Mina.

• Rezerwowi Celty: Ruben, Sergi Gomez, Jonny, Borja Fernandez, Levy Madinda, Nolito, Charles.

• Rezerwowi Atletico: Jan Oblak, Jose Gimenez, Guilherme Siqueira, Raul Garcia, Saul Niguez, Mario Suarez, Alessio Cerci.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Choć w Vigo obawiano się sytuacji w drużynie po odejściu do Barcelony trenera Luisa Enrique oraz lidera drugiej linii Rafinhi, to jednak rzeczywistość pod wodzą Eduardo Berizzo na razie dla ekipy z Galicji jest bardzo przyjemna. Celta wciąż jest bez porażki, notując zwycięstwo nad Getafe (3:1) oraz remisy z Cordobą (1:1) i Realem Sociedad (2:2), prezentując przy tym ten sam ofensywny styl. Na kogo przede wszystkim powinno uważać Atletico? Na tercet ofensywny Fabian Orellana - Nolito - Joaquin Larrivey, który od początku rozgrywek prezentuje wysoką formę.

• Rozpoczęty miesiąc temu sezon na razie jest bardzo przyzwoity w wykonaniu obu drużyn. Broniące tytułu Atletico Madryt po zwycięstwie nad Realem w Superpucharze Hiszpanii rozpoczęło ligowe rozgrywki od straty punktów przeciwko Rayo Vallecano (0:0), ale potem zespół Diego Simeone wygrywał zarówno z Eibar (2:1), jak i Realem Madryt na Santiago Bernabeu (2:1). Zajmujący w tabeli czwarte miejsce Los Colchoneros dzisiaj nie tylko chcieliby nie stracić dystansu do Barcelony (i do jutra wyprzedzić ją w tabeli), ale też zrehabilitować się za porażkę w Lidze Mistrzów z Olympiakosem Pireus. We wtorek ekipa Simeone przegrała w Grecji 2:3.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 4. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Atletico Madryt zmierzy się z Celtą Vigo.