• Espanyol - Real M. 1:4 (Stuani - Cristiano x3, Marcelo)
    • Valencia - Celta 1:1 (Otamendi - P. Hernandez)
    • Sevilla - Almeria 2:1 (Iborra x2 - Thievy)
    • Villarreal - Malaga 2:1 (Moreno x2 - Darder)
    • Cordoba - Rayo 1:2 (Laso - Baena, Embarba)
    • Elche - Athletic 2:3 (Jonathas x2 - Aketxe, San Jose, Williams)
    • Getafe - Eibar 1:1 (Hinestroza - Borja)
    • R. Sociedad - Granada 0:3 (El Arabi, R. Ibanez, Rochina)
    • Deportivo - Levante 2:0 (Lopo, Juanfran)
  • Barcelona dziś zwycięża skromnie, ale bardzo zasłużenie! 1:0 po bramce Leo Messiego pieczętuje triumf Katalończyków w lidze! Ostatni mecz z Deportivo już dla Barcy nie będzie miał znaczenia! Wielka radość w ekipie z Barcelony, zaczęło się świętowanie!

• KONIEC MECZU!!! BARCELONA POKONUJE ATLETICO 1:0 i ZDOBYWA MISTRZOSTWO HISZPANII!!!

• ...i Siqueiry.

• Żółte kartki dla Messiego...

• Zrobiło się gorąco na Vicente Calderon. Zagotował się Diego Godin. Tymczasem gola na 3:2 dla Athletiku strzela Williams! Imponujący finisz w meczu z Elche!

• Żółta kartka dla Neymara za grę na czas.

• Barcelona teraz bawi się piłką na połowie Atletico, czekając na ostatni gwizdek Undiano Mallenco.

• Cristiano Ronaldo kompletuje hattricka i jest 4:1 dla Realu w meczu z Espanyolem! Kontaktowy gol dla Malagi. Darder na 1:2 z Villarreal.

• Oblak! Słoweniec świetnie broni zaskakujący strzał z rzutu wolnego Leo Messiego! Trzy minuty doliczone!

• Żółta kartka dla Gimeneza za faul na Neymarze. Rzut wolny z około 25 metrów dla Barcelony.

• Ruben Rochina pieczętuje zwycięstwo Granady nad Realem Sociedad! 3:0 dla gości na Anoeta!

• Rzut rożny dla gospodarzy kończy się słabym strzałem głową Saula! Pewnie broni Bravo.

• Siqueira! Potężny strzał z dystansu Brazylijczyka poszybowało tuż nad poprzeczką!

• Gol dla Athletiku! San Jose! Baskowie w końcówce odrabiają dwubramkową stratę i remisują z Elche 2:2! Gol też dla Villarreal! 2:0 po trafieniu Moreno!

• Rafinha zmienia Rakiticia.

• Siqueira poradził sobie z rywalem na lewym skrzydle, a po jego dośrodkowaniu ostatecznie piłka spadła pod nogi Koke! Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane!

• Pięć minut do końca meczu na Vicente Calderon! Teraz to tu patrzą nie tylko wszyscy kibice Barcelony, ale też Realu.

• Drugi gol Cristiano Ronaldo i Real wygra z Espanyolem! Królewscy prowadzą 3:1!

• Mamy bramkę na ostatnim stadionie, gdzie było dotąd 0:0. Villarreal prowadzi z Malagą 1:0 po golu Gerarda Moreno!

• Owacja od kibiców Atletico dla Iniesty, którego zastępuje Xavi!

• Saul zmienia w Atletico Torresa.

• Kolejne gole! Real Sociedad przegrywa z Granadą już 0:2 (Robert Ibanez), Deportivo prowadzi z Levante już 2:0 po golu Juanfrana, a Athletic strzela kontaktową bramkę przeciwko Elche. Aketxe i 1:2!

• Jeremy Mathieu zmienia Jordiego Albę.

• GOL DLA REALU! Marcelo i Królewscy prowadzą z Espanyolem 2:1!

• Znajdująca się w strefie spadkowej Almeria przegrywa z Sevillą 1:2 i gra już w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Trujillo. Gol dla Rayo w Kordobie! 2:1 dla ekipy Paco Jemeza po strzale Embarby!

• Pedro! W kontrataku, po akcji indywidualnej, skrzydłowy Barcelony uderza zza pola karnego minimalnie obok bramki!

• Żółta kartka dla Gabiego.

• El Arabi trafia dla Granady i ta prowadzi z Realem Sociedad 1:0! Bardzo ważny gol w walce o utrzymanie! Do strefy spadkowej spada Almeria!

• GOL W BARCELONIE!!! Po fatalnym błędzie Keylora Navasa na 1:1 trafia Stuani! Espanyol - Real 1:1!

• Druga zmiana w Atletico! Idzie na całość Simeone, bowiem Mandzukić zmienia Ardę Turana!

• Odpowiedź gospodarzy! Uderzenie z dystansu Raula Garcii poszybowało ponad bramką!

• Ależ pudło Neymara! Po perfekcyjnej kontrze Barcy i podaniu Messiego Brazylijczyk w sytuacji sam na sam z Oblakiem uderza Panu Bogu w okno!

• Remontada Sevilli! W 6 minut od 0:1 do 2:1 z Almerią! Zdobywcą drugiej bramki ponownie Vicente Iborra! Co więcej, jest gol także dla Valencii! Otamendi i Nietoperze remisują z Celtą 1:1!

• Mogło być 0:2! Po bardzo ładnej akcji Barcelony Alba zagrywa przed pole karne, gdzie z pierwszej piłki Neymar uderza obok bramki!

• Barcelona w tym momencie jest mistrzem Hiszpanii. Tylko gol dla Atletico może to zmienić. Real obecnie jest bezradny.

• Zmiana w Atletico. Raul Garcia za Mario.

• Znakomita kombinacja Messiego z Pedro w polu karnym i płaskie uderzenie Argentyńczyka z kilkunastu metrów, które nie daje szans Oblakowi! 1:0 dla Barcelony!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LEO MESSI!!!

• Niewiele dzieje się na Vicente Calderon. Tymczasem Sevilla wyrównuje dzięki bramce Iborry. 1:1 z Almerią.

• Arcyważny gol w Barcelonie!!! Cristiano Ronaldo zapewnia Realowi prowadzenie 1:0 w meczu z Espanyolem! Teraz Barca musi pokonać Atletico, aby dziś cieszyć się z mistrzostwa!

• Messi zagrał za linię obrony do Alvesa, a ten zdołał wywalczyć rzut rożny, który Barcelona bardzo łatwo zmarnowała.

• Mamy pierwszego gola w drugich połowach! Cordoba wyrównuje na 1:1 w meczu z Rayo Vallecano za sprawą trafienia Luso.

• Ucierpiał jeszcze w starciu z Torresem Mascherano, ale Argentyńczyk szybko wrócił do gry.

• Zaskakująca akcja Atletico! Podanie w pole karne do Torresa, ale ten z kilkunastu metrów uderza w ręce Bravo!!!

• Składna akcja Barcy wokół pola karnego Atletico. Dośrodkowanie Neymara nie dotarło jednak do Pique.

• Żółta kartka dla Koke za faul taktyczny na Messim.

• Doszedł teraz do strzału głową Godin, ale z trudnej pozycji uderzył ponad bramką!

• Po dośrodkowaniu Juanfrana, Pique wybił piłkę na rzut rożny.

• Iniesta ucierpiał w starciu z Griezmannem w polu karnym Barcy, Francuz jeszcze doszedł do pozycji strzeleckiej, ale uderzył niedokładnie!

• Pedro próbował rozegrać klepkę z Rakiticiem, ale Chorwat został dobrze zablokowany.

• Po rzucie rożnym dla Barcelony piłka spadła na 16. metr pod nogi Pique, ale jego strzał po rykoszecie wyszedł na kolejny korner.

• R. Sociedad - Granada 0:0
  • Remis na Vicente Calderon przy dość dużej przewadze Barcelony, której brakuje jednak skutecznego wykończenia. Katalończycy są o 45 minut od wywalczenia mistrzostwa kraju, bowiem Real również tylko remisuje z Espanyolem 0:0.

• Ostatnia akcja Atletico w tej pierwszej połowie nie przyniosła zagrożenia i jest koniec pierwszej połowy!

• Drugi gol Jonathasa i Elche prowadzi z Athletikiem już 2:0!

• Alves! Znakomite uderzenie z dystansu Brazylijczyka doskonale odbija Oblak!

• Urwał się na prawym skrzydle Pedro Rodriguez, ale jego płaskie zagranie przed bramkę Atletico nie znalazło adresata!

• Po centrze Daniego Alvesa Pedro próbował uderzyć przewrotką, ale tym razem nie trafił w piłkę.

• Bardzo nieudany strzał z dystansu Sergio Busquetsa. Piłka wyraźnie mija bramkę gospodarzy.

• Błyskawiczna odpowiedź Eibar! Borja strzela na 1:1 w meczu z Getafe!

• Gole, gole, gole! Jonathas zapewnia Elche prowadzenie 1:0 w meczu z Athletikiem Bilbao, a po chwili Hinestroza trafia dla Getafe i Los Azulones prowadzą z Eibar również 1:0!

• Poprzeczka! Messi trafia tylko w poprzeczkę bramki Oblaka!

• Zdaniem sędziego Godin faulował tuż przed polem karnym Alvesa, choć wydawało się, że było to już w szesnastce. Żółta kartka.

• Kolejna niespodzianka! Tym razem w Sewilli, bowiem Sevilla przegrywa z Almerią 0:1 po golu Thievy'ego!

• Żółta kartka dla Pedro za faul na Gimenezie.

• Tym razem wybroniła się jednak defensywa Barcelony po dośrodkowaniu Koke.

• Siqueira wywalczył rzut rożny dla Atletico.

• Dynamicznie lewym skrzydłem popędził Siqueira, a jego akcja kończy się niecelnym uderzeniem z dystansu Gabiego.

• Padają kolejne gole! Deportivo prowadzi z Levante 1:0 po bramce Lopo i oddala się od strefy spadkowej! Cordoba z kolei przegrywa z Rayo 0:1 po trafieniu Baeny!

• Mamy sporą kontrowersję w polu karnym Atletico! Po strzale głową Leo Messiego piłka trafia w rękę Juanfrana! Sędzia nie przerywa gry!

• Szybka akcja w kontrataku Barcelony kończy się bardzo niedokładnym uderzeniem Leo Messiego z 18 metrów.

• Kwadrans gry za nami. Niezły, żywy mecz na Vicente Calderon, ale wciąż bez bramek. Goli nie ma też na Cornella-El Prat, gdzie Espanyol gra z Realem, więc przy takich wynikach Barcelona już dziś zostaje mistrzem Hiszpanii.

• Po indywidualnej akcji Pedro uderzenie tego zawodnika zza pola karnego zostało zablokowane!

• Świetne dośrodkowanie Daniego Alvesa i Messi znalazł się w świetnej okazji do zdobycia bramki głową! Jego strzał broni jednak Oblak!

• Odpowiedź Barcelony! Po bardzo ładnej kombinacji z około 15 metrów uderza Messi, ale prosto w ręce Oblaka!

• Bravo popisał się kolejną fenomenalną interwencją, broniąc instynktownie strzał z bliska Griezmanna! Gola i tak by jednak nie było, bo sędzia dopatrzył się spalonego!

• Naciska Atletico! Dośrodkowanie Ardy i Pique musi się ratować wybiciem piłki na kolejny rzut rożny.

• Mamy pierwszego gola w naszej multilidze! Świetna wiadomość dla Atletico i Sevilli, bowiem Valencia przegrywa na Mestalla 0:1 po bramce Pablo Hernandeza!

• Bravo kapitalnie broni strzał głową Gimeneza! Fenomenalna interwencja!

• Niezłe dośrodkowanie na środek szesnastki, gdzie jeden z gospodarzy minął się z piłką. Wejście Griezmanna po chwili przyniosło kolejny korner oraz pobudzenie publiczności na Calderon.

• Pierwszy korner także dla Atletico po interwencji Jordiego Alby.

• Pierwszy rzut rożny dla Barcelony. Kolejne dośrodkowania Iniesty i Rakiticia nie docierają do piłkarzy Barcy w polu karnym Atletico.

• Spokojny początek w Madrycie. Barcelona rozgrywa piłkę, Atletico na razie głównie za nią biega.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już są na murawie Vicente Calderon! Czas na wielki piłkarski spektakl!

• Sędzią tego meczu będzie Alberto Undiano Mallenco.

• Rezerwowi Atletico: Miguel Moya, Joao Miranda, Jesus Gamez, Raul Garcia, Saul Niguez, Raul Jimenez, Mario Mandzukić.

• Rezerwowi Barcelony: Marc-Andre ter Stegen, Adriano, Jeremy Mathieu, Rafinha, Xavi Hernandez, Sergi Roberto, Munir El Haddadi.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Barcelona dziś w ogóle bez kontuzjowanego Luisa Suareza!

• Przechodzimy już tylko do samego meczu Atletico z Barceloną. Goście walczą o zapewnienie sobie już dziś mistrzostwa Hiszpanii, z kolei gospodarze o zapewnienie sobie trzeciego miejsca, dzięki czemu będą mieli pewny udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Oba zespoły mają dużą motywację do tego, aby walczyć dziś o komplet punktów.

• Reszta drużyn będzie walczyć prawdopodobnie do ostatniej kolejki. W przypadku Granady, Deportivo, Eibar i Almerii wciąż wszystko jest możliwe. Trzeba jednak pamiętać, że nad Almerią wciąż wisi kara trzech ujemnych punktów za nieprawidłowości transferowe. Decyzję w tej sprawie w tygodniu podejmie TAS.

• Tylko dwunasty Real Sociedad i trzynaste Elche nie walczą już zupełnie o nic. W walce o utrzymanie w znakomitej sytuacji znajdują się Levante i Getafe, którym tylko kataklizm może spowodować ich spadek. Zdegradowana od kilku kolejek jest Cordoba.