Atletico Madryt

1

FC Barcelona

2

• Nie tylko trzy bramki spowodowały, że drugie trzy kwadranse były kwadranse były ciekawsze. Obie drużyny stworzyły kilka dogodnych okazji, które potrafiły wykorzystać. Zimny prysznic dla gości przyszedł 6 minut po wznowieniu kiedy Fernando Torres wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Barcelony. Szybkie wyrównanie Neymara podjudziło piłkarzy Luisa Enrique do ataków i na niespełna kwadrans przed końcem gola na wagę zwycięstwa strzelił Lionel Messi.

Atletico FC Barcelona

To tyle z mojej strony - za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Antonio Mateu Lahoz kończy mecz! FC Barcelona wygrywa 2:1 w Madrycie z Atletico, mimo że przegrywała po golu Fernando Torresa. Jednak trafienia Neymara z rzutu wolnego i rezerwowego Lionela Messiego zdołały odwrócić szalę zwycięstwa na korzyść gości!

• Diego Godin niespodziewanie pojawił się w polu karnym Barcelony i brakowało mu centymetrów by sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu z prawej flanki!

• Dwie minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Argentyńczyk strzela daleko od ideału. Po chwili podbiegł do sędziego z "propozycją" pokazania żółtej kartki Filipe Luisowi. Sędzia wstrzymał się.

• Jose Gimenez upomniany przez arbitra żółtą kartką za pociąganie Lionela Messiego za koszulkę.

• Gol Lionela Messiego (na wagę trzech punktów?)

• Dwójkowa akcja Lionela Messiego z Neymarem na 20. metrze. Pierwszy z wymienionych huknął z woleja bardzo wysoko nad bramką.

• Jackson Martinez świetnie opanował piłkę na i uderzył z półobrotu. Chuck Norris może by wyrównał, ale Kolumbijczyk nieczysto trafił w piłkę, która ledwie doleciała do bramkarza gości.

• 53491 widzów ogląda to spotkanie na Vicente Calderon.

• Luciano Vietto jednak zagra w dzisiejszym spotkaniu. Zmienia Gabi'ego.

• Jeszcze raz twarzą w twarz stanęli Lionel Messi z Janem Oblakiem. Tym razem górą był bramkarz Atletico!

• Będący na 20. metrze Neymar zagrał w pole karne do Luisa Suareza, który bez przyjęcia podał wbiegającemu Lionelowi Messiemu. L10 podcinką w stronę dalszego słupka daje Barcelonie prowadzenie!

• GOL, LIONEL MESSI!!!

• Niecodzienna sytuacja. Do wejścia szykował się Luciano Vietto, ale Tiago Mendes widząc to pokazał trenerowi by nie robił zmiany (może za niego?). Faktem jest, że Argentyńczyk usiadł z powrotem na ławce.

• Strzał Tiago Mendesa było dalekie od ideału. Marc-Andre ter Stegen wznawia grę z "piątki".

• Tak strzelił Fernando Torres

... a tak z rzutu wolnego wyrównał Neymar

• Ataki obu stron są skutecznie stopowane w okolicach środka boiska do 30. metra. Katalończycy spokojnie rozgrywają piłkę.

• Luis Suarez uwikłany w drybling przy dwóch rywalach wywalczył rzut rożny. Po chwil Neymar w polu karnym uderzył obok bramkarza w stronę bramki i Tiago Mendes wybija piłkę poza "16". Goście domagali się rzutu karnego po zagraniu Portugalczyka, ale ten pozostał niewzruszony.

• Jeremy Mathieu po dalekim wybiciu został skoszony równo z trawą po spóźnionym wślizgu Jacksona Martineza.

• Błyskawiczne przyspieszenie i podanie na prawą stronę pola karnego do Luisa Suareza. Jego strzał z 13 metrów minęło bramkę Atletico w znacznej odległości.

• Po dwóch błyskawiczny bramkach tempo spotkania wróciło do "normy". Goście podają wzdłuż i wszerz, a Atletico czeka na moment do wyprowadzenia kontry.

• Jackson Martinez wchodzi za Fernando Torresa.

• Dwójkowa akcja Lionela Messieg z Andresem Iniestą. Podanie zwrotne tego drugiego okazało się za mocne dla Argentyńczyka.

• A w ekipie gospodarzy występ Olivera Torresa dobiegł końca. Zmienił go Yannick Ferreira.

• Lionel Messi melduje się na murawie. Boisko opuszcza Ivan Rakitić.

• Andres Iniesta zagrał prostopadle w pole karne do Ivana Rakiticia, który na wślizgu zdołał zmienić tor lotu piłki w stronę bramki Atletico. Jan Oblak chwyta piłkę. Do wejścia szykuje się Lionel Messi.

• Brazylijczyk z chirurgiczną precyzją wykonał rzut wolny - piłka wpadła w samo okienko bramki Jana Oblaka, który nie sięgnął piłki, mimo że wyciągnął się jak struna!

• REMIS, NEYMAR!!!

• Neymar faulowany 25 metrów od bramki gospodarzy. Przewinił Antoine Griezmann.

• Snajper Rojiblancos dostał kapitalne podanie od Tiago Mendesa z głębi pola i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Barcelony. Piłka po odbiciu się od lewego słupka wpada do siatki!

• GOL, FERNANDO TORRES!!!

• Miękkie zagranie Ivana Rakiticia w pole karne za linię obrony do Luisa Suareza. Niecelne zagranie i Marc-Andre ter Stegen chwyta piłkę.

• Tym razem piłkę w "16" gości dostał Fernando Torres. Piłka po jego strzale trafiła w rękę Javiera Mascherano, ale sędzia nakazał grać dalej! Gwizdy i zawód na trybunach

• Ivan Rakitić skoszony w środku pola jak trawa na wiosnę. Sędzia nie zdecydował się na sięgnięcie do kieszonki i upomnienie zawodnika Rojiblancos. Grymas bólu szybko zniknął z twarzy Chorwata.

• Oliver Torres znalazł się w polu karnym i uderzył w stronę dalszego słupka bramki Marca-Andre ter Stegena. Piłka poleciała kilka metrów obok bramki.

• Powracamy na Vicente Calderon w Madrycie, gdzie rozgrywane jest hitowe spotkanie 3. kolejki Primera Division, w którym Atletico Madryt podejmuje FC Barcelona. Sędzia gwizdkiem daje znać Fernando Torresowi i Antoine'owi Griezmannowi do wznowienia drugiej połowy.

• Atletico Madryt - FC Barcelona. Statystyki pierwszej połowy Atletico Madyt - FC Barcelona. Statystyki pierwszej połowy

• Pierwsza odsłona może nie stoi na najwyższym poziomie, ale nie oznacza to, że nic się nie działo. Gospodarze mieli 2-3 sytuacje, z których powinni wykorzystać co najmniej jedną jaką miał Fernando Torres. Katalończycy też mogą mówić pechu szczególnie w okazji Luisa Suarea (obił poprzeczkę).

Jak będzie wyglądała druga połowa? Czy będą gole? Przekonamy się niebawem.

• Jose Gimenez dalekim wybiciem poza pole karne przerwał akcję Barcelony i pierwsza połowa dobiegła końca. W hicie 3. kolejki Primera Division Atletico Madryt bezbramkowo remisuje z FC Barceloną.

• Antonio Mateu Lahoz dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

• Mar-Andre ter Stegen pewnie chwyta piłkę po centrze Gabi'ego.

• Ciężar gry szybko przeniósł się na połowę Barcelony. Gabi został zahaczony przez Andresa Iniestę i kapitan gości dostaje żółtą kartkę.

• Filipe Luis upomniany żółtą kartką za pociąganie za koszulkę (Neymara).

• Ostre wstrzelenie piłki przez Jordi'eg Albę i Luis Suarez nie zdołał rzucić się "szczupakiem" do piłki. Jan Oblak z "piątki.

• Piłkarze Barcelony nie mogą "wstrzelić" się w bramkę Atletico. Ich ataki są skutecznie blokowane przed polem karnym. Kontrę prawym skrzydłem wyprowadził Fernando Torres, którego powstrzymał Jeremy Mathieu.

• Piłka trafia do stojącego przed polem karnym Neymara. Ten uderzył natychmiast... obok lewego słupka. Jan Oblak z "piątki".

• Jeremy Mathieu uderzał głową i podbita piłka przez Diego Godina wychodzi na (piąty) rzut rożny.

• Od kilku minut to Rojiblancos nie opuszczają połowy rywala! Złe podanie do Fernando Torresa i kontra, po której blokowani byli Neymar oraz Luis Suarez! Rzut rożny.

• Luis Suarez popędził do prostopadłego podania, ale bliżej do piłki i szybszy był Jan Oblak.

• Pół godziny gry za nami. Oczywiście przeważa Barcelona, a Atletico czeka na odpowiedni moment na kontrę. Miał już jedną, ale nie wykorzystał jej Fernando Torres. Szczęście też sprzyjało gospodarzom - najpierw kapitalnie interweniował Jan Oblak, później poprzeczka uratowała przed utratą bramki.

• A jednak - uraz Thomasa Vermaelena okazał się na tyle poważny, że Luis Enrique decyduje się na zmianę. Jeremy Mathieu zajmuje jego miejsce na środku obrony.

• Akcja Atletico prawą stroną zakończona dośrodkowaniem. W polu karnym nikt nie sięgnął piłki - dopiero poza nim znalazł się Filipe Luis, którego uderzenie z woleja było dalekie od ideału.

• Wydaje się, że Thomas Vermaelen może nie dokończyć meczu! Podczas jednej z interwencji źle upadł na murawę na lewą nogę i mógł sobie zaszkodzić. Do wejścia gotowy jest Jeremy Mathieu.

• Luis Suarez trafia w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• I główka pracuje - sędzia Antonio Mateu Lahoz został przypadkowo trafiony piłką. Gra wznowiona.

• Posiadanie piłki - 78% do 22% na korzyść Barcelony.

• Żółta kartka dla Olivera Torresa za faul w środku pola na Neymarze.

• Fernando Torres powinien to wykorzystać! Dostał świetną piłkę na wolne pole od Antoine'a Griezmanna i po przebiegnięciu kilkunastu metrów strzelił nad poprzeczką!

• Goście w komplecie po powrocie Neymara.

• Andres Iniesta kapitalnie zagrał "fałszem" na prawą stronę pola karnego do wbiegającego Ivana Rakiticia. Ten od razu uderzył na bramkę i Jan Oblak kapitalnie interweniuje! Tylko rzut rożny dla Barcelony!

• Luis Suarez dostał przypadkowo łokciem od Gabiego. Przerwę w grze wykorzystuje Neymar... do zmiany obuwia.

• Gospodarze próbują atakować raz lewą, raz prawą stroną. Póki co nieskutecznie.

• Jordi Alba w roli lewoskrzydłowego dośrodkował w pole karne do do Luisa Suareza. Urugwajczyk został uprzedzony przez Diego Godina.

• Indywidualna akcja Koke została zakończona jego strzałem z ok. lewego narożnika pola karnego. Piłka zmierzała w stronę bramki a Thomas Vermaelen wybił ją jak najdalej. Na jego błąd czekał za plecami Fernando Torres.

• Antoine Griezmann podholował piłkę kilkanaście metrów i zagrał prostopadle do Fernando Torresa, ale ten nie miał szans by dobiec do podania. Dodatkowo był dobrze pilnowany przez środkowych obrońców Barcelony.

• Juanfran lekko pchnął Neymara tuż za linią środkową, który padł na murawę jak rażony piorunem.

• Akcja lewą stroną Luisa Suareza i Juanfran wślizgiem zabrał piłkę Urugwajczykowi, ale goście będą mieli rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Jana Oblaka.

• Neymar urwał się na środku i zbiegając do prawej strony zagrał do Sergi Roberto, którego płaskie zagranie w pole karne padło łupem Diego Godina.

• Katalończycy spokojnie rozgrywają piłkę 25-30 metrów od bramki Jana Oblaka. Domagali się podyktowania rzutu karnego zagraniu Filipe Luisa ręką w polu karnym, ale sędzia nakazał grać. dalej.

• Fernando Torres składał się do uderzenia z woleja po dośrodkowaniu z prawej flanki. Trafił w piłkę, która poleciała wyżej niż dalej. Marc-Andre ter Stegen z "piątki".

• ... gospodarze i to oni rozpoczynają pierwszą połowę!

• "Jedenastki" na murawie! Za moment losowanie stron, które wygrywają...

• Po dwóch meczach w La Liga oba zespoły mają komplet punktów. Czwarte miejsce zajmuje Atletico, które ograło u siebie Las Palmas (1:0) i Sevillę na wyjeździe (3:0). Piętro niżej w tabeli jest Duma Katalonii po skromnych zwycięstwach jedną bramką w Bilbao oraz przed własną publicznością z Malagą.

• Diego Simeone ma do dyspozycji wszystkich zawodników - żaden nie pauzuje za kartki lub nie jest kontuzjowany. Inaczej jest za to w ekipie gości - za "czerwień" nie może grać Gerard Pique, a urazy wyeliminowały z gry w dzisiejszym spotkaniu Dani Alvesa, Claudio Bravo oraz Douglasa.

• Atletico - Barcelona LIVE! Kolizja wielkich faworytów na starcie La Liga, czyli odsyłam do zapoznania się z zapowiedzią przygotowaną przez Grzegorza Ignatowskiego.

• I rezerwowi Atletico: Miguel Moya (bramkarz), Yannick Ferreira, Jesus Gamez, Jackson Martinez, Saul Niguez, Stefan Savić, Luciano Vietto.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn, więc pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości - Jordi Masip (bramkarz), Marc Bartra, Adriano, Munir El Haddadi, Jeremy Mathieu, Lionel Messi (niespodzianka), Sandro Ramirez.

• Bez wątpienia starcie Atletico Madryt z Barceloną jest hitem 3. kolejki Primera Division. A na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.