• To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Statystyki tego meczu:

• Dzisiaj na Vicente Calderon byliśmy świadkami czegoś absolutnie nieprawdopodobnego! Atletico było minimalnym faworytem tego pojedynku, ale chyba nikt się nie spodziewał, że zafunduje Realowi Madryt aż takie upokorzenie! Cóż, wystarczy tylko zacytować klasyka "liga będzie ciekawsza" i czekać na jutrzejszą odpowiedź Barcelony, która może w Bilbao zbliżyć się do lidera na ledwie punkt.

• Koniec meczu!!! POGROM W DERBACH MADRYTU!

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania! Jeszcze uderzenie głową Mandzukicia poszybował ponad poprzeczką!

• Z prawej strony boiska dośrodkował piłkę Fernando Torres, a Mario Mandzukić bardzo ładnym szczupakiem zdobywa czwartą bramkę dla Atletico! To jest pogrom!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mario MANDŻUKIĆ!!!

• Żółta kartka dla Jese za niesportowe zachowanie.

• Żółta kartka dla Mandzukicia za zagranie ręką.

• Kolejny korner przyniósł uderzenie z powietrza z 16 metrów Illarramendiego! Piłka poszybowała wysoko nad bramką!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kroosa, Bale został uprzedzony przed bramką gospodarzy i jest kolejny korner.

• Komentarz z krajowego podwórka.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy! Schodzi Antoine Griezmann, a w jego miejsce wchodzi Fernando Torres.

• Zmiana w Realu Madryt. Schodzi Benzema, wchodzi Chicharito.

• Raul Garcia zmienia kontuzjowanego Saula.

• Przy akcji bramkowej kontuzji doznał Saul Niguez, jeden z bohaterów spotkania. Nie jest w stanie kontynuować gry, będzie potrzebna zmiana.

• Illarramendi zmienia Isco. Święto na Vicente Calderon trwa w najlepsze!

• Co za akcja Atletico! Dośrodkowanie Ardy Turana zamknął Saul Niguez zagrywając piłkę głową przed samą bramkę, gdzie z metra Raphael Varane skierował ją do własnej bramki. Obrońca Realu w tej sytuacji był naciskany przez Griezmanna! 3:0!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! VARANE SAMOBÓJ!!!

• Znowu zakotłowało się pod bramką Casillasa, ale piłka ostatecznie trafia w ręce bramkarza Realu. Bliżej jest trzeciego gola dla Atletico niż kontaktowej bramki dla Realu.

• Rzut wolny dla Los Colchoneros zostaje zakończony bardzo niecelnym uderzeniem głową Joao Mirandy.

• Griezmann! Jeszcze jedna próba Francuza niecelna. Tym razem głową.

• Griezmann! Francuz jakby pozazdrościł Saulowi bramki przewrotką, ale on sam uderzył ponad poprzeczką!

• Fatalny błąd Carvajala we własnej szesnastce, do piłki dopada Griezmann i uderza z powietrza! Broni Casillas!

• Mało płynnej gry w tej drugiej połowie, ale wszystko dlatego, że Atletico ma mecz pod kontrolą i wybija z rytmu piłkarzy Realu Madryt.

• Kolejne protesty i kolejna żółta kartka dla Atletico. Ukarany Godin.

• Rezerwowy Raul Garcia ogląda żółtą kartkę za jakieś protesty.

• Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Carvajala piłkę dobrze piąstkuje Miguel Moya, który dodatkowo był faulowany przez Bale'a.

• Żółta kartka dla Ardy Turana za protesty wobec decyzji sędziego. Turek nie zagra w kolejnym meczu Atletico.

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Bale'a, Cristiano Ronaldo faulował w polu karnym Juanfrana. Rzut wolny dla Atletico.

• 54 900 widzów na Vicente Calderon. Absolutny komplet!

• Wznawiamy grę na Vicente Calderon!

• Piłkarze obu drużyn już wracają na plac gry! Będzie zmiana wśród Królewskich. Jese w miejsce Khediry!

• Jeszcze trzy lata temu, kibice Realu apelowali o 'godnego rywala na wielkie derby'. Teraz z pewnością żałują swych słów.

• Los Colchoneros grają dzisiaj absolutnie genialny, konsekwentny futbol i miażdżą do tej pory swojego lokalnego rywala! Real Madryt w pierwszej połowie był bezradny niczym mała antylopa, którą wrzucono do stada lwów. Czy zespół Ancelottiego jest jeszcze w stanie pozbierać się w drugiej połowie?

• Koniec pierwszej połowy! Genialne Atletico prowadzi z Realem 2:0!

• Raz jeszcze gospodarze przedostali się prawym skrzydłem w pole karne, ale dośrodkowanie Ardy Turana nie dotarło ani do Saula, ani do Griezmanna.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy tego meczu!

• Żółta kartka dla Gabiego za faul na Coentrao. Dość kontrowersyjna decyzja.

• Tak Khedira zablokował kilka minut temu strzał Diego Godina.

• Real powoli się budzi z tego letargu. Benzema teraz wdarł się w szesnastkę, ale nie zdołał celnie dośrodkować. Po chwili centra Bale'a została wybita przez Moyę poza pole karne.

• Bale świetnie ograł na prawym skrzydle Siqueirę. Problem w tym, że po chwili dośrodkował koszmarnie w pole karne.

• Ciekawostki, ciekawostki. Gol Saula Nigueza jest najszybciej zdobytym golem przez rezerwowego Atletico w klubowej historii.

• Dośrodkowana przez Gabiego piłka spada pod nogi Godina, ten strzelał z bliska i został zablokowany przez Khedirę! Zdaniem gospodarzy Niemiec zablokował piłkę ręką i miał rację, ale sędzia nie gwizdnął jedenastki!!!

• Jeden z gospodarzy faulowany na prawym skrzydle przez Coentrao. Rzut wolny dla Atletico.

• Wreszcie jakaś mała okazja dla Realu. Po rzucie wolnym wykonanym przez Kroosa piłka ugrzęzła w polu karnym Atletico. Strzał Benzemy z kilkunastu metrów zostaje jednak zablokowany.

• Jeszcze jedna ciekawostka.

• Ciekawostka. Atletico po raz ostatni tak szybko strzeliło dwa gole w meczu ligowym z Realem na własnym stadionie w roku.... 1944.

• Coentrao dostał piłkę w pole karne, ale osaczony przez graczy Atletico musiał stracić piłkę. Po chwili bardzo brzydki faul Kroosa na Griezmannie kończy się żółtą kartkę dla Niemca.

• Ronaldo dośrodkował piłkę teraz w pole karne, ale tam nie było żadnego z graczy Realu. Futbolówka pada łupem Moyi.

• Kolejna akcja Atletico!!! Arda i Juanfran zabawili się na prawym skrzydle, dośrodkowanie obrońcy gospodarzy zostaje odbite pod nogi Griezmanna, który uderzył zbyt lekko, żeby zaskoczyć Casillasa!

• Griezmann wychodzi sam na sam i już po gwizdku lobuje Casillasa! A gwizdek był dlatego, że Francuz był dosłownie na minimalnym spalonym.

• Sędzia upomina teraz z Diego Simeone, który musiał przesadzić z jedną z reakcji. Przypomnijmy, to właśnie Fernandez Borbalan wyrzucił Simeone na trybuny w Superpucharze Hiszpanii, co zakończyło się ośmioma meczami kary dla szkoleniowca Atletico.

• Cristiano chciał teraz wymusić rzut wolny na lewym skrzydle. Sędzia jednak nie dał się nabrać.

• Rzut rożny dla Atletico nie przyniósł teraz zagrożenia dla bramki Casillasa. Ależ początek w wykonaniu Atletico. Jak odpowie Real?

• Po obejrzeniu można wstać i bić brawo! Drodzy Państwo, Saul Niguez!

• COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO! COŚ FANTASTYCZNEGO! Siqueira znakomicie przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował na siódmy metr, gdzie Saul Niguez przecudowną przewrotką pokonał Casillasa! Real jest na kolanach!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! SAUUUUUUUUUUUL NIGUEEEEEZ! CO ZAAAA GOOOOOOOOOOOOOOOL!!

• Znowu fatalnie pogubili się Nacho i Casillas, ale tym razem nie skończyło się to strzałem na bramkę Królewskich!

• Atletico prowadzi z Realem i wynik podobnie jak na Bernabeu otwiera Tiago!!! Po dośrodkowaniu Ardy piłkę zdołał zgrać przed pole karne Mandzukić, a płaski strzał z 16 metrów Tiago zaskoczył Casillasa, który popełnił w tej sytuacji spory błąd!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! TIAGOOOOOOOO!!!

• Godin wraca na murawę, obie drużyny w komplecie.

• Godin jeszcze opatrywany jest poza boiskiem. Atletico przez chwilę w dziesiątkę.

• Zmiana w Atletico. Schodzi Koke, wchodzi Saul.

• Koke nie podnosi się z murawy. To jest poważniejszy problem. Godin z kolei jest opatrywany przez lekarzy. Wydaje się, że Urugwajczyk wróci do gry w przeciwieństwie do Hiszpana.

• Dwóch piłkarzy Atletico na murawie. Koke ma problem mięśniowy, a Godin kłopot z krwawiącym nosem. Już przygotowany do gry jest Saul Niguez, więc będzie zmiana za Koke!

• Teraz Griezmann usiłował zagrać prostopadle w pole karne do Koke, ale zagrał nie w tempo i akcja zakończyła się stratą.

• Szansa! Po rzucie rożnym Godin nie zdołał oddać strzału głową, ale piłka jeszcze spadła pod nogi Turana, którego płaski strzał pewnie broni Casillas!

• Nacho zdołał zablokować dośrodkowanie Mandzukicia z prawego skrzydła. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Arda Turan w pojedynku z Fabio Coentrao padł w polu karnym Realu, ale o rzucie karnym nawet nie ma mowy.

• Ronaldo na lewym skrzydle poradził sobie z Juanfranem, ale jego płaskie dośrodkowanie wybijają z pola karnego obrońcy Atleti.

• Mimo osłabień kadrowych w pierwszych sekundach to Real konstruuje atak pozycyjny. Już mamy też próbę kontry Atletico. Długa piłka w kierunku rozpędzonego Siqueiry zostaje przerwana przez Nacho.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynaaaaaamy!!!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Gabi (Atletico) i Iker Casillas (Real Madryt).

• Piłkarze obu drużyn właśnie wychodzą na murawę Vicente Calderon! Fantastyczna atmosfera na stadionie Atletico! 50 tysięcy biało-czerwonych chorągiewek tworzy wielką na cały obiekt oprawę!

• Sędzią tego spotkania będzie David Fernandez Borbalan z Andaluzji.

• Ciekawą statystyką związaną z derbami Madrytu są wyczyny Cristiano Ronaldo, który w meczach z Atletico strzelił już 15 goli. Liderami w tej klasyfikacji są Santiago Bernabeu oraz Alfredo Di Stefano z 17 bramkami na koncie.

• Kłopoty kadrowe Realu sprawiły, że Carlo Ancelotti zabrał na ten mecz wszystkich dostępnych graczy pierwszej drużyny i Diego Llorente z rezerw. W Atletico nawet na ławce rezerwowych nie zmieścili się Cristian Ansaldi, Raul Jimenez i Cani.

• Rezerwowi Atlético: Jan Oblak, Jesus Gámez, Jose Giménez, Mario Suárez, Saúl Niguez, Raúl García, Fernando Torres.

• Rezerwowi Realu Madryt: Keylor Navas, Alvaro Arbeloa, Diego Llorente, Asier Illarramendi, Lucas Silva, Jese Rodriguez, Javier Hernandez.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Atletico wychodzi swoją żelazną jedenastką, w Realu mamy takich graczy jak Nacho, Fabio Coentrao czy Sami Khedira.

• Jak już wspominaliśmy, w tym sezonie było już pięć meczów Atletico z Realem. Poniżej prezentujemy pierwszy mecz ligowy obu drużyn. Na Santiago Bernabeu lepsi okazali się Los Colchoneros, którzy wygrali 2:1 po bramkach Tiago i Ardy Turana. Jedynego gola dla Realu strzelił z karnego Cristiano Ronaldo.

• W tym sezonie Real i Atletico mierzyły się ze sobą już pięciokrotnie i te starcia zdecydowanie lepiej zapamiętają piłkarze Diego Simeone, którzy wygrali mecz ligowy na Santiago Bernabeu 2:1, dwumecz o Superpuchar Hiszpanii (1:1 i 1:0), a także dwumecz w Pucharze Hiszpanii (2:0, 2:2). Los Blancos mogą za to przypomnieć rywalom majowy finał Ligi Mistrzów w Lizbonie na zakończenie poprzednich rozgrywek, który po dramatycznych 120 minutach zakończył się ich triumfem 4:1 i zdobyciem historycznej La Decimy.

• Do dzisiejszego meczu Real Madryt przystępuje bardzo mocno osłabiony. Kontuzjowani są bowiem Sergio Ramos, Pepe, Luka Modrić oraz James Rodriguez, a dodatkowo za kartki pauzuje Marcelo. Dla odmiany szkoleniowiec Atletico, Diego Simeone, może skorzystać ze wszystkich swoich zawodników poza Angelem Correą, który przebywa na mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20. Czekamy więc na ogłoszenie oficjalnych jedenastek obu drużyn.

• Tak wyglądała okładka dzisiejszej Marki, która zapewnia, że obie drużyny zagrają 'z jajami'.

• To będą już 156. ligowe derby Madrytu z udziałem tych dwóch zespołów. W dotychczasowych 155 spotkaniach aż 85-krotnie wygrywał Real, 33 razy był remis, a 37 meczów padło łupem Atletico. Jeśli chodzi o wszystkie spotkania oficjalne, to było ich już 270, w których zanotowano 144 zwycięstwa Realu, 67 wygranych Atletico i 59 remisów. Nie ulega wątpliwości, że historia derbów Madrytu przemawia zdecydowanie za Królewskimi.

• Choć to Real przewodzi ligowej stawce, wygląda na to, że to Atletico będzie faworytem tego meczu. Dla aktualnych mistrzów Hiszpanii to jest ostatnia szansa na włączenie się jeszcze do gry o tytuł, bowiem trzecia w tabeli drużyna Diego Simeone traci obecnie do Królewskich siedem punktów i musi pokonać osłabionego rywala (na którego ostatnio ma patent), aby mieć jeszcze nadzieję na zwycięstwo w rozgrywkach.

• Po środowym zaległym i zwycięskim spotkaniu z Sevillą 2:1, Real Madryt jest liderem Primera Division z aż czteropunktową przewagą nad drugą Barceloną i siedmiopunktową nad Atletico. Królewscy mają jednak swoje problemy, a dodatkowo w ostatnich tygodniach Los Colchoneros wyjątkowo im nie leżą i dzisiaj mozna spodziewać się naprawdę znakomitego piłkarskiego widowiska.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Atletico Madryt zmierzy się z Realem Madryt!