Atletico Madryt

1

Valencia CF

1

• Koniec meczu! Atletico i Valencia dzielą się punktami, zachowując status quo w tabeli.

• Kolejna kartka, tym razem Suarez.

• Valencia przeprowadza ostatnią zmianę. Schodzi Piatti, a wchodzi Orban.

• Fuego kolejny raz karany żółtą kartką i w efekcie dostał czerwoną. Komiczne sędziowanie na Vicente Calderon.

• A ze strony Atletico Diego Godin.

• Kłótnia dwóch zawodników została ukarana, a jakże, żółtymi kartkami. Ze strony Valencii obejrzał ją Barragan.

• Również Fuego załapał się do notesu sędziego. Żółta kartka dla pomocnika Valencii.

• Mandziukic został powstrzymany w polu karnym i kontra Valencii. Gaya dorzucił z lewej strony do Negredo, ale jego strzał głową był niecelny.

• Rodrigo przegrał pojedynek 1v1 z Godinem.

• Zmiana w Atletico. Schodzi Gabi, a wchodzi ofensywny Raul Jimenez.

• Dani Parejo dośrodkował z rzutu wolnego. Moya popełnił błąd, odbił piłkę o poprzeczkę i wpadł do bramki, a głową do siatki futbolówkę skierował Mustafi.

• Niespodzianka! 1-1! Mustafi strzelcem gola!

• Długie prostopadłe podanie Negredo do Piattiego, ale poradzili sobie obrońcy Atletico.

• Nieporozumienie między Moyą a Godinem, bliski przejęcia piłki był Negredo, ale Hiszpan nie zdołał opanować piłki.

• Gaya ostro centrował w pole karne, "machnął" się Godin i piłka wyszła na rzut rożny.

• Znowu żółta kartka, tym razem Mandzukić za pyskówkę z Otamendim.

• Po rzucie rożnym piłkę zgrywał Godin, ta trafiła do Tiago, który z kilku metrów trafił w poprzeczkę!

• A później w Atletico wszedł Suarez, a zszedł strzelec gola Koke.

• Dwie zmiany. Najpierw w Valencii zszedł Perez, a wszedł Gomes.

• Alves przeplatanką zwiódł Mandziukicia. Póki co chyba najciekawszy obrazek z tego meczu.

• Z dystansu uderzył Siqueira, ale słaby i niecelny strzał. Wcześniej ciekawą próbą rozegrania rzutu wolnego popisali się piłkarze Atletico, ale defensorzy Valencii połapali się w tym i wybili piłkę.

• Kolejny faul, tym razem na Juanfranie. Tak kończy się większość akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony.

• Trener Simeone odpowiada na zmianę rywali. Za Torresa pojawia się Mandzukić.

• Pierwsza zmiana w meczu nieco zaskakująca, choć mająca racjonalne podstawy. Schodzi Feghouli, a wchodzi Rodrigo.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem Siqueira.

• Strzał głową Godina, ale zbyt lekki by zaskoczyć Alvesa.

• Otamendi ukarany został żółtą kartką.

• Na metrze boiska o piłkę walczyło w sumie 6 rywali. Nie ma na boisku odpuszczania żadnej sytuacji, co niestety odbija się na widowisku.

• Rozpoczęła się druga połowa.

• Jak można było przypuszczać przed meczem - jest to mecz jednej akcji. Jeden celny strzał na całą połowę to mierny wynik. Pozostaje pogratulować Atletico skuteczności, bo to Koke był autorem gola.

• Zakończenie pierwszej połowy.

• Tylko żółta kartka dla Enzo Pereza. Gracz Valencii bezmyślnie zaatakował Tiago, któremu mógł zrobić krzywdę. Faul spowodowany stratą piłki.

• Dawno Valencia nie zrobiła akcji ofensywnej. Jak już miała sytuacje, to Feghouli bardzo niedokładnie dograł w pole karne.

• Juanfran miał sporo miejsca na prawej stronie, ale fatalnie dograł w pole karne i od autu zacznie Valencia.

• Piatti faulował Juanfrana i dostał żółtą kartkę. Mocno zwijał się z bólu obrońca Atletico, ale chyba przesadził z reakcją.

• Pierwszy strzał na bramkę Alvesa i od razu gol. Po dośrodkowaniu z prawej strony powstało zamieszanie, piłka trafiła przed pole karne do Koke, który natychmiast uderzył. Alves bez szans.

• Gooool! Koke!

• Mustafi zatrzymał kontrę Atletico w nieprzepisowy sposób i otrzymał żółtą kartkę za faul na Garcii.

• Gaya ucierpiał w starciu z Juanfranem, ale lewy defensor Valencii powinien za chwilę wrócić na boisko.

• Alves uratował swój zespół przed rzutem rożnym i wślizgiem zdołał wybić piłkę poza linię boczną po niedokładnym podaniu od jednego z obrońców.

• Dośrodkowanie Koke złapał Alves. Jedna z nielicznych sytuacji w tym meczu godna odnotowania.

• Torres obejrzał żółtą kartkę za faul na Otamendim. Hiszpański napastnik uderzył łokciem obrońcę Valencii.

• Valencia jest tak solidnie zorganizowana w defensywie, że akcje Atletico skutecznie przerywa nawet Piatti.

• Pierwszy dopiero rzut rożny w meczu. Wykonawcą Koke, a spokojnie jego dośrodkowanie złapał Alves.

• Valencia bardzo szybko odzyskuje piłkę, Atletico nie ma możliwości przeprowadzenia składnego ataku. Przed chwilą Turan otoczony przez trzech rywali stracił piłkę.

• Świetnie lewą flanką ruszył Gaya, dograł do Negredo. Napastnik Valencii świetnie złożył się do nożyc, ale piłka zatrzymała się na Feghoulim!

• Torres ścigał się z Otamendim, ale Argentyńczyk umiejętnie blokował Hiszpana i piłkę złapał Alves.

• Pierwszy gwizdek sędziego, hit 26. kolejki La Liga rozpoczęty!

• Ławki rezerwowych obu zespołów:

Atletico Madryt: Oblak, Mario Suarez, Mandzukić, Jimenez, Gamez, Cani, Hernandez.

Valencia CF: Cancelo, Augusto, Orban, Yoel, Rodrigo, de Paul, Gomes

• Trzeba jednak pamiętać, że jest to liga hiszpańska, a grają przeciwko sobie topowe drużyny w tabeli. Gwarancją na dobry mecz jest fenomenalna postawa Valencii, która wygrała 7 z 8 ostatnich meczów.

• Biorąc pod uwagę fakt, że zabraknie etatowych strzelców w obu drużynach - Mandzukicia i Griezmanna po stronie Atletico oraz Paco Alcacera w barwach Valencii - wydaje się, że będzie to mecz "jednej akcji"

• Nie zapowiada się na wielką strzelaninę w Madrycie. Obie drużyny w tym sezonie świetnie grają w defensywie. Średnia straconych goli w przypadku Atletico i Valencii wynosi poniżej 1/mecz.

• Jest mała niespodzianka. Za Mandzukicia w podstawowym składzie wyjdzie dziś Torres, który zaliczył piorunujące wejście do zespołu. Przypomnijmy, że El Nino jest wypożyczony z AC Milan.

• Są już składy na ten mecz. W obu zespołach brakuje kilku ważnych postaci. W Atletico nie zagrają zawieszeni za kartki Miranda i Griezmann, a także kontuzjowany Saul, natomiast w Valencii zabraknie leczącego uraz Paco Alcacera.

• Starcie hitowe, a to za sprawą miejsc zajmowanych w tabli przez oba kluby. Atletico jest trzecie i ma tylko punkt przewagi nad dzisiejszymi rywalami.

• Witamy na relacji z hitowego meczu 26. kolejki La Ligi, w którym Atletico Madryt podejmie na Vicente Calderon drużynę Valencii!