Barcelona straciła Messiego! Argentyńczyk nie zagra w Gran Derbi? (ZDJĘCIA)

Konrad Kryczka
Barcelona minimalnie ograła beniaminka ligi, Las Palmas, ale okupiła to zwycięstwo poważną stratą. Już w 10. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił lider Blaugrany, Lionel Messi.

W tygodniu Barca została rozgromiona przez Celtę Vigo, więc dzisiaj - aby nie stracić kontaktu ze ścisłą czołówką - musiała pokonać Las Palmas, czyli beniaminka Primera Division. "Duma Katalonii" nie zaprezentowała spektakularnego futbolu, ale ostatecznie wypełniła zadanie i pokonała niżej notowanego rywala 2:1. Nastroje w Barcelonie po tym zwycięstwie są jednak minorowe. Kontuzji doznał bowiem lider drużyny - Lionel Messi, który musiał opuścić boisko już po 10 minutach gry.

Argentyńczyk ucierpiał w starciu, do którego doszło parę chwil wcześniej. Messi szarżował w polu karnym Las Palmas, już składał się do strzału, ale został zdecydowanie - ale zgodnie z przepisami - zatrzymany przez jednego z rywali. Argentyńczyk doznał urazu kolana i, choć próbował jeszcze kontynuować grę, musiał opuścić boisko. W 10. minucie zastąpił go Munir El Haddadi, a sam poszkodowany został zabrany do szpitala w celu wykonania dokładnych badań. Jak się okazało, Messi naderwał więzadło poboczne - szacuje się, że jego przerwa w grze będzie wynosiła od 7 do 8 tygodni. W Barcelonie będą robić wszystko, żeby jak najszybciej doprowadzić swoją gwiazdę do zdrowia. Z pewnością tego samego chce sam Argentyńczyk, który mógłby celować z powrotem na np. 21 listopada - wtedy "Duma Katalonii" zmierzy się na Santiago Bernabeu z Realem.