Celta Vigo

4

FC Barcelona

1

• Celta gromi 4-1 Barcelonę. Kapitalny mecz podopiecznych Eduardo Berizzo, Barca się kompromituje i Celta jest w tym sezonie wciąż niepokonana. Za wspólnie spędzone dwie godziny dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy.

• Kartka dla Neymara.

• Śpiewy na trybunach, Celta bawi się w najlepsze, czyli fiesta pełną gębą.

• Carles Planas, były gracz Barcelony, zmienia Daniela Wassa.

• Hugo Mallo wszedł ofensywnie, zagrał do Guidettiego a ten z zimną krwią wykańcza tę akcję.

• Guidetti!!! 4-1!!!

• Długie podanie Messiego do Neymara, ten zabawił się w polu karnym, posyła piłkę między nogami bramkarza i do siatki.

• Neymar strzela! 3-1!

• Hugo Mallo powalił Luisa Suareza. Kartka dla obrońcy Celty.

• Bohater tego meczu, Iago Aspas, siada na ławkę. Za niego wchodzi John Guidetti.

• Świetne podanie Iniesty do Alvesa, ten głową uderza ponad poprzeczką.

• Hernandez zmienia Radoję.

• Barca utrzymuje się przy piłce, ale to nic nie daje, nikt nie pokazuje się do gry, podania kończą się zawsze niecelnym podaniem.

• Aspas minął Pique, miał sporo miejsca, jednak zdecydował się na strzał.

• Orellana nawinął Munira, zszedł na lewą nogę, korner dla Celty.

• Ivan Rakitić wchodzi za Busquetsa.

• Alvarez znowu ratuje Celtę. Neymar marnuje kapitalną okazję.

• Kolejna zabójcza kontra Celty, Nolito jednak obok bramki, niewiele brakowało.

• Munir uderza, Alvarez po raz kolejny interweniuje.

• Znowu Neymar pomylił się dosłownie o centymetry.

• Munir zmienia Sergiego Roberto.

• IAGO ASPAS!!! 3-0 DLA CELTY!!!

• Dośrodkowanie Neymara z rzutu wolnego, Pique strzelał głową, Alvareza znowu ratują centymetry.

• Neymar zabawił się z obroną Messim, Alvareza ratuje słupek!

• Kolejna strata w środku pola, tym razem Busquetsa, i kolejna sytuacja sam na sam. Centymetry uratowały Ter Stegena.

• Goście ciągle utrzymują się przy piłce, ale tylko w środkowej strefie i wymieniają futbolówkę bardzo powolnie.

• Barca od początku drugiej części gry utrzymuje się przy piłce, Neymar oddał niecelny strzał.

• Piłkarze wrócili na boisko, rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec I połowy. Barca nie istnieje, Celta gra koncertowo. Zdecydowanie zasłużony wynik. Czy Barca zrobi Lewandowskiego? Czekamy.

• Barca pokazała trochę swojej gry, trochę magii, tiki-taki, ale to za mało, by przejść defensywę klubu z Galicji.

• Neymar zakręcił Fernandezem, miał otwartą drogę do bramki, ale w ostatniej chwili uderzenie zablokowane.

• Hugo Mallo niczym Andrzej Supron powalił Neymara zapaśniczym chwytem.

• Po niesamowitych emocjach nastąpiła chwila spokoju.

• To powinno być 3-0. Fernandez przestrzelił niesamowicie w niezłej sytuacji. Barca nie ma obrony.

• Posiadanie piłki do tej pory 50%-50%. Co tu się wyprawia...

• Celta dalej ciśnie. Oni mogą się dziś przejechać po Barcelonie jak walec. Katalończycy nie istnieją, nie oszukujmy się.

• Wielbłąd Pique, który stracił piłkę w środkowej strefie, Aspas przejął piłkę, przebiegł pół boiska i lobnął Ter Stegena.

• ASPAS!!! DWA, DWA, DWA ZERO!

• I po tym golu Nolito ma dwa gole więcej od Messiego w tym sezonie. Sztos!

• Gol na konto Ter-Stegena. Nolito technicznym strzałem z ostrego konta wpakował piłkę w okienko.

• NO-LI-TO!!! 1-0 dla Celty!!!

• Busquets bez pardonu wjechał w nogi Aspasa w sytuacji, kiedy ten szedł z kontrą. Żółtko oczywiste.

• Róg dla Barcy, ale w trakcie pisania wiadomości Celta znowu zdążyła wybić piłkę i znowu rożny dla FCB.

• Mascherano niczym profesor wygarnął piłkę Orellanie.

• Nolito chciał wrzucić z lewej flanki, ale Pique wjechał na tyłku w pole karne i zablokował dośrodkowanie.

• Messi wjechał w pole karne jak nóż w cebulę, tyle że Argentyńczyk zatrzymał się na drugiej warstwie.

• Alvarez znowu ratuje cztery litery Celcie. Tym razem w sytuacji oko w oko z Neymarem golkiper był górą.

• Celta ciśnie Barcę, co tylko potwierdza to, co pisałem na początku, że ekipa Enrique nigdy nie ma tu łatwo.

• Iniesta faulowany w środku pola, a tak poza tym nic ciekawego się nie dzieje.

• Pierwszy celny strzał Barcy, Messi przylutował z lewej nogi, Alvarez odbija.

• Radoja zacentrował w kierunku Aspasa, ten niecelnie uderza.

• Wrzutka Nolito do Fernandeza, ale ten był na spalonym.

• Nolito zadryblował, stracił, ale co założył dwie siatki Alvesowi i Bartrze, to jego!

• Fabian Orellana wdał się w drybling i stracił piłkę przed polem karnym Barcy.

• Pierwsza sytuacja Barcy przerwana. Źle piłkę przyjął Mathieu.

• Otwierające podanie do Aspasa, ten na siłę szukał podaniem Orellany i zepsuł tę akcję.

• Undiano Mallenco gwiżdże po raz pierwszy!

• Piłkarze obu ekip są już na murawie.

• Z kolei Barca zgodnie z planem rozgromiła 4-1 Levante na Camp Nou, choć wynik mógł być wyższy, bowiem Leo Messi przestrzelił rzut karny.

• W ostatniej kolejce Celta sprawiła niespodziankę, jeśli nie powiedzieć sensację, pokonując Sevillę na Pizjuan 2-1.

• Znamy już podstawowe składy obu ekip. Ławka Celty: Nestor, Fontas, Bongonda, Pablo Hernandez, Guidetti, Madinda, Planas. Ławka Barcy: Gumbau, Douglas, Rakitić, Bartra, Munir, Adriano, Masip.

• Spotkania na Estadio Balaidos nie należą do najłatwiejszych dla Barcy. Ostatnie pięć meczów to tylko jedna wygrana różnicą większą niż jeden gol Katalończyków.

• Dobry wieczór! Zaczynamy relację z meczu Celta Vigo - FC Barcelona. Adam Wielgosiński, kłaniam się.