FC Barcelona

8

• To tyle jeśli chodzi o ten mecz. Przyjemnej majówki życzy Adam Wielgosiński.

• 0-8. Wynik mówi wszystko, od 40. minuty Cordoba nie istniała.

• Suarez kompletuje hat-tricka. Barca dobija Cordobę, która po tym meczu traci matematyczne szanse na utrzymanie.

• Neymar pokonał Carlosa z 11 metrów. 7-0.

• Neymar faulowany w polu karnym. Leo Messi oddaje piłkę Brazylijczykowi. To on będzie strzelał.

• Gol Messiego:

• Argentyńczyk wpakował piłkę do pustej bramki. Cordoba na kolanach.

• Dublet Messiego. 6-0 dla Barcy.

• Świetna wrzutka Pedro z prawej flanki, Messi nabiegał na piłkę, jednak uderzył źle i nie ma szóstego gola w meczu.

• Barcelona całkowicie kontroluje to, co się dzieje na boisku.

• Andone znowu zmarnował dogodną okazję. Fidel świetnie wypracował mu tę sytuację.

• Pedro zmienia Rakiticia.

• Gol Pique:

• Środkowy obrońca Barcelony zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Pique! 5-0 dla Barcelony.

• Kombinacyjna akcja między Suarezem i Messim. W ostatniej chwili Edimar wybija piłkę.

• Również zmiana w Cordobie. Fede Vico zmienia Bebe.

• W tym samym momencie Mathieu zmienia Mascherano.

• Za Iniestę wchodzi Xavi.

• Niesamowite pudło Neymara!

• Potężna bomba Ekenga, broni Claudio Bravo.

• Do wejścia na boisko szykuje się również Xavi.

• Patrick Ekeng zmienia Luso.

• Kolejna wrzutka Alvesa i tym razem nie Messi, a Luis Suarez zamyka akcję głową.

• 4-0 dla Barcy! Suarez!

• Pierwsza kartka w tym meczu. Luso otrzymał kartonik za zaatakowanie od tyłu Sergio Busquetsa.

• Leo Messi zrównał się z Cristiano Ronaldo pod względem goli strzelonych w lidze.

• Leo Messi strzela głową po dośrodkowaniu Alvesa! 3-0 dla Barcy!

• Zaczynamy drugą część meczu.

• Mamy zmianę w przerwie. Inigo Lopez musi opuścić boisko z powodu kontuzji, za niego wchodzi Adrian Gunino.

• Piłkarze obu ekip są już na murawie.

• Barcelona kontroluje cały mecz. Cordoba ani razu poważniej nie zagroziła bramce Claudio Bravo. Nic więcej nie można napisać na temat pierwszej połowy. Wracamy za kwadrans.

• Gol Suareza:

• Gol Suareza! Kapitalne podanie Iniesty w pole karne, a Luisito jak prawdziwy killer! 2-0!

• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu.

• Gol Ivana Rakiticia:

• Zagranie Leo Messiego na lewą stronę, niekryty Rakitić idealnie przyjmuje piłkę i mało co nie rozrywa siatki w bramce Carlosa. Piąty ligowy gol Chorwata.

• Ivan Rakitić!!! 1-0 dla Barcelony!

• Faul Cordoby, Barca ma rzut wolny w odległości nieco ponad 20 metrów od bramki. Dobra pozycja dla Leo Messiego.

• Neymar marnuje stuprocentową okazję.

• Bebe bez problemu minął Daniego Alvesa, Portugalczyk dośrodkował zewnętrzną częścią stopy, ale Bravo wyłapał piłkę.

• Andres Iniesta wybija piłkę poza boisko. Gra została przerwana, ponieważ Crespo leży na murawie. Potrzebne są nosze.

• Kolejny okres wolniejszej gry, w której to Barcelona rozgrywa piłkę przed polem karnym przeciwników.

• Kapitalny drybling Leo Messiego, który ograł czterech rywali na jego drodze do bramki stał tylko bramkarz, w którego trafił Argentyńczyk.

• Dwójkowa akcja na lewym skrzydle między Bebe i Edimarem, dośrodkowanie tego pierwszego do niekrytego Andone, ale ten źle przyjmuje sobie piłkę, którą wyłapał Claudio Bravo.

• Chwila przestoju w meczu. Troszkę szarpanej gry i długich piłek.

• Dośrodkowanie Messiego, Edimar w ostatnim momencie wygarnia piłkę Suarezowi spod nóg.

• Pisaliśmy o wysokiej temperaturze w Kordobie, ale mimo to Gerard Pique gra w koszulce z długim rękawem.

• Przez moment ekipa Jose Romero będzie grała w 10. Andone zgubił swoje szkło kontaktowe i musi opuścić boisko.

• Mamy przerwę w grze. Luso i Busquets zderzyli się głowami.

• Konta Cordoby, Fidel zacentrował w kierunku Andone, ale napastnika gospodarzy ubiegł Mascherano, który wybił futbolówkę.

• Długo konstruowana akcja Barcy zakończyła się niecelnym crossem Andresa Iniesty.

• Edimar ruszył lewą flanką, wrzucił piłkę do Anodone, a ten minimalnie chybił.

• Teraz dwukrotnie rozklepana została obrona gospodarzy, jednak dwukrotnie strzały Katalończyków zostały zablokowane.

• Pierwsza świetna okazja dla Barcy. Wrzutka Alvesa, Neymar zamyka akcję, ale przestrzelił z kilku metrów.

• Pierwszy faul w meczu. Neymar leży na murawie.

• Arbiter gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy!

• W ostatniej kolejce Barca rozgromiła Getafe 6-0 na własnym boisku, zaś Cordoba przegrała w Walencji 0-1 z Levante.

• Ławka rezerwowych Cordoby: Ekeng, Ramos, Vico, Cartabia, Saizar, Gunino, Abel. Ławka rezerwowych Barcelony: Ter Stegen, Mathieu, Xavi, Pedro, Rafinha, Bartra, Adriano.

• Na Mazurach za oknem 13.5 stopnia Celsjusza. W Kordobie obecnie jest ponad 30 stopni. To nie jest przyjemna aura do grania w piłkę.

• Cordoba może dziś oficjalnie pożegnać się z pierwszą ligą. Do bezpiecznego miejsca brakuje im 11 punktów, a do końca sezonu mogą zdobyć maksymalnie 12 oczek. Tylko cud uratuje ich przed degradacją.

• Jeśli ktoś jakimś cudem niezbyt lubi polską piłkę i wybiera mecz Cordoby z FC Barceloną zamiast finału Pucharu Polski, to niezmiernie się cieszę i zapraszam na relację live z drugiego meczu 35. kolejki La Liga. Adam Wielgosiński, kłaniam się!