Cristiano Ronaldo uniknie surowej kary?

mgs
W meczu 20. kolejki ligi hiszpańskiej, wygranym przez Real Madryt 2:1 z Cordobą, antybohaterem spotkania został Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kopnął rywala, za co jednak może uniknąć surowej kary.

Sobotnie popołudnie nie należało do najlepszych w wykonaniu Cristiano Ronaldo. Napastnik Realu Madryt w meczu z Cordobą zanotował bardzo słaby występ, a przy stanie 1:1, w 83. minucie gry, w głupi sposób osłabił swój zespół. Portugalczyk nie wytrzymał nerwowo w starciu z obrońcą Granady, Edimarem i na oczach arbitra kopnął go, kiedy był już bez piłki. Sędzia Alejandro Hernandez Hernandez nie miał wątpliwości i pokazał jednemu z najlepszych graczy świata czerwoną kartkę.

Hiszpański dziennik "Marca" informuje, że arbiter spotkania Alejandro Hernandez Hernandez w protokole nie napisał jednak niczego, co sugerowałoby na brutalne zachowanie napastnika. Zapis w protokole brzmi "W 83. minucie Cristiano Ronaldo został wyrzucony z boiska z następującej przyczyny - kopnięcie przeciwnika kiedy piłka była już poza jego zasięgiem". Komitet Rozgrywek LFP może zatem zadecydować, że Portugalczyk może uniknie zawieszenia na kilka spotkań i będzie pauzować tylko w dwóch ligowych meczach.